Chovanie mačky

10. jún 2024

Nerozumiem našej mačke… v pohode si leží v pelechu ale ako idem na wc a zavriem dvere tak sa ide zblázniť… mnauci škriabe na dvere kým neotvorim prítom je to mala miestnosť nič tam neni len wc.. stretli ste sa s tým niekto?

reanda
10. jún 2024

stretla.. u svojich deti, ked boli male 😀

teki1
10. jún 2024

Normálne chovanie mačky,ide tam s tebou sa presvedčiť,že si v poriadku.😉 Robí to len tebe,že?

annm81
10. jún 2024

Je to absolútne štandardné správanie mačky 🙂

pelian
10. jún 2024

Tak podla mna je to uplne bezne spravanie u macky 😀 Aj ked je zvlastne, ze nechce byt ani chvilku sama bez teba, nakolko macky su proste samostatne jednotky a najradsej su same, ale celkovo su to velmi nevyspytatelne tvory, takze ma to ani moc neprekvapuje
😀 To clovek nevie, co ma cakat. Zajtra to bude zase inac 😀

teki1
10. jún 2024

@pelian Pretože ak paničku zožerie záchodové monštrum,kto bude mačke kupovať žrádielko? 😅

autor
10. jún 2024

@teki1 🤣🤣🤣🤣

autor
10. jún 2024

Je to prípad.. vkuse na mne ako cecok

0silvia0
10. jún 2024

mňa zas naše strážia v posteli. Ešte sa len prikrývam perinou, už mi na nej leží. Poctivo obe nado mnou do rána bdejú, akonáhle vyleziem z postele, v tej sekunde aj ony skočia z postele a bežia za mnou a ukazujú mi, kde majú misky.

autor
10. jún 2024

@0silvia0 presne toto ja u nás

autor
10. jún 2024

Aj*

larinka552
10. jún 2024

Jeeejoo to je sphynx? 😍 Tak tym sa to asi vysvetluje 😃 Priatelova rodina ma takeho holeho kocurika a to je pes v macacom tele 😊 Prvy dojem nic moc (kvoli vzhladu) ale potom si ma ziskal 😄 Neskutocne mila a pritulna macicka, vyborna povaha 🥰

otazka1
10. jún 2024

Minule som to čítala niekde,nemám zdroj tak to lwn popíšem laicky 🤣🤣🤣macka keď tlači,nevie to prerušiť a utekať prec,ak by nastala nejaká hrozba,cize bude zozrata počas potreby.. preto ta tam ide chrániť keby ta niekto prišiel zožrať počas pobytu na wecku 😃

limoncino
10. jún 2024

Ja som niekde čítala, že mačka vie, že si v tejto pozícii zraniteľná, tak ide s Tebou, aby Ťa chránila. Btw krásna mačka 😍

majka36912
10. jún 2024

Mna moja zvykne cakat aj pred kupelnou, ked idem do vane. Do kupelne, ked pustam vonu, nie je ochotna vkrocit, vody sa strasne boji 😆 Ale kym z vane nevyleziem, dovtedy lezi pred dverami a strazi ma 😆

kvetka22
10. jún 2024

Naša robí to isté, ešte sa usadí na nohach a spí 🤣

magic08
10. jún 2024

sledujem, ze ste tu niektore znale, tak sa spytam. Mame 10 mesacneho kocura, britska modra a posledne 2 mesiace, vzdy ked zabudnem zavriet dvere do kupelne, vykona potrebu do vane. Nechapem preco to začal robit. Viete niekto poradit?

majka36912
10. jún 2024

@magic08 Na to jednoznacna odpoved asi nebude. Mojim rodicom to robia macky, ze sa zvyknu vycikat do sprchoveho kuta rovno do vylevky. Tak sme polemizovali doma, ci im to z tej vylevky nejako ,,voni", nakolko maju zumpu a citia, ze tam ta potreba nejako patri...neviem,ako to slusne napisat 😂
Ale vraj to macky zvyknu robit aj vtedy, ak im napriklad nesedi typ podstielky, ktoru im majitel kupuje, pripadne ak nemaju pravidelne cisteny ich zachodik, alebo ak je na nevhodnom mieste v byte a je pre nich nepohodlne nan chodit.

0silvia0
10. jún 2024

@majka36912 ja musim nasej pustit cicerkom vodu vo vani aby sa ona s nou mohla hrat a spliechat🤩

majka36912
10. jún 2024

@0silvia0 To musi byt strasne ňuňu 😍

majka36912
10. jún 2024

Odporucam tuto knihu, je tam vysvetlene vela o mackach a ich spravani a ma strasne mile ilustracie 🤗

magic08
10. jún 2024

@majka36912 neviem, nic sme nemenili, zachod jej cistime 2x denne, ja citim ten zachod, takze nenechavam vykaly. Hned ako sa vyspini, vynasam. Zachodík ma na tom istom mieste odkedy je u nas. Je kastrovany, tak neviem. V podstate je vseetko ako stale.

magic08
10. jún 2024

@majka36912 dakujem za typ, idem ju pohladať

subartic
10. jún 2024

Ja som v minulosti mala kocúra mainska mývalia mačka a myslím že to ani mačka nebola ale maskovaný pes. Vkuse so mnou , či som pozerala telku alebo spala alebo varila, keď som prišla z práce utekala ku mne ako pes a celá sa vlnila. Nádherný 11 kg obor, povaha mačkopsa s prevahou psa. Brat má mačku a to je taká protiva , prská , oháňa sa labou , kúše a dá sa pohladkať len švagrinej , k životu potrebuje len jedlo , pelech a občas švagrinú .

magic08
10. jún 2024

@subartic my mame britku, ale to je total samostatna jednotka. Vacsinou mam pocit, ze nezijeme spolu, ale vedla seba. Neda sa ani pohladkat, je to salamista absolutny, prespi 20 hodin denne, k zivotu potrebuje len plnu misu, vyspi sa hocikde 🙂

0silvia0
10. jún 2024

@magic08 skusila by som pridat este jeden zachod

liusa82
10. jún 2024

moja je takáto.Akonáhle sa vzdialime koniec sveta.Aj ked sa umývam sedí v kúpelni na parapete a sleduje ma 🙂A komentuje všetko.Sem tam je ticho.Ale nebola za mačaťa takáto.Po kastrácii akoby jej preplo.Strašne ostala maznavá a naviazaná.Ked som mala mačku ešte pred touto tak tá takáto nebola a tiež bola kastrovaná..Aj táto bola tichá a aj sama vydržala ale fakt tou kastráciou akoby uťalo.A ešte ostala hrozne ukecaná a mraučavá.Ale táto sa nezaháňa ani neni zlá alebo protivná ako niektoré.V živote na nás neprskala.Akurát je to no ukecaný mazel

subartic
10. jún 2024

@magic08 aj on má Britku

sense
10. jún 2024

Mame dve mačky, jedna je taka ako popisujes, ešte aj keď sa sprchuje sedí na záchode a pozoruje, a druha síce neskriane na dvere ale ak sú dvere zavreté sedí pri dverách a čaká. Ak sú dvere len privrete tak si otvorí a sadne si do bidetu

magic08
11. jún 2024

@0silvia0 dakujem za radu, my sme mu jeden zachod zrusili kvoli nedostatku miesta, ale to bolo davno predtym ako to začal robiť, tak mozno nam dava najavo ze ho chce spat. vyskusam

0silvia0
11. jún 2024

@magic08 toto je prvá možnosť, ktorá sa odporúča, keď mačky robia potrebu mimo záchod. Daj vedieť či pomohlo.