Muž nechce môjho psa do bytu

21. júl 2024

Dobrý deň. Koncom leta sa máme s manželom sťahovať do bytu. Momentálne bývame v rodinnom dome. Mám veľkého (vyše 30kg) reaktívneho psa. Psa som si kúpila ešte pred tým, ako sme sa spoznali. Má ho rád, avšak zastáva názor, že takého veľkého psa do bytu (ešte k tomu reaktivneho + veľká šanca že by ničil veci v byte) proste nie. Že malého psa dobre, ale toto by boli všade chlpy, priestorovo je byt malý, ale vo všeobecnosti zastáva skôr názor, že zvieratá patria von a nie do bytu. Nechce ale, aby som sa psíka vzdala, a hľadáme riešenie. Vraj by sme si mohli od niekoho z rodiny požičať pozemok, kde by mohol pes byť, je to ale niekoľko km od nášho bydliska. Neviem čo týmto chcem ani napísať, asi len nejakú radu, ako sa s týmto vysporiadať ? Chápem aj jeho stanovisko, avšak ma to veľmi mrzí, že budem musieť za psikom minimálne 2x denne dochádzať niekoľko km, a že bude ďalej odo mňa.

doriiis
21. júl 2024

Chudák pes.

tahomi
21. júl 2024

Ci spravne chapem, chcete psa zavriet na pozemku sameho a ty budes za nim chodit dvakrat denne? To je tyranie.
Niekto z rodiny/kamaratov si ho nevie zobrat?

pribinak
21. júl 2024

Reaktivneho 30 kg veľkého psa by som do bytu nechcela ani ja. A to som psickar

Hľadala by som niekoho komu by som psa darovala. Zas sám cely deň, to nie

lossless
21. júl 2024

Musite sa stahovat do bytu? Skus darovat, nech je s ludmi, urcite nie sam na pozemku.

nelca84
21. júl 2024

Pes je spolocenske zviera, ist za nim 2x denne by bolo pre mna nepripustne. My mame vlciaka tiez v dome a ked ideme na dovolenku, strazi ho mama alebo svoka, ale on prve 2-3 dni ani neje co je v strese, ze sme prec. Neviem si predstavit ho nechat niekde sameho...

deti95060810
21. júl 2024

asi by som prehodnotila sťahovanie... kým bude pes, žiadne sťahovanie nebude. Koniec.

marca12
21. júl 2024

Tak to ste v nezavidenia hodnej situacii. Jedine riesenie je zobrat ho s vami do bytu. Alebo ho darovat niekomu s tym,ze sa onho budes nadalej starať,vencit a podobne. Museli ste sa stahovat do bytu? Preco ste otazku psa neriesili hned?

pribinak
21. júl 2024

@deti95060810 toto sú len take silácke reči spoza klávesnice

Jasne, vo všetkom si rozumejú, plánujú spoločnú budúcnosť, rodinu, spoločne bývanie, nemajú Hádky spory …ale nie, keď nie pes, tak ani ja

Dristy spoza klávesnice

wolf_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luccy89
21. júl 2024

Ma pravdu, ani ja by som nechcela psa v byte. A ako pisete, tak trpel by tam aj ten pes

deti95060810
21. júl 2024

@pribinak to ma nepoznáš...

pribinak
21. júl 2024

@deti95060810 za tie roky čo so tu na koni a popisala si tu more nezmyslov, tá poznat ani nechcem

deti95060810
21. júl 2024

@pribinak mala by si svoje správanie prehodnotiť...

pribinak
21. júl 2024

@deti95060810 fakt by si toto poradila jednej zo svojich dcér? Že koniec?
Vážne? Fakt?

Čo tak hľadať iné riešenia? Čo tak sa zamyslieť ?

Nieeee, podľa teba si treba dupnit nohou a koniec

wolf_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
30katrusa40
21. júl 2024

Prečo vlastne odchádzate z domu ? Nemôže ostať tam kde je ?

iowa2
21. júl 2024

Nemám slov 😓 chudáčik pes.
Pre niektorých je to "len" pes a nie člen rodiny. Takýto by absolútne nemali mať zvieratá, lebo sa ľahko ocitnú práve na nejakom "pozemku" sami, sú darovaní do "dobrých rúk" a podobne. A v osadách, 80% psov, na ktorých sa ich prehniti majitelia vykašlali, sa práve ocitli tam!!!
To už pomaly niet človeka, čo ráta s tým že
// MUSÍ RÁTAŤ S TÝM //, !!!
ze najbližších 15 rokov, keď psa chce, sa musí tomu naďalej prispôsobiť, aby mu zabezpečil normálnu existenciu s ním - jeho majiteľom. Tým človekom, ktorý sa niekedy rozhodol slobodne, že si ho zaobstará!
Nebolo by človeka, čo by mi toto nakázal, do bytu nie a pod.!

ktochytavzite
21. júl 2024

Tak zvaz si hlavne,co je pre teba najdolezitejsie,ak je to pes tak zariad vsetko tak aby pes mal svoj komfort nadalej,ak su na prvom mieste ine veci tak sa musi pes prisposobit.Podla mna ak je este mlady skus darovat,mozno niekto bude mat zaujem,ak nie tak ten pozemok ale to bude pre teba narocne,ist mimo 2x len kvoli psovi,no povinnost navyse.
Este mozno prípadný výcvik psa ale zasa ten pes v tom byte by si asi toez moc toho neužil,plus ten neporiadok.
Mozno mu hladat nejaky domov lde ny nasiel tento pre využitie a mal by sa dobre aj bez vas,psovi je v podstate jedno aky majitel ho bude mat,

marsmykkok
21. júl 2024

Pes sa kupuje na 15 rokov. Prečo si ho od začiatku necvičila, nesocializovala? A nemysli si, že len múdrujem. Ja mám tiež veľkého psa. Ale vedela som, že ked som si ho kupovala pár rokov po 20tke, že môj život za 15 rokov môže nabrať rôzny smer. Preto hoci som bývala a stále bývam na dedine, od malička psa socializujem v meste a tak. A je dosť možné, že sťahovanie do mesta ma čaká tiež v blízkej budúcnosti, ale nemám obavy, pes je úplne v pohode, zvláda ľudí, iných psov, autá, bicykle. A čo sa týka chlpov, existujú robotické vysávače, sušička a tak. Určite pri psovi treba viac upratovať, ale dá sa to. To už by si ty musela obetovať svoj voľný čas a viac upratovať, aby ste boli v čistom a priateľ sa nesťažoval. Ale ja by som svojho psa nikdy neopustila ani nenechala niekde samého na nejakom pozemku.

alickapusinka
21. júl 2024

za mna chlapa ktorý by ma nutil dať psa preč a ja som mala psa skôr než som spoznala toho chlapa by som skôr skončila vzťah.

majlo1234
21. júl 2024

Ci maly alebo velky pes, chlpy budu aj tak vsade. Da sa to trochu obmedzit pohybom psa(napriklad bude iba v chodbe a kuchyni, kde bezne nie su koberce) no a reaktivita…ty vies, ci mas na to ho znormalizovat. Ale teda ak ho date niekam na pozemok, aj tak bude potrebne aspon dva krat do dna chodit za nim, vencit a krmit, co je maximalne neprakticke(sama som tak mala na prechodny cas ubytovaneho psa na cvicaku, bolo to cca 15 minut cesty a neskutocne mi to liezlo na nervy) preto odporucam najst lepsie riesenie

lujza123
21. júl 2024

Takéhoto psa by som ani ja do bytu nechcela = čiže nezaobstarala by som si ho. Ale keby ho už mám tak by som ho vzala so sebou a snažila sa nájsť nejaké riešenie..
Tiez mám psa o veľkosti poníka 30+ kg, je na dvore ale od jesene do jari spáva v noci dnu. Psy sú učenlivé, dá sa s nimy pracovať. Ked si nevieš rady skús s trénerom. Tak isto aj s chlpmi sa vieš ako tak vysporiadať, kefovat každý deň, používať sprej proti smradu (kupis v potrebách pre zvieratá ). Vieš ho naučiť pohybovať sa len v určitých častiach bytu, nechodiť do spálne, neskákat na sedačku

Ináč aj divoké psy z dvora sa dosť skludnia ked sú nonstop pri ľuďoch v byte. Ak bude mať každý deň poriadnu vychádzku, takto veľké plemeno aj vziat so sebou behom, pri bicykli tak bude ako baránok.
My sme zdedili starého divočiaka z dvora bez hygienických návykov, dokázal sa veľmi zmeniť aj ked už bol dôchodca, po pár mesiacoch to bolo úplne ine zviera než ked k nam prišiel

Naopak ked ho zavries kdesi na pozemok a budeš ho chodiť len kŕmiť raz za deň tak mu úplne hrabne. Bude len vyštekavat dni aj noci a ničiť na co natrafí. Tak z toho zblbne ze ho už nikdo nikdy nedá dokopy. To mu už radšej nájdi nový domov

dadka1997
21. júl 2024

Takeho psa by som ani ja nechcela, ale ani ho zatvárať kdesi sameho na pozemok chudak, tuto temu so psom ste si mali vydebatovať, skôr ako začnete spolu bývať 🤷‍♀️

sissy27
21. júl 2024

Zostala by som tam kde som kym je pes. Psa mas dlhsie ako manzela, takze nechapem, preco ste vobec vymysleli takuto zmenu, ked obaja viete, aky ten pes je. A ked uz, tak ste mali najprv riesit co so psom a az potom podpisovat zmluvu na byt. Za mna nezodpovedny pristup z vasej strany…

ivik4
21. júl 2024

Pre boha 😱
Chudak havik zeby bol sam . To radsej mu najdi novu rodinu.Fu, fakt neviem co by som spravila. Ked si predstavim zeby som sa mala vzdat skrz niekoho psika ktoreho mam ako clena rodiny tak mi je normalne zle

reisi
21. júl 2024

@wolf_ presne si to vystihla!👏🏻

haley7897
21. júl 2024

V zásade súhlasím s tým, že do bytu psa nie, otázka ale je prečo ste vôbec riešili byt a nie dom? Museli ste vedieť ze pes bude "problém" ak sa rozhodnete ísť do bytu.

veselo_neveselo
21. júl 2024

Nechapem, preco si suhlasila so stahovanim do bytu, ked mas velkeho psa.
Najdi lepsie byvanie, co bude vyhovovat vsetkym.

medda_beda
21. júl 2024

Pes bol doteraz kde? Vonku na dvore, mal prístup dnu? Lebo to si nenapísala.Dom je koho? Váš, rodičovský?
Mať veľkého psa zvyknutého na dvor tak by som ani neuvažovala nad bytom.
Dať psa niekam na pozemok je týranie a ešte k tomu pes bez dozoru.

A téma pes mala byť vyriešená dávno pred sobášom.
Beriete si ľudí a pritom ani nepoznáte ich odpovede na určité otázky.

lenkaknel
21. júl 2024

v zivote by som neuprednostnila chlapa pred havom.. pre toho psika si cely svet, zlomi ho to..