Povel pre psa - odpočívaj

21. júl 2024

Ahojte, ako naučiť psa na to že v tejto chvíli si má ist odpočinúť? Ako napr, po prechádzke, v dopravných prostiedkoch, na pláži. Ďakujem

anavixy
21. júl 2024

A lahni nestaci? Ci ako konkretne inak ma odpocivat?

megg1
21. júl 2024

😂tak pes potrebuje dve prechadzky denne, pohrat sa, napapat a potom si odpocinie.

autor
21. júl 2024

@megg1 Tak možno tvoj, no náš si aj po 10 km nevie odpočinúť 🙂

vojtovicka
21. júl 2024

Aka je to rasa?

autor
21. júl 2024

@vojtovicka Pitbull

betulinka1
21. júl 2024

Zavri ho do voliéry alebo klietky, ked ste po nejakej aktivite. Aby mal svoje miesto, kde si v klude ľahne. Ale moc sa mi nezda, ze po 10km prechadzke by si pes neľahol a neoddychoval a cely den stal na nohach. Povel ľahni a zostaň ako forma odloženia je ale nieco ine ako povel odpočívať, ktory som este nikdy nepocula 🤣🤣🤣.

autor
21. júl 2024

@betulinka1 Voliéru, ani klietku nemáme. Má svoj pelech, v ktorom spí v noci. Tak asi si nemala takého psa 🙂 Skôr by som očakávaná rady od skúsenejších.

vojtovicka
21. júl 2024

Ma dobry denny rezim? Pripadne nie je prilis stimulovany?

autor
21. júl 2024

@vojtovicka Ráno vstávame o 7 / 7:30, ideme na prechádzku tak 3/4 niekedy aj 5/6 km, následne jedlo a potom si idem ja robiť po byte, no v tomto čase by mal odpočívať, ale stále mi nosí hračky, behá okolo mňa. Na obed ideme na cca 2km ( nie v lete), potom trénujeme cca hodinku. A takto dokola.

vojtovicka
21. júl 2024

Aky je stary?

autor
21. júl 2024

@vojtovicka Bude mať 2 roky

marca12
21. júl 2024

@betulinka1 Tomu ver nas ide z dlhej prechadzky ako zbicovany a akonahle vstupi na dvor ozije a ide dalsi level. Vtedy mu vyslovene musime ukazat miesto vo voliere a kazat ostan. Az vtedy si lahne. Keby sme ho nechali tak,tak lieta po dvore.

vojtovicka
21. júl 2024

Jaaaj, tak to je este babo. Vies co? Ja som psa nijako specialne necvicila. Proste sa s nim normalne rozpravam. A ked je obcas takyto, normalne ho ulozim. 🤣 ono tie psy funguju velmi podobne ako dieta. Niekedy ked je uz velmi prestimulovany ze uz nevie co od dobroty, poviem mu normalne chod si odpocinut, kde mas peliesok? …zavediem ho k pelechu, on lahne, hladkam ho kym sa neukludni a fungujeme.
Este mi napadlo ze niektore pamlsky funguju na psa ako cukor na dieta 🤣 na to tiez pozor.

tilly
21. júl 2024

Odpočívať sa učí klietkou. Odmalička. Presne na to ta klietka slúži. Lebo sú plemená, ktoré inak fičia celý deň. A pes musí oddychovať. Mám tiež plemeno, ktoré nespí ani za nič. Klietka bola záchrana

autor
21. júl 2024

@tilly Nidkdy sme to doteraz nepotrebovali, začal to robiť nedávno.

tilly
21. júl 2024

Nudí sa. Potrebuje okrem fyzickej únavy aj psychickú. Skús ho učiť nové povely, aj keď hlúposti a denne opakovať, plus cuchacie deky a hlavolamy a aj klietku. On keď nebude môcť chodiť, ľahne si a bude oddychovať.
Je kastrovany? Možno nejaký hormonálny vykyv. Iné zmeny v správaní?

autor
21. júl 2024

@tilly Trénujeme denne hodinu, alebo pokiaľ ho to baví. Čuchací koberček má, no ten ignoruje od začiatku. Kastovaný nieje a nič iné som si na ňom nevšimla.

wolf_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
21. júl 2024

@wolf_ Určite vyskúšame ako si napísala. S tým tréningom som to blbo napísala a vyznelo to ako keby je to hodinu v kuse. Je to po kratších intervaloch za deň hodinu aj viac.

rozculena
21. júl 2024

ja som mala u obidvoch psov povel MIESTO.Bol to ich pelech a vedeli,že tam majú ísť.

autor
21. júl 2024

@rozculena mne to tiež napadlo, no vonku, v buse a vo vlaku nebude vedieť čo má robiť

zuzike123
21. júl 2024

Pouzivali sme povel "miesto", to bolo v pelechu. Ked vyliezol, znova ten isty povel, az kym nezostal. A potom dalsi povel "ľahni", to sme pouzivali tak vonku ako aj doma, aby nebehal, lahol si a napr. ked mal cakat pred obchodom, tak najprv "lahni" a vzapeti "zostan" a vtedy sa uz vyvalil a vedela som ze pocka aj 10 min a nikam neodide.

dominikamacakova
21. júl 2024

V buse a vo vlaku je to povel ľahni nie?

autor
21. júl 2024

@dominikamacakova Ľahnúť si ľahne, no potom začne vymýšľať, skučat

lenkakravcova
21. júl 2024

Potrebuješ mu urobiť konkrétne miesto kde bude stále iba spat. Nič iné. Žiadna hra. Žiadne hladkanie, škrabanie, nič.
My máme volieru, takže "do búdy" je povel na to, aby psy zaliezli do búdy a sedeli tam bez našej pozornosti. Na začiatku nechceli. Pár krát na pochutiny šli, potom už sami.
Ja by som na tvojom mieste pre tento povel mala v byte klietku. Nemusíš ho tma zatvárať ale nech vie že je to miesto, kde sa nič okrem ležania nerobí.

wolf_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
loliki
21. júl 2024

Asi musíš zaveliť Neotravuj. 2 ročný pitbull nemá veľmi dôvod odpočívať, keď je plný energie.

autor
21. júl 2024

@wolf_ Ide mi o to, keď bud prídeme z dlhej prechádzky alebo vo vlaku/buse aby oddychoval, v klude môže byt aj vyvalené, len aby vedel že v tento moment má oddychovať a nič iného

autor
21. júl 2024

@loliki Myslím si že určite má každý pes dôvod odpočívať🙂

wolf_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz