Zistí gynekológ, že som už mala pohlavný styk?

maskatri20
15. sep 2024

Dobry deň,vie zistiť gynekolog že som uz mala pohlavny styk? Mam iba 15 a meska mi menzes a rodic chce ist so mnou ku gynekológovi lenže nemôže zistiť ze uz som mala niečo. Ako by som to vedela "uhrať"? Ďakujem za odpovede

gribka1
15. sep 2024

Prečo by si to mala uhrať. Keď máš dosť rozumu na sex, tak sa správaj ako dospelá. Jasné, že je rozdiel ísť ku gynekológovi, ak sex bol a ak nebol. Povedz pravdu a nechaj sa vyšetriť, čo keď si tehotná?

glade22
15. sep 2024

Samozrejme že to zistí a neuhras to nijako. Je načase vyložiť karty na stôl

really8
15. sep 2024

@maskatri20 poviem to asi vulgarne ale ked vies roztiahnut nohy pred chlapom mala by si dokazat aj pred doktorom. Jemu narozdiel od suhaja ide o tvoje dobro. Chces robit “dospelacke” veci tak sa spravaj dospelo a nehraj sa na neviniatko pred rodicmi.

januska12323
15. sep 2024

Môžeš odmietnuť vyšetrenie kým bude rodič prítomný a potom to lekárovi povieš. Ak si nebodaj tehotná ani sa nemusí pýtať.

maskatri20
autor
15. sep 2024

@really8 Žiaľ Bohu ma zmanipuloval,nechcela som to ale hovoril mi že to je normálne a tak. Naozaj z toho nechcem mať problémy lebo by ma rodičia zabili a neviem co robit

denden77
15. sep 2024

@maskatri20 vacsi problem budes mat, ked si v tom 😉

paulina291
15. sep 2024

Tvoj rodič ide s tebou za gynekológom, lebo môe byť niekde problém a ide ho zistiť.
Tvoj doktor nebude skúmať či si sex mala, on sa ťa na to hneď opýta, lebo je to úplne kľúčová otázka, nakoľko ti mešká MS a dôvod môže byť aj tehotenstvo. A ty mu na to ako normálna vyspelá osoba pravdivo odpovieš a on následne zistí, čo ti je.
Ale ako píše januska, rodič tam prítomný byť nemusí.

really8
15. sep 2024

@maskatri20 ak ta zmanipuloval o to dolezitejsie je povedat to rodicom. Mozes akurat skusit sa s mamou dohodnut ze chces ist uz dnu sama. Normalne si s nou sadni a povedz ze je ti to neprijemne a hanbis sa alebo neviem aky mate vztah. Ale lekarovi by si mala povedat pravdu.

gribka1
15. sep 2024

Nezabiju ťa a trochu kriku nezaškodí, lebo problém je väčší ako to, že sa iba bojiš. A ako ťa prosím ťa mohol zmanipulovať? Nevieš o sexe nič ? Bola si donútená? Musíš to povedať, nevymýšľaj.

larisa
15. sep 2024

Gynekológovi sa hneď priznaj ak sa ťa spyta pretože klamať sa ti vôbec neoplatí ,veď môžeš aj nemusíš byť tehotná. Kľudne odmietni vysetrenie pred rodičom. Povedz lekárovi že nechceš mať rodiča pri vyšetrení. Pretože ti je to nepríjemné.

walentina7
15. sep 2024

Matku posli na chodbu a doktorovi povedz pravdu a nech to matke nevraví. Ináč sorry ale si bez rozumu. Keby si bola moja dcéra tak ti vlasy vytrhám.

viestta
15. sep 2024

@maskatri20 nuz, moja zlata, zabit ta nezabiju ale rodicia a aj gynekolog by mali podat trestne oznamenie na toho suhaja, co ta pripravil o panenstvo.

egonsk
15. sep 2024

@maskatri20 povedz rodicom, ze si to dala na mnisku, ale bola si opatrna a pouzila si aj gumu 😅😉

cyberk
15. sep 2024

Sprav si test, ci si tehotna, a mamu priprav na to, ze tam chces vstupit sama ;)

zuzubb007
15. sep 2024

Uhrať to neuhras nijako gynekológ vidi, ešte budeš rada ak niesi tehotná, sprav si skôr test

i_vu_li_cek
15. sep 2024

Ženy, prosím vás, netraumatizujte to dieťa viac, ako už traumatizované je. Veď vám napísala, že sa nechala zmanipulovať - v jej veku nič nezvyčajné. Tak sa nedovolávajte nejakej dospelosti a zodpovednosti.

Čo sa návštevy gynekológa týka, povedz mamke, že sa pred ňou budeš hanbiť byť vyšetrovaná a popros ju, nech počká von. Samozrejme s tým, že ju poinformuješ, keď doktor zistí problém. Ak doktor nezistí, že si tehotná, nebudeš doma vôbec musieť hovoriť, že si už mala sex. Aj keď podľa mňa by si mala, ak je to naozaj tak, že ťa ten chlapec viac-menej donútil. To potom spolu môžete zvážiť, aké kroky podniknete.

Ničoho sa neboj, žiadna kaša sa neje taká horúca, aká sa navarí.

i_vu_li_cek
15. sep 2024

@egonsk Nehnevaj sa, ale tvoja správa vôbec nebola na mieste. Toto je pre 15-ročnú vážny problém.

luckabj82
15. sep 2024

@viestta 👌👌👌

mamina7070
15. sep 2024

lekari nechcu vysetrovat 15 nastku bez pritomnosti rodica myslim gynekologia nasa skusenost
a ty si urob najprv doma test a ak ti vyjde pozitivne ukaz ho mame je lespie ak to prejdete doma najprv ako potom sa to dozvie na supu u lekara

refly
15. sep 2024

Ale prosim Vas, gynekolog vidi prd... Fakt si myslite ze penis urobi na tele viditelne zmeny? Alebo ze tam ma nejaky celofan? Ved to nieje zapecatene, nemoze byt. Ako by zeny mali menstruaciu, ak je to nepriechodne? Blana (hymen) nieje celistva, je to iba nejake tkanivo a ma nespocet variacii. Tresknite to do googlu a pozrite sa. Je bezne ze tam ani ziadna od narodenia nie je.
Ale k veci... mamu poziadat o sukromie. To si myslim ze je normalne, predsa 15 rocna holka je uz velka baba, sama by mi bolo divne keby ma v tom veku okukovala matka a rovnako by som necumela na vysetrenie 15 rocnej dcery.
A lekarovy treba povedat. Nepyta sa zo srandy, lebo ho zaujimaju najnovsie drby. Sudit by ta nemal, nie si prva ani posledna. Ale musi ta pozriet ci je vsetko ok a pozriet ci niesi tehotna. Neviem preco to chces uhrat, ved lekar ma v pazi aj teba, aj tvoju sexualnu historiu. Ale musi mat info pre korektne vykonanie svojej prace. A ak by si bola nahodou tehotna, tak to sa teda uhrat neda. Preto treba vediet..
Dolezita vec do zivota: Lekarom a pravnikom NIKDY neklam.

gribka1
15. sep 2024

@refly Niekto tu písal, že to gynekológ uvidí "voľným okom"? Každá tu tvrdí, že ho musí informovať, či mala alebo nemala pohlavný styk, keďže od toho následuje ďalšie vyšetrenie. A dievčaťu myslím, že nešlo o očumovanie matky, ale aby nevedela, že mala sex.

viestta
15. sep 2024

@egonsk ty vole, to je primitovny komentar! Takto by si reagoval ak by sa jednalo o tvoje dieta?

lujza123
15. sep 2024

@maskatri20 skús si kúpiť tehotenský test, nech vieš na čom si. Ak ti mešká menzes prvá otázka gynekológa bude či a kedy si mala pohlavný styk.
Bohužiaľ ak si naozaj v tom tak budeš musieť povedať pravdu.
Už mas 15, v podstate už niesi pod zákonom. Možno budú rodičia nahnevaný, ale prejde ich to.
Verím ti ze ta dokázal chlapec zmanipulovat a zneužil ta, ver tomu ze ak si ostala tehotná nasledky si ponesies. Či už by si si dieťatko nechala alebo by si sla na interupciu. Preto sa všetci rodičia tak boja o svoje dcéry, sex je pre mlade baby ovela nebezpečnejší ako pre chlapcov
Si veľké dievča, dospelosť sa blíži, s ňou sloboda ale aj zodpovednosť za svoje činy.

emmli
15. sep 2024

@viestta veď ma 15 už není pod zakonom

emmli
15. sep 2024

@walentina7 Ma 15 sex už mať môže tak za čo by si jej vytrhala vlasy🤷‍♀️

i_vu_li_cek
15. sep 2024

@emmli To síce nie, ale nerobila to dobrovoľne.

egonsk
15. sep 2024

@viestta neviem co sa pohorsujes, u nas sme nedrzali paralen medzi kolenami a nezaspavame s bibliou pod vankusom, zijeme v normalnom realnom svete a teda taketo veci nas nepohorsuju 😁 ... ked si ty nevies s rodicmi otvorene rozpravat, je to tvoj problem. 😉

egonsk
15. sep 2024

@i_vu_li_cek ja som nespojil meskajuzi menzes rovno s nasledkom pohlavneho styku ako to tu vsetky robite. Dievca neopisalo kedy sa tak stalo, ani ako sa to stalo. Ale vsetky uz malujete certa na stenu. A popritom moze mat len nachladnutie napriklad. Podla popisu autorky o vencek kludne mohla prist uz aj davnejsie... ale tak aspon sa tu znova potvrdzuje sila zastrasovania a predstavivosti, ktora burcuje ludi nezmyselne do ulic pri kazdom kychnuti...

i_vu_li_cek
15. sep 2024

@egonsk Nemôžem hovoriť za @viestta, ale mňa osobne nepobúrilo, že mala pohlavný styk, ale tvoja správa.

i_vu_li_cek
15. sep 2024

@egonsk Koľkože máš rokov? Predpokladám, že celkom veľa, keď už si nepamätáš, aké to je, prežívať prvý sex a stresy s ním spojené. Tak sa na ten vek aj správaj a nepíš infantilné komentáre.