Pohodlná a bezpečná autosedačka do mercedesu pre 18 mesačné dieťa

1. jún 2021

Viem ze su tu rôzne recenzie a témy a dTesty, ale všade sa dočítam milion info a nic konkretne. Je tu niekto kto ma mercedes? Aku v nom mate sedačku? My mame britax po bratovych deťoch a mam pocit ze je strasne nepohodlna. Dcera sa v nej vrti, mrnci, . . .Pocula som, ze nie každá sedačka sedi do každého auta.
Ideme na dovolenku 12h autom , dcera ma 18mes. Viete mi poradiť nejakú, ktorá sa da dat uplne do lahu, je pohodlná a bezpečná?
Vdaka

enkida
1. jún 2021

Pre tak malé dieťa určite odporúčam sedačku do protismeru, nie v smere jazdy. Je to výrazne bezpečnejšie.

natalia1619
1. jún 2021

Moze byt vela veci co sa jej nepaci. Asi najlepsie by bolo keby si napisala bud tu do skupiny vyberame bezpecnu sedacku alebo na fb deti v aute. Poradia ci uz s novou sedackou alrbo nastavenim tej co mate. Mozno je problem ze mate sikme sedadla v aute a tam nesedia vsetky sedacky a hlavne britaxky maju maly sklon...

autor
1. jún 2021

@natalia1619 presne to som si všimla, ze mame sikme a za sedačkou je veľa miesta

natalia1619
1. jún 2021

Ako vela miesta? Napis prosim ta ake auto, aku sedacku mate. Plus treba dat pozor aj sedacka ma zivotnost, pises ze je podedena, kolko rocna? A ake miery ma mala? Vyska, vaha. Mozno budem vediet pomoct.

autor
1. jún 2021

@natalia1619 si zlata. Mercedes glc, sedačka britax neviem aká, ale môžme mat 5-6rokov. Idem odfotit ten sklon. Ďakujem krasne

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
1. jún 2021

@natalia1619 musela som vymazať a otočiť fotky aby sa dalo pozerat
Ten rozdiel ked je nastavene do pololahu ci sedu ani nie je vidno
Neviem si predstaviť, ako sa v nej môže vyspať... zdá sa mi nejaká zaoblena príliš
Nebránim sa sedačke do protismeru
A dcera ma 18mes a 11kg

laura0107
1. jún 2021

to je kingII,
ja som teraz kupovala Britax trifix2 a je podľa mna topka,
tiež mame šikmé sedadla ..mame Volvo
20mesacny synček v ňom pravidelne zaspí keď niekam ideme

autor
1. jún 2021

@laura0107 a da sa vám dat do väčšieho lahu? Lebo toto mi príde ze sed, a veeelmi mierne sikmejsi sed

natalia1619
2. jún 2021

Ja by som malu do smeru este nedavala. Moja bude mat 2 r v auguste a je v protismere... Ak jej to nevadi skusila by som otocnu (aby si ju vedela dat aj v protismere aj v smere), potom zalezi aj od rozpoctu, kolko chces minut na sedacku. My mame joie ispin 360 a ja som spokojna aj ked mohla som zobrat nuna prym, je lepsia. Mala je spokojná sadne si a kuka aj cez bocne okno von aj vez zadne vidi, plus mam zrkadlo aby som na nu videla ked soferujem. A neni v tejto sedacke utopena? Nevidim tam vlozky coz pri 11kg by asi potrebovala.

laura0107
2. jún 2021

mala som predtým ini značku a skúšala som,bola som pozriet aj iné v tejto kategórii..napoviem ti ten sklon je plus mínus taký istý..tento trifix sa mi zdal asi najpohodlnejši a sklon akoby najväčší..maly mi zaspávalo v aute tak som zastavila a dala ho do "lahu" ,bola som fakt prekvapená ako pekne ho to zaklonilo a už na prvý dojem tam zapadol a ležal pohodlne
ten klasicky ľah asi nenájdeš..vždy ide o taký pololah/polosed
možno sa dajú viac dať do lahu take no mame -nekvalitne značky ale to by som nekupovala

laura0107
2. jún 2021

@laura0107 pýtala som sa známych aj čo majú oki a ako sú spokojní..asi 90% britax a že by nemenili
niektorí maly aj iné značky a potvrdili že by vyberali medzi britaxmi
a ak chces otočnú a aj protismernej tak britax dualfix..dokonca som ho našla nedávno v super akcii na nete za tuším 290€
to je super cena

laura0107
2. jún 2021

sorry za preklepy

dominika_sk
2. jún 2021

Opytaj sa v skupine deti v aute na fb, tam ti poradi odbornička. D test berie do uvahy aj parametre ako pratelnosť poťahu a ine kraviny že nakoniec z testu vyjde ako viťaz sedačka ktora ma od bezpečnej ďaleko. Pozri tu skupinu.

natalia1619
2. jún 2021

@laura0107 v skupine deti v aute na fb, bolo vela zien ktore sa stazovali ze v dualfixe detom padala hlava, zalezi od sklonu sedadiel 🤷‍♀️. A ak si myslela no name znacky ktore som jej ja pisala tak su to kvalitne znacky, ktore v adac teste z bezpecnosti vysli vyborne porovnatelne ak nie lepsie ako britax. Nehovorim o znackach ako kinderkraft a pod co nemaju ziadne testy ale britax je podla mna dost precenovana lebo vsetci ju maju. Ale tak kazdy si spravi posvojom 🙂

autor
2. jún 2021

@natalia1619 keby videla z okienka, to by bolo TOP!!! To su vyššie sedačky? Cena je absolútne nepodstatná. Ved ide o bezpecnost.
Ďakujem za rady. Si skvela ❤❤❤
Idem pozrieť tie co si napísala.
O vlozkach som ani nepočula a presne tak mi príde, ze je tam utopena

autor
2. jún 2021

@laura0107 dakujem

@dominika_sk ďakujem , skusala som , neporadili mi
Obcas pozriem tie skupiny na rôzne témy s akoze ,,odbornickami" a oveľa skôr mi pomôžu mamičky tu v diskusiach

eryykah
2. jún 2021

Be safe je ako kresielko

laura0107
2. jún 2021

@natalia1619 tvoje príspevky som necitala takze určite to nebolo myslene tak

laura0107
2. jún 2021

ešte dodám že prvú sedacku som kupovala podľa toho čo mi poradili v tej skupine má fb
a nebola som spokojna

natalia1619
2. jún 2021

vidis a ja mam vsetky info odtial z deti v aute 😂 ja nie som odbornik, beriem si z toho co som tam citala co potrebujem... A mne pani poradila vyborne, ja som s tou ispin spokojna velmi 🙂

laura0107
2. jún 2021

@natalia1619 určite tam dáva dobre rady
aj čo sa týka toho ako má dieťa správne sedieť v sedačke a ako majú ísť pasy atd.

natalia1619
2. jún 2021

Asi zalezi aj ako vysoko je okno nad sedackou ale teda ispin je dost velka. Z fotky mi pride vacsia ako ta romerka. A aj aka vysoka je dcera, sice moja je krpec ale aj tak vidi.

@laura0107 jasne zo vsetkeho si treba zobrat to co nam vyhovuje 🙂
@laura0107

simca06022011
2. jún 2021

my mame mercedes, neviem ci s tym ma nieco znacka auta.. ale mali sme isofixove sedacky od BeSafe a spokojni sme boli. Ta mensia mala podstavec, cize bola vyssie, ale neskutocne zle sa do toho dieta naklada uz ked ma viac kil, predsa ho tam doslova treba "vyhodit" :D Ja som sa tesila ako blcha, ked dostala normalnu sedacku bez tej "nohy".
Vrtiet sa moze aj len tak, proste sa jej v sedacke nepaci... a videnie z okienka neviem ci na to bude mat vplyv.
Inak sedacka bola perfektna, ako nova vyzerala aj po prani (kompletne som raz musela zvliect celu sedacku a oprat) napriklad. Potah mala jedna z merino vlny, super v zime, super v lete...

autor
2. jún 2021

@natalia1619 preco si myslíš, ze nuna je lepšia? Porovnavam na dTest a práveže joie, ta.co mas, vychádza lepsia, aj cenovo lacnejsia

autor
2. jún 2021

@simca06022011 tiez som to nevedela, ale typ auta ma vplyv na niektoré sedačky
A z tej besafe videla von oknom?
Pozerám aj ich, ale nemajú nejak vysokú bezpecnost

autor
2. jún 2021

@simca06022011 aby som poopravila- besafe 360, ta co sa da dat do oboch smerov
Ta co je len do protismeru vyšla najlepšie, az 80%

autor
2. jún 2021

Dcera niekedy veľmi vystrajalq v aute a ked sme.ju dali do smeru jazdy, vyrazne sa to zlepšilo. Kvoli bezpečnosti by som bola rada, keby bola v protismere. No kúpiť sedačku za 500e a zistiť ze ide vytrhnúť pasy a bude vrieskat o dušu lebo nechce.byt v protismere tak dakujem pekne...niekde 800km od domu...
Preto ked uz tak obojsmernu, nech to vieme otočiť podla potreby a požiadavky ctenej cestujúcej 🙄
Inak je to v celku zlate dieta😅

natalia1619
2. jún 2021

Nuna ma viac miesta na nohy v protismere, mala si ich vyklada kade tade takze zatial nieje problem uvidime ked vyrastie. Nuna ma aj navyse letny potah a polohovanie ma zboku cize dociahnes aj ked soferujes. Ispin ho ma medzi nozickami babatka, cize musim zastavit a prejst dozadu aby som malu napolohovala plus ispin sa trosku kyve, na bezpečnosť to ale nevplyva . V dteste treba pozerat hlavne na znamku z bezpecnosti a nie vyslednu znamku lebo niekedy tam davaju do hodnotenia take kraviny...

simca06022011
2. jún 2021

Pozeranie z boceneho okna som neriesila, podla mna ano, ved ked pozries ako su tie deti vysoko v tej sedacke na obrazkoch tak musia vidiet von, ekd zavru dvere,hlavu maju takmer na urovni normalnej dospelackej opierky.

Ja som mala dceru v smere jazdy, uz v 1,5r urcite... ciez by mi nevrieskala ani netrhala pasy. Pre mna je to vyvadzanie v aute nebezpecnejsie ako sedenie v aute v smere jazdy. proste ona nebude ti kukat v tomto veku do opierky, ked moze vidiet na vas a cestu dopredu. Ale to je uz na kazdom aby sa rozhodol, ako mu to viac vyhovuje, nazorov je na to kopa roznych.
Inak skusali sme sedacky osobne v obchode, urcite ak sa nevies rozhodnut, chod si vybrat osobne, za tie peniaze to urcite stoji. Mama mala taku lacnejsiu sedacku pre vnucky, a to bola katastrofa, zabrzidla, nebola isofix, a normlane sa preklopila :D V BB mali sedacku z auta, pripli nam tam hocijaku autosedacku aku sme vybrali, malu som tam po sadila, pozrela, nastavila mi to predavacka, ukazala... ocko prisiel s autom, vyskusali sme v aute a brali sme :D

Co sa tyka presneho typu aky som mala, uz neviem.. vtedy nebolo 10 druhov a uz mam 10r babu🙂 myslim ze ta mensia bola taka ako iZi Modular x1... iba dopredu /dozadu sa dala dat, cize nie ako teraz su niektore, ze sa daju otocit aj do bokov, ale do 3r sme ju menili uz za velku sedacku. Besafe pokial viem nema sedacku co sa da dat iba do protismeru, ona sa vytiahne zo zakladne a otoci sa naopak a budes ju mat aj dopredu. Ta noha sa da vysunut vraj blizsie k prednemu sedadlu (ja ked si sadnem dopredu, tak tam bolo za sedackou fakt dost miesta na to) a sedacka sa na tom posunie viac dopredu, cize bude viac miesta aj na nohy, ak by si chcela aby teda sedela smerom dozadu a bude uz dlhsia.