SÚŤAŽ O HÁČKOVANÉHO MACKA BOBA

danica_rajec
Moderátor
17. jan 2018

Čo vy a novoročné predsavzatia? U nás sa vo veľkom plánuje cvičiť a riešime dilemu, či sa dokážeme hýbať doma alebo máme začať chodiť do fitka... V každom prípade najväčším problémom ostáva, ako si ukradnúť čas iba pre seba😉

Napíšte mi, ako sa vám darí dodržiavať cvičenie a celkovo viesť zdravý životný štýl! Jednej z vás za odmenu pošleme krásneho háčkovaného macka Boba.

@tutiynka hádam ťa náš macko Bobo poteší, vyhrala si! 🙂 Gratulujeme! A keďže vidím, že táto súťaž vás naozaj zaujala, nejakých mackov ešte zoženiem a budeme súťažiť ďalej 😉 Ďakujem vám všetkým a príjemný zvyšok večera prajem

ludka140281
17. jan 2018

predsavzatia sme si dali tento rok s manželom,že obaja schudneme,,od už začal-cviči doma každý den poctivo a ja začnem po porode v marci <3..sme si navzájom motiváciou a podporujeme sa,,kým on cvičí,,ja si dávam papaníčko 🙂 zatial

petronelak
17. jan 2018

@danica_rajec pocas dna pijem vela cistejvody, sutastou jedalnicka ci mojho ci manzela a deti je cerstve ovocie zelenina a vzdy ked dcera zaspi na obed snazim sa dma cvicit ked je teplo a mam s kym nechat deti idem si rada zabehat a vela casu travim s rodinou v orirode na prechadzkach aby sme mali vsetci pohyb

lopatakakankova
17. jan 2018

jem zdravo, hlavne treba jest vela proteinu ako napriklad maso, tvaroh, strukovoiny,... 😉

dorys
17. jan 2018

Vela vody, ovocia, zeleniny a to cvicenie, no momentalne cvicim operovanu nohu 🙂

babatko88
17. jan 2018

Ja som si veru tento rok dala predsavzatie cvičiť a zdravšie sa stravovať. Cvičenie zatiaľ dodržujem pravidelne od 3.1.2018, stravovanie som už 2x porušila malou čokoládkou. Manžel sľúbil, že so mnou začne cvičiť a stravovať sa tiež. Stravovanie (keďže je na mne) dodržiava, ale cvičiť vraj začne v pondelok, len zabudol povedať ktorý pondelok to bude 😂 Čas sa snažím ukradnúť si, keď moja najmenšia poobede spí, čo je tak 2x do týždňa 😖 takže väčšinou cvičím večer, keď už moji drobcia spia 😉 Sama som zvedavá koľko mi to vydrží a či vôbec už konečne dám dole bruško po malej. Držte palce, ja držím vám ❤

mimanr
17. jan 2018

ja sa snazim zdravsie varit pre celu rodinu a zacinam poctivo pokracovat v cviceni s Jillian Michaelsovou 🙂

esti77
17. jan 2018

@danica_rajec
U nás je to tak, že máme takú ideu, že zdravie je nadovšetko. Ja ako mamka na md cvičím/lietam okolo detí, práčky, v kuchyni, ( asi ako každá akčnejšia mamka doma s deťmi) ale aj ozajstné cvičenie s mojim sparing partnerom 😊manželíkom / jazda na bicykli/v zime stacionár a dlhé prechádzky, túry, plávanie. Momentálne som po opke, čiže mám šetriaci režim, ale predsa ten pohyb je u nás základ. Predstavíme si ľudí, ktorí sú chorí častokrát z vlastného pohodlia až nevedomosti ( máme ich v tesnej blízkosti) a vieme, že byť zdraví = pohyb a zdravá strava je základ = je pre nás to najdôležitejšie a chceme sa na svojom zdraví sami aktívne podieľať.
Krásny deň☺

dzanet
17. jan 2018

No moje predsavzatie je každým rokom rovnaké. A to schudnúť. Skôr sa mi to stalo tradíciou. A u nej to aj ostane. I keď schudnúť by som chcela, jedlo mám ráda a o sladkostiach ani nehovorím. To by som klamala akurát samú seba. Takže moje predsavzatie každý rok čaká, a čaká..🙂

wayfarer
17. jan 2018

Nedavam si novorocne predsavzatia, skor tak priebezne celorocne, necakam k magickemu datumu, ktory zmeni moj zivot ☀️ A jedno z poslednych takychto rozhodnuti, dokonca tematicky “vodnych”, bolo ze vymenim moju milovanu horuco-vriacu sprchu ze teplu a studenu - jednym slovom, zacala som s otuzovanim ❄️ A citim sa neuveritelne ⛄️ Super🙂

cadulka2908
17. jan 2018

Jednym z mojich predsavzati je odplienkovat dcerku a dufam,ze to pojde lahko.
Kazdodenne prechadzky s detmi a vela ovocia...

ciola
17. jan 2018

mojim cieľom je tento rok schudnúť po pôrode mojej dcérky Barborky, pri ktorej som pribrala 10 kg a chcem ich dať určite dole. zatiaľ to ide vcelku fajn. cvičievam prevažne doma a to 3 krát do týždňa a raz do týždňa chodím na jumping, kde ma vždy ženy veľmi dobre nakopnú. prvé kilečko išlo už dole a snáď každý mesiac pôjde dole aspoň to jedno kilo a budem spokojná 🙂

domca407
17. jan 2018

@danica_rajec tento rok som si síce predsavzatie nedávala ale keďže som tehotná a chystám sa kojiť (verím že čo najdlhšie) tak sa snažím zdravšie stravovať a chcela by som začať cvičiť tak skoro ako to len bude možné

jancin
17. jan 2018

Som rok po porode, a aj ked mi tehu kila isli rychlo dole, jedno co dva ostalo. Kedze malu stale kojim strava nie je nic moc, obcas v zachvate hladu pojem sladkosto na tyzden 🙂 cvicit som zacala este koncom minuleho roka hlavne kvoli bolesti chrbta, ale ma to samozrejme aj iny efekt. Tak tento rok sa chcem minimalne vratit na svoju povodnu vahu, pokracujem v cviceni jeden krat tyzdenne pod dohladom trenerky. A samozrejme ked mi to malinka, domacnost a ine povinnosti dovolia, cvicim denne aj doma.Poviem Vam po vianocnom hodovani mi je odplatou vzdy riadna svalovica a potom mam co robit s mojim jedenastkilovym drobcom ked sa stokrat za den hlasi na ruky 🙂 ale efekt urcite stoji za to, kilecka sa horkopotne ma drzia ale na obleceni a na postave vysledky su a to dost viditelne...tesi ma najma pocit, ze robim nieco pre seba, nemusim komplet menit satnik spred tehotenstva. Bohuzial som ten typ, ze kilecko sa velmi lahko prilepi, ale dole uz nejde len tak.

idame
17. jan 2018

Novorocne predsavzatia si nedavam. Kazdy den je novy zaciatok, tak naco sa upierat na 1.1. S mojou vahou bliziacej sa k hodnotam mamuta sa snazim nieco robit kazdy den. Pohyb je kazdodennou sucastou, fitko ani ine muciarne sice nenavstevujem. Staci mi 80stvorcov domu, dalsich x pozemku, zveri a v neposledom rade moj naj cvicitel skoro dvojrocny synator. Problemom je jedlo, sice zdrava strava v podobe ovocia, zeleniny, domacej stravy je na dennom poriadku...ale u mna jedenie 5 krat do dna ma podobu ranajky......4v1 o 21:00. Ale to najdolezitejsie je, ze sme zdravi a usmievavi.

majocka24
17. jan 2018

Za minuly rok minus 20 kg takže skor len udržiavat aj ked este zo 5 kg by to chcelo dole lenže kojím a je to dosť tažke este sa mi zažiada aj sladkosť tak tych par kg budem riešiť postupne alebo až ked dokojím a ako cvicenie a zdravá strava je základ 😍a teši ma,že ani cez sviatky som nepolavila 😍

maryon1
17. jan 2018

Mne sa zatiaľ moje novoročné predstavzatia o úbytku hmotnosti nedarí dodržiavať vôbec. Už pred Vianocami som mala obdobie plné stresu, deti boli dosť choré, kým sme doliečili zápal priedušiek u dcérky, už som bola chorá ja... Teraz si užívam obdobie, že sme zdraví, a konečne môžeme behať po vonku/prípadne po návštevách, blíži sa aj polročné vysvedčenie, takže sa treba učiť do školy.... tak som si môj osobný "začiatok" presunula na február. Hádam potom sa do chudnutia - cvičenia hlavne, potrebujem spevniť telo - pustím so všetkými silami a výsledok sa dostaví coby dup.

marecek1
17. jan 2018

U mňa je najväčší problém tiež "ukradnúť si čas pre seba". Pri dvoch malých dcérkach /3 roky a 9 mesiacov/ + školák, s ktorým sa treba denno-denne učiť, mi veľa času pre mňa samu nezostáva, a keď už si pár minút voľna nájdem, tak som rada, že sa dostanem ku dobrej knihe, filmu - prípadne ku kávičke len ja s manželom 🙂 Ale rada by som začala cvičiť - samú doma ma to však nebaví, plánujem fitko - pred tehotenstvom som chodila, a cvičenie mi naozaj pomohlo pekne vyformovať postavu + dať dole pár kíl, no zatiaľ ho časovo do svojho dňa akosi neviem zaradiť.

erikaemkina
17. jan 2018

Jáj ako by mne pomohlo pribrať , kedže som tenká ako tintitko 🙂 takže u mna je iba jedlo a jedlo , cvičiť mne veru netreba☹
Každej jednej závidím

onmaria
17. jan 2018

my si predsavzatia nedavame. ked sa niekto pre nieco konkretne rozhodne, ide do toho, je uplne jedno, ci je novy rok, alebo hocijaky iny den. minuly rok som zacala cvicit, bez vyhovoriek a hned. a tento rok sa snad vsetko podari a v juni budeme "rozrasteni", teda, momentalne je pre mna najdolezitejsie to, ze babenku sa v brusku dari, paci a vsetko je tak, ako ma 🙂 teraz vobec neriesim, co bude a ako potom schudnem 🙂

colormoda
17. jan 2018

My sa doma podporujeme navzájom. Každý deň si zdravo varíme v parnom hrnci, ktorý sme dostali na Vianoce a viac času trávime vonku v každom počasí 🙂 všetko sú to reálne ciele žiadne veľké nútenie a odpor 🙂 všetcia sme spokojní a hlavne zdravší 🙂

anny1984
17. jan 2018

Mojím osobným záväzkom je vrátiť sa k cvičeniu, pretože odkedy som nastúpila do práce (9/2017) tak som cvičila možno 3x. Takže akonáhle doberiem ATB idem do toho. So stravou to už bude slabšie, lebo v práci je čas len na nejaké jedlo do ruky, ale aspoň večer to obmedzím a upravím. 🙂

majuska67
17. jan 2018

Ja si predsavzatia nedávam , ale môj snúbenec je mi inšpiráciou kedže chodí cvičiť každý deň a stravuje sa zdravo. Zároveň som sa zapojila k jedným známym na takú inšpiráciu a motiváciu a oni ma doviedli k pitiu viacej vody a zároveň hýbať sa. Konečne som sa nakopla a kým mám teraz čas tak idem na prechádzku alebo konečne aj so snúbencom behať. Takže sa podporujeme z každej strany 🙂

montemotherone
17. jan 2018

Tak ja som začala už pred Novým rokom 🙂 Donútili má k tomu zdravotné problémy. S pohybom problém nemám. Som dosť aktívny až akčný typ. Horšie je to s oddychom a so schopnosťou povedať nie. Keďže mám dosť vysoké nasadenie a niekedy sa zabúdam najesť, musela som si urpratať režim, jesť pravidelne, nezabúdať na pitný režim (1,5 litrová fľaša čistej vody to istí 😉 a začala som dopĺňať aj proteíny v tyčinkách, aminokyseliny BCAA a glutamín, ktoré pomáhajú predchádzať rozpadu svalového tkaniva... S dodržiavaním predsavzatí väčšinou problém nemám. Viem sa zaťať ako mulica keď treba... Aj keď netreba 😜

montemotherone
17. jan 2018

@erikaemkina pomôže ti aj cvičenie. Posilňovanie s vlastnou váhou, neskôr záťažou, pomalé cvičenie a menej opakovaní.

nellita
17. jan 2018

Ja si predsavzatia nedavam co chcem dodržať musim hlavne v hlave o to zabojovať a pojde to,minimálne pitny rezim aa vela zeleniny o ovocia k.comu vediem manzela,dcerku a, dari sa. Ked nic ine nie je uvarene spapaju to co je ,zdrave ham, a ked dcerka vidi nas papa aj.ona.

bleblu
17. jan 2018

Ja som sa teda tiez konecne po 2,5 roku (kedy sa narodila moja Bambi) vschopila a zmenila postoj k svojmu telu 🙂, ale kedze som chcela stavit na istotu kvoli vlastnej tak trosku lenivosti, zabezpecila som si osobneho trenera, s ktorym ficim 3-4x do tyzdna a vypustila sladkosti a bielu muku. Ale nemyslite si, nie som idealna, zhresenia stravy sa isto najdu 🙂. A za to vsetko musim podakovat svojmu manzelovi, ktory sa prudko priblizuje k idealu a svojim skvelym svokrovcom, pretoze su to ludia, akych je bohuzial, na svete malo. Zelam vam vsetkym vela uspechov v cviceni a vela zhodenych tukovych vankusikov ))))

bibyke
17. jan 2018

Nedarí,neviem sa odhodlat na to😁 Ale ten macko sa mi paci😆

janickacrazy
17. jan 2018

Ja som si síce nedala žiadne novoročné predsavzatie, ale moj 2ročný syn, ktorý doteraz spával poobedný spánok krásne v postieľke, začal vymýšľať a posúvať si čas spánku na 15:00-16:00hod. Ked som chcela, aby zaspal skor, dala som ho do kočíka a šup von na prechádzku. Tak mi treba, teraz musím chodiť von každý den v každom počasí, ale tak beriem to športovo, aspon zhodím tie vianočné kilá, prechádzka mi neuškodí a aj malý spí na čerstvom vzduchu. 🙂👶☃🌞🌧❄

erikaemkina
17. jan 2018

@montemotherone myslíš si ?? neverím moc tomu