Túžim po psovi a partner je proti

11. jún 2024

Ahojte. Mam taky partnersky problem a to s mojim snom a tym je pes. Velmi strasne tuzim po psovi avsak partner nie, nieze by nemal rad psov ale hovori ze to chce velku zodpovednost, dalej čas, skore vstavanie, vencienie v dazdi snehu vetre, zničene veci na začiatku možno aj potom ak natrafime na ješitneho, obmedzenie v cestovani a atd atd …… chcem tak vela proste on ma svoj PC a dokonca aj PS takze ma konicek ma kde travit cas, ale v ten moment sa ja nudim a teda psik by mi pomohol… nasla som aj alternativu kde sa da ako dobrovolnik vencit alebo strazit psov od ludi kt to v dany moment potrebuju a tu uz zacal ze ale ved cudzi pes snad ho nechces nosit k nam a co ak bude agresivny kusne ta alebo nieco ine ?? Neviem uz co na to povedat a robit lebo on vravi ze ja ho s tym psychicky vydieram a ze kazdy den pocuva len o psovi, poradte mi nieco

ewwe
11. jún 2024

skus dobrovolnicit v nejakom utulku na zaciatok, neskor mozes docaskarit

zojazoja
11. jún 2024

Ja ti poradím jednu zasadnu vec. Pokiaľ on ma takýto postoj ku psom a nema k nim vztah tak psa domov nenos. Jedna vec..doniesť psa do rodiny kde jeden člen psov nemusí bude trápenie nielen pre psa, ale začnete sa vy dvaja vadiť kvoli nemu. A toto nedopadne dobre.

teki1
11. jún 2024

To isté by ho čakalo,aj keby zrazu prišlo dieťa.Podľa mňa sa desí zodpovednosti,to by musel vypnúť počítač a playko,to by musel dospieť.Inak by vedel, že pes je hlavne láska,ktorú všetky jeho argumenty proti prevalcujú.😉
Ešte stále môzeš jeho vymeniť za psa.

wolf_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lunademonica
11. jún 2024

Partner ma pravdu, je to velka starost, obmedzenie.

ktochytavzite
11. jún 2024

Jedine ak mas zahradu a nebudes partnera otravovat so psom,ano ale ak ho chces natlacit do bytu a obmedzovat tym partnera,tak radaej nie.

buberova
11. jún 2024

Absolútne mu rozumiem.

lucik194
11. jún 2024

nepises kde byvate..... napr v BA v utulku sa kazdy den v tyzdni daju vencit psikovia od 12-16:00

madeincssr
11. jún 2024

Pes je ohromna bytost, ale ak nemas viacerych rodinnych prislusnikov ochotnych postarat sa onho aj 2-3 tyzdne, bude ta (vas) velmi obmedzovat v cestovani (dovolenkovom, kariernom...) A je to zavazok (aj financne narocny) na cca 15 rokov. Idealne by bolo "spriatelit sa" s najblizsim utulkom a ked sa vencenim prepracujes k docasnej opatere, vyskusat si to. Ale - docaskari si niekedy tak niektoreho psika oblubia (a naopak), ze im "prischne".

30katrusa40
11. jún 2024

Partner má pravdu. Ak chceš psa len na vyplnenie času keď ma partner inú činnosť tak radšej chod do útulku ako dobrovoľník venčiť psov. Bývate v nájme? Ak áno pes môže byť problém

belllinka
11. jún 2024

@teki1 ako mozes porovnavat dieta a psa? 🤦‍♀️

domkakvet
11. jún 2024

Nemozes si vybrat nejake ine zviera, mozno s tym by sihlasil?

anjelicek26
11. jún 2024

Partner má pravdu.. pri každej dovolenke ci predlzenom vikende budeš riešiť psa.. každý jeden spontánny výlet s kolegami budeš riešiť,kto ti vyvenči psa. 5x denne budeš venčiť psa a to aj neskoro večer ako žena. Zničené veci doma sú ten najmenší problém. Ak bývate v podnájme, prenajímateľ vám to môže aj zakázať a nový podnájom zo psom ti 95 percent prenajimatelov nedá.. ak bude stekat, lebo mu bude smutno, naseries všetkých susedov.. narodi sa ti dieta a zo psom bude treba chodit von a babo bude vtedy prave spat, bude prsat, bude tma? Cítiš sa sama? Kúp si mačku. Tej je úplne jedno, či tam si ci nie si a ma mačací záchod..

zojazoja
11. jún 2024

@belllinka úplne normálne. Neporovnava hodnotu psa a hodnotu dieťaťa. Dieta postupne rastie do samostatnosti. Vie sa samé najesť. Ísť von. Pes to nebude vedieť ani keď bude mať 10 rokov.

denithestrange1993
11. jún 2024

"Hovori,ze to chce velku zodpovednost" a nie je to pravda? Taky pes nie je hracka ku ktorej sa pritulis ked sa nudis,ani to nie je hobby (kedze psa prirovnavas k videohram).

mandzula
11. jún 2024

Pes nie je len laska, je to aj obrovska zodpovednost, obmedzenie v mnohych veciach a, samozrejme, "vec" narocna na financie, trpezlivost, cas a v neposlednom rade na pevnu ruku. A ak s tym nie su stotozneni hlavni clenovia svorky, je to realny problem.
Problemom je vsak aj pristup partnera k venceniu inych psov, mimochodom, domov ich vobec brat nemusis.

tramtada31
11. jún 2024

@zojazoja toto s tým psom je lotéria. Nám otec dovolil psa po veľmi dlhej dobe (museli sme splnit mnoho povinnosti, vrátane zaplatenia plnej kúpnej ceny za psa s PP), ale nebol s tým ok, lebo bol vychovavany tak, že pes je niečo spinave (jeho mama ju- toho psa cely zivot hladkala toaletným papierom). Veľmi rýchlo si ju zamiloval. Muž tiež nechcel psa, potom povolil a padali mu hranice ako domcek z kariet. Prvý tyzden mohla spat len v chodbe, dalsi tyzden mohla spat už v izbe a tretí tyzden už spala v posteli. Keď sme ju museli utratit, plakal a to som ho videla len 2x v zivote plakat za tých 20 rokov (keď sa nám narodilo prvé dieťa a keď ona odchádzala za duhovy most). Ale suhlasim, že je to zodpovednost. Ja by som odporúčala vziať si psa z utulku do docasky, tam sa všetko ukaze.

ktochytavzite
12. jún 2024

@zojazoja pes sa naje sam uz od narodenia.Omnoho jednoduchsie je mat psa ako dieta.

zojazoja
12. jún 2024

@ktochytavzite nikdy si sám nepripravi jedlo. Takže sa nenaje.

zojazoja
12. jún 2024

@tramtada31 hej hej.toto sa stáva vo viacerých rodinach. To je také zlate🙂 len neviem ci aj v rodine autorky. Ani už moc neverím týmto témam. Autorka mlčí a posledné týždne sa tu roztrhlo vreco s prispevkami o psoch.

vladi4444
12. jún 2024

Ahoj, my mame psa s manželom už 9 rokov, kupoval ho ešte keď bol mladý a býval pri rodičoch. Toho psa zbožňujem ale keď nás opustí, už ďalšieho nechcem. Je to obrovská starosť, mali sme problém nájsť normálny nájom, keď sme niekde išli museli sme hľadať, kto nám ho postráži, riešiť venčenie ráno a večer, stále samé chlpy (závisí od plemena), a najviac starosti, keď teraz prišli deti, to bolo hrozné kým sa nám zladil režim - a doteraz mi dieťa nesedí ani v kočíku ani v nosiči a pes musí byť na vodítku.. jeden beží tam druhy ťahá tam.. (aj ked my mame špecifické plemeno) ja by som naozaj uvažovala dopredu pri kúpe psa, je to na 10-15 rokov člen rodiny.

ktochytavzite
12. jún 2024

@zojazoja Mas deti? pes by si urcite dokazal nieco ulovit,ak je zavrety v byte tak si aj sam vyskoci na policu a nieco si dokze uchmatnut. Deri su x krat narocnejsie na starostlivost ako pes,ten je uplne nenarocny.

zojazoja
12. jún 2024

@ktochytavzite 😅😅😅🤐na akú policu? Bože zas trepes nezmysli ako vždy.

mimikarol
12. jún 2024

Má pravdu. Zo psom je veľa starostí. My máme 4 mesačného Maltezaka, už ako 3 mesačný sa vedel pytat na potrebu von. Ale ja som s ním od jeho dvoch mesiacoch čo ho máme chodila každých 15-20 minút von, + po jedle, po hraní a keď sa zobudil. Dávame ho cikať, kakať von 2x za noc, samozrejme zo začiatku v noci viac krát. A to máme dvor. Keby bývam v byte to si ani predstaviť neviem.
Náš zinicil zatiaľ len svoj pelech. Ale ja som doma, sám je občas keď idem napr do obchodu. Na návštevy nechodíme, len k mojim rodičom kde ho berieme zo sebou. Cez leto ideme na chatu, budeme zaňho doplácať.
Určite si to treba veľmi dobre rozmyslieť. Podľa mňa sa tiež nedá pes porovnať s dieťaťom, pretože dieťa vyrastie, ide do škôlky, do školy..... A starostlivosť o psa zostane xy rokov rovnaká. Jedine intenzita venčenia bude menšia

belllinka
12. jún 2024

@zojazoja no veď práve, úplne iné sú straosti so psom a úplne iné s dieťaťom, takže sa to nedá porovnávať

ktochytavzite
12. jún 2024

@zojazoja ok,tak si tvrd ze so psom je viacej roboty aj nadalej.Ak mas deti a toto tvrdis tk tvoje deti musia byt hotove zlaticka😊

mandzula
12. jún 2024

@ktochytavzite rozmyslam, co take si pes v byte dokaza uchmatnut... a nic.

ktochytavzite
12. jún 2024

@mandzula Tak nas ked sa dostane do domu(omylom) si uchmatne vzdy co ostane na stole po detoch napriklad,Ja mam aj chlieb vylozeny tak ze ho dokaze uchmatnut,ale zasa ja mam osa ,nie bytovu orachovku.A moj pes zozere vsetko co nezozere jeho,nemam ho len na granulach.V najhorsim pripade pes zozere aj hovno po sebe,to nie je nic neobvykle a psy to radi robia

natall113
12. jún 2024

@ktochytavzite tak to znovu značí len to že tvoj pes je nevychovany, moji ani jeden si nič neuchmatnú. Tento tvoj názov "bytové prachovky" je úplne odveci a psy nežeru hovná radi ale keď im niečo chýba

drahusa333
12. jún 2024

My mame psa uz vyse roka, je to moj vymysel a staram sa onho hlavne ja, detom sa velmi nechce, muz sa vyhrazal ze nikdy mi s nim nepomoze a zvykol si, ma rad prechadzky spolocne, aj sam sa so psikom pohra, ten pes totiz nejak vycitil ze jemu musi hrat na citi a robi nanho velke oci 😆 je to civavka cize oci na pol hlavy a vtedy vidim jak moj muzicek zrazu na psa kuka jak na svaty obrazok...je to zadpovednost, ale aj velka radost....snad na dlhe roky....nechodime na dovolenky takze o problem menej 😉 nas pes miluje jazdu autom takze na mensie vylet mozme aj spolu.
Je rozdiel mat maleho psika, ktoremu staci hodinova prechadzka, a je doma kludny, alebo polovnickeho psa v byte ktory potrha gauc a stale mu je malo pohybu.spravny vyber je asi klucovy 😉