Vodnatá stolica u 5 týždňového bábätka

bellahc
1. júl 2016

Maminy som zúfalá. Prosím vás o radu. Maličká mi má päť týždňov a od narodenia vodnatú stolicu. Je plne dojčená. Denne jej plienky mením 15-20 krát. Už má zadoček celý červený s tmavočervenými fliačikmi. Keď jej mením plienku, veľakrát sa jej podarí pustiť rovno do čistej, ešte kým nie je zalepená, tým pádom je plienka nepoužiteľná. Každý prdík je mokrý...
Máte s tým prosím vás niekto skúsenosť?

dominika6
1. júl 2016

@bellahc
na to sú pediatri,my ju nevyliečime

matulinuska
1. júl 2016

@bellahc tiez si myslim, ze by bolo vhodne to spomenut pediatricke bud pri poradni alebo tam vyslovene ist s tym ze dietatko ma problem. Taketo dlhodobe hnackovanie nie je v poriadku ani u dospeleho cloveka toboz u novorodenca. Kazdopadne bude treba babatku stolicu zahustit a to uz vam naozaj moze poradit len lekar. Kym pojdete k lekarovi dbajte nato aby babatko vela pilo kedze je velke teplo a ma hnacky aby sa vam nedehydrovalo aby ste neskoncili na infuzkach v nemocnici.

moni244
1. júl 2016

Ako ja toto fakt nepochopim, mat male babo a namiesto pediatra sa radit na internete

evittam
1. júl 2016

@moni244 No, ja som si už dávno všimla, že niektoré mamičky a ženy sa bez rady na MK pomaly samé ani vys..ť nejdú. A toto tiež nepochopím -budem vypisovať na nejaké fórum namiesto toho aby som aspoň zavolala pediatričke. Ach jááááj......

katussska24
1. júl 2016

@bellahc dnes uz asi pediatricku nestihnes..chod na urgent, vodnata stolica u maleho babatka nie je sranda.... zoer vzorku stolice, ak nejde nabrat tak plienku a bolo by dobre nabrat odbery....

evittam
1. júl 2016

@katussska24 Dieťa má 5 týždňov a má to od narodenia a ona sa dnes radí na MK?! Myslíš, že je to normálne - ja teda nie....

katussska24
1. júl 2016

@evittam nooo...sme tu rozne maminy..... kazdopadne aspon, ze sa spyta, su aj take zeny co neriesia a potom babatko ma zrazu vazny problem :( ja som si svoje prezila, no urcite by som sla po 2-3dnoch takehoto problemu k doktorke..... samotna dermatitida ani nebude takym problemom , skor by som s aobavala, ze babatko uz trpi dehydrataciou -15-20plienok je mega davka..... pri 4-5hnackach uz je problem :( zrejme to bude problem v metabolizme, ekdze ssa to deje od narodenia...ale ja nie som doktor...to uz je nastatsie na inych hlavach ako na mojej...
kazdopadne zbalit nutne veci a UTEKAT ........

evittam
1. júl 2016

@katussska24 No veď ale toto nevyrieši žiadne fórum to už mala dávno riešiť s pediatričkou - to je celé postavené na hlavu......

mihula
1. júl 2016

@evittam prečo hned tak zhurta,su deti,ktore kakaju do každej plienky/kojene/a su deti,ktore aj 3dni nič.A myslim si,že bola s dietatkom u svojej dr ved ma 5tyždnov a ak ju dr ukludnila,že je to ok a mamina si tu niečo len overuje,treba ju len troška ukludnit-nič viac a nič menej

evittam
1. júl 2016

@mihula Mne toto vysvetľovať nemusíš. Ale ak je každý prd mokrý tak to už normálne nebude - aspoň podľa mňa. A to čo tu píšem je môj názor a vyjadrenie sa k jej problému - proste radšej zdvihnem telefón a zavolám kompetentnému to je všetko.
Áno je normálne, že malé dieťa kaká do každej plienky - kaká - nie že má pravdepodobne dlhotrvajúcu hnačku.....A je aj normálne, že dojčené dieťa nekaká aj 10 dní - pokiaľ je všetko v poriadku. 🙂

rondicka
1. júl 2016

@mihula presne ,aj moja dcerka mala vkuse taku stolicu aj do 2-3mesiacov ,kopu plienok takisto..a bolo to ok.. Take male babatka maju vacsinou riedke😖
Takze nevidim to na haloo hned,ked to ma od narodenia

mihula
1. júl 2016

@evittam ale ja ti nič nevysvetlujem

lenicka2609
1. júl 2016

No poznam maminku ktpra mala pri svojej dcerke rovnaku problem ze s nej ta stolica doslova striekala aj ked bola nahodou vybalena a strasne plakala den noc,a zistila sa u nej alergia na laktozu,hned ostavenie a umele mliecko nasadene a je po probleme. Ale dufam ze Vas problem to nebude. Drzim palce nech je vsetko ok a potom dajte vediet ako ste na tom

simsalabim
1. júl 2016

@bellahc toto vyzera na laktozovu intoletanciu... co na to lekar? Urcite by som trvala na riadnom vysetreni.

bellahc
autor
1. júl 2016

😀😀😀 ste mi teda dali.😀😀😀 Aj tak diky!
Lekar sa vyjadril, ze u dojceneho dietatka je vodnata stolica ok, ale ja uz som zufala z toho neskutocneho poctu plienok...
No nic teda, nejak vyklepeme.
Diky! 😘😘😘

bellahc
autor
1. júl 2016

Teda este k teme-malicka prospieva, pekne nam rastie, ja som len dufala, ze tu najdem nejaku maminu, kt. ma s niecim podobnym skusenost, ale toto mi prislo akoby som hodila do placu zrno a vsetky slepice sa nan hned zhrkli...
Cest vynimkam!

kaja73
1. júl 2016

@bellahc moj mal podobny problem..stale frkance v plienke..dr poradil spravit odvar z ryze..hrst bielej ryze varit v pol litri vody,kym kym tam nezostane asi pol deci vody..tu som mala osladit,alebo dat len tak vypit malemu..po 3-4 dnoch takehoto odvaru mu frkanice skoncili....to pol deci pil snad na 10 krat ozaj po glgoch..

babu14
1. júl 2016

@bellahc lepsie by som to nenapisala😀normalne zasnem nad niektorymi reakciami....

rheuska
1. júl 2016

Teda aj moja mala to tak má. Ale plienok je okolo 8-10 denne. Má 4 týždne. Ono kak je ako praženica, ale ide to von s trochou vody. No mne to videla midwife a bola spokojná. Takže neriešim. Podľa mňa to nie je hnacka, ale normalna stolica. A cika tiež pekne. A novu plienku si tiež hneď začína, alebo pár krát zakakala podložku. Bábätka ľúbia slobodu pohybu.

tobnuf
1. júl 2016

Myslim ze to nie je normalne. Jasne mame babo zvlast dojcene ma mat vodnatu stolicu .. moj mal ako voda ale urcite nie tak casto. Mozno ma hnacku alebo co.. no ja by som este raz isla za pediatrom nech male poriadne pozrie

katussska24
1. júl 2016

@bellahc no ja som háklivá na to, lebo my sme skončili velmi zle.. Ale bolo viac problémov 😕
Ja ta nechcem strašiť ale je mozne ze daky problém tam je... Ak prospieva atd dobre ale sleduj to a radšej sa spýtaj 6x 10 doktorov.....

katussska24
1. júl 2016

A nie je vodnata stolica ako " vodnata stolica"..... To som tiez netušila

bellahc
autor
2. júl 2016

Dakujem vam! ❤

jana_eyre
2. júl 2016

No ti dali 😁 podla mna ma kazde novebabatko vodnatejsiu stolicu, niekto v kazdej plienke, niekto raz za cas.. Predpokladam, že pediater na poradni babo aj rozbali a konzistenciu vidi a tak zhodnoti či je zvlastna, alebo normálna.. Aspoň u nas to tak vždy bolo..

Môj prvý syn bol tento kakaci typ 😁 kazda plienka okakana riedkou stolicou..davala som kopu kremu po každom prebaleni to pomhalo a okolo 2-3 mesiacov to preslo, kakal tak raz za dva dni.. Len tie zaciatky sú také.. Inak druhu dcéru som zas mala úplne opacnu, ona sa nevykakala aj dva týždne a keď to islo, tak to bol brutal 😁😁 ona mala ale aj ine problémy so stolicou a chodili sme po doktoroch.. Možno tretie bude ukazkove v kakani 😄

saranca
3. júl 2016

Ahoj, tak ja poznam tiez taku riedku priam striekajucu stolicu pri inak velmi prospievajucom dietatku. Druhy aj treti syn mali taku. Aj so zapalenou ritkou sme si uzili, vlhcene utierky neprichadzali do uvahy, len voda. Ale co sa mi osvedcilo hlavne teraz pri tretom synovi, ked ho prebalujem, tak ho podrzim nad umyvadlom chrbtam ksebe opreteho o moje brucho, v takom klbocku, poviem mu csss pripadne aj ja zatiahnem brusne svaly aby to citil- a on sa naucil na to, poriadne sa vykaka aj vyprdka, a potom uz nekaka do kazdej plienky, ale trochu je to aj vekom, uz bude mat pat mesiacov. Kazdopadne hlavne rano po prebudeni sa vykaka najviac. Inac normalne ma plienky, takto ale nejak to robia mamicky co praktizuju bezplienkovu komunikacnu metodu, ale ja to robim hlavne pri prebalovani. Plus ked dojcis na poziadanie casto, tak ak ides dojcit do dvoch troch hodin, snazit sa ponukat to iste prso. Dietatko tak dostane viac tukoveho mliecka a to moze pomoct s tou stolicou, mala by byt hustejsia. To som sa docitala na mamila.sk v teme nadprodukcia mlieka a pomohlo nam to. Prajem nech sa vam to zlepsi a vela zdravicka.

bellahc
autor
4. júl 2016

@saranca veľmi pekne ďakujem za rady. Je to o nieco lepšie, takisto pri každom prebaľovani utekáme pod vodičku. Stolica je už lepšia a zadoček sa tiež hojí.☺

jasmika
4. júl 2016

@bellahc nič si nerob z týchto zlostných komentov... často krát sa potrebujeme len tak poradiť..lebo veľa vecí nakoniec zistíme že sú normálne a bežné a my by sme s nimi mali letieť k doktorovi? tak sa pred tým poinformujeme na modrom koníku- je tu ešte stále dosť prajných a pokojných mamičiek ktoré sa nepotrebujú navážať a robiť hrdinky... Ja mám 4 týždňového synčeka a tiež je plne kojený a tiež ma pri kakaní normálne tú takú praženičku 😀 a pri tom aj vodnaté.... ale mne to príde normálne... je v poriadku, veľa papá, pekne spinká.. nič iné mu nieje , prečo by som mala letieť .. ked to ma 5 týždňov tak za 5 týždňov keby mala dehydrataciu...tak to by vyzerala inak... Držím palce.. človek aby mal výčitky že sa chce poradiť..niekto by si mal zahryznúť do jazyka (klavesnice) skôr ako začne odsudzovať

bellahc
autor
5. júl 2016

@jasmika 😂😂😂
Ja som si živo predstavila ako hryzú klávesnicu.😀
My sme urobili chybu aj tým, že sme od narodenia vystriedali Sudocrem, rybaciu masť, Bepanthen, Babylove krém na zapareniny, plienku Pampers zelené, biele, Babylove, Toujours, proste odbohsvetavšetko, čo sme podostávali a to striedanie nám skôr uškodilo. Do toho tie horúčavy... Niekoľkokrát som bola pos..., keď sme mali doslova mikroproblémik a utekala som na pohotovosť (ešte so staršou- 10 r.) a doktor/ka ma zvozil/a ako psa, že "s týmto sa do ambulancie nechodí". Ja viem, virtuálne sa to mudruje, ale keď je problém myslím, že každá z nás je mierne pos...
Odvtedy

jasmika
5. júl 2016

@bellahc ano presne tak ja sa tiež vždy radšej najskôr spýtam tu...Môj malý napr prvé dni po pôrode veľmi málo cikal...niekedy len raz alebo dva krát za deň...a kakal tiež malinko... a mala som strach..ale pre istotu som sa spýtala tu..a zistila som že to je u bábätiek normalne a že do týždňa sa to ustáli.. a presne na piaty deň akoby švihlo prútikom.. šika o sto šesť 😀 Nepoznala som to, lebo pri dcere to tak nebolo..tak som bola rada že ma takto upokojili.. je tu super vela kočiek, ktoré majú charakter 😀 a tie poradia pekne bez odsudzovania a zosmiešňovania

jasmika
5. júl 2016

@bellahc inak na zapareniny.. ja nepoznam lepšiu vec ako kokosový olej... nam sudokrem vôbec nezabera... a zbytočna chemia navyše... kokosak to rýchlo vyhojí..