Žltý soplík

maznacik40
1. okt 2015

Ahojte potrebovala by som poradit mala chodi do skolky a kazde rano ma zlty soplik, dr. nam predpisala antibiotika kvapky do nozteka no uz je tomu pomaly t. , a soplík stale mate skusenost co ste dávali aby presiel , dakujem

mnamko
1. okt 2015

Ja davam viac krat za den vincentkovy sprej

maznacik40
autor
1. okt 2015

@mnamko ja tiez morsku, cez den v pohode ale rano zlty vzdy

vilaamala
1. okt 2015

@maznacik40 no v prvom rade by som mu dala urobiť výter. Nažltlý soplík nemusí znamenať, že mu niečo je. Niekde som čítala, že tá farba to sú vlastne odumreté vírusy a baktérie. Možno si v škôlke niečo odovzdávajú, ale jeho telíčko to vie spracovať, v noci imunita zabojuje a ráno mu odchádza trošku žltý soplík z nosa... Pokiaľ mu nič iné nie je, nemá teplotu, nie je malátny, mrzutý,... a hlavne nemáš z výteru potvrdené, že by tam mal bacila, tak by som to nejak neriešila. Môžeš mu dať niečo na posilnenie imunity - C-čko, vit.D teraz, keď už slniečko tak nesvieti, možno nejaký výťažok z echinacei, alebo niečo iné, v lekárni ti radi niečo poradia a predajú 🙂 A sliznicu v nošteku zvlhčovať a "dezinfikovať" morskou soľou. Veľa zdravíčka! 😉

maznacik40
autor
1. okt 2015

dakujem, ano mala aj stery su v poriadku , davam na imunitu kolostrum , a dr. nam kazala davat na lacno Broncho-Vaxon, davam aj C aj D, aj striekam jej cez den morskou 🙂

pencil
1. okt 2015

@maznacik40 davate broncho-vaxon na sopliky?

soplik, (priesvitny, zlty, zeleny jedno aka farba) pokial dieta nema teplotu, nekasle, nejavi ziadne znamky unavy, malatnosti a pod. Soplik nie je choroba, je to normalna reakcia organizmu, hlavne rano po celej noci sa nostek potrebuje vycistit. Je to sliznica, ktora sa sama precistuje. Pokial z nosteka netecie v 5min. intervaloch, ale sa len precisti rano a par krat cez den, nie je to ziadna choroba, ale normalny stav. Chorobu spoznas, dieta sa inak sprava, je nervozne, tecie mu z nosa ako z fontany de trevi a nabehne teplota. Toto uz mozes riesit napr. preplachom nosteka koloidnym striebrom - zabija aj virusy aj bakterie. Ak teplota neustupuje, alebo sa zvysuje, potom treba vyhladat lekara.

pencil
1. okt 2015

@vilaamala nechapem, preco pediatri s takou oblubou na kazdy sopel davaju lokalne ATB, ako keby neexistovali ziadne ine moznosti (potom tu mame stupajucu rezistenciu)

maznacik40
autor
1. okt 2015

@pencil mali sme opakovane tecenie z nosteka a kasel tak nam ho predpisala dr. ked nastupila do skolky

aristka
1. okt 2015

Atb do nosa su nanic ...kup u si inhalator a inhalujte vincentku ,neviem o ako stare dieta ide ,ale mozno je problem v nosnej mandle.....

maznacik40
autor
1. okt 2015

@aristka ma 2,5r

aristka
1. okt 2015

Tam ak nema doslovne problem s dychanim alebo chrapanim ,nosnu mandlu by som neriesila ,este je malicka ....kup ten inhalator a kazdy den ju nainhaluj ....asi ti cerstvo nastupila do kolektivu ,tam treba pocitat zo zvys.chorobnostou a aj soplikmi ,ale atb lokalne ti zaberu na chvilu a do dvoch tyzdnou to riesis zas....

seahorse27
1. okt 2015

Skuste Sinupret kvapky a Mucoviral sprej do nosa.

maznacik40
autor
1. okt 2015

ale sinupret je na kasel nie

katrinka8
1. okt 2015

@maznacik40 - nám na pohotovosti dali Sinupret na rozpustenie hlienov, ktoré zatekajú, a ktoré bábo nevie napr. vykašľať, či vyfúkať 😉

Ale ak je soplík žltý len ráno, môže to znamenať aj to, čo písala @vilaamala - že po celej noci ide von v podstate akoby "starý soplík" - čiže odumreté vírusy či baktérie.

trgypadl
1. okt 2015

Skusit preplachovat nostek konvickou...pravidelne

maznacik40
autor
2. okt 2015

@trgypadl co je to to som nepocula

seahorse27
2. okt 2015

@maznacik40 Nie, sinupret je na rozpustanie hlienov, my to vzdy pouzivame pri nadche...samozrejme pomaha aj vykasliavat, kedze zrieduje sekret 😉 Multifunkcny liecik pri dýchacích infektoch...

maznacik40
autor
2. okt 2015

nasa kasel nema , iba ta nadka ale uz ustupuje

aristka
2. okt 2015

@maznacik40 to ti mala nezvladne .kedze urcite nebude spolupracovat .....jednou nos.dierou nalejes vodu a druhou nos.dierou vyteka pomocou nosnej kanvicky a podmienkou je aby mala dychala cez usta cely cas tj spolupracovala ....kup inhalator .teraz su v akciach o dost dolu a nepotrebujes kannvicku .aj tak si to dieta neda spravit..

seahorse27
2. okt 2015

@maznacik40 Sinupret sa moze uzivat, aj ked nie je kasel 😉 Je to bylinkovy preparat, urcite jej neublizi. Ja to davam malému od 7. mesiaca vzdy pri nadche.

aristka
2. okt 2015

@maznacik40 sinupret.prospan .hedelix okrem lok.atb ti dr.nic neodporucila.....okrem rozpustenia hlienu .maju tieto kvapky a sirup aj protizapalovy ucinok ....takze kludne mozes podat .ak nemate familiarnu alergiu na bylinky...

maznacik40
autor
2. okt 2015

@aristka mam doma sirup len moja mi nechce ziadne lieky , moze vsetko mozne povie bbbbbb a ani zanic neotvori pusu uz neviem ako na nu:(

aristka
2. okt 2015

@maznacik40 zober odmerku nurofenu alebo striekacku .daj do nej liek .chyt jej tvaricku a supni du pusky medzi licko a zubky z boku .....nemusi ani pusu otvorit a takto ti to ani nevypluje rob to rychlo a nejednaj s nou ....

janula2511
2. okt 2015

@maznacik40 ahoj mozem sa spytat ako si spokojna s kolostrom?a ktore mu davas?

maznacik40
autor
2. okt 2015

@janula2511 davam jahodove no moc mi to mala nechce vzdy to musim zamaskovat no davam ho 2t, ty davas nieco

trgypadl
2. okt 2015

@maznacik40 co sa tyka tej konvicky,tak vsetko je to pristupe...ak jej to ukazes hravou formou...
Treba to vyskusat...je to dobra vec...moj maly to pouzival od 2 rokov...postuone aj sam

maznacik40
autor
2. okt 2015

@trgypadl no nepoznam to aku mas

janula2511
2. okt 2015

@maznacik40 ja som davala tiez kolostrum od eden.bral to 3mesiace.a neviem ci mu nejak zaberal.nevsimla som si nejake zmeny.

trgypadl
2. okt 2015

@maznacik40 mame sklenu,ale su aj plastove...v lekarni pod nazvom nosna sprcha...a je to fakt ucinne

maznacik40
autor
2. okt 2015

@trgypadl no kukala som na nete no toto by nasa nezvladla ma problem ked jej davam kvapky

trgypadl
2. okt 2015

@maznacik40 najprv jej ju skus dat do vane nech sa s nou pohra a pomalicky vysvetlovat,ze na co sa to pouziva...ukaz najprv na sebe