3-izbový byt prerobený na 4-izbový

19. aug 2023

Ahojte
Má niekto prerobený byt na 4 izbák?
Pôdorys môjho 3 izbového.. podľa vás ako ho najlepšie prerobiť na 2 detské izby 🙂

sisa_s
19. aug 2023

Podla mna tie izby su moc male na to, aby z toho bol 4i...max.do obyvacky dat roztahovaci gauc a bude z toho "spalna"...ale nic moc riesenie

kacena4
19. aug 2023

takyto tazko, jedine z kuchyne pri balkone spravit dvere do "obyvacky", ktoru predelis prieckou, a budes mat 2 vstupy, avsak izba od chodby nebude mat okna, takze to musis poriesit bud presklenou castou na priecke alebo len zasuvnymi dverami miesto priecky (kvoli vetraniu) my sme to tak mali jeden cas spravene v obyvacke, miestost bez okna bola spalna a druha polovica obyvacka

betulinka1
19. aug 2023

Uplne zmenšiť spálňu, rozšíriť kuchynu. Naznačené modrou farbou. Do rohu- cierna čiarka sedačka a čiernou stol, zrušíš dvere k wc. Ale to ti musi prepočítať architekt, ze ako sa tam zmesti postel.

hiro
19. aug 2023

A takto? Hore do steny sa daju dat tie sklenene tehly.

viestta
19. aug 2023

@hiro @betulinka1 ta stena, ktore je medzi kuchynou a obyvackou, medzi chodbou a chodbickou a medzi spalnou a detskou je nosna a do tej len tak dvere nespravia. Aj keby statik odobril nemusi to povolit spravca a ani stavebny urad

autor
19. aug 2023

Rozmýšľame aj nad posteľou schovanou v skrini v obývačke. Byt nepôsobí malým dojmom podľa mňa..
má veľkú chodbu kde sú skrine v kuchyni mam väčší stôl set. Na sedačke si neviem predstaviť spávať každý deň preto posteľ v skrini schovaná.

h2
19. aug 2023

Návrh obývačky: modrá je kuchynská linka, žltý jedálenský stôl so stoličkami, čierny je tv + príslušný nábytok, zelený gauč, fialový nejaký stolík, alebo skrinka. Namiesto dvojitých dverí by som dala posuvné. Z terajšej kuchyne by som urobila spálňu.

soffek
19. aug 2023

Mne to najviac ide takto, tým že dáš dvere (posuvné )so sklom tak sa ti dostane nejake to svetlo do obývačky a zároveň aj do vstupu. Bude to otvorené a "veľké" ešte mi napadá, že nechať len zárubňu do kuchyne.
Aj do izby naľavo dať dvere s veľkými sklami

martinka13
19. aug 2023

Nemožné..... Izba bez okna je šatník, nie Izba

soffek
19. aug 2023
viestta
19. aug 2023

@h2 z tej linky ako si navrhla odpad do jadra dostanes iba stropom a to sa musis prevrtat cez nosny panel. A bolo by to +/-10 metrov, na to treba aj silne odpadove cerpadlo, ak sa to takto ma riesit

h2
19. aug 2023

@viestta Dalo by sa tú kuchynský časť vyvýšiť, bola by tak aj opticky oddelená od obývačkovej časti. Pod tou zvýšenou podlahou by mohli ísť vedenia.

guudy
19. aug 2023

Za mna zelena cast obyvacka, modra vlavo - vyklapacia postel zo skrine, vyfarbena modra - satnikova skrina.

viestta
19. aug 2023

@h2 na tej dlzke odpad samospadom nepojde spravit len tak jednoducho

viestta
19. aug 2023

Spravte detsku z obyvacky, ked rozumne rozmiestnite nabytok tak zabezpecite sukromie aj pre deti rozneho pohlavia, obyvacku dajte do izby vedla vchodovych dveri a spalnu vedla kupelne. Nemusite nic burat, len sa obratte na bytoveho dizajnera, nech vam detsku vyriesi, ak si na to sami netrufnete

h2
19. aug 2023

@viestta Tak potom by sa mohol roh kuchynskej linky dať na druhú stranu, na tej stene s terajšou kuchyňou by bol drez. Potom by to síce chcelo zvýšiť podlahu v spálni (terajšej kuchyni), lebo linka sa nachádza na protiľahlej stene.
Ale ako tak bližšie pozerám na tú pôvodnú kuchyňu, neviem si veľmi predstaviť, ako a kam by sa tam dala umiestniť manželská posteľ. Je to veľmi malá miestnosť a ešte má aj dvere na balkón. 🤔

betulinka1
19. aug 2023

@viestta si si ista? Lebo nosne su tie hrube. A tato je tenká.

daniela1911
19. aug 2023

@betulinka1 hrubé je vyznačenie bytu

daniela1911
19. aug 2023

Mám väčší byt, a keby som z neho robila 4iz boli by to len chlieviky s kúpeľnou. Treba obývačku vyriešiť stavanym nábytkom a urobiť tam posteľ vyklápaciu alebo gauč na denne spanie.

viestta
19. aug 2023

@betulinka1 poznam ten typ bytov, viem ake panely su kde.
@h2 zas ta kuchyna mala nie je a este ta priecka medzi balkonom v povodnom prevedeni byvala len dreveny sendvic, ak je vymurovana, tak z yporiek a s tym sa da smerom na balkon pohnut o nejakych 30 cm. Takze postel tam vojde a na chodbe je habafuk miesta na skrine, aj satniky som tam videla vymurovane.

h2
19. aug 2023

@viestta Ja som zle videla tú šírku, myslela som, že je to 2m, až potom pozerám, že 2,8. Tak potom by sa tam tú posteľ dalo dať.
Ja by som určite spojila obývačku s kuchyňou v tej najväčšej miestnosti. Problém s rozvodmi a celkovo návrh dispozičného riešenia by som riešila s architektom.

tomikejt
19. aug 2023

My to akurát riešime. Máme síce trochu inú dispozíciu, ale spravíme to tak, že kuchyňa bude v obývačke, to je najväčšia izba v byte a detská bude z kuchyne. Kuchyňa a obývačka budú naoko oddelené barovým pultom.

valiant
19. aug 2023

@h2 tvoj napad s kuchynou v obyvacke je tazko realizovatelny. Vserky rozvody (voda, odpad, plyn, su strasne daleko). Prakticky nerealizovatelne. Kuchyna sa da rozsirit o logio. Zrusit logiu a rozsirit kuchynu. Oni ale nechcu rozsirit kuchynu, cize ak logiu maju, nechala by som.
Obe spalne su takmer identicke. Myslim, ze maju okolo 12m2. Tam dat deti. A do obyvacky bud kupit kvalitny spaci gauc, alebo tu vyklopnu postel.
Znami mali v najmensej spalni chlapca, vo vacsej spalni dve dievcata. Dospely mali vyklopnu postel. Fungovali tak az kym sli deti na VS.
PS: tie steny su medzi miestnostami nosne. V tomto podorise sa tazko nieco meni. Male zmeny byvaju v jadre (posun par cm) a este ta logia, ktora sa pouziva ako rozsirenie kuchyne.

valiant
19. aug 2023

@soffek to rozdelenie je uplne zbytocne, akurat ziskaju jednu velku tmavu vstupnu chodbu, kde nebude prijemne sa zdrziavat a jednu velmi malu akoze spalnu.

ankare
19. aug 2023

A koľko to má M2?

valiant
19. aug 2023

@ankare byt ma cca 70m2

h2
19. aug 2023

@valiant V tak malom byte je ťažko realizovateľná akákoľvek zmena z 3-izbového na 4-izbový. Ale realizovateľné to je. Ja by som to riešila takto.

rachel36a
19. aug 2023

@betulinka1 za mna nijako.,izby nie su velke , vniknu ti len mini kutiky...a este bez okna...moj brat prerabal 3 izbak na stvor, ale mal velku izbu kde boli dve okna a dvoje dvere a vznikli dve mini izbicky...ale ta izba mala cez 20 metrov stvorcovych

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ankare
19. aug 2023

@valiant to je málo aj na 3izb., nie to ešte na 4izb.