Od kedy dávať Danonino a iné mliečne výrobky vašim najmenším?

danonino_lucia
24. feb 2014

Danonino a iné vhodné mliečne výrobky je vhodné podávať deťom od jedného roku. V tomto veku by dieťa malo každý deň dostať mlieko pre batoľa a dve mliečne dávky denne. Napríklad súčasť raňajok ale na desiatu tvaroh, jogurt alebo jogurtový nápoj. A na večeru by batoľa malo dostať ďalšiu mliečnu dávku, najlepšie kašu. Podávanie mliečnych výrobkov je dôležité kvôli správnemu vývoju kostí a zubov, pretože sú zdrojom vápniku a vitamínu D, nutného k zabudovaniu vápniku do kostnej hmoty.

luba28
24. feb 2014

@danonino_lucia ja som zacala este pred rokom aj u dcery aj u syna,..nebolo to zrovna danonino,ale pribinacik

zara0201
24. feb 2014

Umelinu s trvanlivostou 2 mesiace co najneskor.
Radsej klasicky smotanovy jogurt.

danonino_lucia
autor
24. feb 2014

Ahoj @zara0201
Danonino neobsahuje žiadne konzervanty ani farbivá. Dlhú trvanlivosť má vďaka pozornému výberu vstupných surovín a čistému výrobnému procesu. Aj tak musí byť uchovávaný do 8 °C, inak sa skazí.

renatka100
24. feb 2014

@danonino_lucia
Dobry den, mozete mi napisat presne zlozenie danonina? Kvoli alergiam. Dakujem

martinkaxp
24. feb 2014

moja dcera bude mat zajtra 10 mesiacov a tak viem, ze s jogurtami mozem zacat od ukonceneho 10. mesiaca. dcerka je stale dojcena a mliecko vlastne dostava odo mna. No, bezne jedavame doma jogurty, tak jej planujem uz aj ja dat 🙂

sense
24. feb 2014

zijem v zahranici a mna sa pytal v 7 mesiaci ci davam jogurt a ked som povedala ze nie tak pozeral na mna ako na zjavenie tak sme zacali davat po troche, danonino sme neskusali ale nieco podobne a po prezreti zlozenia neobsahuje ani jeden konzervant a podiel ovocia je tam 17%....teda ak etiketa neklame...

luciferova
24. feb 2014

Nejdu zisky ked tu idete masirovat matkam hlavy s vasimi umelinami? Danone nikdy nekupujem a ani nebudem.

danonino_lucia
autor
24. feb 2014

Ahoj martinkaxp,
Dojčenie je samozrejme v poriadku, ale dieťatko bude čo neskôr potrebovať aj iný zdroj živín. Ak má dcérka desať mesiacov, môj názor je, že môžete vyskúšať jedno malé Danonino (50g) na desiatu. Danonino je vyrobené špeciálne pre deti od jedného roku, ale nie sú tam pridané látky žiadne látky, ktoré by mohli vadiť skôr. Môžete to vyskúšať a prosím napíšte mi potom vaše skúsenosti.
Ďakujem veľmi
Lucia

silsil
24. feb 2014

Davam obycajny biely jogurt, tuk min. 10% od 8mesiaca

luba28
24. feb 2014

@danonino_lucia a je aj väcsie balenie napr.125ml???lebo take malicke je ako jednohubka,.. 🙂 🙂 🙂 🙂

danonino_lucia
autor
24. feb 2014

@renatka100
Zloženie Danonina vanilkového je odtučnený tvaroh 53%, smotana 24,5%, vanilková zložka 15% (voda, cukor, oligofruktózový sirup, glukózový-fruktózový sirup, prírodná vanilková aróma, prírodná aróma, vitamín D3 cholekalciferol), cukor a mliečne bielkoviny.

belllinka
24. feb 2014

@luba28 Zmiesaj jemny tvaroh, 33 percentnu smotanu na slahanie (polovicu mnozstva ako tvarohu) a ak chces, nasyp tam aj cukor normalny a vanilinovy, mas pribinaka alebo danonino 😀 Bude to ooovela lacnejsie a nebudu tam vseliake fruktozove glukozove sirupy a ine sracky. Ja sa cudujem ze to vobec niekto kupuje 😖

danonino_lucia
autor
24. feb 2014

@luba28
Teraz je na trhu iba balenie 4x50 gramov a stogramové balenie tvarohu a potom 4x100 mililitrov nápoja.

bubu84
24. feb 2014

Vsak to danonino je dost syte 🙂

maccaya
24. feb 2014

@belllinka Ja som malemu dala vcera to slavne danonino a teda nic moc...su aj lepsie veci ako tieto umeliny... 😝

maccaya
24. feb 2014

Mlieko nie je asi az tak zdrave ako sa pise, precitajte si...a hlavne tie umele jogurty co sa tu spominaju nemusim...
http://www.dr-eva-therapy.sk/sk/odporucana-strava

danonino_lucia
autor
24. feb 2014

@belllinka
Ahoj belllinka, ak môžem reagovať na tvoj príspevok, súhlasím s tým, že toto je spôsob, ako si vyrobiť desiatu pre dieťa. Ale jedná sa o to, že klasický tvaroh obsahuje veľa bielkovín a málo vápniku a vitamínu D v porovnaní s tým, čo dieťa v rastu potrebuje. Výrobky Danonino majú znížené množstvo tuku, cukru a bielkovín (podľa vedeckých štúdií priveľa bielkovín v detskom veku môže spôsobiť obezitu v dospelosti) a so zvýšeným obsahom vápnika a vitamínu D, ktorý je dodaný pomocou srvátkové bielkoviny (v dobre vstrebateľné forme) a je doplnený vitamínom D (ktorého má podľa štúdií tiež väčšina slovenských detí nedostatok), ktorý zlepšuje vstrebávanie vápnika do kostí. Danonino je výrobok špeciálne určený pre vekovú skupinu detí od jedného roka na doplnenie potrebných živín.

jurcaga
24. feb 2014

@martinkaxp jogurty aj materske mliecko su pre 'prckov' super! 😉
len ako citam zlozenie toho danonina, ziadna ziva kultura tam nie je 😒

danonino_lucia
autor
24. feb 2014

Ahoj jurcaga,
sú tam kultúry mliečneho kvasenia, ktoré sa bežne používajú pri výrobe tvarohov. Probiotické kultúry pridané nie sú.

abbey1
24. feb 2014

Môžem mať dôraz, z akého dôvodu su v nom použité tie sirupy? Nebolo by lepšie čisté ovocie aj namiesto cukru? Ako nutricna poradkyna by som práve takéto zložky za dôležité pre deti nepovažovala.Nie je vhodnejšie v pripade mliečnych výrobkov siahnuť po čistých výrobkoch na báze mlieka a ovocnej zložky? Ďakujem za odpoved

ivanka.7
24. feb 2014

@abbey1 mne to tiez pride ze obyc. biely jogurt doplneny ovocim alebo domacim dzemom je lepsi 🙂 ale tak proti gustu... kazdy si moze vybrat co sa mu paci, ze 😀

aduskatt
24. feb 2014

@abbey1 no ten glukozofruktozovy sirup by mi tam teda dost vadil... danonino_lucia sa odvolava na to ze odtucneny tvaroh je kvoli obezite, ale ze ten sirup tu obezitu sposobuje, to uz nevadi.........cele zle🙂 ale ak to niekomu vyhovuje, tak jasne, ze v pohode a dobru chut, radsej tvaroh, smotanu alebo jogurt a ovocie🙂

abbey1
24. feb 2014

@ivanka.7 Veď hej, kazdy si vyberie podľa vlastného uváženia.Len nechapem výrobcov.Ked už sa chcem orientovať na detskú klientelu, tak ponuknem výrobok zodpovedajúcej kvality.Ale je už na nás spotrebiteloch, aby sme selektovali a nenaleteli len na reklamu

jurcaga
24. feb 2014

@danonino_lucia pekny link pre nas laikov je:
http://kekule.science.upjs.sk/chemia/vllab/HTML...
sekcia - smotanove kremy.
a kultury mliecneho kvasenia v danonine zostavaju aj po termizacii? ci tento vyrobok nie je termizovany?
vdaka

nika77nika
24. feb 2014

Kúpila som Danonino mliečny dezert vanilkový. Deťom (2 a 5r.) chutil, len ma prekvapila jeho gramáž. Prečo je jedno balenie také maličké? Vyskúšali sme aj banánový drink Danonino - a tiež bol výborný 🙂

danonino_lucia
autor
24. feb 2014

@nika77nika
Ahoj nika77nika , existuje 1x100 a 4x50 gramové balenie. Som rada že vám chutilo :D

danonino_lucia
autor
24. feb 2014

@abbey1
Ahoj abbey1, chcela by som odpovedať na tvoj dotaz o sirupoch. Sirupy sú používané vo vanilkovej zložke pre lepšie rozmiešanie prírodného vanilkového aróma a vitamínu D3. Oligo-fruktózový sirup je rozpustná vláknina, ktorá nie je metabolizovaná organizmom, ale využívaná črevnou mikroflórou ako prebiotikum. A glukózovo-fruktózový sirup je cukorný sirup (cukor prevedený do tekutého stavu). Však prídavok sacharidov do danonina je druhý najnižší v detských tvarohových výrobkoch.

tetapetra
24. feb 2014

@belllinka ani nevies aky humus je 33% smotana 😝 tomu sa pribinak nevyrovna
@danonino_lucia skor by som napisala, ze srvatkove bielkoviny sa upravuju s KOH, aby sme ziskali potrebne pH 😀

danonino_lucia
autor
24. feb 2014

@jurcaga
Ahoj jurcaga, u tohto tvarohu prebieha klasická výroba. Najprv je mlieko pasterizované a potom sú pridané mliečne kultúry (kultúry mliečneho kvasenia). Výrobok nie je termizovaný. Lucia

dudri
24. feb 2014

Výrobky z Danone obsahujú samé umeliny 😝 . Raz v Čechách laborantka zistila danone vyrábajú umeliny. Preto odporúčam kúpiť slovenské mliečne výrobky ( Rajo, Sabi, Tami, Zvolenský, Gader a ďalšie...) aj české napr . holandia, česky jogurt.