Zaparené prirodzenie u bábätka

beatrixx123
19. dec 2021

Žienky prosím čo na zaparenu šušku u bábätko
Kúpili sme imazol že sa to zlepší a vôbec často prebalujeme lebo malú preháňa idu zúbky, po každom prebaleni umývame som s toho hotová má ju úplne červenú keď jej to umyjem normálne jej ide až krv s niektorých tých ranok 🙈 ak sa to nezlepší samozrejme pôjdeme k lekárke
Myslite že nám pomôže zmena plienok nejaké bez chemikálie ? Teraz používame pampers
Ďakujem za každú odpoved 🙏🏼😇

simona92101
19. dec 2021

@beatrixx123 myslim ze uz teraz je neskoro ked jej ide krv z rán.ihned k lekarke,tam uz bude treba silnejsie maste

paulinkaa2
19. dec 2021

@beatrixx123 keď mala cervenu vytierala som aviril olejom. V takomto stave neviem. Skúste častejšie vetrať

rachab
19. dec 2021

@beatrixx123 Uvarit repikovy caj (sypany) a s tym cistit ,alebo okupat v tom, aj imazol je ok,ale ked uz su tam aj krvave ranky tak to by som konzultovala s lekarkou. A isto plienky setrnejsie, dmka ma take zelene Nature. Alebo kolorky.

ibrunova
19. dec 2021

Imazol máte krémpastu? Robili sme to tak, že sme rozbalili, umyli mydlom, vysušili a nechali čo najdlhšie na vzduchu, bez plienky. Niekedy to mali fakt hrozné, ale imazol krémpasta pomohol vždy. . Ešte chvália Sudocrem.

veronice
19. dec 2021

Ak ma tu susku uz v takomto stave ze krvave ranky, urcite volaj pedi. Moja ked mala taku susku tak som uplne zrusila vlhcene utierky, po umyti susku neutieraj, uterak len opatrne prikladaj a ak mas doma latkove plienky tak odporucam pouzivat aspon do casu zahojenia. Plus dcere na toto velmi pomohol aj imazol a podla moznosti vetrat, aspon pred kupanim. Drzim palce nech sa to cim skor polepsi 🍀

beatrixx123
autor
19. dec 2021

@ibrunova používame stále sudokrem a áno imazol pastu

beatrixx123
autor
19. dec 2021

@veronice ja jej to stále umývam keď meníme plienku a presne ako píšete opatrne jej to len tak ususim
Už sa nám konečne konci karanténa tak zbehneme keď tak ku doktorke

narsila
19. dec 2021

umyvat v repiku.. a hlavne vyhodit pampers, tie su cista katastrofa prave na toto

beatrixx123
autor
19. dec 2021

@narsila mne mamina povedala to iste že presne led som bola ja mala zaparenu som mala stále zwnumyvqt vetrať a že prestala mi davat pampers že to my vadilo
Skúsime kúpiť tie kolorky plienky dosť si chvália a uvidíme hádam sa nám to polepší

devin123
19. dec 2021

@beatrixx123 u nas na "tazke" zapareniny fungovala najlepsie modra pasta s rybim olejom od galvexu.

veronice
19. dec 2021

@beatrixx123 tak ozaj este tie latkove plienky namiesto jednorwzovych. Aaano viem, je s tym viac prace ale je to setrnejsie nez akekolvek najsetrnejsie jednorazove plienky si myslim...

brrrrrciatko
19. dec 2021

@beatrixx123 ja robim synovi tak, ze dam bephanten a na hned na to sudocrem.. A vzdy sa mu to pekne zahojilo. Najsarsi mal raz take zapareniny, ze sme skoncili u lekarky (to bolo z nekvalitnych plienok). Jedine vtedy sme pouzivali az 3 maste na predpis (nam imazol nikdy nezabral)

beatrixx123
autor
19. dec 2021

@brrrrrciatko urcite skúsime doktorku navštíviť do sviatkov lebo stále nie a nie vyliečiť

scorpionflower1
19. dec 2021

@beatrixx123 nam zabral vzdy Imazol a zasyp a nechat ju bez plienky, ale nikdy to nemala az taketo a neprehanalo ju vtedy. Inak k tej hnacke - vobec sa nespoliehaj na to, ze to ma zo zubov. Moze mat infekcnu hnacku a rychlo sa dehydrovat. Poznam matku, ktora si takto myslela, ze jej dieta ma hnacku zo zubov a malo salmonelu.

ibrunova
19. dec 2021

A nemá náhodou popritom takú bielu pleseň na jazyku?

dahra
19. dec 2021

@beatrixx123 - umývate vodou? V zásade som neumývala deti vlhčenými obrúskami, aj 2-3x denne som bezne dala pod čistú vodu zadoček umyť (vanička, umývadlo, alebo sprcha - podľa veku). Decká potom nemali také hrozné stavy. U syna pampers a vlhčené utierky odporúčané v pôrodnici vyustili do krvavých rán - nikdy viac. Nemal ani mesiac a takýto stav. Imazol se používali, ako som prestala s vlhčenými a pamperskami, riešila umývanie čistou vodou, nikdy sa to nevrátilo.

zuzubb007
19. dec 2021

@dahra presne mne detska povedala, ze nepouzivat vlhcene, od narodenia som ziadne sudocremy ani nic na spodok nepouzivala, zakazdym cistou handrickou alebo osprchovat vodou a krasa

beatrixx123
autor
19. dec 2021

@ibrunova áno

ibrunova
19. dec 2021

@beatrixx123 tak to má súvis.

eskop
19. dec 2021

@beatrixx123 ja by som tiez odporúčala ten replík vykupat v ňom alebo potrestá tamponikom a na potretie rybička.. top, mali sme začínajúce zapareniny a do par hodín boli preč.. teraz už nič iné nepoužívam.. ale na krvavé a tak už určite nejaké od lelarky

ibrunova
19. dec 2021

@beatrixx123 musíte vyliečiť zároveň aj tú pleseň, nám pomohla genciánka a potom postupne prešli aj tie zapareniny.

lesnajahodka
19. dec 2021

@beatrixx123 môžeš mi napísať ak chceš, my sme toto s dcérou mali asi mesiac dozadu a donedávna sa to ešte hojilo, možno poradím v-)

katkami123
19. dec 2021

Umývajú iba pri stolici, keď cika iba výmen plienku. A keď je to už v takom štádiu, ze z toho krv tečie, už teraz je neskoro za lekárkou utekať. A umývam šetrne

nikpa
19. dec 2021

@beatrixx123 z vlastnej skúsenosti, ak už má ranky, že jej ide krv, treba ísť čo najskôr ku kožnej alebo aspoň k obvodnej nech predpisu poriadnue masť. Lebo keď ani imazol nepomohol tak kľudne môžeš skúšať ešte 20 rád čo ti tu dáme ale každá masť kým zaucinkuje, trvá aspoň 1 deň a takto ju môžeš trápiť ešte dlho. Môj malý to mal tiež zo stolice, preháňalo ho a aj keď som ho vždy umyvala a krémovala, nestačilo. Ku kožnej keď sme sa dostali už to mal ako ty opisujes, až krvavé ranky, dostal ATB masť a za 2 dni bol pokoj. Takže ak má častu stolicu, bude to mať z toho a zmena plienok je zbytočná. Skús aj niečo na to preháňania, ryžový odvar napr. aby jej to zahustilo stolicu, nebude ju to v plienke tak dráždiť keď to bude mať tvar....

nikpa
19. dec 2021

@beatrixx123 a ešte som zabudla, kúpanie každy deň v hypermangane bola super, normálne som videla ako sa mu po kúpeli hneď uľavilo.

ivangeline
20. dec 2021

Doktor. Umyt. Vetrat bez plienky.

andreatytler
20. dec 2021

@beatrixx123 V takomto stadiu radsej ist hned k lekarovi a neskusat domacu liecbu. Potom do buducna, uz pri prvom zacervenani zacat vetrat a nechat dieta bez plienky aspon hodinu 3 denne. Inac vetrat treba a ked nie su problemy aspon pol hodinu 3x denne.

asia83
20. dec 2021

@beatrixx123 Sudokrém. Na tie rany iný krém, na predpis. Smer pediater.

nwnw
20. dec 2021

@beatrixx123 preventivne po umyti Bepanthen. No ked uz je hentaka fatalita, tak asi by som sla k Mudr a doma radsej s holou ritou.

sono2
22. dec 2021

@beatrixx123 ja mam teda väčšiu a raz kukám, že to čo? Ako v ohni, nechápem prečo.
Prvé čo ma napadlo framykoin je to atb masť a už druhý deň to bolo sto a jedno. Určite odporúčam toto
Musí ju to bolieť a krémovať s kvalitným krémom odporúčam mustela na zapareniny, obsahuje aj zinok
A vždy odstrániť staré krémy atd
Moja asi toto mala, ináč nikdy žiadny problém keď tak troška zadok. Staršia nikdy.
Ja mam doma kadečo takže som jej dokázala pomôcť okamžite.
Hrubú vrstvu som dávala opakovane hrubú, takú hrubšiu jasné nie kilo. Iné neviem čo by jej rýchlo pomohlo. Treba to riešiť
Ja deti vždy len umývam.
Utierky fakt len vonku som používala v lete keď sme boli vonku