Môže 8-ročné dieťa venčiť psa?

aweramina
19. jún 2024

ahojte mozno mi poradite, predtym ako budem musiet vypisovat kade tade po uradoch suseda ma asi 8 rocne dievca ktore venci cane corso, logicky nema sance udrzat voditko keby nieco uz teraz ma pes 30 kg (este ma aj tu hlupu flexinu ktora je tymto znama ze sa vysmykuje z ruky) neviete ci je zakonne obmedzenie na toto?

vdaka!!!

thirstymonk
19. jún 2024

@aweramina Nie, nie je. Pes nie je alkohol.

egonsk
19. jún 2024

@aweramina ked sa pes rozbehne, bude za nim plapolat ako vlajka... co je zle na vlajkach? 😉😅

katkaseiner
19. jún 2024

ja osobne si myslim ze toto ziadny zakon neupravuje (ale som laik). Mam 11 a 8 rocneho a len vtedy vencia labradorku (stena) - ked som ja alebo muz nablizku, nakolko u nas v dedine sa casto vonku pohybuju tulave psy... cize nechcela by som aby to dieta riesilo takuto traumu. Ale aj keby islo o velkeho psa, zvazila by som ci bude schopne dieta riesit situaciu, resp. ze pes nie je nejaky besny a neuteka za kazdym/vsetkym.

personality
19. jún 2024

Na toto stačí zdravý rozum. Teda niektorým. 😀

belllinka
19. jún 2024

Hlavne je to bojové plemeno, v mnohých krajinách zakázané, reps. sprísnené podmienky chovu. On to decko iste neberie ako svojho pána a stať sa môže všeličo. Nie je to nejaký neškodný "zmeták."

doriiis
19. jún 2024

V zásade platí, že vodiť akéhokoľvek psa mimo chovného priestoru môže len ten, kto je fyzicky a psychicky spôsobilý a schopný ho v každej situácii ovládať. Psa treba viesť tak, aby sa predišlo útokom či inému ohrozeniu človeka či zvierat, ale aj vzniku škôd na majetku, prírode a životnom prostredí.
Ak vie všetky uvedené podmienky zabezpečiť aj (staršie) dieťa, môže ísť na prechádzku so psom samo. Uvedené však neplatí v prípade tzv. nebezpečného psa. Za takého je zákonom pokladaný každý pes, ktorý pohrýzol alebo poranil človeka bez toho, aby bol sám napadnutý alebo vyprovokovaný, ak sa nepoužil v nutnej obrane alebo v krajnej núdzi
Zdroj: https://www.peniaze.sk/spotrebitel/7955-osem-po...

whatever1
19. jún 2024

@egonsk Tu skor ide o to ci je to bezpecne pre okoloiducich. Necititila by som sa konfortne keby prechadzam s malym dietatom…

zojazoja
19. jún 2024

@belllinka bojové plemeno neexistuje. Existuje len pes so sprisnemnym držaním. Cane Corso tam nepatrí.

belllinka
19. jún 2024

@zojazoja nemusíme sa tu hrať so slovíčkami, je to proste nebezpečné plemeno a iste nepatrí do rúk dieťaťu, ani nikomu neskúsenému. A píšem, že v mnohých iných krajinách je zakázaný, resp. obmezené držanie, u nás asi nie

zojazoja
19. jún 2024

@belllinka s xy cane corso som prisla do kontaktu a boli to najvacsi maznáci. narozdiel od čiváv, krysařykov a podobne. (kde som bola aj ja dokúsana).

dominikamacakova
19. jún 2024

Ja by som tiež nemala šancu udržať cane corso. Mali sme nemeckú dogu a ľudia ma radšej obchádzali oblúkom 😀

dominikamacakova
19. jún 2024

@belllinka nebezpečné plemeno? Asi ťažko...

belllinka
19. jún 2024

@zojazoja áno, túto vetu o svojom domácom miláčikovi vyslovili všetci majitelia predtým, ako sa stalo nešťastie v ich rodine a ten ich mierumilovný maznák zmrzačil alebo zabil člena rodiny.

zojazoja
19. jún 2024

@belllinka reagovala som na bojove plemeno. nie na to, ci nejaky pes zmrzacil svoju rodinu. cane corso nie je bojove plemeno lebo bojove plemeno na SR neexistuje. a nie je cane corso radene ani medzi psov so sprisnenym drzanim. aj kokrspaniel moze zmasakrovat rodinu.

zojazoja
19. jún 2024

@belllinka a P. S. . nie, ja by som 8 rocne dieta nepustila samu vencit cane corso. ale ani NO, ani labradora, ani kokrspaniela a ani thajskeho ridgebacka.

mk1111111111
19. jún 2024

@zojazoja prosim Ta, neohajuj uz tolko to plemeno. Ze je civava ustekana a kusava je pravda, ale neohrozi Ta na zivote, ja by som tieto vacsie plemena zakazala v obytnych zonach chovat. Zvacsa su to nevychobane psy, za co oni nemozu, lebo majitelia si tak honia svoje ego. Asi si este nezazila utok velkeho psa. Bud rada, ja to mam za sebou a to som stala na mieste, bez akehokolvek pohybu.

belllinka
19. jún 2024

@zojazoja daj mi sem prosím link na správu, kedy kokršpaniel alebo napr. iné spoločenské plemeno zmasakrovalo rodinu.

zojazoja
19. jún 2024

@mk1111111111 neobhajujem. Škoda, že nemám už ten starý mobil s fotkami..ako mňa strašne dokusal malý pes mix..pri svojich majiteľoch. V živote má žiadne vaše " bojove" plemeno ani len neoblizlo..

petulda333
19. jún 2024

@belllinka a ty daj link kde je toto plemeno zaradene medzi tie bojove plemena 🙄

petulda333
19. jún 2024

Zakon asi nie je,ale ja by som tiez nedovolila dietatu vencit velkeho psa

wolf_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aweramina
autor
19. jún 2024

@doriiis dakujem no noc urcite budem riesit slusne s matkou ved chapem ze kazdy ma na vec iny pohlad ale riesia to susedia a ja to chcem reisit v dobrom a vklude ale je to cez ciaru

aweramina
autor
19. jún 2024

neviem ci to nie je aj fila ale to je jedno

medda_beda
19. jún 2024

@belllinka Bojové plemeno neexistuje.Už sa to konečne naučte.

4stanka4
19. jún 2024

@aweramina raz ma pohrýzol vlčiak ktorého malo asi 8 rocne dievča. Za mňa určite nie, nejakú čivava max ale tu je na zvazeni ci maju rodicia v hlave všetko v poriadku.

aweramina
autor
19. jún 2024

@4stanka4 mrzi ma ze ta pohryzol pes ☹ je smutne ked maju ludia potom z toho traumu ako dieta ma casto pohryzli psy teraz paradoxne hocake velke tela vyhladkam musela som prekonat tu nedoveru...tie zvierata za to stoja

medda_beda
19. jún 2024

@belllinka Pokúsal ma kokeršpaniel ako decko a nie neprišiel si len tak kusnúť lebo je to pes.Väčšinou ťa pes pokúše keď nerozumieš, že mu máš dať pokoj.
Ani ridgeback, vlčiak, retriever, labrador, rotvajler, staford mi nikdy neublížil.
Je podľa teba kokeršpaniel bojové plemeno?

A len tak pre zaujímavosť.Nie každý veľký pes vie niekoho pokúsať.Nemajú na to všetky stavanú papuľu.

aweramina
autor
19. jún 2024

@medda_beda Psickari vedia ze kokri su dost naladovi a ostri...a zvysok je rpesne ako hovoris

kristinka92
19. jún 2024

je úplne jedno či je/neni bojové plemeno. keď 30kg psa vedie 20kg dieta je to nezodpovedne. keď niekoho napadne, budú zodpovední rodičia, ale to môže byt niekomu prd platne, keď mu ten pes napadne vlastne dieta nedajbože

sara07
19. jún 2024

@aweramina skus si pozriet stránku mesta , u nás napr je pokuta ked si nepozbieraš alebo ked venči dieta , mysim že je to ohraničené 15 r, neviem presne
ešte to by si mohla pozriet, lebo akosi v parlamente maju potrebu sa natahovat o slovička ohladne týchto psov, dávno to malo byt poriešené ako v anglicku
aj u nás po namesti bez náhubku , dokonca ho aj pusti v kaviarni na terase na volno však čo no a čo že ideš na zracu vyjst hlavne že psiček ma volnost