Otočná autosedačka s Isofixom do 200 eur

michaelove22
3. apr 2022

Ahojte, odporucte mi pls nejaku overenu otocnu autosedacku isofix ktora by bola do cca 200eur. Podmienka je aby bola otocna! Dakujem kraaasne;)

panda21
3. apr 2022

Isofix a otocnost sú celkom drahá položka z autosedačky. Kvalitnú, bezpečnú, čo prešla aj doplnkovými bezpecnostnymi testami nie je. Tie čo budú mať isofix a otocnost do 200€ pôjdu na úkor bezpečnosti (kvalita plastov, kovu, spôsobu vyhotovania).

fifina75
3. apr 2022

@michaelove22 myslím že otočnu autosedačku ešte aj s isofixom ani do 300€ nezoženiete. Len samotný Isofix stojí cez 100€.

janka_266
3. apr 2022

@michaelove22 my mame tuto a nemôžeme sa sťažovať https://www.autosedacky24.sk/PETITE-MARS-Revers...

nelca0510
3. apr 2022

@janka_266 detto. Máme túto a nevieme si vynachváliť

dominika_sk
3. apr 2022

Za 200euro bude akurat tak pekna a nie bezpečna. Vyššie spomenuta petite je toho prikladom. Bezpečnosť 0 bodov. Nedaj sa stiahnuť nazorom “my sme spokojní”. Akože s čim? S farbou? Ako sa otača? Že dieťa v nej spi? Snaď ide o to aby zachranila život vtedy ked treba, to je doležite. Pozri skupinu deti v aute na fb.

evaachesa
3. apr 2022

@dominika_sk tiež by ma zaujímalo či má táto sedačka česko-slovenskej výroby nejaké doplnkové testy...nenašlo mi žiadne 🤔 Za 240€ by som tej sedačke veľmi neverila keďže na niečom museli dosť šetriť 🙄

dominika_sk
3. apr 2022

@evaachesa vieš čo, ja nerozumiem tomu že ludia si kupia za 15tisic auto, zapnu si pas ktory je testovany do xx kg, že si kupia za 500€ pneumatiky, za xx pastielku a vankušiky podla predstav, za xx kočik. Ale sedačka to je vec na ktorej treba ušetrit.., no fakt som z toho mimo🤷🏼‍♀️ A najlepšie v štyroch mesiacoch decko šupnuť do sedačky z lidla.

evaachesa
3. apr 2022

@dominika_sk ale vieš prečo? Lebo autosedačku nikto nevidí a nechcem nikoho uraziť, ale vo väčšine prípadov sa ňou ani nemôžu pochváliť tak ako napríklad kočíkom za 1200€ či postieľkou za 300€ a handmade hniezdom a mantinelom za ďalších 150€. Je to ozaj smutné 🤷

panda21
3. apr 2022

@dominika_sk hlavne ten protismer do 13kg je smutný. Veď to je ako vajíčko 😕 a potom sup ročne dieťa do smeru.

evaachesa
3. apr 2022

@panda21 majú to síce strašne divne napísané, ale pochopila som to tak, že protismer do 18kg. Staršia verzia bola tuším do 13kg.

panda21
3. apr 2022

@evaachesa lebo tá vahova skupina 0+ (0-13kg) a potom písané možnosť vozenia chrtom k smeru jazdy. A potom ta druhá kategória čelom k smeru jazdy. Fakt zmätočne napísané 😳

mediana
3. apr 2022

No veľmi autorke nepomahate. Baby majú pravdu, otázka je ci si ochotná kúpiť sedačku z bazáru. My tak mame, 500e sedačku kúpenú za 150e, u nás to je Cybex Sirona, otočná, isofix, jazda v protismeru, dobre výsledky crashtestov. A je aj pekná 😃

evaachesa
4. apr 2022

Ja autorke poradím kúpiť radšej bezpečnú autosedačku bez týchto prídavných funkcionalít, ktoré nie sú lacné a preto neexistuje aby bola sedačka za 200 či 250€ kvalitná, aj bezpečná. Za 150-170€ môže mať kvalitnú autosedačku Joie Steadi s pútaním na pásy (bez Isofixu) a bez otáčania v kategórii 0-18.
Sedačku z druhej ruky by som kúpila jedine od rodiny alebo priateľov, ktorým 100% dôverujem a viem, že so sedačkou dobre zaobchádzali a nebola z havarovaného auta.

evaachesa
4. apr 2022

@panda21 úplne nezrozumiteľne napisané...asi aby zmiatli čo najviac ľudí 😅

evaachesa
4. apr 2022

@michaelove22 ešte by si mala napísať pre aké dieťa (vek, váha, výška) a do akého auta. To je dosť podstatné. Môžeš sa ale poradiť aj s odborníkom vo FB skupine Deti v aute. My máme od nich kvalitnú autosedačku, ktorá prešla aj najvyšším Plus testom. Nemá Isofix, otáčanie, je čisto protismerná do 25kg a stála 440€. Tu je vidieť ten rozdiel v kvalitnej autosedačke, kde sa investovalo aj do poriadneho testovania (crash test). Pri Petite&Mars neviem dohľadať žiadne. My máme od nich len kočík a držiaky na tašku a s tým som spokojná. 😃💁

83lenka83
4. apr 2022

@michaelove22 Biro fix, je pevná, ťažká a dieta je v nej dobre usadené.

83lenka83
4. apr 2022
jolana2804
4. apr 2022

@83lenka83 A taky je dokonale nekvalitní 🙈 Už jen to, že se prodává v hračkárně 🤷🏻‍♀️

panda21
4. apr 2022

@jolana2804 už len 0-36kg za 200€ hovorí o všetkom 🤷‍♀️ ja si stále myslím, že o autosedackach by malo byť väčšie povedomie a malo by sa aj o nich učiť ako aj o dojčení a pôrode na predporodnych kurzoch.

evaachesa
4. apr 2022

@83lenka83 prosím ťa s týmto ani len nesranduj 🙏😱

evaachesa
4. apr 2022

@panda21 svätá pravda. A hlavne zdvihnúť latku pri kvalite autosedačiek aby sa každý s prepáčením sh*t nedostal na náš trh. Toto je na zaplakanie 😢

panda21
4. apr 2022

@evaachesa hlavne by sa norma mala aktualizovať a nebyť stará 20 rokov. Potom si človek povie, že však ma bezpečnostný certifikát, ale nezistí si, že tym podlezu aj úplne sunty, ktoré potom keď testujú ine služby, tak sa sedačky pokrcia ako kus papiera 😞

83lenka83
4. apr 2022

@jolana2804 na váš nazor sa nikto nepýtal, či Vám stačí prezrieť si tabuľku kupenych crasch testov. Ja mám svoj rozum a aj internet a vuem s ním robiť a prezrieť si aj zahraničné zdoje. Tak si nechajte tie svoje mudrosti pre seba. Ja s čistým svedomím odporučam tuto sedačku. Moje dieťa si v nej nosím tiež a viem, že je v bezpečí.

evaachesa
4. apr 2022

@83lenka83 a už ste havarovali s touto autosedačkou? Vieš s čistým svedomím povedať že tá sedačka dieťa uchráni? Hoď sem odkaz na nejaké crash testy (adac, strát, plus test,...) aby si autorku nezavádzala a podložila to tvrdenie že je kvalitná aj dôkazmi.

evkao
4. apr 2022

@83lenka83 kupene crash testy? vies, co je Volksam, Plus test alebo NTF? na ktorych zahranicnych zdrojoch je tato sedacka odporucana, ci ziskala dobre hodnotenia?

83lenka83
4. apr 2022

@jolana2804 aj britax je na tej istej stránke

83lenka83
4. apr 2022

Ja sa s Vami hádať nebudem. Ja si stojim za tým, že je bezpečná. Je to dalsia "kontroverzná téma ", kde sa skupina ľudí bude búchať to pŕs a tvrdit, ze čo nie je britax a pár vyvolených značiek tak je na prd . Nebudte také obmedzené. Prezrite si članky a recenzie aj na iných weboch a nie len mk a fb skupina vyberáme autosedačky -inak tam mi to pride ako úplná sekta 😀.

evkao
4. apr 2022

@83lenka83 ale ved ja sa napriklad rada dovzdelam, vsak posli link na tie ine odborne clanky a testy 🙂

evaachesa
4. apr 2022

@83lenka83 poprosím link na odborné články a testy na tvoju sedačku a to nemyslím recenzie "spokojných" rodičov lebo sedačka je pekná, pohodlná a super sa otáča. Reálne testy s dôkazom že sedačka ochráni dieťa pri autonehode. Recenzie spokojnosti sú pri bezpečnosti úplne nepodstatné.

83lenka83
4. apr 2022

@evkao riešila som to dva roky dozadu, zadavatelke som odpovedala a vy ak chcete si to dohladajte. Mam sedačku značku babyauto, je to Španielska značka, ktorá je na trhu už viac ako 20 rokov. Ja sa nechcem hádať ani naťahovať. Nech sa každý rozhodne sám. Pani mala jasnú požiadavku (parametre a cena) ja som sa držala tohto .