Surová strava u psa

28. aug 2024

Ahojte. Kŕmite niekto psa barfom? Hoci kvalitné granule môjmu psovi nerobili dobre a ani po zmenení na iné značky, neustále trpel pravidelnými hnačkami, bol to boj, bol aj na antibiotikách, tak sme nakoniec nemali inú možnosť ako prejsť na surovú stravu a dávam mu namiešaný mix surového mäsa. Mäso je pomleté aj s kosťami (prosím neriešte či je mäso mleté alebo v celosti, na to si radu nepýtam). Kŕmim ho takto pár dní, odkedy prvý krát mal mäso ako zázrakom hnačky hneď odzneli. Pridávam mu k mäsu aj zeleninu, ovocie, hoci veterinárka povedala, že k tomuto mixu mäsa (nakoľko sama týmto mäsom kŕmi svojich psov niekoľko rokov) nemusím dávať prílohy, no niečo mu vždy prihodím. Problém však teraz je, že psík kaká, ale exkrementy sú dosť tuhé a bojím sa, aby to zasa neprešlo k zápche. Prosím poraďte čo pridať do mäsa či konkrétnu zeleninu alebo ovocie aby tie exkrementy boli trošku mäkšie, napzaj sú dosť tvrdé až akoby suché. Prípadne čo dávate ešte psíkom k takejto strave, nejaké konkrétne vitamíny, doplnky?? Ďakujem. Mám stredne veľkého psíka, ešte stále šteňa, 7 mesiacov.

sisska96
28. aug 2024

No my máme iný druh psa, ale zje úplne všetko, kosti, salámy, všetko čo ostane z kuchyne, hocijaké granule konzervy, všetko je ako wecko :D je fit zdravý a buk

autor
28. aug 2024

@sisska96 prepac, no ja svojho psika odmietam krmit stravou “všetko čo ostane z kuchyne” ani nechápem majiteľov čo takto kŕmia svojich psov, keďže je to maximálne nevhodné… Mne by pes zjedol tiež úplne všetko keby mu dám, takmer ako každý iný, ale pozerám na to, čím ho kŕmim. Granule všeobecne nemôže, prešli sme preto na barf..

sisska96
28. aug 2024

Tak to je už tvoja vec . Náš je totálny fit, žiadne zápchy/hnačky. Každý deň jedno surové vajce k tomu a lesklú hustú bundu

katarinaba
28. aug 2024

zapchu casto sposobuju kosti, skus znizit ich mnozstvo
moze mat nizky prijem vody
ja by som skusila pridat lososovy olej
to tak ako prvu pomoc, ale skus sa opytat veterinarky, ak tym krmi, mohla by s tym mat skusenosti

ninka1234
28. aug 2024

6 rokov len surová strava, všetko ok,

maminkadeticiek
28. aug 2024

Aka je to rasa,ze je takyto citlivy na stravu?

maminkadeticiek
28. aug 2024

@ninka1234 Kde zhanate maso na taketo stravovanie?Nejake zvysky z masiarstva alebo ako?Moze len nejaky typ suroveho masa alebo cokolvek?Dakujem

rodinnefoto
28. aug 2024

Pozri pomer svaloviny, vnútorností a kostí. Predpokladám, že robí problém pomer kostí, vtedy môže byť stolica tvrdšia. Mne sa osvedčilo pridať trošku vnútorností. Treba však vyskúšať a doladiť podľa stavu stolice.
Mojej nepomohlo viac príloh, vyslovene zmeniť pomer svaloviny, vnútorností a kostí.

deti95060810
28. aug 2024

z kostí má aj náš pes zápchu... náš pes tiež odmieta akékoľvek granule - a určite nezožerie len granule - to odmieta.
Takže u nás konzervy - rôzne druhy, značky, salámy pre psov + kosti kuracie - kosti pomenej kvôli tým zápcham....
v zime v dobe väčších mrazov troška primiešame do konzervy aj granule...
ak mäso - tak to varím ,popr. obáram vriacou vodou - tak odporučila naša zverol.

margaretka_
28. aug 2024

Tu suchu stolicu ma z prilis vela kosti. Treba upravit pomer kosti a svaloviny. Co je niekedy obtiazne pri mletych zmesiach. Ja som roky krmila barfom. Nemala som nikdy dobre skusenosti s mletymi kostami. Vacsinou som pouzivala mletu svalovinu a kosti v celku, kuracie, este obalene svalovinou...

tinqua
28. aug 2024

Brat ma dogu a tiez toto mali s barfom, on kupoval hotove baliky. Musel zacat sam psovi "varit" a teda jeho Andy preferuje vyssiu zlozku zeleniny, co aj dava zmysel - vlaknina a ma intoleranciu na kuracinu. Toto ste vylucili - alergie?

som_realistka
28. aug 2024

Treba pozrieť množstvo kosti, priveľa kosti spôsobuje tvrdú stolicu, pridávajú sa vnútornosti alebo trosku oleja. Možno by som prešla na iný druh stravy aby boli obmedzené mleté kosti. Naš je na barfe od 4 mesiacov, problémy žiadne, akurát sardinky mu moc nesmakuju.

rozculena
28. aug 2024

@sisska96 chudák pes....používate ho namiesto odpadkového koša....

dobryden
28. aug 2024

Horsie ako s detmi,raz hnackuje,potom zapcha,co tolko sleduješ toho psa?My sme vzdy mali psov na zbytkoch po nas a ziaden pes nemal taketo problemy ako opisujes.Skus sa na to vykašľať a pes bude ako zázrakom normalny.Mozno ani problem nema ale ty ho zbytocne sleduješ a prezivas to.Pes ma byt pre potešenie ,nie na starost a zaoberanie sa jeho jedalnickom.

lavender94
28. aug 2024

@dobryden nie každý používa psa ako odpadkový kôš…. To, že vy mu dávate zbytky a nemá žiadne problémy je skôr výnimka. Toto tvrdenie, že dávam psovi všetko a prospieva je na úrovni “50 rokov fajčím a nič mi nie je”

dobryden
28. aug 2024

@lavender94 Ano a mna este velmi udivuje ze doteraz pes ako druh na kuchynskej strave normalne prezil.Len teraz co sa davaju psom granule a podobny odpad+plus preslachtene,degenerované psy maju samu hnacku,zapchu,ekzem,epi záchvaty a podobne problemy.Esteze tie nase psy sa dožili takeho krásneho veku bez veterinarov,len na ockovani a to na kuchynskej strave🙂. A to nepisem o majitelkach tychto exemplárov ktore sa idu z toho psychicky zrútiť🙂
A poprosim Ta usetri ma dalsich komentárov.Dakujem.

sisska96
28. aug 2024

@rozculena no určite tak vyzerá že veľmi trpí 😅😅preboha 🤦🏻‍♀️

sisska96
28. aug 2024

@dobryden no však lebo tie sú plné Éčok a hovadín. Tak ako dnešné decká majú kopec intolancii z tých umelých výživ a z iných extra bio jedál

misulka22
28. aug 2024

Krmim barfom roky . To kupujes uz hotovy mix masa? V tych hotovych byvaju aj kosti pozri si zlozenie.a nie kazdemu psovi vyhovuje to mnozstvo kosti co tam je.to je nevyhoda tych mixov ze si nevies to mnozstvo a pomer prisposobit.ano tabulkovo sa uvadza 30% kosti,ale nie kazdy pes je tabulkovy.potom je rozdiel ci su to napr posekabe bravcove kosti alebo kura

simonass30
29. aug 2024

Vynechať kosti
Len maso
Môj sa po kostiach sa nevedel vykakat

ssimusska
29. aug 2024

@autorka krmim barfom a vždy si hodím údaje do kalkulačky a podla toho zostavujem jedalniček https://canislab.cz/pages/barf-kalkulacka?gad_s...

priscilla07
29. aug 2024

Asi menej kosti by stačilo. Tiež kosti nemliet, keď tak v celku take veľké hovädzie, svinske . Barf je fajn pre psov, len môže byť nebezpečný ak mate doma mlade alebo tehotne ženy, lebo tak sa najľahšie prenáša toxoplazma. Častejšie odčervovat , a sem tam preliečiť metronidazolom ( entizol) ten zabíja toxoplazmu. Ja svojím dávam rebra s mäsom surové, a striedam to s kuracymi trupmi ktoré varim a dávam celé, aj ten vývar vypijú. Mám veľa psov.

priscilla07
29. aug 2024

Granule vymysleli aby zužitkovali aj odpad potravinárskeho priemyslu. Tie drahe su už o niečom inom, ale zbytočne toľko peňazí vyhadzovať. Kŕmiť psa surovým mäsom, neznamená kŕmiť kuchynskymi odpadkami ( pre tých nechapavych). Pes by namal dostávať korenené jedlo, len kurkuma sa môže dávať lebo má priaznivý vplyv na kĺby. Najhoršia strava pre psa su lacné granule a korenisté zvyšky jedál

priscilla07
29. aug 2024

Tiež pridať olej kokosový, lososovy...

kuriatko84
29. aug 2024

Keď má vyslovené suchú a tvrdú stolicu treba ubrať pomer kostí. My máme 3 ročnú fenku a v podstate skoro od začiatku barfujeme, lebo nám nechcela granule a tiež hnačkovala stále.
My používame ešte lososový olej, ľanový olej, pivovarské kvasnice a kelpu ako doplnky. Plus jej občas primiešam ako prílohu ovsené vločky, ľanové semienka, kokos, uvarenú pohánku, ryžu no a samozrejme ovozel 😉 prílohy a doplnky striedam každý deň.

stanulienkat
29. aug 2024

@sisska96 urcite je fit pes, ktory zerie odpad.🙄
To je ako u ludi-cely zivot sa prezieraju, jedia udeniny, vela cukrov, fajcia a su akoze Ok. Az kym nedostanu rakovinu, hypertenziu, infarkt, mozgovu porazku. Potom sa cuduju, ze z coho.

sisska96
29. aug 2024

@stanulienkat 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️preboha........

dobryden
29. aug 2024

Ja pevne verim ze aj vy dbate tak na stravu a nekupujete ziadne sajrajty z tesca,lidla a podobnych obchodov ale mate doma vsetko doma vypestované,bez chémie,eciek a pesticídov,zalievane dazdovou vodou.Maso jete len zo zvierat chovaných na tráve,vlastne vajcia,mlieko čerstvo podojene….

lavender94
29. aug 2024

@dobryden tebe veľmi prekáža, že ľudia sa o seba a svojich psov starajú? Nechápem načo sem prispievaš, nemáš čo k tomu povedať… musíš byt strašne nevyrovnana keď ti vadí, že niekto sa o svojich psov reálne zaujíma a nemá ich len na to aby boli

dobryden
30. aug 2024

@lavender94 To ze sa o psa staras ti verim,ale pochybujem ze sa tak aj o seba staras,ked s najvatsiu pravdepodobnosťou kupujes aj ty sajrajty z reťazcov, alebo “bio” obchodov.