SÚŤAŽ o LEGO DUPLO Vláčik

bara_lego
13. okt 2016

Všetci nastupovať do LEGO DUPLO jazdiaceho vláčika! Za chvíľku odchádzame do sveta fantázie a hier 🙂 Malí cestovatelia si užijú postrkovanie vláčika po koľajniciach a zastavovanie kvôli nakladaniu a vykladaniu debien s jablkami a tekvicami. Nechýba ani prejazd a auto, a tak sa spolu môžete rozprávať o tom, ako funguje doprava a prečo je dôležité dodržiavať bezpečnostné pravidlá.

Práve o päť stavebníc LEGO DUPLO Vláčik si teraz môžete zasúťažiť. Napíšte sem do fóra, ako s deťmi cestujete a čo zaujímavé ste na cestách zažili a získajte srdiečka. Päť vybraných odpovedí odmeníme i krásnym balíčkom 🙂

tarvika
13. okt 2016

Moja hanka najradsej cestuje vlakom. Vie presne ze na stanicu sa dopravime autom a ze tam pockame na zlty vlacik, ktory nas dovezie do cielovej rovinky. Tam popozerame zvieratka, pohrame sa na ihrisku a ideme naspat zltym vlacikom. Spruevodkyna sa vzdy na hanku usmeje ked jej podava peniaze za listok. A hanka potom jazdemu vysvetluje kde chodime vlakom a ako to cele funguje.

g_fecka
13. okt 2016

Zvykli sme cestovat vlacikom, ale odkedy sa narodil druhy krpcek, tak cestujeme prevazne autom. Kazde rano cestou do skolky stretavame stado srniek a sem tam aj nejaku tu lisku 😊

kondaska1
13. okt 2016

Ahojte, my cestujeme vzdy stylovo, v krabici a cim je nas tam viac, tym je vacsia sranda 😂

erikab82
13. okt 2016

Najčastešie cesujeme autom a cestujeme teda dosť často. A čo zaujímavé zažívame? Malá je čerstvo odplienkovaná a nie je nič lepšie ako na diaľnici počuť ,,mama chcem pišať" odpočívadlo ani benzínka v nedohľadne 😀 😵 aj keď jej dám plienku tak sa do nej nevyciká. 😀 Takže veselo 😀

ivuska09
13. okt 2016

S malym syncekom cestujeme vlacikom pomenej ale vlaciky a lokomotivy ma velmi rad. Vzdy na nastupisti beha od radosti hore dole a to plati aj vo vnutri vlaku. Je nezastavitelna strela, behal by po celom vlaku. Mne staci, ked beha iba v jednom vozni aj to su prisediaci velmi nadceni 🙂. Ukazuje, komentuje, výska, píska. Nenadarmo, decka radost, najkrajsia radost. 🙂

ajka6
13. okt 2016

My najčastejšie cestujeme na krátke vzdialenosti a väčšinu cesty naša skoro dvojročná slečna prespí 🙂 Ale najväčšia cesta zatiaľ bola letecky k moru. Niekoľko dní nehovorila o ničom inom, len že letela na lietadle a pri spiatočnej ceste, keď sme po päťhodinovom meškaní letu konečne o 4-tej ráno vystúpili z lietadla, ona bola asi jediná, kto mu ešte nadšene mával "papá lietadlo", a keď nám zmizlo z dohľadu, ešte 15 minút sa dookola pýtala: "Kde je moje lietadlo?" 🙂 Vláčikom sme cestovali zatiaľ len raz, ale s podobne veľkým úspechom.

aisia
13. okt 2016

cestujeme často autom, ale Emka má radšej autobus a najradšej vlak, už sme sa s ňou boli previesť aj na zubačke mala z toho veľký zážitok 🙂

rora
13. okt 2016

S detmi denne chodime autom (obchod, skolka, domov atd...), no ked bol cas tak sme s dcerou chodili vlacikom len tak, tam a naspat sa previezt, najviac sa jej pacila "cachticka strela", maly vlacik co ide lesom popod hradom 🙂 teraz uz mame aj braceka a cakame kym trochu povyrastie aby sme mohli znovu chodit 🙂

wandie
13. okt 2016

My sme s manzelom casto lietali lietadlom, ked sa prvy syn narodil tak uz pomenej. Raz sme sli so synom 8 mesacnym autom cca 2000km no to bol iny zazitok....sli sme asi 24 hodin, s vela prestavkami, kvoli malemu, ale zas sme sli cez vela statov a videli pekne miesta, dokonca aj trajektom sme sli cez more. Odkedy mame aj druheho synceka tak cestujeme iba autom, nechodime casto dlhe trasy. Starsi syncek siel 2 krat vlakom a velmi sa mu pacilo ☺

erikaemkina
13. okt 2016

Moja Ema cestuje rada Autom , tá by sedela v aute každy den 🙂 a kde sa len dá , no všade .. sem tam si aj pospínka ..
PS : S naším Elkom a kamarátka Emma

hotacka
13. okt 2016

Lianka rada cestuje autičkom 🙂

marry333
13. okt 2016

Cesta vláčikom k babkám na Spiš je stále jedno veľké dobrodružstvo. S dcérou cestujeme vlakom lebo 2 hodinovú cestu autom k starým rodičom veľmi zle znáša a nepomáhajú ani homeopatika. Cestou stále vidíme lesné zvieratka, srnky, zajace a na lúkách sa pasú kravičky a ovečky. Ale najväčším dobrodružstvom je konská farma v Trebejove, ktorá je priamo pri trati. Tie cválajúce koníky vo výbehu sú pastvou pre oči, jednoducho krása. Takže pri každej ceste vlakom sa tešíme na koniky. 🙂

ryolita
13. okt 2016

Nas najcastejsi dopravny prostriedok su nohy, predtym to bol kocik. Krd je treba sa niekam rychlo prepravit, alebo ideme daleko tak pouzijeme auto. Ku kamaratke Lejke chodime autobusom, kde sa Emuske velmi paci 😍 Autobus je fajn. No a mame za sebou uz aj prvu cestou vlakom, a to rovno do Ostravy na navstevu za kamaratkou Ninkou 😍 foto z vlacika

majocka24
13. okt 2016

náš len vlačikom cestuje už máme za sebou dokoncaaj jazdu na českom pendoline a ešte by sa rás previezol na vláčiku leo expres no ale to až mu braček podrastie sme mu ju slúbili 🙂 pridávame zopár našich foto z ciest 😀

katuska2709
13. okt 2016

Cestujeme buď autom alebo pešo s kočíkom. Na jar budeme cestovať k našej novej sesternici vláčikom, už sa tešíme na detský vagón (ja sa teším asi najviac 😂)

hamaka
13. okt 2016

Najčastejšie cestujeme autom, kde nám celú cestu vyhrávajú detské cd-čka a všetci si pospevujeme chytľavé pesničky 🙂 Cez leto sme boli aj na vláčikovom výlete, kde malý celú cestu bol nalepený na skle, aby videl všetky rampy, cez ktoré pôjdeme....rampy zbožňuje, každý večer chodíme pozerať ako chodí večerný rýchlik, poskakuje, kým bliká červená a rampy sú dole a až keď doblikajú a prejde vlak, môžeme ísť domov...a to za každého počasia 🙂

astarte123
13. okt 2016

Naša malá buchta má ešte len osem mesiacov, ale už s nami musela čo-to pocestovať. Najčastejšie chodíme autom, ale šli sme už aj na výlet autobusom a vlakom. Som rada, že všetky tieto presuny zvláda skvele a väčšinou všetko cestovanie prespí 🙂

mamca31
13. okt 2016

My najcastejsie a najradsej cestujeme autom, parkrat sa stalo, ze zaspal iba, ked sme ho vozili 😊😅, teraz uz on chce soferovat 😁. obcas sadneme aj na autobus, ten ma tiez velmi rad, zaujima ho okolie a z autobusu ma lepsi vyhlad 🚍🌾. Chceli by sme vyskusat aj vlacik, snad uz coskoro 🚈, zatial sa na ne kukame iba z auta 😀😊. Este, aby som nezabudla, bicykel je tiez fajn 😂

zuzka317
13. okt 2016

Náš synček ešte nikdy necestoval vlakom. Keď nad tým uvažujem, najbližšie zorganizujeme výlet vláčikom 🙂
Naším najčastejším dopravným prostriedkom je "pešibus" :D
Absolvujeme dlhé prechádzky a keď už synček nevládze, vypýta sa hoppá tatinovi do krku. Tatino potom pod váhou 16 kg funí celou cestou domov 🙂
Náš Rajmík veľmi rád chodí na odrážadle, s manželom za ním musíme doslova bežať.
Asi najväčším zážitkom pre nášho synčeka bolo, keď sme pri prechádzke popri poli zbadali stádo srniek. Pár metrov pred nami prebehlo cca. 6 srniek, pre synčeka to bol veľký zážitok 🙂

kristina39
13. okt 2016

Moji krpcekovia miluju vlaky...Chodime casto na stanicu sledovat vlaciky,zatial moc na nich nejazdime kedze su traja a su mali a stale v pohybe 🙂 Takze mas dopravny prepravny prostriedok je auto,ale mam jeden zazitok z autobusu. Malinka bola este v kociku a mladsi syn cerstvo odplienkovany a ja som potrebovala ist do mesta nemala som auto tak sme isli autobusom. Uz sme isli ale 5 min ked syn zahlasil ze chce cikat..Mala zacinala plakat najstarsi neobsedel a druhy chcel cikat..Bol to stres chaos panika ale zachovala som chladnu hlavu a isla za ujom soferom a poprosila som ho ci by mohol niekde zastavit aby sa maly vycikal a ujo sofer bol tak zlaty ze nam hned zastavil... Maly sa vycikal a v klude sme dorazili na nasu zastavku 🙂

palculienka32
13. okt 2016

Keď cestujeme všetci spolu cela rodina, ideme autom, ale keď chodím sama s deťmi, najradšej ideme vlakom, je to prte ne nieco nové a vždy sa veľmi tešia. Cesta nám ubehne rýchlejšie aj vdaka rôznym hrám. Nikdy nezabudnem na tuto príhodu 🙂. Bolo leto, manžel musel byt v práci a ja s tromi malými deťmi sama doma, úplne mi prišlo vhod keď ma kamaratka tiez na materskej pozvala na par dni s deťmi ku nej. Pripravila som si jednoduché hry a nabalila som sladkosti (lizatka...) a zopár len výnimočne dovolených "dobrôt" (čipsy...), pri ktorých som vedela ze budu mojou záchranou keď uz deťom bude dlho. Cesta ubiehala v pohode, zahrali sme sa, najedli, ale dve najmladšie uz boli mrzute a unavene a musela som ich nejako zabaviť aby este vydržali. Ku nám do kupecka pristúpil nejaký pán. Bol milý, na deti sa usmieval, nevadilo mu, ze deti su hlučne. Padlo mi vhod keď som si všimla ze najstaršia dcéra otvorila čipsy. Vymyslela som hru, kto povie meno zvieratka (vymýšľala som rôzne podmienky) moze si zobrať za každé jeden čips. Hra deti veľmi bavila, na moje počudovanie čipsami sa obcas ponúkol aj spolucestujúci pán, bolo mi to divne, ale tak povedala som si ze však cestou musí trpieť moje deti však nech sa ponúkne. Keď sme sa dohrali, deti boli smädné a tak som v taške lovila flašku s vodou. Zrazu ma oblial pot, v taške boli neotvorene čipsy 😀. My sme zjedli čipsy tomu pánovi, ja som si v tom humbuku s deťmi vôbec nevšimla ze prišiel s čipsami 😀. Strasne som sa cela červená začala ospravedlňovať a dávala som mu tie naše ale on sa len zasmial a keď sa dvíhal ze ide vystupovať, všimla som si, ze vzadu na nohaviciach ma nalepené nedojedene lizatko mojej najmladšej dcéry...

matricia
13. okt 2016

Zatial s detmi cestujeme len autobusom, ale chceme vyskusat aj vlacik. S dvomi detmi je cestovanie uz narocnejsie, ale velmi by som chcela navstivit sesternicu z Piestan, ktora je zaroven aj krstnou mamou nasho mladsieho synka. Doposial sme podnikali len mensie vylety do parkov po okoli, lebo na dlhsej trase by nam chlapci stopercentne mrncali, tak sme ich nechceli trapit.

zuzanna_sc
13. okt 2016

naše dieťatko mám ešte zatiaľ v brušku,ale máme päť ročného synovca,ktorý veľmi rád cestuje,zbožňuje trolejbusy a vlaky,naposledy cestoval vlakom do Prahy v septembri 🙂
Najväčší zážitok má vždy na Mikuláša,keď chodí v Bratislave starý vlak s parnou lokomotívou,keď ide z nej para a k tomu čert,anjel a Mikuláš-nie je lepšia kombinácia ,cestu si vždy riadne užije,niet nad úprimnú detskú radosť 🙂

larah
13. okt 2016

Naše detičky maju radi cestu lesom na bicykloch do Višnoveho,a spiatocnu cestu si vychutnaju aj s naloženymi bicyklami na "čachtickej strele" zatial ich top zažitkom vo vlaku je tma v tuneli 🙂

dazdovka
13. okt 2016

Moj tatko bol rusnovodic, aj moj starky bol rusnovodic, aj moj muz vraj chcel byt rusnovodicom ked bol dieta, vyrastala som v dome, kde na konci zahrady ide frekventovana zeleznicna trat a moje deti zazivaju infarktove stavy ked ideme na navstevu a kazdu chvilu tam hrka za plotom vlak... Aj sme skusali ist na vlaku, bohuzial prave sa v ramci "spoznavajuceho zajazdu" pokazil uprostred poli a cakali sme kym ho daju do pohybu takmer hodinu v 36°C horucave, odvtedy s detmi serioznym vlakom nejazdime, hodina s placucimi detmi spacirujuc sa popri vlaku ma nacas vyliecila a aktualne nam staci, ked ideme pesi, alebo autom...

jelus
13. okt 2016

Ahojte, my väčšinou cestujeme s Tomáškom autom,je to najrychlejšie, aj najpohodlnejsie. Vlakom cestoval parkrat k starkej a na škôlkársky výlet a veľmi sa mu to páčilo.
Najcerstvejsi zazitok ale mame z vyletu, ked sme sli peso na kopec, na kameňolom a asi meter od nas prebehol maly diviacik. Poriadne sme sa zlakli,ale nastastie to uz bol diviacik odrasteny, bez maminy. Ale to sme v tej chvili nevedeli a rozbehli sme sa ostošesť 🙂

adulka691
13. okt 2016

Najradšej cestujeme autom, nakoľko máme 2detičky, tam môžu vykrikovať, šaškovať 😉 👋 😀 😁

knatinka
13. okt 2016

Môj malý je cestovateľ už od narodenia 😀, keďže sme na SK aj v AT. Od malička sa vozíme vlakom, metrom, autobusom, autom...znáša to celkom dobre, na každého sa usmieva a púta pozornosť 😀 vždy musím dávať pozor aby niekoho nenápadne nechytal neťahal, párkrát sa nám stalo, že ťahal pani vedľa za vlasy, alebo chytil pani za kabelku a tá sa pri vystupovaní zasekla 😀

kittyjuliette
13. okt 2016

Auto je u nas best☺najlepsi kamos odkedy sa maly narodil a nakolko trpel strasnymi kolikami,auto bola jedina moznost,ako ho uspat.Takze takto nejako pred rokom bolo uplne bezne vidiet ma o pol tretej v noci v aute opuchnutu,nenamalovanu,oblecenu v nocnej koseli,ktoru som stylovo doladila leginami a dlhym svetrom😎ale maly spal-KONECNE!!!!!!V tych chvilach by som dala vsetky nobelovky aj ocenenia a hadam aj vsetky uspory a cely majetok vynalezcovi auta,pretoze mi doslova zachranil zivot.Teraz ma maly rok a auto funguje stale rovnako zazracne.Nastartujem a maly do minuty tuhy😆

slavaf
13. okt 2016

My cestujeme na čomkoľvek, dokonca máme aj vlastnoručne postavený vláčik... 🙂 A aj keď nie sme v aute, aspoň si "pocestujeme" v autosedačkách... 🙂