V autosedačke padá dcére hlavička

11. apr 2022

Ahojte
Kúpili sme autosedačku pre dieťa od 9 kg. Malička(11m) keď v nej zaspi,padá jej v nej hlavička. Zial veľmi sa už nedá zaklonit do polohy ako bolo vo vajíčku. Máte nejaký tip ako na to ? Sedačka bola odporúčaná všade a nejako sme na toto nemysleli..

00momo
12. apr 2022

Ahoj na fb je skupina Deti v aute. Tam nam velmi pomohli s výberom sedačky

evkao
12. apr 2022

aku presne sedacku mate? ake auto?

katie253
12. apr 2022

My máme ušitú takú "čelenku" , keď zaspí, tak mu tým podoprieme hlavu, na čele je látka, ktorá má na bokoch prišité široké gumičky a zapína sa to normálne na pracky ako v kuchynskej stoličke.

callisia
12. apr 2022

@katie253 preboha. Toto. Musí byť vtip 😮 Týmto si koleduješ o prúser. Veď tomu dieťaťu pri nehode a fixovanej hlave zlomiš väz. Pre dobro svojho dieťaťa s tým uväzovaním hlavy okamžite prestaňte.

basska_b
12. apr 2022

My mame VW Sharan a Cybex solution M 15-36 kg a tam staci zaklonit mierne cele sedadlo a zakloni sa aj sedacka. Ale chapem, ze u teba je drobec este maly. Urcite potrebujeme info, o aku sedacku ide. Ale ten "ľah" uz nikdy nebude taky, ako vo vajicku...

autor
12. apr 2022

@basska_b sedačka je : petite Mars prime ll Isofix

luccija
12. apr 2022

@katie253 áno aj ja som mala taký vankúšik čo sa dá okolo hlavy ako vankúš na kojenie a hlava nespadne, ale je podoprena

luccija
12. apr 2022
evkao
12. apr 2022

ty mas pre 11 mesacne dieta sedacku v smere jazdy? a preco ste nekupili protismerku? jazda v smere je obzvlast pre taketo male dietatko velmi nebezpecna, staci aby do vas niekto prudsie narazil a dietatu moze zlomit vaz

evkao
12. apr 2022

este by ma naozaj zaujimalo kde vsade bola tato sedacka odporucana

basska_b
12. apr 2022

Veru, to radsej zostante pri vajicku do yych 15 mesiacov. Vajicko mate nejake male, ze sa vam tam uz nezmesti? Dieta moze mat aj vela kil, ale do 15 mesiacov musi zostat v protismere! Jeho vazy na krku este nezvladnu siyuaciu, kedy v pripade nehody mu hodi hlavu dopredu a pridko spat dozadu...

evkao
12. apr 2022

@basska_b aj 15 mesiacov je dost malo, kludne aj ovela dlhsie

ninka1991
12. apr 2022

Malej tiez velmi padala hlavicka mali sme 2 vankuse a ani jeden nepomohol. Sedacka sa tiez viac neda zaklonit. Kupili sme takuto celenku/pas proti padaniu a sme spoko. Ked mala zaspi alebo vie ze bude spat tak jej to nasadime a najlepsie co sme mohli kupit. Uchytava sa to okolo korpusu a nastavujes si to podla toho ako potrebujes.

evkao
12. apr 2022

@ninka1991 toto, co mate, je abolutne netestovane a teda sa ani nevie predpokladat, ako sa bude spravat pri nehode, takze: 1. ostane to na mieste a teda hlava bude fixovana, krk poleti dopredu, vysledok zlomene vazy 2. vybehne hore - co by bol najlepsi pripad alebo 3. skzne to dole a moze to dieta uskrtit 🙈 Su pomocky aj testovane, ale teda podstatne drahsie (ten vyvoj a testy logicky stoja kopec penazi), ako napr. SleepFix

nevenka
12. apr 2022

Nas ma 15 mesiacov, coskoro 16, ale mozno tak 9-10 kil, je drobny a ja furt zvazujem, aku sedacku vlastne kupit. Kto by poradil? V protismere ale moze aj do viac mesiacov sediet, nie? 🤔. Rozmyslala som nad Zopa Spinfix i-size alebo potom uz tu Zopa Encore...🤔

nevenka
12. apr 2022

@evkao ono aj my mame take lacne vajce, mozno 10x sa od narodenia viezol v tom, sme nekupovali osobitne uz, ked sme mal z 3 kombi, ale aj to som trpla, aby sa nic nestalo, teraz chcem uz normalnu sedacku, ale aj aby som sa zmestila dozadu k detom, lebo mame 3 deti...len mne pride, ze tie vajicka niektore su take, ze hlavicka trci z nich, nozky ma divne pokrcene, proste su aj male tie vajicka.

evkamotka
12. apr 2022

@evkao suhlasim, velmi zly napad. Dieta pri naraze hrkne telom vpred a hlava zostane prilepena. Naozaj zly napad. Alebo sa to zosuchne a dieta podreze/udusi/zlomi krk. Cele zle :(

simca06022011
12. apr 2022

Podla mna toto robi kazda sedacka... A kazdemu dietatu aj dospelemu odkvicne hkava dopredu ked zaspi... Existuju na to vychytavky, my sme zastali väčšinou a napravili ju😂
Fakt je ze pre dceru sme mali isofixovu sedacku taku ze ona sa dala posunut na tej isofixovej nohe a zákonit dozadu, cize nebolo to take kriticke... Uz potom ta vacsia nemala takutp moznost ale to bola dcera väčšia cca 3r+ cize aj som to brala inak...

jolana2804
12. apr 2022

@ninka1991 Jak tohle můžete dát dítěti na hlavu a vědomě ho tím ohrožovat. Při nehodě se na tom buď uškrtí a nebo si zlomí vaz. 😡

jolana2804
12. apr 2022

@simca06022011 Tohle určitě nedělá každá sedačka. Proto je důležity zmínit typ auta při výběru sedačky, aby se vybrala sedačka, co bude do auta sedět nejlíp 🤷🏻‍♀️

evkamotka
12. apr 2022

@nevenka napr my sme po vajicku presli na cybex sirona, verziu co sa dookola otaca pre lahsie nakladanie dietata. V protismere mohol byt tym padom syn nadalej. Nieco na tento styl by som hladala, na mk je poradna o autosedackach, v starsich otazkach podla mna najdes vela tipov

simca06022011
12. apr 2022

@jolana2804 padanie hlavy nerobi autosedacka, robi to hlava.. a robi to KAZDEMU cloveku ked po sediacky zaspi.

mondolina
12. apr 2022

@ninka1991
tento " životubezpečný" zázrak je aj certifikovaný? alebo riskujete zdravie, život dieťaťa len z nevedomosti?
🤦‍♀️

ninka1991
12. apr 2022

@evkao ano suhlasim. Bolo by vhodnejsie sa poohliadnut po niecom bezpecnejsom. @jolana2804, @mondolina

evkao
12. apr 2022

@simca06022011 taketo male dieta by malo sediet v protismere, aspon do 3-4 rokov, v sedacke, ktorej sklon zabezpeci, ze mu hlava padat nebude, takze ano, zavisi to aj od sedacky, pre vacsie dieta sa daju kupit pomocky na drzanie hlavicky

simca06022011
12. apr 2022

@evkao tak my sme ju mali v protismere, ale ta hlava padne aj tak :D a moja by teda uz vprotismere velmi nebola- ked sme kupovali vacsiu sedacku mala cca tie 3r, ktora uz nesla do protismeru :D to je zase na kazdom ako si urobi. Muselo by to dieta byt viac v lahu ako sede aby ta hlava nepadla dopredu. Ako pisem, ja som to uz pri nej vacsej neriesila vobec, napravila som ju a bolo.

panda21
12. apr 2022

@simca06022011 keď máš dobrú sedacku, ktorá dokáže vyrovnať sklon sedadiel, tak hlava padať nebude.

evkao
12. apr 2022

@simca06022011 ano, preto pisem, ze treba vybrat sedacku, ktora dokaze sklon vyrovnat a hlava padat nebude 🙂 a existuju sedacky s protismerom aj do 6-7 rokov, takze kazdy si urobi, ako uzna za vhodne

katie253
12. apr 2022

@callisia dik za upozornenie.