Ako riešite (vianočné) nákupy?

eva_eset
25. nov 2016

V nedeľu zapálime prvú sviečku na adventnom venci, čo už neodškriepiteľne znamená, že sa blížia Vianoce. Niektorí majú to šťastie a darčeky im nosí Ježiško, ale sú medzi nami aj takí, ktorí musia darčeky zabezpečiť sami ☺.
Ako riešite nákupy? Radšej navštívite kamennú predajňu a všetko si chytíte a dôkladne prezriete alebo nakupujete z pohodlia domova prostredníctvom internetových obchodov?

Pri platení svojich nákupov cez internet vás funkcia Ochrana Online platieb v produktovom balíku ESET Family Security Pack, ochráni pred potenciálnymi útokmi: http://goo.gl/xUHHGq

tyelde
25. nov 2016

Už si ani nespomínam kedy som naposledy dačo kupovala v kamennom obchode 🙂 cize online, v obchode len ak mi nieco "tukne do nosa", urcite nie planovane 🙂

miricka77
25. nov 2016

No musim napisat,ze synovi a priatelovi som tento rok vsetko nakupila cez internet.uz mam vsetko aj doma a som velmi spokojna.

senka111
25. nov 2016

Od septembra nakupujem darčeky online s donaskou .Vynimocne keď treba dokúpiť niečo tak v obchode.Ale v tomto čase uz všetky darčeky mám.😆😆😆

adelakk
25. nov 2016

My uz roky nakupujeme vsetky darceky online. A keby len darceky, ale aj vianocne dekoracie a v podstate vsetko co sa len nakupit online da.....niekedy si robim aj potravinove nakupy online. Po obchodoch sa mi moc s detmi chodit nechce, iba ak tak kupime nejaku drobnost co nam padne do oka pri prechadzke mestom.

sadul
25. nov 2016

ak uz musim.tak online.urobim si prehlad trhu a ide sa na to..vianoce este neriesime..co sa da platim kurierovi kartou..ostatok online..nakupujeme z preverenych shopov..

pillipilli
25. nov 2016

Jednoznacne cez internet, uz od augusta kupujem 😀
Niekto to nechape,ale na poslednu chvilu neznasam kupovat . Pri overenych strankach platim cez kartu a u takych co nepoznam na dobierku. Uz sa mi stalo ze za mojich 70€ isiel chlapik na kavu ..,

erikad82
25. nov 2016

Ja taktiež len a len cez internet a dá sa povedať všetko okrem plienok (na DM drogériu nedám dopustiť, okrem liekov a samozrejme potravín) ostatné kupujem zásadne len cez internet.
Po cca 1 roku som bola nedávno v meste,prešla som neviem koľko obchodoch -zháňala som bundu a topánky,nakoniec som prišla domou unavená a s prázdnou taškou. Večer som sadla k internetu a za pár dní som mala doma obe. Takže u mňa len s kávou v ruke a cez net.
Vianočné darčeky mi treba už len pobaliť,kupujem postupne celý rok po troške 🙂

anina37
25. nov 2016

aj ja takmer všetko cez internet, už mám kopec maličkostí...platím cez IB, alebo dobierkou. V kamennom obchode väčšinou len ked mi niečo padne do "oka". neplánovane. tento rok je prvý ktorý nakupujem už od oktobra..predtým som si to nechávala na poslednú chvílu. 🙂

erikaemkina
25. nov 2016

Tak my kedy ako , ale tiež som objednávala cez internet malej darčeky na Vianoce , sebe tašku .
nie stále sa dá

jasminet
25. nov 2016

urobim si zoznam komu co a potom vacsinu cez internet objednam, s donaskou az domov. nieco v kamennej predajni - ale to skor neplanovane. uz mam takmer vsetko doma, aj pobalene - nemam rada nakupy na poslednu chvilu a ako kazdy rok mi deti pred vianocami ostanu doma zo skoly- skolky lebo ochoreju, tak nech nemusim potajomky ked spia balit, nedaj boze este aj nakupovat. 😉

eva_eset
autor
25. nov 2016

@pillipilli aj pri overených eshopoch sa môže stať že sa stanú obeťou hackerov a naše platby putujú na cudzie účty. Spolužiačka tak prišla o dosť veľkú sumu pri nákupe cez slovenský eshop s knihami. Dobierka býva dobrým, aj keď väčšinou o čosi drahším riešením

pillipilli
25. nov 2016

@eva_eset a viete co je na tom super? Ze polocajti vam povedia " nerieste to je to strata casu " akoze sila.

eva_eset
autor
25. nov 2016

Ja osobne mám rada aj klasické vianočné behanie po obchodoch. Vždy si najprv premyslím, čo by som chcela a potom väčšinou aj tak kúpim kadečo iné. Preto zvyknem plánované veci nakupovať aj cez internet, kde si jednoduchšie porovnám ceny. Z internetového nakupovania mám potom radosť aj ja, keďže rada otváram balíky, môžem sa z nich vytešiť, ešte pred tým nech ich darujem 😀

eva_eset
autor
25. nov 2016

@pillipilli rozhodne sa netreba dať odbiť a podobné situácie ísť riešiť aj v banke reklamáciou platby.

pillipilli
25. nov 2016

@eva_eset tam som neuspela ,bolo to aj v Reflexe kopec ludi oklamali a nic sa neporiesilo. Smutne na tom ze to bola stranka zamerana na male deti oblecenie a topanky.

eva_eset
autor
25. nov 2016

@pillipilli keď vás bolo viacero tak vás mala polícia upozorniť na možnosť podať hromadné trestné oznámenie, aby sa sumy vášho poškodenia spojili a bolo by z toho pre dotyčného vážnejšie obvinenie... mrzí ma, že sa ti niečo také prihodilo, najhoršie je keď ľudia zarábajú na úkor detí...

2kocka7
25. nov 2016

Málo vecí kupujem na internete. Radšej si urobím "výlet" a veci nakupujeme v obchodoch. Všetko si nechávam na poslednú chvíľu..a vždy stíham 🙂

timea7
25. nov 2016

V obchodoch kupujem minimum darcekov, takze takmer vsetko objednavam.

grankosko
25. nov 2016

Väčšinu tiež len objednávam cez internet ale keď chcem oblečenie tak to idem do obchodov, aj zajtra sa chystám že sa pôjdem trošku pomotať🙂

sense
25. nov 2016

Zvycajne cez net ale dnes som cez prestavku skocila do obchodu s kupila dcere darceky behom 10min plus 5min cakania pri kase, kedze mali zlavu na hracky 30% tak bol naval...

kupcovci
25. nov 2016

Ahoj, ako som sa stala mamou uprednostňujem nákupy ž pohodlia domova,vklude si vyberiem za chrbtom mi nerevu deti a usetrim si tým nervy 🙂

andreasiskova3
25. nov 2016

Ja niečo cez internet, čo viem, že u nás v obchode nezoženiem a to čo zoženiem v kamennom obchode , tak tam.

ciusinka
25. nov 2016

Ja nakupujem vsetky darceky online,vo vseobecnosti nemam rada nakupne centra a v predvianocnom case obzvlast,miliony ludi nahliacich sa hore dole..Takto si natukam v klude co chcem a prinesu mi to pekne az domov 🙂

miriam2908
25. nov 2016

Vianoce zásadne riešim už v septembri, ak mi v kamennom obchode niečo cvrnkne do nosa tak to kúpim, často kupujem cez net, ale pri prvom nákupe nikdy neplatim online, vždy len na dobierku, ak sa jedná o obchody z ktorých kupujem veľmi často a rada s platením vopred nemám problém🙂

eva_eset
autor
25. nov 2016

@kupcovci aj ja od kedy mám malú dcérku tak sa snažím niektoré nákupy riešiť cez internet je to naozaj pohodlnejšie 😀

@ciusinka na online nakupovaní mám aj najradšej práve to, že všetko príde rovno domov bez námahy 😀 a človek si vytvorí aj nových kamarátov, keď chodí kuriér pravidelne 😀

ciusinka
25. nov 2016

@eva_eset Ja nakupujem darceky online uz niekolko rokov a obzvlast odkedy mame maleho je to velka vyhoda-s nim je totiz nakupovanie v obchodoch tak "trosku" na slucku 😅

dankaa78
25. nov 2016

Eshopujem😉

betunka39
25. nov 2016

Kupujem vacsinou klasickych obchodoch,ked sa,mi nieco zapaci tak to kupim aj v juni a odlozim ,cez bet kupujem kabelky a knihy,alebo aj kozmetiku.Ale to ba obcas,mna bavia vianocne nakuupy ta atmosfera a ked nakupujem tak vec ma musi zaujat,niekedy kupujem uplne ine veci ako som si naplanovala.

matricia
26. nov 2016

Aj ja kupujem darceky vacsinou v klasickych obchodoch, ale ked maju v obchode maly vyber hraciek, alebo je hracka s vyhodnejsou cenou na interete, tak pre moje deti objednam aj z eshopu, napriklad stavebnice, ale castokrat aj oblecenie, obuv

eva_eset
autor
26. nov 2016

@betunka39 Pri takých skorých vianočných nákupoch je najdôležitejšie nezabudnúť, kde darček schováme. To sa stalo mojej kamarátke. Kúpila sestre na Vianoce sadu náhrdelníka a náušníc a tak dobre ich schovala, že ich našla až o pár rokov, keď sa sťahovali 😀 😀 😀