SÚŤAŽ o LEGO DUPLO Môj prvý vláčik!!! 🙂

bara_lego
Moderátor
24. okt 2017

Všetci nastúpiť do LEGO DUPLO vláčika! Vydajte sa s nami na výlet do sveta fantázie a hier 🙂 Malí cestovatelia si užijú výpravu do sveta železníc. Pestrofarebný parný vlak so zvukovými efektami, vagónom pre pasažierov, stanicou s pokladňou, čerpacím stojanom a návestidlom je základ pre dobrodružné popoludnie.

Práve o päť stavebníc LEGO DUPLO Môj prvý vláčik si teraz môžete zasúťažiť. Napíšte nám sem do fóra, čo zaujímavé ste na cestách zažili a získajte srdiečka. Päť vybraných odpovedí odmeníme krásnym balíčkom 🙂

majocka24
24. okt 2017

Moji chalani lubia vláčiky u starých rodičov na dvore beháme pozerať každý vláčik ci do okna či sme vonku na dvore nedávno sme mali moznosť sa povoziť na leo express zážitik to bol veliký nielen pre deti ale aj pre nás rodičov 😉🙂 mame doma vláčik de luxe a mame teda vláčikovo aj doma ale povoziť sa vo vlaku máme málo možností a sme radi že sa nám to občas podari 🚂

lucik1707
24. okt 2017

Uff no čo napísať 😊 je toho až až čo sa týka vlakov. Vlak je pre našu rodinu veľmi dôležitý 😍
Ja s manželom sme boli každý z iného mesta,takže vlak bol pre nás hlavným spojítkomv našom vzťahu 😊
A potom to prišlo 😁 pamätám si ako dnes keď som si na tehotenskom teste našla slabučkú čiarku 😍 bolo to asi hodinu pred cestou vlakom. Keď som ním vtedy cestovala, sedela som pri okne a vtedy som uvidela na poli asi 5 bocianov 😊 vtedy som si bola na 100% istá, že to je prvá cesta vlakom nášho drobčeka v brušku 😍
Ešte aj 24.12. musel manžel cestovať večer vlakom za mnou do pôrodnice 😀 chudák sám v celom vagóne.
S malým som zatiaľ ešte vlakom necestovala,ale chystáme sa na to. Zatiaľ ho chodíme pozerať len na stanicu ☺

danaholanova
24. okt 2017

My mame dieslacik duplo takze tento by sa nam k tomu tiez hodil. U nas su vlaky na dennnom poriadku, poprve casto cestujeme, lebo syn vlaky zboznuje, mame aj lego vlak a ked bude velky chce byt samozrejme rusnovodicom. Duplo vlacik sa hraju mensi ale bol to jeho prvy vlak a aj teraz sa s nim rad pohra. Myslim ze je to najlepsi vyrobok lego duplo ❤

zuzana814
24. okt 2017

Jedno leto sme sli vlacikom do Komarna. Bolo nadherne pocasie.
Prechadzali sme rovinatou krajinou cez dedinky pospajane ako koralky, pozorovali sme z okna belase oblaky a tesili sa z jazdy. Ako sme prechadzali cez vlniace sa psenicne pole, nas vlacik zacal viac a viac spomalovat, az napokon zastal.
Vtom sme na vedlajsej kolaji zbadali nadherne sfarbeneho bazanta, perie a chvost sa mu leskli v ziari letneho slnka, stal nehybne ako kral uprostred zlateho pola. Hladeli sme na neho ako na zivy drahokam. Akoby zastal cas.
Potom zmizol.
V poli sme cakali este dlho, kym nas vlacik opravili, a do stanice sme dorazili az vecer, no na bazantieho krala sme nemohli zabudnut .

evamajercak
24. okt 2017

Na cestách sa dá toho s deťmi zažiť naozaj mnoho. 😉 My sme raz išli z výletu, v rádiu začala hrať nejaká veselá, rýchla hudba, deti vrieskali, kričali, nič nebolo počuť, ani vlastného slova.. Naši veľmi milujú, keď sme na cestách pred všetkými, čiže najlepšie prví 😉 vysvetľujeme im, že treba jazdiť bezpečne a predpisovo, aby sme domov došli zdraví. Ale keď zbadali na ceste mega rýchleho motorkára, tak len zozadu vrieskali: "Vaaal, vaaaaaaal!!!" nuž ale, nepodarilo sa nám ho predbehnúť 😂 😅 😂 bol naozaj mega rýchly 😉

Bol v tom malý háčik,
nie, nie ten krásny vláčik 🙂

Motorkár si to síce valí,
my sme sa však veľmi báli.

Obehnúť sme ho nemohli,
aby sme sa s Legom naďalej a v zdraví hrať mohli. ❤

eunikka
24. okt 2017

Moja dcéra je veľká cestovateľka - vlakom cestovala pravidelne od 1 mesiaca a na trase k jednej či druhej babke sme poznali všetkých ujov sprievodcov a tety sprievodkyne, ktorí nám ochotne pomáhali s nastupovaním a s vystupovaním. Pre najmenšieho Tomáška je výlet vlakom malým sviatkom a najviac sa mu páči, keď prechádzame tunelom. No top zážitkom bol pre nás výlet nočným vlakom cez celú republiku - bez problémov sme zvládli spánok vo vlaku cestou tam i dlhú cestu späť 🙂

erikaemkina
24. okt 2017

Tak moja Ema zatiaľ na vlačiku nesla , isto by sa jej to páčilo a bola by šťastná ako blška
Tak Hrajeme sa preto doma , sklada koľajnice ako už uzná za vhodne , a čo patrí k vláčiku
👧👦
Lásky Krásky sa preto hraju doma

eunikka
24. okt 2017

Takto sme sa ukladali na spánok vo vlaku 🙂

miroslavap
24. okt 2017

Mám dvoch chlapcov 4 a 6 🙂 ,bývame v meste a vlaky chodia okolo nas dennodenne, a čo ja nepochopím stale ked ich vidia jacia,tešia sa. Keďže máme auto vlakovú dopravu využívame málokedy a aj to len pre ich radosť.Raz sa nám stalo,ze som sa vybrala s detmi vlakom k babke a manžel mal za nami prist autom 🙂 a na moje velke nešťastie sa vlak pokazil,co bolo pre nich waaaaw 🙂 a tak z hodinovej cesty mali obrovský dvojhodinový zážitok. Mladší odvážnejší dokonca po oprave vlaky chodil s vypravcom kontrolovať lístky ceestujucim.....a najlepšie výlety do tatier kde sa prestupuje 3x plus lanovka 🙂 a ešte 3x cesta späť....dospeláci unavení,chalani prestastni 🙂

kupcovci
24. okt 2017

My sme naposledy cestovali🚂 s Jakubkom aj s jeho spolužiakmi zo škôlky na výlet na Zbojskú na strednom slovensku ktora je znama krásnou vyhladňou a skvelou slovenskou kuchyňou a prekonala sa aj maminka aj ked sa vysok bojí.
Najviac sa nam.všetky pacilo ako si naše deťúrence vo vláčiku pospevovali ide.ide vláčik 🚂 a aj pan spreivodca bol velmi mily a daroval detom listky na vlak 🚂

makovicka8
24. okt 2017

No u nas sa cestuje asi od uplneho malicka ale uplbe naj top su pre bas kosice a detska zeleznica tento rok sme tam boli na krasnej akcii kde boli preteky masiniek. Mala si kupila aj vypravcovsku palicku. Jednoducho miluje vlaky a zrovna dnes som myslela na tento lego duplo vlacik ze napisem jeziskovy

foolie
24. okt 2017

My sme vyletnici velky 🙂 na cestach necestach sme videli kitera/tiger podla nasho Samka/ preliezli skali kopce videli a krmili zvieratka a cestou odpadli od unavy 🙂

sandria84
24. okt 2017

Vlakom sme este necestovali, ale moja dcerka zboznuje, ked mozme ist autobusom do mesta. Je to pre nu sviatok a vidno jej na tvari to nadsenie, ked sa vezie🙂. V lete mala dva roky, este sa len postupne uci co sa moze a co nie. Ked sme naposledy cestovali autobusom, sedela pred nami starsia pani s bielymi vlasmi/bolo jej vidno ponad sedadlo len kusok hlavy/ a moja dcerka, neviem co jej napadlo, natiahla rucku a sup tej pani do vlasov...musela som jej vysvetlit, ze toto sa teda cudzim tetam nerobi...🙂

ask
24. okt 2017

...ked rano po ranajkach dostanete od manzela otazku: Tak co, ideme pozriet na ten drezinovy den do BA? ...a Vy bez otalania poviete Ano! 😎 A tak sa vyrazi na 200km vylet za vlacikmi a drezinami🙂 Bol z toho uzasny den, plny zazitkov, velkych vlakov, modelovych vlacikov a kopou najroznejsich drezin🙂 Maleho najviac zaujala trojkolkova drezina, najradsej by na nej slapal az do Kremnice🙂

meiwe
24. okt 2017

Cestovanie s detmi je uzasne. obcas i hubu 😊najme ked sa valite s bruchom ako balon a s protestujucim 4rocnym dietatom.
alebo ked sa snazite dieta nasukat do nosica druhe drziac za ruku vam nieco vysvetluje zanietene a vam utece autobus ktory chodi raz za pol hodinu🙂

slavaf
24. okt 2017

My sme toho roku navštívili Minislovensko v Jánskej doline a dievčatá nevedeli oči odtrhnúť od všetkých tých vlakových súprav, nákladných aj osobných, ako sa míňali, strácali v tuneloch a znova sa objavilo ich malé svetielko. Strávili sme tam takmer tri hodiny, sedeli sme na lavičkách a doslova sa nechali unášať jemným vrnením koľajníc a hlasným trúbením vláčikov, z ktorých každý sa ponáhľal do tej svojej stanice. A na druhý deň si to chceli ísť obzrieť znova... 🙂

slavaf
24. okt 2017

Ale toho roku sme "absolvovali" aj Legiovlak, preteky historických parných rušňov a aj jazdu detskou historickou železničkou. Rušňoparáda v minulých rokoch bola "povinná jazda" 🙂

anka2103
24. okt 2017

Síce fotku nemáme,no pre syna bol zážitok,keď som ho poháňala na vlak a nakoniec sme zistili,že sme nastúpili na ten,ktirý ide opačným smerom 😂. Prišli sme skôr,než trebalo 😂

hela_tn
24. okt 2017

My sme velki cestovatelia a dopravne prostriedky vyuzivame denne, najma teda auto.
Mladsia cera Katka je fascinovana vlacikom odkedy vnima svet okolo. Vlakom sa chodime previest iba tak do susedneho mesta, vlakom sme sli aj na vylet z Martina do Banskej Bystrice, kde cesta vedie cez 22 tunelov, to bol velky zazitok..starsia Julinka pocftivo pocoitala kazdy tunel🙂 vlaky chodime pozerat aj do depa do Vrutok, ked maju zeleznice svoje dni (v juny), vlakom, dokonca parnym, sme sa boli odviest z Trencianskej Teplej do Bratislavy, vlaky sme boli pozriet aj v Ciernom Balogu, vo Vychylovke, v Oravskej Lesnej..
Cestovali sme uz viac x aj lietadlom, to sa detom tiez velmi pacilo, ci lodou..
Na cestach vzdy zazijeme vela zaujimavych veci, vela sa deti dozvedia a naucia..castokrat som velmi prekvapena,kolko si starsia z vyletu zapamata🙂

dzanet
24. okt 2017

No ja musim napisat,ze na vlak mam pekne spomienky.Vlakom som chodila do skoly,roky. Tam som aj stretla svojho teraz uz manzela. Mame spolu dve krasne deti. Ked som bola po prvy krat tehotna. K doktorke som chodila vlakom tri zastavky. V 9 mesiaci cestou vlakom domov som dostala porodne bolesti. Teraz uz vlakom necestujem,len s detmi na vylety. ..
A ktovie co alebo koho raz cestou vlakom stretnu 😉

lemasa
24. okt 2017

Moja mladšia dcérka na vláčiku ešte nešla ale chodíme sa naň pozerať 🙂 Staršia chodí do školy na turistický krúžok a tam už veru chodí na vlaku v rámci možností často 🙂 Teraz je to opačné,my ako deti sme poznali väčšinou ako dopravné prostriedky autobusy,vlaky a dnešné deti sa už len výnimočne vozia na vlakoch....

danieli
24. okt 2017

Tak my síce nemáme vtipnú príhodu z cesty vlakom, ale z cesty autom popri železnici. Stáli sme na červenú, keďže vlak prechádzal cez cestu. Ja štandardne natešená kričím deckám...ááááá ide vlááááák (teda, že už konečne prechádza a môžeme popozerať) a na to mi môj syn (6r.) hovorí: "Jasné, že ide vlak, veď tu ležia koľajnice..."

marecek1
24. okt 2017

Vlakom necestujeme moc často, na cestovanie využívame najviac naše auto -
ale čo si nenecháme každé leto ujsť, je návšteva blízkeho skanzemu /Múzeum kysuckej dediny vo Vychyľovke u nás na Kysuciach/,
jazdí tam historický vláčik, a jazda na ňom je pre deti vždy veľkým zážitkom - vláčik vypúšťa paru, syčí, trúbi, vždy je tam veľa ľudí a detí, takže veselo 😉

p_451
24. okt 2017

U nas je cesta vlakom druhe vianoce,chodievame takto do Prahy k mojej sesternici,ja s mojimi dvoma dropcami. Je to iba raz za rok ale cely rok sa deti na to tesia co zasa nove zaziju,a ja rozmyslam ako ma prekvapia a co mi zasa vyvedu. Aj pre mna to je zazitok lebo vlakom som tiez sla prvy krat az ked sa mi narodila dcerka. 😁

shilou
24. okt 2017

Staršia dcérka keď mala 2 roky cestovala prvýkrát vláčikom do Ke do zoo. Celú cestu jej bolo veľmi zle a hneď ako sme z vlaku vystúpili, povracala sa dokonale. No odvtedy má vlaky veľmi rada. Má pred nimi rešpekt a obľúbila si veľmi. Keď prídeme niekde do nákupného centra, hneď beží do vlaku sadnúť a to už mala 6rokov.Minulý rok sme využili možnosť ísť na deň historickej železničky. Dokonca sme sa povozili aj na vagóne, to bola radosť. Obe dcérky vlaky milujú.

alja20
24. okt 2017

Joj nas drobec sa toto leto konecne vizil vo vkaciku takmer celych 5dni .Spojili sme vysetrenie v srobarovom ustave pre caste ochorenia dych.ciest si o srdcovkou-Je vlacikomaniak boli sme aj v muzeu vlacikov aj v ciernom balogu na parnom vlaku aj klasickym vlakom aj tatranskymi vlakmi aj zubackou no uzil si to😀😍niet na radost a stastie dietata👦doma mame plny box drevenych kolajnic a vlacikov a rozlozene to ma cez celu obyvacku kedze svoju izbycku nema rada by som prispela fotkami no kedze sa mi nestastne pokazil telefon tak som o vsetky nase zazitky z dovolenky prisla😢

vladkulienka
24. okt 2017

My cestujeme vlakom k babickr na vychod. Deti to maju velmi radi. A kedze byvame v mestach mimo hlavnu trat, k babke cestujeme minimalne 2vlakmi 400km. Najtadsrj ideme detskym voznom, tam sa deti zabavia pozeranim obrazkov alebo chodenim hore-dole po vlaku. Cestu naspat vyberame tak, aby ubehla co najrychlejsie. Preto chodime "spinkacim" nocnym vlakom. V lete som zvladla cestu sama s obidvoma detmi (3r. A 15m.) tam aj spat vlakom. Naspat sme spali vsetci na jednom lehatku, lebo som sa bala , aby niekto nespadol z prostredneho lozka. Takze mama a dve deti spolu.
A najlepsi zazitok je ked si doma deti ulozia stolicky za na na zem deky a hraju sa, te cestuju vlacikom k babke. Najprv motorakom, potom rychlikom a naspat na dekach spinkacim.
Lego vlacik by ich urcite potesil.

saba2012
24. okt 2017

Casto cestujeme autom, a nase deti (4,5r. a 2r. ) zatuzili po vylete s vlacikom. Tak sme si cez leto povedali ze to skusime teda s nimi. Isli sme vlakom do Kosic cca 60min. v rychliku. Pre niekoho rychla cesta no pre nas neskutocne dlha. Len na hodiny som pozerala ze kedy vystupime, lebo nase deti bavili cele kupe. neobsedeli minutu... este ze sme mali nejaku zasobu cukrikov a tyciniek. Tak dalsiu cestu vlakom dlho neabsolvujeme...v aute je cestovanie pohodnejsie a hlavne kludnejsie pre zatial 😉.

astarte123
24. okt 2017

Pamätám si, že keď som bola dieťa ja, cestovali sme vlakom veľmi často. Rada som sledovala okolitú prírodu a zbožňovala som to klasické vlakové kolísanie. So sestrou sme si vždy odkladali také kartónové cestovné lístky a potom sme ich strihali na pásiky a skladali na tanierik a keď sme do ich stredu pomaly liali vodu tak sa nám vytvoril kvitnúci kvet alebo skôr hviezda 😀 Dnes už cez naše mesto chodia len nákladné vlaky takže cestovanie vlakom je vždy zážitok. Dcérku som na výlet vlakom zobrala keď mala pár mesiacov, celý výlet prespala, ale bol to skvelý zážitok, pretože sme šli s našou babkou (dcérinou prababkou) po pamiatkach v dedinách, kde kedysi pracovala 🙂

thraliana
24. okt 2017

Cestovat s detmi nie je lahke, pre rodicov to je mimoriadne narocne, no ked clovek vidi radost na ich tvarickach, tak zabudne na neprijemnosti. Ked sme pred par dnami isli k vode hadzat kamene, 2,5 rocny syn spadol do blata, novy kabat smrdel rybami, aj trosku prsalo, tak sme boli cely mokry. Vietor fukal tak silno, ze dazdnik sme ani otvorit nevedeli, bolo nam chladno, videli sme mrtvu rybu, kvoli hmle to cele bolo pochmurne az srtasidelne, a domov sme prisli spinavy, zmoknuty, cela rodina, dokonca aj pes vyzeral, akoby presiel pralesom! Manzel povedal, ze nikdy viac do "prirody"! No vecer, ked sme sa pozerali na fotky, tak sme jednoznacne zhodli na tom, ze sa to cele oplatilo. Na fotke kazdy z nas vyzeral byt iny. Energia, zivot, iskry okolo nas, nos cerveny, oci ziarive (slzy od vetra)! Za nami hmla, dazd, vietor, no boli sme spolu, a bolo to take dobre vratit sa do nasho tepleho, cisteho domova... Niekedy clovek musi vyjst do prirody, aby pochopil, ako dobre mu je doma!!! 🙂