S mačkou na dlhú cestu

valik111
4. máj 2024

Ahoj.
Chcem sa opýtať,či ste si niekto brali mačiatko zo Slovenska niekam do zahraničia.
Veľmi chceme mačiatko, ale keďže tu v nemecku samotné mačiatko predávajú od 100e ....obyčajné čo u nás ľudia darujú. Plus kastracia atď... tu je to veľmi drahé. Na Slovensku mam veľa možností mať mačiatko zadarmo. Myslela som,že by som si zaobstarala mačiatko na svk,dala ho kastrovať a urobila všetko čo treba,že by ma to vyšlo lacnejšie.. ale ako dať tú dlhu cestu?

ss1908
4. máj 2024

neviem , to sa uz neoplati zaplatit tych 100e a nemusiet ho malinke prevazat dlho v aute alebo nebodaj inak? ja som za moju micku dala 800e a teda nerozmyslala som ako na nej usetrit.

tarra6
4. máj 2024

@valik111 malé mačiatka sa nekastrujú

anavixy
4. máj 2024

Iste aj v Nemecku mate nejake utulky, asi az take idealne to tam nie je, ze by sa nenasli opustene macky/maciatka.. 😏 To chcete micku na dvor ci do bytu?

lneviemmeno
4. máj 2024

Keď už pôjdete autom tak rovnako dáte pomaly za benzín/naftu a to už nie je lepšie kúpiť mačiatko za 100€? A aspoň by ste ušetrili chúďatko mačiatko trápenia tak dlho v aute. 🤷🏻‍♀️

valik111
autor
4. máj 2024

@lneviemmeno jasne ze kvôli mačke na svk nepôjdem.... na svk chodíme 1x do roka. A moja teta ma krásne brtitske mačky... tu chcú (aspoň v mojom okoli) za obyčajnú mačku 150-200e

@anavixy len v byte

maciatkolulu
4. máj 2024

@valik111 predpokladám,že myslíš papierovú mačku,čo chces n asi kúpiť "cistokrvnu bez papierov",však? Keďže to je zakázané. Ale bežné mačky sa nájdu aj v Nemecku ,to je jasné každému 😉 a mačiatka sa nekastruju. Plus,neviem,či sj uvedomujes,ale taká mačka je záväzok aj na 18.rokov. A stojí dosť. Kvalitná strava,podstieľka, očkovania,veterinári...

naja85
4. máj 2024

Ak sa ti zda vela dat za macku 100-200 eur, co spravis, ak sa jej nieco v Nemecku stane a budes s nou musiet ist k veterinarovi?

maciatkolulu
4. máj 2024

@valik111 https://www.tierheimhelden.de/suche?tierart_id=2
Trošku hľadaj a nájdeš. Na dedinách tiež nájdeš, netvrd,že v Nemecku nemajú túlavé mačky.... Keď sú v rakusku,tak budú aj v de

naja85
4. máj 2024

Inak potrebujes aj tej macke zo Slovenska vybavit pet pass, cipovanie a mat platne ockovanie proti besnote. To len tak mimochodom.

anjelicek26
4. máj 2024

Ked je ti 100e vela, tak ani nezacinaj zo zvieratami prosim... a na ebay kleinanzeigen v sezone mas kazdu chvilu nejake maciatko aj zadarmo...

Kazdopadne my s nasimi mackami bezne cestujeme po celej Europe, boli uz na Slovensku, Cesku, Polsku, Dansku, Holandsku a Francuzku... lahnu a spia, maju na salame, ci ideme 3 alebo 12 hodin... je to o zvyku...

valik111
autor
4. máj 2024

@naja85 áno viem... mimochodom.... pýtala som sa len na to cestovanie....

Na svk som mala veľa mačiek, 4 psov, zajace, koňa, potkana, škrečky, korytnačky, morčata, holuby mamma mia ...ja som mala toľko zvierat...milujem zvieratá a tu v DE mi to chyba.. preto chcem jednu mačku.
Áno, je mi to ľúto dať za obyčajnú mačku peniaze( tým nevravím, že obyčajnú nechcem,mne je to jedno) ten biznis zo zvieratami... keď vieme,že tie samotné návštevy u veterinára, a to všetko okolo tiež niečo stojí. Ja keď som mala malé, či mačiatka,či zajace som len posunula ďalej,nikdy som jedno euro nevzala..za živú bytosť? Nie... Zvieratá som mala,lebo som ich ľúbila a nie aby som na nich zarábala. Ale to som ja...

naja85
4. máj 2024

Ponukala som najdene maca na nete, aj s adopcnym poplatkom, lebo...vsetko nieco stoji a kto nie je ochotny dat fakt symbolicky poplatok za zviera, ten nech si nezaobstara radsej nic. Nakoniec som si ho nechala a je som mnou tu v Rakusku, v auguste bude mat uz 11 rokov a cestujem s nim na Slovensko a spat, i ked cim je strasi, cestu horsie znasa a coraz viac stresuje.

valik111
autor
4. máj 2024

@naja85 symbolická cena ok... ale 100e a vlastne za už veľkú,možno dospelú mačku? Pochopiteľne chceme mačiatko,keďže chceme aby bolo len v byte a samozrejme, aby si na nás zvyklo a naučilo sa náš režim...
Pozrite sa samé...mne to príde dosť...A to nie sú mačiatka.

ktochytavzite
4. máj 2024

@naja85 Da ju predsa osetrit to neznamena ze za macku ma zaplatit 100€ ked ju moze mat na sk zadarmo,bars kto bude rad ze sa zbavi macata,ked ixh ma aj doma 5.V De za obycajnu maxku das 100-200 e taku co u nas na ukici nikto nechce.

valik111
autor
4. máj 2024

@maciatkolulu to som už skúšala... v okolí 50km nič.... ani mačka,ani potkan.

naja85
4. máj 2024

@valik111 ja som pytala za maca 50 eur. Vela? U veterinara som zanho dala ovela viac a dala by som ho len komplet ockovaneho. Do toho som absolutne neratala stravu, svoj cas, aj v noci som k nemu dva tyzdne vstavala. Joj a este som ho chcela dat na normalnu darovaciu zmluvu😄. Takze pre mna suma 100 az 200 eur za obycajne maca/macku nie je vela, je to taka symbolicka cena. V priebehu zivota toho zvierata das zanho este ovela ale ovela viac😂.

ktochytavzite
4. máj 2024

@naja85 no a kolko das za taku macku,?Raz do roka ockovanie a hotovo,zas nerobtebz tych zvierat deti.Okrem toho macke ani granule nemusis kupovat ta si vie sama poradit.

janai1
5. máj 2024

@valik111 a koľko plánuješ byť na slovensku? Lebo vykastrovať mačku, počkať na zotavenie, vybaviť očkovania, petpass na cestu do zahraničia - to nebude za 2 dni.
Cesta nebude problém. Dáte ju do prepravky, cestou určite budete zastavovať tak vtedy ju nakŕmite, dáte vodu, vymeníte podložky. Mačka bude vystresovaná ale zas to nebude niečo čo by neprežila.

valik111
autor
5. máj 2024

@janai1 ale ja som nikde nepisala,ze ideme na 2 dni... chodime raz do roka a poriadne... tento rok ideme až v auguste na necelé 4 týždne. A to všetko mi je jasné, preto sa už teraz pýtam LEN na to cestovanie, aby som mala čas to všetko dať urobiť... doma mi ma kto mačku "pripraviť" u nás na dedine ma veľa ľudí mačky-mačiatka.... ako som už písala, aj moja teta ma krásnu britskú mačku. Síce kocúr je nejaký mix,ale raz som videla mačiatka a sú krásne...

ktochytavzite
5. máj 2024

@valik111 Jasne ze to macka zvladne.Kludne si zober macku od vas zadarmo ako platit za nu 300 e v de ja by som tirz tak rozmyslala.

maciatkolulu
5. máj 2024

@ktochytavzite prosím? To je záväzok na dobrých 15 rokov. Mňa pes roku stal len kvalitnú stravu a bum,odišiel kĺb,nechci vedieť tie sumy a to mám chory aj druhý. Kto si berie zviera,berie na seba aj zodpovednosť,áno aj finančnú. Našťastie to čím ďalej viac riešia už aj zákony. Pre normálnych ľudí,čo si zviera zaobstarajú ,je to člen rodiny. A ten niečo stojí. A je úplne fuk,či má papiere,alebo to je najdusik.

sense
5. máj 2024

@valik111 koľko km to mate? My máme dve mačky, brali sme ich zo sebou raz na dlhšiu dovolenku, jedna mnaukala len z bytu do auta a potom bola celú cestu ticho druhá, premraucala celú cestu aj napriek liekom.... Malé mačiatko kastrovat nemôžeš. Musí byť zaočkované, mat medzinárodný pas.

sense
5. máj 2024

@ktochytavzite ako si poradí sama mačka v byte keď ani granule netreba? Tak ze bude skákať po stole aby sa dostala k zradlu? Ved ju chce do bytu, nie do zahrady

maciatkolulu
5. máj 2024

@ktochytavzite de je zem zasnúbená,kde proste nie sú mačky na ulici 🤣🤣🤣👍

valik111
autor
5. máj 2024

Vy ste to stále nepochopili... ja sa pýtam len na to cestovanie.. či mám na to, či na to, to vy neriešte... Ale keďže je opakovanie matkou múdrosti, tak ešte raz... keď mám možnosť si zo svk doniesť mačiatko (tým nemyslím ktoré ešte cica mlieko🤦‍♀️ nie som retardovana. Ale 4-6mesačne-pripravene)A na svk bude niekto rád, ked mačku niekomu posunie. Napr. Mne,keď ma tam poznaju a vedia, že som milovnik zvierat. Tak nebudem tu kupovať mačku.
Za ďalšie ...ako som vyšie písala, ja som mala veľa mačiek, veľa iných zvierat. A proste je mi proti srsti,keď si robi niekto biznis zo zvierat, i tak všetko ostatné (strava, hračky,lôžko,WC,veterinár atď atď) dosť stojí a lacné to nie je.
Ja to vsetko viem... ja nie som nejaká chudera. Keby som na to nemala,tak do toho nejdem,keď už to mám tak napísať. Lebo vy sa tu len toho chytate...

30katrusa40
5. máj 2024

@valik111 nie je možnosť z útulku ?

ktochytavzite
5. máj 2024

@maciatkolulu Ale prosim ta nedristaj,macka ta stoji raz do roka ockovanie.Tak to bolo vzdy a u vela ludi je ,za to ze ty sa staras o osa lepsie ako o svoju mamu,co dieta my nemozeme.Alebo ked na to mas mozes mu okatit aj dovolenky a ine idiotiny.Mna pes stoji ockovanie raz do roka a normalne zije a je zdravy,a ani to nemienim menit.

valik111
autor
5. máj 2024

@30katrusa40 v noci som jeden tu neďaleko našla. Majú teraz mačiatka, ale písali,že zatiaľ na rezervácie odpovedať nebudú 🤷‍♀️ neviem ako to tu funguje. Musím tam niekedy zájsť.
Lebo skôr keď som chcela potkana a písala som s takými utulkami,tak boli dosť nepríjemný a že minimálne 3 si môžem vziať... čo s 3mi,keď chcem iba jedného.... mala som potkany a keď si vezmeš 3 naraz,tak človeka nepotrebujú... keď som mala jedného,bola úžasná, ako psík. A keď som mala 2 tak kusali,nechceli ísť ku mne,lebo si vystačili sami...

ktochytavzite
5. máj 2024

@valik111 Inak este mi napadli daj jej kinederil ak by jej bolo zle,nam sa raz tak oes v aute dovra al a odvtedy ide len s kinedrilom.

ktochytavzite
5. máj 2024

@sense ok v byte to je ine.Ja som pisala o zahrade,tak stacia granule a ockovanie tonaz take narocne na peniaze nie je.