Ktoré vianočné koláčiky u vás "miznú" ako prvé?

nela_cukor
6. dec 2016

Čo dobrého upiecť na Vianoce? Podeľte sa s nami o VAŠE OSVEČENÉ recepty na vianočné cukrovinky!

pencil
6. dec 2016

Tak u nas bezkonkurencne lepene kolieska/hviezdicky. To je priam bitka po nich 😉 a jednoznacne plati: "Kto zavaha ..."

tomaskova
6. dec 2016

Tak u nas linecke, medvedie labky a medovnicky 🙂

martina2621
6. dec 2016

u nás jednoznačne miznú prvé medovníčky 🙂

womankc
6. dec 2016

u nás absolútny vianočný favorit sú vanilkové rožky, ktoré musím urobiť z trojitej dávky , bez nich by vianoce neboli , potom ešte linecké zliepané tieto dva podľa rodinných receptom po mojej maminke , potom medovníčky musia byť . Tieto tri sú hlavné a ostatné potom vyberám podľa práve panujúcej nálady . Milujem ešte lieskovcové rožteky, šuhajdy , rafaelo guľky , griláž a tak ďalej ...... zoznam by bol dlhý

pitik
6. dec 2016

linecke 🙂

timea7
6. dec 2016

Kokosky, jeden rok som ich robila 160....

putulka
6. dec 2016

Linecke sú top u nás. .Najlepšie ak sú plnené ríbezlovym lekvárom 😉

obsadenemeno
6. dec 2016

grilas a vinove..... ale vlastne vsetky.... ja robim aj pre kolegov do prace, a to treba vidiet, idu sa zadusit po slovenskych dobrotkach..... 😵

kim12345
6. dec 2016

Grilážky a žerbo a ak môžem k nim zarátať aj štedrák, tak ten ide ako prvý 🎄

nela_cukor
autor
6. dec 2016

@pencil aký džem používaš na zlepovanie?

nela_cukor
autor
6. dec 2016

@tomaskova Medovníčky aj stihneš ozdobiť?

nela_cukor
autor
6. dec 2016

@timea7 Tak to je niečo! 160!!! Inak, aj sa chystám tento rok na kokosky. Celkovo mám takú kokosovú náladu už od leta 😉 Dáš mi recept na tie Tvoje?

nela_cukor
autor
6. dec 2016

@obsadenemeno Jasná vec, domáce je domáce 🙂 Nečudujem sa, že sa po nich "zapráši" Prosím ťa, tie vínové, to sú aké? Znie to zaujímavo! poteším sa receptu, aj fotke🙏

pencil
6. dec 2016

@nela_cukor domaci malinovy bez jadierok, ten je number 1 a medovnicky u nas ozdobuje babina, ktora to ma ako zalubu a navymysla kade co, nam len slinky tecu, ale ked vidime, ake je to krasne, je nam luto ich zjest. Skusim najst foto.

nela_cukor
autor
6. dec 2016

@kim12345 Štedrák je môj každoročne nesplnený sen...akosi sa toho obávam. máš nejaký osvedčený recept?

nela_cukor
autor
6. dec 2016

@pencil Ten môže byť super, aj je taký trošku kyselkavý. Robíš si sama džem?

myskahryzka
6. dec 2016

U nás griláž, vanilkové rožky a oblatková roláda. ☃

pencil
6. dec 2016

No a teraz to tej babine skuste zjest!

pencil
6. dec 2016

@nela_cukor uz nie, ale ak sa zadari leto u babiny, tak nejaky spolu spachame 🙂 (dost zalezi aj od domacej urody)

pencil
6. dec 2016

@nela_cukor ak pozeras na to zdobenie medovnikov, vies si predstavit tu spotrebu cukru na polevy a zdobenie? To su kila a kila a ...

alias313
6. dec 2016

@pencil to je naaaadheeeera...Fakt su neskutocne krasne😍

pencil
6. dec 2016

@alias313 dakujem velmi pekne, urcite odkazem 😉

nela_cukor
autor
6. dec 2016

@myskahryzka hmmmm, oblátková roláda! Mňám. Poprosím si recept!😉

nela_cukor
autor
6. dec 2016

@pencil Vieš čo, stratila som reč...to je NÁDHERA!!!Aký cukor používaš?

jasminet
6. dec 2016

mandlove hviezdicky od mojej maminy a parizske rozky od svokruse, mnam... uz sa tesim - zas tak krasne priberiem 😀

nela_cukor
autor
6. dec 2016

@jasminet parížske robím aj ja 🙂 ale neviem prečo, topí sa mi na nich tá čokoláda...aký dávaš pomer tuk:čokoláda?

myskahryzka
6. dec 2016

@pencil To je nádhera.. to snad ani nerobil clovek.. No uzasne nieco. Umelecke diela 👍 👏 👏

pencil
6. dec 2016

@nela_cukor tak a teraz si trafila do cierneho! To je velky problem, lebo nie kazdy cukor na trhu (hovorim vyslovene o praskovom) je na taketo umelecke zdobenie vhodny. Musi byt kvalitny, musi byt do hladucka zomlety, musi to byt cisty prach bez kristalikov. Presnu znacku, ktoru babina aktualne pouziva netusim, mozem sa popytat. Viem vsak, ze si s vyberom cukru nesmierne lame hlavu a skusa mnozstvo znaciek, kym najde tu najlepsiu kvalitu.

pencil
6. dec 2016

@myskahryzka dakujem velmi pekne, odkazem 🙂

jasminet
6. dec 2016

@nela_cukor ja ziaden, ja to iba konzumujem... svokra ich pecie specialne kvoli mne...ale tiez sa jej to topi, takze len v chladnicke ich mam ulozene, par si nalozim a hned zjem...na vystavku na stol nie su vhodne...