Vajíčko pre novorodenca

anelk
15. mar 2023

ahojte.ake by ste mi odporucili vajicko pre novorodenca?ak ma vajicko zakladnu tak sa iba naklikne alebo treba priputat aj pasom?chcela by som iba take naklikovacie,pre rychly prevoz,existuje take?

sajmonka_1216
15. mar 2023

ked sa naklikne (teda má isofix), nemusíš dávať pás... a takto už funguje väčšina, ak nie všetky vajíčka.. je na tebe, či si kúpiš aj základňu a budeš klikať alebo dáš pásy..

pukina
15. mar 2023

@anelk zalezi aj od rozpoctu. ale ak rozpocet obmedzeny nemas, odporucam britax babysafe z5, podla mna aktualne top vajicko na trhu.

petamich
15. mar 2023

pripadne Aton 5, je vacsie a dlhsie vydrzi, my sme mali napr. tiez Britax so zakladnou ale babysafe isize 2 myslim

evkao
15. mar 2023

@anelk do akeho auta pojde vajicko, v akom rozpocte? chces ho davat aj na kocik?

sapetka
15. mar 2023

Ja mam cybex z cloud isize za mna naj cybex vajco. Odporucam toto

luckajozko21
15. mar 2023

cybex cloud z2 s otocnou bazou (da sa dat za jazdy dolahu, ze ti tam babo spinka a vydrzi cca do 18m). Plus podla kocika by som rovno dokupila aj adapter,kt. by bol kompatibilny s cybex vajickami - super prakticke, vykliknes z auta, nakliknes na konstrukciu z kocika a ides. Je to sice drahsie, ale mne ta praktickost stoji za vsetky eurka 🙂

anelk
autor
15. mar 2023

@evkao hyundai i30 kombi.nebudem ho davat na kocik.

anelk
autor
15. mar 2023

@sajmonka_1216 takze ked ho chcem iba nakliknut treba mat zakladnu+isofix?...ak mam iba zakladnu musim priputat aj pasom?

evkao
15. mar 2023

@anelk a rozpocet?
isofix mas v aute, zakladna sa kupuje k vajicku, ta sa upevni v aute, a vajicko uz len naklikavas - ak nemas zakladnu, tak potom vajicko putas pasom auta

sajmonka_1216
15. mar 2023

@anelk no tá základná to je ten isofix… takze vajicko so základnou.. pozri na ytb videá keď tak.. sú take rôzne obchody ktoré majú videá s porovnaním sedačiek a uvidis tam aj ako sa čo dáva..
a skús ešte porozmýšľať nad tým, či budeš davat vajicko na kočík.. mne sa to veľmi osvedčilo najmä v obchode… vystúpime z auta, na kočiar dám autosedačkove adaptéry, ktoré som si dokúpila, nakojila vajicko a šli sme… a potom spat do auta…

anelk
autor
15. mar 2023

@evkao aha lebo dnes som pozerala 1 video na youtube na vajicko a tam ho naklikla na zakladnnu a potom priputala pasom.rozpocet nemam stanoveny ale nieco za normalnu cenu.nie vajco za 400e 🙂

sajmonka_1216
15. mar 2023

@anelk ja som veľa pochopila na tomto videu, pozri 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=fyzWP2AJOSs
sajmonka_1216
15. mar 2023

@anelk mozes pripútať aj aj, keď chceš mat istotu na milión percent 😁 ja dávam len pasy a drží to poriadne aj tak

evkao
15. mar 2023

@sajmonka_1216 vzdy treba priputat vajicko podla navodu, niektore maju zakladnu, ktora sa upevnuje pasom auta, ale ak sa upevnuje isofixom, nemala by sa uz putat pasom auta
@anelk pozri Cybex Aton S2 so zakladnou Base One, vajicko mozes v pripade potreby upevnit pasom auta, alebo na zakladnu - zakladna sa upevnuje v aute na isofix

sapetka
15. mar 2023

Vajicko potrebuje bazu ktoru pripevnis o isofix v aute. Treba ratat s tym ze aj ta baza nieco stoji a ked chces aj kvalitne bezpecne vajco povedala by som ze 400€ je tak ze sa zmestis

sajmonka_1216
15. mar 2023

@evkao áno ved ja tiež tak viem, že bud to alebo to..

enoula
15. mar 2023

Ja len ze, isto nechces sem tam davat na kocik? Podla mna to je dost praktické ak potrebujes kdesi len vybehnut alebo k doktorovi autom a len kliknes vajce na kocik a ides... Žiadne ťažké vajce prenasat netreba alebo dieta vyberat a prekladat (ak nahodou aj zaspi)

anelk
autor
16. mar 2023

@sajmonka_1216 nie nebudem davat vajco na kocik.pri prvej som to nevyuzila ani 1x 🙂

anelk
autor
16. mar 2023

@evkao dakujem pozriem 🙂

anelk
autor
16. mar 2023

@enoula nie nechcem.pri prvej som to nevyuzila ani 1x.a v 5m isla do sportaku 🙂

anelk
autor
16. mar 2023

@sajmonka_1216 dakujem pozriem

anelk
autor
16. mar 2023

@petamich je vhodne aj pre novorodenca?mame sikme sedadla v aute.bude to pasovat?

petamich
16. mar 2023

urcite ano (obe) a aj my mame sikme sedadla, tou zakladnou na isofix sa da ten sklon vyrovnat napr. ale myslim, ze aj bez nej by to malo byt uplne v poriadku, ked sa priputa pasom

ja tu zakladnu urcite odporucam, stala za kazde euro, len sme naklikli a ficali, vajicko sme nosili hore aj s malym

evkao
16. mar 2023

@anelk aton 5 pre male babatko ale vhodne nie je, ma velmi nestastnu vlozku, deticky v nom zvyknu mat prilis zaborenu bradicku do hrude, a patri tiez medzi mensie vajicka

anelk
autor
17. mar 2023

@petamich a do kedy vyam vydrzalo?

anelk
autor
17. mar 2023

@evkao my sme boli vcera v obchode a bolo to jedno ktore nam odporucila predavacka 🤔akoze mensie?ze vydrzi kratku dobu?

petamich
17. mar 2023

@anelk no nam ani nie do roka ten Britax 🙂 ale tak to je dan za 4.5 kg dieta, ktore je dlhe ako tyzden pred vyplatou

evkao
17. mar 2023

@anelk vydrzi kratsie ako ine vajicka, akoze je to na tebe, ale ako pisem, ja by som Aton 5 nebrala, nie je zle, ale su lepsie

anelk
autor
17. mar 2023

@evkao nechcem ho davat na kocik.hyundai i30.rozpocet nemam ale nie som ochotna dat za vajco 400e 🙂na tak kratku dobu

evkao
17. mar 2023

@anelk aku kratku dobu? vajicko vydrzi cca do roka a pol, ja som dceru vozila v Aton M do 16 mesiacov, a to nepatrila medzi male deti (5kg, 55cm), a ja ani nehovorim, ze za lacny peniaz sa neda kupit dobre vajicko, Aton B2 so zakladnou kupis za 250,-€