Vybratie mandlí u dieťaťa - áno/nie

bellaa3007
19. mar 2024

Ahojte, zaujíma ma prosím reálna skúsenosť s výberom nosnej mandle a ci to malo efekt na zníženie chorobnosti.
Chrápanie, dychanie ustami, usi nie, len ma zaujíma zníženie chorobnosti po vybrati.
Čítam veľa, ze potom bolia uška, anginy tak mam obavu, kedze majú "obrannú funkciu" 😶
Dakujem 💓

janickacrazy
19. mar 2024

@bellaa3007 u nás to pomohlo výrazne

pribinak
19. mar 2024

Pomohlo s veľmi. Ľutujem, že som mandle nedala vybrať skôr. Syn sa dosť trápil so soplami a hlienami. Po vybratí sa mu výrazne polepšilo

sissy27
19. mar 2024

@bellaa3007 pomohlo, kedysi davno aj mne, neskor aj mojej dcere.

anna777115
19. mar 2024

Podĺa toho, koĺko má dieťa rokov, lebo nosná mandla vekom úplne zaniká. V puberte by už vobec nemala byť

xsuzannex
19. mar 2024

Predtym nonstop chora, teraz vobec. Usi uz tiez nebolia..

macalau
20. mar 2024

Aj u nás to pomohlo

comika
20. mar 2024

@bellaa3007 nam to pomohlo na vsetko co si spomenula. Usi ho bolia obcas ked fuka nos, ale jemu na zakroku prepichovali aj bubienky Lebo mal zatecene

stvura
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
venusa85
20. mar 2024

@bellaa3007 aj u nás pomohlo, mala 3 roky

andrejka1974
20. mar 2024

@bellaa3007 u mojich deti to pomohlo prestali byt chorí

kleopatra114
20. mar 2024

Nepomohlo vôbec .

beatta7
20. mar 2024

@bellaa3007 kamoska dala dcerke 5r. vybrat nosne mandle v auguste min.rok,lebo mala ich zvacsene aj na klinike potom hovorili ze najvacsia mandla aku tam za ten den mali - a chora je stale, rekord ak vydrzi v skolke dva tyzdne.

bellaa3007
autor
20. mar 2024

@beatta7 fuha to naozaj? A niečo na imunitu alebo nejaké krvné testy jej nebrali? Akoze moja nastúpila v septembri a odvtedy mala 4x kasel ale vždy jej to sadne na priedušky co je problém, lebo potrebuje antb 🙄
Inak sople, teploty, nejaké virozy to nie.. Len kasel

beatta7
20. mar 2024

@bellaa3007 boli na alergologii - vraj vsetko negativne, na imunitu viem ze uz mali imunor,imunoglukan a teraz mali ten bronchowaxom druhy blister pred dvoma ci troma tyzdnami a uz je zase doma so soplami a zachripnuta. ona tiez zacnu jej sople a to jej prejde do kasla,ale teploty nic. len to iste dookola.

majamat
20. mar 2024

moj synovec na tom bol nedavno, ci sa mu znizi chorobnost,t o neviem,a le deti v skolkarskom veku byvaju chore, s tym sa nic neda robit. dcera tiez byvala a v skole skoro vobec chora nie je.
no co je super, uz teda dycha nosom a hlavne, lepsie pocuje, ten chlapec normalne nepocul. nerozumel dobre slovam, je sice tvrdohlavy, stale posvojom rozprava, ale podile viny na tom malo asi aj to, ze nepocul dobre jednotlive hlasky v slovach. tak teraz snad aj rec natrenuje.

queenofdisaster_7
20. mar 2024

Ja som tiež dlho skúšala viacerých doktorov, nechcela som dať vybrať až keď prestávala dcéra počuť aj na druhé ucho a naozaj jej to pomohlo veľmi, plus aj chrápanie. Ona chorá nebývala ani predtým len sopel, ale išiel jej vždy do uší takže úplne stačilo. Teraz už ani ten, ale môže to byť aj vekom alebo rôzne doplnky čo skúšame na imunitu mohli pomôcť

cookie29
20. mar 2024

zalezi na tom "preco" ich vyberat. My sme mali operovat uska (ventilacne trubicky) a chceli vybrat aj nosnu mandlu a tam som odmietla, lebo to bolo takze ze ked uz sme tam, tak sa to robi spolu, ale ziadna konkretna indikacia na vyber mandle nebola. Keby bol problem s dychanim, chrapanim a podobne, tak asi nevaham...

slavomira236
20. mar 2024

@bellaa3007 4 krat.kasel od septembra po nastupe do kolektivu myslim ze nie je strasne..moj ked nastupil bol chory lazdy mesiac niekedy sj 2krat a vzdy po 2tyzdne
aj 3 . Skoro vzdy atb. Dalsi rok kusok lepsie. Tiez sme chodili po orl chceli vyberat. No nechcela som . Bral aj do nosa nasonex kortikoid. Mandlr mal mierne len zvetsene. Uzival 3jesene a zimu bronchovaxon. Po nastupe do skoly sa chorobnost vytratila
Za 3roky bol doma mozno 6dni dokoy..

bellaa3007
autor
20. mar 2024

@slavomira236 ono keby je to kasel kasel... Ale ten kašeľ je vždy spojený so zápalom priedusiek. V noci nespi, dusi ju... 😪

simca06022011
20. mar 2024

podla odporucenia lekara, komplikacii.. ja som nedala u nas vsetko preslo, suseda dala jednemu chalanovi z dvoch, chorobnost sa nezmenila... ale deti co maju problem s usami, a kadejake komplikacie dala by som vybrat

kleopatra114
20. mar 2024

@bellaa3007 u nás prave po vybratí mandle nastali problémy s prieduškami .ale by sme asi 1 per. Zo 100.

ailiba
20. mar 2024

@bellaa3007 aj ja zvazujem. Maly dycha ustami, sopliky zatekaju, je huhnavy... Ale nic ine. Dostala som typ na kanvicku a každodenné preplachovanie nosteka... Tak teraz skusame to. Termin na vybratie mame, ale tak uvidim, ci sa to nezlepsi🤷‍♀️

bellaa3007
autor
20. mar 2024

@ailiba no moja mala by preplach nedala 😶

bellaa3007
autor
20. mar 2024

@kleopatra114 no my chodime na alergo, plucne, na imunitu ma kadečo, inhaluje a nič.. A zas keby ma virozy, teploty, sople zelené, hento tamto ale naouaj dookola kasel a vždy priedušky. Obávam sa aby astmu nechytila

slavomira236
20. mar 2024

@bellaa3007 moj tiez mal vzdy zapal a zliezlo dolu preto aj atb boli stale...ja neviem mne to teraz pride jak na beziacom pase. Dcerka ked chodila do skolky skoro 3/4 triedy davalo tahat mandle. A nejak som nepozorovala zeby tie deti boli chore menej

bellaa3007
autor
20. mar 2024

@slavomira236 je to pravda, aj ja mam pocit ze každému to "odporúčajú".. Nám napr ani žiadny sprej do nosa lekárka neodpirucila

lienka.7
20. mar 2024

@bellaa3007 otázka je co vravi lekar?

bellaa3007
autor
20. mar 2024

@lienka.7 lekár viem co vravi 😊 ale pýtam sa na reálne skúsenosti deti po operácii..

cookie29
21. mar 2024

@bellaa3007 nas preplachovanie pri nadchach zachranilo. A deti to daju. Moje starsie v pohode. a sprej, to ako myslis liek? Ci morsku vodu? My mame, ale specialnu hypotonicku, ktora nie je pod tlakom. Ale to preplachovanie skus, existuju speci striekacky na to na zaciatok.

ailiba
21. mar 2024

@bellaa3007 preco myslis? Poviem dychaj uatami, podychaj s nou a potom sup, ani nevie. Synovi som vysvetlila, ukazala.... Atd., odmena. A dal to, potom je to uz iba zvyk.