Pes nechce granule

10. jún 2024

Zdravím, asi 2 dni sa nám deje že dáme psíkovi kŕmení dávku ( 3x za deň na jeho vek ), z granulí odje len trošku a ďalej už nechce. Neviete čo za tým môže byt? Máme vymeniť granule? Popripadne akú by ste odporúčali 3 mesačnému.

mk1111111111
10. jún 2024

Davate mu aj nieco ine?

autor
10. jún 2024

@mk1111111111 ano, ako doplnok máva varené srdiečka alebo žalúdky + konzervy - prežrany ale nieje, keďže potom upravujeme aj množstvo granúl

vsadeviem
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stvura
10. jún 2024

to je este maly psik, nasa aj sucka aj macka zrali do pol roka vacsinou kapsicky, potom sme zacali miesat a az potom cisto granule co su do jedneho roka...musi si zvyknut

syslik81
10. jún 2024

moja mala granule pocas celeho dna-len ak by bla hladna-nejedla ich stale.. len obcas dobla..popritom mala ale dennu davku jedla 1x za den ... teraz co mame stena je este stale na granulach od chovatela.. ale postupne prejdem na rovnaky system .. raw food ako hlavne jedlo a granule len ako doplnok ...

autor
10. jún 2024

@vsadeviem nakrájané šunku? asi ťažko keďže je plná rôznych aditiv, éčok, korení a soli 🙂

autor
10. jún 2024

@stvura no nám odporučil chovateľ pokračovať s granulkami. Doteraz problem žiadny nebol

autor
10. jún 2024

@syslik81 my učíme že najesť sa ma vtedy keď to dostane, nie celý deň.

zojazoja
10. jún 2024

Ak nemas pažraveho labradora, co zlupne vsetko a hocikedy tak Ani sa mu nečudujem, že nechce granule keď zere aj mäso. To mu viac chutí. Logicky odmieta granule.

alenah31
10. jún 2024

Zrejme sú to granule určené pre šteňa - čiže menšia veľkosť. Predtým ich psík asi normálne zjedol predpokladám. Je dosť možné, že mu je iba teplo, zje len toľko, aby sa ako tak zasýtil a viac nechce. Hlavné je, aby mal dostatok tekutín - pokiaľ normálne pije, hlavu by som si z toho nerobila. Ono ani nie je dobré psovi meniť granule - pokiaľ to čo má je kvalitné a nerobí mu problém (vracanie, hnačky), prospieva z neho - meniť by sa malo len pre vývinové štádia - prejdete na granule pre dospelé psy - adult, neskôr senior granule, fenky majú iné počas gravidity a keď dojčia šteniatka.
Ešte je možné, že pokiaľ okrem granúl dávate aj niečo iné - tak to čo mu dávate ako doplnok (napr. konzervy, kapsičky a pod.) mu chutí viac a preto vymýšľa. Inak pes je tvor konzervatívny čo sa stravy týka - stačia mu granule, poprípade nejaký výživový doplnok (lososový olej, pivné kvasnice napr.). Alebo ak budete barfovať - granule dáte len občas ako doplnok sem tam. A pes má mať systém - mal by sa naučiť jesť v určitú hodinu resp. časy - ak kŕmite na viac krát denne, nemá mať prístup k jedlu celý deň. Je tu skupina psíčkarov, sú tam zverolekári, pridaj sa k nám, mne tu dosť pomohli tiež čo sa kŕmenia týka keď nám už ani chovateľka nevedela poradiť. :
https://www.modrykonik.sk/group/1998/

ar3m1s
10. jún 2024

Podobny probelm mame aj my doma. Nasa sucka uz ma 2 roky sice ale od malicka mala problemy bud vsetko vyzvracala alebo mala hnacky cely den a celu noc. Strasne dlho trvalo kym sme pre nu nasli vhodne granule a aktualne jej davame hypoalergenne granule. Ked dostane nove balenie tak ich pekne zerie dva az tri dni. Ale ked sa ich "preje" odmieta jest aj dva/tri dni. Kedze ma zaludocne a traviace problemy tak jej nemozme dat len tak hocico ale zvylne nam pomoct ked jej do toho primiesame rozne oleje. My davame nasej 24 kilovej sucke dve cajove lyzicky olivoveho, sezamoveho, rybacieho/lososoveho, tekvicoveho, lanoveho oleja. Vzdy len jeden z nich ale pravidelne ich striedame aby to mala aspon trosku obzvlastnene. Lososovy olej pre psov kupis aj v zverimexe a ostatne v obchode. Psy ich mozu papat a vela odbornikov ich aj odporuca 🙂

mk1111111111
10. jún 2024

A tam je chyba, ak ho chcete granuloveho, nic ine mu netreba davat. Naco by chrumal granulky, ked ma masko, alebo konzervu To nie je myslelene v zlom, ale stena, je ako dieta, aj to si da radsej nutelu, ako paradajku. Hodi psie oci a pocka, kym sa zmylujes a maso das. No, co uz s nimi, ale, aj tak ich milujeme 🐱🐶

ar3m1s
10. jún 2024

Este by som odporucala rozne skupiny na facebooku o psoch kde sa taketo temy riadia pravidelne. Bud napises tam a vela psickarov ti poradi alebo si to v tej skupine vyhladas. Ja osobne som v skupine staffordi a spol. ale je tam aj vela inych ras psov a ludia ti tam urcite poradia 🙂

irongear
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
10. jún 2024

@irongear kŕmiť raz denne malé šteňa? Asi ťažko 😀

27dianka
10. jún 2024

@irongear Tak toto je rada nad zlato.

trema
10. jún 2024

V tomto veku nas jedol 5x denne.. ale nic sa nestane ked nezje, ak to nie je dlhodobo. Mozno len nema v teple chut alebo mu nieco nesadlo. Daj mu jest ako klasicky, ak nezje do 10min zober a daj mu az ďalší krát

wolf_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simca06022011
10. jún 2024

proste nechce. NEriesila by som. Moj ma obdobia (ci menej pohybu, alebo teplo,...) ze nezje aj cely den tu svoju davku, moze mat proste "dost", ked bude hladny doje. Ak doteraz tie granule jedol a nemal problem, tak priebercivost to nebude. Moj ma napr rad ked mu ich zalejem trochu vodou :D Robim mu to od malicka.
Mimochodom v sobotu vobec nejedol tu svoju dennu davku, jedol az v nedelu na obed.nechce=nechce. bude hladny = zje. Sledovala by som ci dosatocne pije, to som nervoznejsia, ked plna miska vody 🙂
Moj pes NIKDY nejedeol 5x denne, ako uplne male stena dostaval 3x, a potom 2x a potom raz... tak ako kazdy jeden pes, ktoreho sme mali za mojich 40r zivota :DDD

colsami
10. jún 2024

Uplne bez akejkolvek polemiky - ak nema velmi vazny zdravotny problem pes, odmietanie granul je VZDY o tom, ze majitel pridava maso, konzervy, oleje a vsetky zbytocne veci co pes ku zivotu vobec nepotrebuje, ak ma kvalitne a vyvazene granulky. Navyse pridavanim masa a konzerv rozbijate pomer zivin (fosfor aj blk idu hore neumerne k ostatnym) pre male rastuce stena a mozno si zarobite aj na problem, ktory uz u rastuceho psa vo vyvoji nezvratite.

Rada uplne jednoducha: za prve pozriet spravne davkovanie (nech pes nedostava viac nez ma dostat, vtedy nemusi dojedat) a za druhe a najdolezitejsie, prestante hocico do granul pridavat. Pes to nepotrebuje a nijako mu to neprospieva. A prestane jest suche granule lebo vie, ze vzdy dostane nieco lepsie a majitel sa zlutuje. Ziaden pes sa dobrovolne nevyhladuje k smrti, aj keby par dni trucoval, a aj ked je to stena.

Krmenie 3xd na stena do 6mes uplne v poriadku.

Tento cely nekonecny problem zvany "nechce papat granulky" je v 99% pripadoch len o majitelovi a ma velmi jednoduche riesenie.
Drzim palce.

autor
10. jún 2024

@colsami Pridávanie mäsa a ostatných veci sme riešili s chovateľom a sám nám povedal že im tiež pridaval a máme pokračovať. Nikdy sme sa nad nim nezlutovali a nedali mu niečo viac. Granule dostáva samostatne suché a keď doje, v iný čas dostáva mäso.

alenah31
10. jún 2024

pokiaľ viem tak @colsami je veterinárka - čiže vie čo ti píše.

autor
10. jún 2024

@alenah31 ja nenegujem nič čo mi napíše, len jej odpovedám a to že je veterinárka nemám odkiaľ vedieť

ar3m1s
10. jún 2024

@colsami zaujimave, nasa fena prestala jest granule len tak sama od seba bez toho aby jedla inu stravu 🤷 zacala ich jest az ked sme jej pridali nejaky olej. Bez neho ich nezje ba dokonca niekedy ani s nim. Nevravim ze to tak nie je pri inych psoch ale nemyslim si ze je to z 99% chyba majitela

simca06022011
10. jún 2024

jaaaaaj tak je jasne, miesate mu a tym padom on si pocka na to fajnovejsie.

colsami
10. jún 2024

@ar3m1s ano ale zacala by ich jest aj bez toho oleja 🙂
Lenze olej prisiel skor nez prestali trucky 🙂

@autor: uplne nepodstatne ci to maso davas s granulami alebo inokedy, jedna sa o vyvazeny pomer zivin v celej dennej davke psa. Ano mavame na ambulanciach a klinikach bezne takych dokrmovacov masom a potom sa psikom krivia labky alebo maju metabolicky uplne rozhodeny organizmus a pod, laicky povedane... Zial akonahle sa tieto uplne zbytocne rastove defekty objavia, uz su tazko zvratitelne. S tym sa ale uz na internete nikto nechvali kto kombinuje kadejaku stravu, ked uz je problem. Ale ako hovorim, zial je to bezne u rastucich steniat kde majitelia davaju aj to aj to - a uplne zbytocne vyrobeny problem. Ako chovatel a veterinar neodporucam.

vsadeviem
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ar3m1s
10. jún 2024

@colsami aha cize som ju mala 2 tyzdne nechat hladovat??? Davali sme jej uz potom z ruky lebo stale zvracala kyselinu kedze chudina bola vyhladovana. Sem tam granule zjedla ale ani nie polku misky a potom to uz nechcela a zas nejedla niekolko dni... Takze nie ziadne "trucky"

ar3m1s
10. jún 2024

Neviem ci mate psa ale z toho co pisete mi to pride ze ovladate len teoriu ale skusenosti 0 bodov. Aj napriek tomu ze ste vraj veterinarka...