Stráženie detí počas poobedného spánku

macatt
18. aug 2024

Ahojte✋ vôbec sa ma to netýka, ale robíte to tak, že uložíte 2 ročné dieťa(každý deň 2x) do postieľky a strieda sa počas spánku mama, otec, dedko, babka, ujo, proste kto môže, aby to dieťa ani sekundu počas spánku nebolo samé?
A mama mohla ísť robiť niečo iné? Aby vždy počas tých 2 rokov tam niekto bezpodmienečne držal stráž?
Lebo neviem vysvetliť, že som o tom ešte nepočula..
Praktizujete to rovnako, či nie?
Vďaka a peknú nedeľu🫶

zmrzlinka2021
18. aug 2024

@macatt čo? Veď to je psycho

kati301
18. aug 2024

@macatt prosím?😂🙊 akože v noci jasne vzdy je niekto doma, ale nie v tej istej miestnosti 🙊😂
Poobede uložím do postele, zavriem dvere a dobrú noc😂 začína voľno pre matku 😁

tenerifka
18. aug 2024

Nie
Ja som dala do postielky v izbicke a robila si dalej svoje v inej miestnosti, aj ked boli mensie, mali sme vysielacky a do roka veku aj monitor

macatt
autor
18. aug 2024

@zmrzlinka2021
@kati301
@tenerifka
Veď to, zostala som ako vyoraná myš.. veď dieťa musí mať aspoň pár min pre seba v tomto veku.. musí sa už vedieť vynájsť, špekulovať trochu..

beata_k
18. aug 2024

@macatt Ked spi mam ho na kamere a robim si svoje.

michaela329
18. aug 2024

@macatt o tomto som teda nepočula... však sú monitory.

angeli121212
18. aug 2024

@macatt nie, ja mám niečo také ako monitor dychu a videopestúnku.. a pri dvojročnom bohate stačí aj tá pestúnka..

januska12323
18. aug 2024

Akože 2 ročné dieťa uložíš do postele, ty si sadneš vedľa neho a počas celého spánku sa nepohneš z izby? Ak nemá zdravotné problémy úplne zbytočné.

macatt
autor
18. aug 2024

@januska12323 úplne zdravé dieťa a počas jedného poobedného spánku sa vystriedajú aj traja, normálne po pol hodine(príklad) príde striedačka..

macatt
autor
18. aug 2024

A mama volá cez vikendy aspoň kde koho na striedačku..

aliaray1
18. aug 2024

@macatt pre pana jana, no my s manzelom zijeme v 21 storoci a mame taku vec ze kamera. A v noci spime aj tak spolu. Ved takato otrocina nikomu neprispieva a je to na hlavu.

lucia13022023
18. aug 2024

Existuje taká vecička, vola sa baby kamera. Skus odporučiť tým, ktorých sa to týka

macatt
autor
18. aug 2024

@aliaray1 presne som sa vyjadrila rovnako, že otročina pozerať na dieťa ako spí..

ukulela
18. aug 2024

@macatt si si istá, že dieťa je zdravé? Nevieš, či mali nejaký negatívny zážitok? Takto im to vyhovuje. Tiež je to podľa mňa prehnané, no nemôžem súdiť. Nie som v ich koži.

jaskolka
18. aug 2024

@macatt nie, uložila som ich a hotovo. Pri synovi sme mali aj video pestunku, pri dcere už som ani toto neriešila. A to spali na poschodí v dome a ja som bola dolu, alebo aj vonku. Proste bud plakali a šla som ich zobrať, alebo normálne prišli sami dolu, keď sa zobudili

macatt
autor
18. aug 2024

@lucia13022023 no to neuznávajú, proste musí tam vždy niekto byť a kto môže chodí strážiť aspoň cez víkend..

thereisabear
18. aug 2024

Riadne psycho 🙄

macatt
autor
18. aug 2024

@ukulela áno, zdravé dieťa, len proste od bábätka to majú takto zaužívané a ani nikdy nevyskúšali čo by bolo, keby tam niekto nebol..

mimikarol
18. aug 2024

O tom som ešte nepočula, ani som to nerobila keď som mala dieťa malé. Šak by ma slahlo, a teda nemala som ani nikoho k dispozícii že by sme to tak robili.
Ja som moju len chodila viac krát počas spánku pozerať či dýcha a je všetko ok. Inak som ju nechala v izbe spat samú s otvorenými dverami.
Ale ak nemusíš chodiť strážiť ty, tak ti to môže byť jedno.

macatt
autor
18. aug 2024

Dieťa ani nevymýšľa a všetkého sa boji.. inak veselé, šikovné..

dskjhfdlkdjhl
18. aug 2024

@macatt Nuz, uz len nejaka pazata zaobstarat😉

macatt
autor
18. aug 2024

@mimikarol nemusím a je mi to jedno, len som sa na to vyjadrila a odpoveď bola, že takto to má byť a pre celú rodinu je to normálne, tak ma to zarazilo, či nie sú nejaké nové štúdie alebo mi niečo ušlo..

januska12323
18. aug 2024

@macatt asi sa o dieťa veľmi boja, nerobila by som to a pokiaľ nemusíš ani ty môže ti to byť jedno.

macatt
autor
18. aug 2024

@januska12323 podľa mňa má dieťa väčší stres, keď nevie pri kom sa zobudí.. alebo či je lepšie sa pokaždé pri niekom inom zobudiť… nerozumiem len

osky
18. aug 2024

Ja hlavne myslim,ze to dieta sa ani celkom neuvolni a nezadpi uplne.
Ved si preddtav,ze spis a vies ze niekto na teba furt dava pozor ..
By si zaspala?
Ja nie

macatt
autor
18. aug 2024

@osky áno, aj to že ani sekundu nie je nikdy samé..musí to vnímať, keď sa to tam pri postely strieda.. je aj málo samostatné, ale že veď na to času dosť..

mamamasama
18. aug 2024

Nezomrelo im predtym babatko na SIDS? Inak si toto neviem vysvetlit 😳

deti95060810
18. aug 2024

to kde by som brala toľko rodinných príslušníkov....niekedy som bola doma sama s deckom

macatt
autor
18. aug 2024

Všetkým to tak vyhovuje a robia to radi a nehľadajú dôvod prečo to nerobiť.. to len ja nechápem načo vlastne..
@mamamasama nie, fakt nie, absolútne.. žijú s babkou a dedkom a tak to takto robili od bábätka a neprestali s tým..

kiki68
18. aug 2024

Ja som dala nannycam a isla do kuchyne robit co to. A brala vsade so sebou. Muz rovnako.