Prečo je vo všetkom ryža?

belkare
9. okt 2014

Ahojte, malá má päť aj pol mesiaca, plne kojená, no už to nestačí.....začali sme papať mrkvičku - pohoda, potom som dala zemiačik (batata-vlastnoručne zavarený)- bolelo z toho bruško, prestala kakať...potom som dala brokolicu HIPP nech si malá uľaví - s hrôzou som zistila, že je v tom ryža (a že vraj prvá lyžička od 4 mes, jednodruhová), dnes som dala slivku HIPP (tiež jednodruhová) nech sa konečne vykaká- a drb ma, potom som prečítala papierik, že vraj aj v tom ryža...ja som myslela, že ovocná výživa neobsahuje ryžu...mýlila som sa...už HIPP budeme len veeeeľmi-veeľmi zriedkavo, som naštvaná!!!! ryža predsa zapeká!!!

andreah25
9. okt 2014

@belkare to počujem prvýkrát že ryža zapeká 😲 .
a ono to nemusí byť ryža v pravom slova zmysle, ale môže to byť tzv. ryžový odvar. Napr. keď som bola s malou ako 5 mesačnou v nemocnici s rotavírusom, tak pila vtedy iba čistý ryžový odvar až kým sa nedostala do stabilizovaného stavu a potom asi cca týždeň som jej mlieko zarábala potom do toho ryžového odvaru.
Takže by som sa tej ryže nejako neobávala a poviem Ti, že radšej deťom doma uvarím čistú ryžu, ako im dávať kupované príkrmy...

katya133
9. okt 2014

No ja Hipp nemôžem ani vidieť !!! Varím doma, ale vždy mám v zálohe aj kúpené. Keby čosi :-P 😀 Kupujem Alnaturu a Hami. S nimi mám dobré skúsenosti.

sandri
9. okt 2014

Hlavne si pozeraj kolko je v tych veciach cukru - moja skusenost je, ze najmenej cukru je v Hipp a Bebivita, najviac v Hami. Alnaturu mi maly odmietal jest. Cize nie vzdy ti vyjde zamer davat len zdrave a dobre veci, deti maju svoju hlavu 😉 Ale najlepsie je varit vlastne, ja davam kupovane len ak niekam ideme a bojim sa, ze sa mi domaca po ceste pokazi.

meluela
9. okt 2014

@belkare lebo je lacna 🙂 a asi aj preto ze zahustuje. pre mna stale lepsie nez skrob
podobne s jablkami .. hocico co ma byt nejake ovocie, je z 90% jablkova dren + nejake to ovocie (marhula, jahoda, malina ...)
potom este clovek zisti, ze vacsina jablkovych koncentratov a mrazenych jahod pochadza z ciny a potom uz aj polske jahody su vlastne luxusom 🙂
hipp este ako-tak, ked si pozres tie lacnejsie vyzivy tak sama voda, cukor, skrob, kyselina citronova ...
tiez je dalsia vec, ze hippky pre vychodny trh su nieco ine nez hippky pre zapadny trh (napr. mensi podiel mäsa), a to este nemaju hanbu pytat o 100% viac za vyrobok s horsimi parametrami .. vraj kvoli retazcom, no neviem preco aj v cechach aj na slovensku ... su vsetky retazce take fuj fuj zle a v nemecku a rakusku su zrazu tie iste retazce dobre pytaju za kvalitnejsi produkt menej ...

katarinamarkova
9. okt 2014

@belkare uplne super ked babo zapeka je cisty jablkovy dzus - tam snad ryzu nenajdes 🙂)
co si sama nevypestujes, nenavaris, nevychovas....tomu never....hlavne ze ta ryza bola ,,bio,, ........to len tak odbocka k predoslej https://www.modrykonik.sk/forum/dni-s-hipp-2/kupujete-detem-biopotraviny/
@lidka_hipp uz som davno nekupovala tieto produkty, aj mna by len tak zo zvedavosti zaujimalo....ako je to s tou ryzou v tychto danych prikrmoch? je tam pridavana, preco je tam pridavana?
nehovorim ze kupovane je vsetko zle...ale urcite co najmenej.

belkare
autor
9. okt 2014

@sandri ja mám tiež zavarené domáce výživy, ale veľa cestujeme a preto to riešim aj kupovanými

belkare
autor
9. okt 2014

@meluela no s tým západným trhom to nie sú len výživy, my chodíme kupovať prací prášok a aviváž len do rakúska, to čo u nás sa nedá porovnať aj keď značka je rovnaká.

stellamaris
9. okt 2014

@belkare ryza je pomaly v kazdej Hipp vyzive,zrejme na zahustenie.Ja nevidim na ryzi nic zle.Mojmu malemu prikrmy chutili,varila som mu aj polievocky a zahustujem bezne ryzou,ked varim polievku.Potom ju rozmixujem a nedavam ziadnu zaprazku. snad iba par kvapiek kvalitneho tekvicoveho oleja.Ta ryza pekne nahradi zaprazku. 😉

belkare
autor
9. okt 2014

@stellamaris nás bohužiaľ ryža zapeká...nehovorím, že nejesť ryžu, ale ako rovnováhu dať niečo, čo zmäkčuje stolicu....napr. ovocie, práve preto som bola zarazená, že v HIPP slivke je len 50% ovocie a ostatné je je ryža

sirinka
9. okt 2014

Nevidim nic zle na ryze, ale je zle, ako sa oznacuju produkty na trhu... V podstate ide o zavadzanie koncoveho zakaznika.

stellamaris
9. okt 2014

@belkare skus inu zeleninu,napr.brokolicu...........tekvicu......ale doma varenu.Mas to bez ryze a snad nebude zapekat.My sme zacali s prikrmami od ukonceneho 7.mesiaca napr.a vsetko v pohode,bez problemov.Kazdy tyzden novy druh zeleniny alebo ovocia 😉

lidka_hipp
9. okt 2014

@belkare Omlouvám se, že nereaguji okamžitě, ale ukládala jsem dceru ke spaní. Příkrm První brokolice, který zmiňujete je označován jako Zeleninový příkrm s rýží, tedy přítomnost rýže nijak netajíme. Příkrm je také označen jako regulující stolici. V příkrmu BIO Švestky je v malém množství obsažená rýžová krupice a je to z toho důvodu udržení vhodné konzistence příkrmu. Rýžovou krupici, případně rýžovou mouku používáme proto, že je přírodní, přirozeně bezlepková a nealergizující. Toto malé množství rýžové krupice ve švestkovém příkrmu ale nijak neovlivňuje to, že jde o příkrm vhodný při zácpě. Další možností je nabídnout malé Švestkový nektar.

lulistek
9. okt 2014

@belkare najlepsie je dat dietatu obycajny zemiak na zaciatok az postupne bataty. Ja som to napr tiez prvykrat jedla az s malou :D Ano ryza zapeka a preto je najlepsie varit si vlastne - brokolica je za 5sekund hotova 🙂 a zase ovocne som aj ja kupovala vyzivky ale tiez to treba postupne , urcite vsetko po 3dnovych intervaloch. Skus dat babatku anizovy cajik na vyprdkanie, natriet brusko pupikom, alebo su super kvapky babycalm na prirodnej baze, poprdka si a zachvilu sa vykaka. Pomoze urcite aj odvar zo susenych sliviek, dve tri lyzicky

monkabr
9. okt 2014

Ryza je tam urcite koli zahusteniu, lepsi pripad, ako biela muka obsiahnuta v niektorych inych vyzivach. Ryza doda mineraly a vlakninu, nevidim na nej nic zle. Co som pozerala, tak napr babylove obsahuje aj nasytene mastne kyseliny (palmovy olej), to je uz horsie

belkare
autor
9. okt 2014

@lidka_hipp Milá pani, na fľaške je názov Babys First Broccoli zvýraznený - slovensky na zadnej strane názov Prvá brokolica...nikde na fľaške nie je písané, že zeleninový príkrm s ryžou...na zložení je miniatúrnymi písmenami uvedené, že obsah 40% ryže v príkrme, ale tomu som nevenovala pozornosť..bohužiaľ...je fakt, že potom som si všimla, že na obrázku je aj ryža, ale tomu som nevenovala pozornosť...na slivke zas takisto nikde nie je uvedené...ani na nálepke na obrázku nie je zobrazená žiadna ryža, nič...predpokladala som, že keď je to slivka, tak je to fakt slivka...ja verím, že takto je lacnejšia výroba, ale to by sa malo uviesť do názvu s rovnakými veľkými písmenkami...Napr. Prvá brokolica s ryžou, alebo Slivka s ryžou...nechcem urážať značku HIPP, je možno skvelá, ale označenie zloženia je zavádzajúce a nepresné....bude lepšie fakt, keď budeme používať čo najviac vlastné veci, človek môže veriť len sám sebe.

kristinaanna
9. okt 2014

podľa mňa je tam ryža preto, že keby to boli len samé slivky, tak takému malému dieťatku stačí tak 1-2 lyžičky, čo by mohli byť také 2-3 slivky a viac by už asi nemalo na jeden príkrm zjesť, tak to kombinujú s ryžou,
a to že tvoju malú zapeká z ryže, neznamená že zapeká aj ostatné detičky, a slivka podľa mňa nie je vhodná, pre tak maličké brušku, zo sliviek majú problémy aj dospelí🙂 radšej nastrúhané jablčko, tiež prečisťuje črevá, alebo harmančekový čaj

monkabr
9. okt 2014

@belkare Aha, az 40% ryze, tak to urcite nebude len koli zahusteniu 🙂

belkare
autor
9. okt 2014

@kristinaanna slivka od HIPP je odporúčaná od 4. dokončeného mesiaca...my budeme mať za chvíľku pol roka..ja nehovorím, že ryža je zlá, len by to mali uvádzať v názve napr. Brokolica s ryžou (namiesto prvá brokolica), alebo slivka s ryžou...potom to je hneď jasné....

lidka_hipp
9. okt 2014

@sandri Souhlasím s vámi, že obsah cukru je jistě důležitým kritériem pro výběr ovocné výživy. Sedmnáct našich ovocných příkrmů a dezertů není doslazováno a obsahuje pouze přirozeně se vyskytující cukry. Mírně doslazovány jsou pouze tři ovocné příkrmy a to proto, že konkrétní druhy ovoce jsou nakyslé. Kompletní informace o složení jednotlivých produktů, včetně etiket, najdete na našem webu http://goo.gl/m36RR7

@meluela U nás mražené jahody z Číny vážně nenajdete 🙂 Příkrmy HiPP bez ohledu na to, na jakém trhu se nakonec prodávají, prochází stejným systémem kontrol a jsou vyráběny ze stejně kvalitních surovin. To platí bez výjimky pro Česko, Slovensko, Německo i Rakousko. Ohledně cenových rozdílů. Vliv má jednak rozdílná výše DPH, která je v Česku a na Slovensku vyšší než v Německu a Rakousku, a hlavně cenová politika obchodních řetězců. Právě výše obchodní marže konečnou cenu našich produktů ovlivňuje zcela zásadně, avšak my ji bohužel nemůžeme nijak ovlivnit.

@katarinamarkova Mezi příkrmy HiPP najdete masozeleninová menu, které obsahují rýži, například BIO Zeleninová omáčka s rýží a kuřecím masem od ukončeného 4. měsíce,BIO Rýže s karotkou a krůtím masem od ukončeného 7. měsíce nebo BIO Zelenina s rýží a krocaním masem od ukončeného 11. měsíce. V některých příkrmech a to včetně ovocných je obsaženo malé množství rýžové moučky nebo rýžové krupice kvůli zahuštění a vytvoření vhodné konzistence příkrmu. Rýžovou moučku nebo krupici používáme v BIO kvalitě a považujeme jí za vhodnější volbu než jsou umělá chemická zahušťovadla. Jde tak o přírodní, nealergizující a přirozeně bezlepkovou volbu. Mnoho maminek řeší u svých dětí nesnášenlivost lepku a pro ně je velkým problémem pšeničný škrob, které je pro děti s celiakií zcela nevhodný a může způsobit zdravotní problémy.

@belkare Pokud dceři působí obtíže i malé množství rýže, můžete zvolit některý z našich 100 % ovocných příkrmů v kelímcích. Více: http://goo.gl/AeP9bY

kristinaanna
9. okt 2014

ono netreba sa riadiť len odporúčaniami čo sú na obaloch, a hlavne treba čítať zloženie, ale to už nie je o tom že prečo je všade ryža, ale že prečo predajca zavádza 😉

katarinamarkova
9. okt 2014

@lidka_hipp samozrejme vyhody ryze oproti lepku chapem 🙂 aj to ze zahustenie a vhodna konzistencia znamena menej ovocia, zeleniny, maska, viac vody a ryze - cize zisk...
otazka na ktoru necakam priamu odpoved - preco radsej do prikrmu nepridat jednu mrkvicku alebo par kuskov maska navyse, ubrat vody a prikrm je zahusteny aj bez ryze( nic proti nej, ako priloha je super).
kupujem z casu na cas aj hotove prikrmy, aj vase, vacsinou prikrmy ale pripravujem doma a skuste ma presvedcit ze toto je o blahu dietatka a nie o cene, lebo ked rozmixujem masko, zeleninku 1:1 s vodou, tak hustota prikrmu je vacsia ako hustota prikrmu od vas, kde je navyse na zahustenie pridana ryza.....skoda ze na vyrobkoch neuvadzate percento pouzitej vody a percento pouzitych surovin.......viem niekde tento pomer najst, napr. na vasej stranke? lebo na vyrobkoch je nanajvys podiel masa.dakujem

kristinaanna
9. okt 2014

ak je to príkrm, tak to určite nie je len čisté ovocie alebo zelenina, stále je tam niečo naviac, čisté je to len v prípade 100% ovocia a zeleniny 😉

babatkoling
10. okt 2014

@katarinamarkova lebo keby robili 100% masovy / zeleninovy / ovocny prikrm tak by ta flasticka stala podstatne viac... Preco sa pridava voda do sunky a do kurata a neviem kde este? Podobne... ☹

sirinka
10. okt 2014

@babatkoling da sa na to pozriet aj inac... Mozno by ani nemusela stat ta flasticka podstatne viac, len vyrobca by mal podstatne nizsi zisk 😉

katarinamarkova
10. okt 2014

@babatkoling ale ved ja viem, princip biznisu v tomto smere dokonale chapem, len som zvedava aky argument - dokonale v prospech dietatka - mi uvedie pani hipp 🙂

stanislavao
10. okt 2014

@belkare vobec nedavajte ziadne kupovane "jedla". dajte dietatku doma spravenu cestvu stravu. doma uvarenu brokolicu, najlepsie na pare. taktiez mrkvu a zemiak uparte doma. aj rybu, ci kuracie masko. nastruhane jablcko cerstve. s tmy sa ma zacinant a a nie s kupovanymi... radsej ani nenapisem, co to je.

lidka_hipp
10. okt 2014

@katarinamarkova Na každém obalu příkrmu jsou uvedeny suroviny podle procentuálního zastoupení. Vzhledem k tomu, že zpracováváme zeleninu a ovoce během celého roku, mění se i její úroda a vlastnosti. Jarní mrkev je tak odlišná od letní nebo podzimní a to i z hlediska obsahu vody, proto nedeklarujeme procentuální zastoupení vody, protože se může mírně měnit i v rámci jednoho druhu příkrmu.

kristinaanna
10. okt 2014

@katarinamarkova ja nezastávam výrobcov detských príkrmov, ale musíš uznať že ak to je hotový príkrm tak musí v ňom byť aj voda aj tá ryža alebo zemiak, alebo niečo iné, aj ty keď robíš príkrm doma,nerobíš čisto len povedzme mrkvičku, už ke´d to naparíš už to obsahuje vodu, aj nedáš malému len čisté mäsko, ale dáš aj zeleninu alebo ryžu, a už ke´d to pripravuješ už tú vodu tam pridávaš, lebo napr ryžu bez vody neuvaríš 😉, aj to mäso pustí šťavu keď ho pripravuješ, čiže aj to obsahuje vodu

olivka26
11. okt 2014

@sandri aj my kupujeme BEBIVITU 🙂 Mala oblubuje Bolonske spagety 🙂 nedavam jej to casto,len obcas,ked nestiham navarit 😉
co sa ryze tyka,tumi mala nechce vobec jest,cize neviem ci zapaka,jedine co zje tak su ryzove kase,aj to len obcas na ranajky,inak ryzu neda do ust 😒

veriiii
11. okt 2014

hej, ryza je aj zahustovadlo, do domacej nedavame to samozrejme..ale urcite lepsie ako by tam dali modifikovany skrob!
a hej, ryza ma akoze zapekat,kedze obsahuje skrob.preto sa ryzovy odvar odporuca pri hnackach, preto sa odporuca aj zacat ryzou ako dietnou potravinou pri hnackach...