Tvrdá stolica s kvapkou krvi u ročnej dcérky

zdenicka19
4. apr 2017

Ahojte
Mam rocnu dcerku ktora uz dnes 2x za den vykakala tvrdu stolicu a na vrchu malinko lrvi asi kvapka ale krv ako krv ... neviem z coho to je preco to ma som na nervy :( ... papa vsetko co sa navari no moc mastne nie .. 1x za den ma woody parok alebo chlieb vo vajicku ..pije plnotucne vyvarene mliecko ... zo sladkeho 1x za den kinder pingue alebo mliecny rez ....sladke ma asi z cokady 2x za tyzden ... ked nema tie kinder rezy tak 1x kinder tycinku nema to stale ...dalej papa kukuricne chrumky solene alebo vyvarene cestovinky iba a z ovocia iba pomaranc mandarinka a jablko... to je asi vsetko ... neviem kde a v com je problem ... objednala som sa k lekarke a ta p**a mi dala termin az na 21.4 .... malinka pri kakani neplace tak nechapem z toho prosim tie co to poznate vyjadrite sa k tomu dakujem

svetlana35
4. apr 2017

@zdenicka19 mozno len tvrda stolica, klud u malych deti to pravdepodobne bude daka banalita, mozno prasknuta cievka..

liuka
4. apr 2017

Fuha, tolko sladkeho pre tak malicku? Skus jej dat ovsene vlocky v jablku. A urcite jej nedavaj cokoladu. Ked sa chces uistit,zavolaj na pohotovost v tvojom meste. Ked je malo krvi,nemusi ist o nic zle, pravdepodobne len prasknuta zilka

deti95060810
4. apr 2017

V pondelok ráno by som nacupitala aj s malou k pediatrovi. Nech poradí. Nám náš lekár doporučil veľa, veľa piť tekutín...

katrin21
4. apr 2017

@zdenicka19 teda na zaciatok, nechcem nikoho sudit,ale.. tvoja dcera neje nic ine, iba to co si napisala?? kde je nejake normalne jedlo? masko, vyvary, ryza, zemiaky ??? to zije na cestovinach? rocne dieta solene chrumky a neviem co vsetko, co si napisala... kinder rez nema co v jej ruke tiez robit.. tak sa necuduj.... mastne napises, ze nepapa... ale to ze v tych rezoch je tuku a navyse stuzeneho, umeleho, horsieho ako keby si jej prirodnu slaninu dala zjest, alebo vela zdraveho prirodneho masla, to ti nedoslo?
Nemusi to byt nic, len tolko, ze tlacila a spravila sa jej trhlina na sliznici a preto kvapka krvi.... Davaj jej viacej pit.. davaj jej napr. ovocne stavy, ak nepamama moc ovocia ( moja napr. ovocie odmieta, riesim to obcasnym davanim ovocnej stavy prirodnej, nech ma nejake vitaminy).
Tebe asi zdrava strava pre rocne dieta nic nehovori, ( cokolada????? uf) je to smutne. neviem,kolko mas rokov, vidim, ze si novoprihlasena, mozno sa tu len zabavas a robis si program na utorkovy vecer.. tazko povedat.. ale ak je to seriozna otazka a dieta sa ti stravuje ako si napisala, tak jej zarabas na dost velke traviace problemu v buducnosti, lebo tvoje dieta NEDOSTAVA ZIADNE POTREBNE ZIVINY, zije s neplnohodnotnych potravin....
Parky, a podl veci, na to ma este cas... ak nevies, alebo nechces varit, daj jej radsej hotovy prikrm z DMky, alebo nieco take, vzdy lepsie ako parok a kinder mliecny rez....
A tiez skus davat na ranajky napr. jogurt s rozkom. jogurty su prospesne, idealne tie menej sladke...

142230919213
4. apr 2017

Ma tvrdu stolicu, treba ju zmakcit.Ako tlaci, tak si mohla poskodit konecnik, ale zas tragediu z toho nerob ked to bola kvapka.Ak Ti nechce jest zeleninu ovocie kompoty kompotove stavy , tak jednoducho kup v lekarni Duphalac a opytaj sa na davkovanie .My mame podobny problem a odporucila nam ho gastroenterologicka. Viem ci je to ked dieta nechce zeleninu ci ovocie.Moj mm to neje ani teraz takze s tymi genami asi nic nezmozem aj ked ja milujem zeleninu.

lorela
4. apr 2017

Problem je v nevhodnej strave.

zdenicka19
autor
4. apr 2017

@liuka ona ma sladke 2x za tyzden iba a co najmenej a s jablcko jej davam ten marina keksik ono to v sebe ma aj rascu v celku .. tak snad je to iba cievka :(

katrin21
4. apr 2017

@142230919213 mas pravdu... ale jedna vec je ked dieta nechce ovocie a zeleninu, ani moja nechce ovocie, ale druha vec je davat dietatu same sladke a cestoviny.. kde je masko a ine veci? zelenina sa u takeho maleho dietata da prepašovat do jedla aspon varena, narp. do rizota a pod...
Moja prva bola totalne nejedlik, ale tak hentaku stravu biednu nemala, jedli sme ak sa dalo.. pri okne, pri telke, pri pesnickach, len aby aspon nieco zjedla. .ale nie ze sladke len.

kingab
4. apr 2017

Podla mna je jej v strave vela skrobu, pravdepodobne preto ta tvrda stolica a krv na povrchu... skus zaradit viac vlakniny do stravy...

142230919213
4. apr 2017

@katrin21 ale ona pise ze zje vsetko co sa navari, teda ak to nieje vymysleny prispevok a okrem toho jej dava tie ostatne jedla.Moje deti maju skadkost 1x do dna ale podmienka je zjest polievku a druhy obed(aj ked neskor za hodku)

zdenicka19
autor
4. apr 2017

@katrin21 pokial viem napisala som zje vsetko co sa navari ! ... moja zlata som tretorodicka niesom 18 rocne dievcatko ani a toto vsetko moje 2 deti jedli a nic im NEBOLO ! A jedli aj viac a hocico a tejto malinkej to iste davam a neviem co sa deje ... mna v zlom tu neries lebo aj moja mamina ma 3 deti medzi ktore aj ja patrim a vraj som na sladkom zila a nic mi nebolo !! ... som novoprihlasena? Ano som a teba potom nic! ..to ze sa nudim utorok vecer? Haha samozrejme ze vecer ked cele dni sa staram o deti muza varim periem vesiam pradlo deti do akolky berem do skoly dalsie na mne vysi no moja nemam tak lahky zivot aby som cele dni vysedavala a citala novinky na modrom koniku ako ty asi ! ...ja dobre viem ako a s cim vychovavam moje dieta neni to moje prve dieta ! ... a ozaj ...stranku som si nespravila aby som sutazila o balicky ktore viem aj kupit alebo z bazaru pouzite veci kupovala ktore rada kupim ako nove mojim detom mam stranku presne pre tieto veci ked si neviem poradit ! ...tak ahoj prijemny zvysok vecera 😘

katrin21
4. apr 2017

@142230919213 ale rocnemu davas uz sladkost kazdy den? ja este nedavam.. max. si odždibne z mojho, ked ja jem napr. kolacik..ale cokoladu neochutnala este... ani lizatko ani nic take....
No ak je vsetko , co navari, tak OK... ale to co pisala dalej vyznelo inak uz.....

lorela
4. apr 2017

@142230919213 Tak ci onak, davat sladkosti v jednom roku dietata je cisty nerozum. Nechcem byt hnusna... Ale co pije? Cista voda to asi nebude...

zdenicka19
autor
4. apr 2017

@lorela no naopak...cista voda iba alebo multi vitamin dzus s vodickou zriedene ...nema rada sladke napoje

zdenicka19
autor
4. apr 2017

@katrin21 ako vidim ze na fotke mate dioptrie ale asi ich treba vymenit .... pisala som ze sladke ma 2x za tyzden ! ... a ked sme pri tom niekedy aj tyzden nema ... ked uz sladke tak co najmensie mnozstvo iba 1x do dna a polku sladkeho nahradim ovocim ...skuste mat otazky pred tym ako idete vyskakovat z koze na mna

katrin21
4. apr 2017

@zdenicka19 mudrejsi ustupi, tu je kazda rada marna... uz len to ako si nazvala doktorku...
ani ja nie som totiz 18r dievcatko, ale to , ci tvoje deti maju, alebo nemaju problem budes vediet tak za 20-30 rokov, nie dnes.... a ty si ako dieta vyrastla na kvalitativne uuuplne inych potravinach, nez co sa predava dnes.. same glukozovo fruktozove sirupy, modifikovane skroby, zahustovadla , ecka.. to kedysi v takej miere nebolo.. Ani kinder pinqui si jakzziv asi nejedla, boli tak max. kavenky, horalky a pod. veci.....
Prajem hlavne malej vela zdravicka a ked si myslis, ze jej davas to najlepsie, tak OK....co na to povedat viac.
P.S: o tom sladkom pisete raz tak, raz tak.. najprv 1x za den, potom za tyzden.. kto sa v tom ma vyznat? hmmmm. ja z koze nevyskakujem, som uplne kludna 🙂

beton
4. apr 2017

@zdenicka19 zasada stravy pre kazdeho cloveka, nie to este pre male babatko je, ze co je na zlozeni napisane a to nepoznas alebo by si to do jedla nedala, keby si ho pripravovala sama, tak to nekupuj a nejedz. inak ten jedalnicek je trosku ako z amerického filmu a naozaj to vyzera ako vtip, ze toto dava niekto jest 1r. dietatu, popravde, ja z toho, co pises, nejem a nekupujem nic. max tie cestoviny, ale v nejakej celozrnnej verzii. stranok, kde sa inspirovat, co zdravo a chutne navarit, pripravit je kopec na internete aj tu na MK. A do kazdeho jedla prisyp ovsene vlocky, co je taka zakladna potravina pri problémoch so zápchou. Inak odporucam absolutne zmenit pristup k strave a trosku postudovat tuto problematiku, kvôli sebe, zdraviu, dietatu....najdi si nejaku motivaciu :o))

zdenicka19
autor
4. apr 2017

@katrin21 opakujem ... mam 3 deti vsetky to mali 1x max 2x za TYZDEN ako aj tato malinka a nemali problem ..ano nemusi byt taka ako oni boli no robila som to co pred tym ked problem to neni ... ma 1 rok a 2 mesiace tak snad 1 kinder tycinka mala aj to nie cela ju nezabije 1x za tyzden??? ... hhhh

jana_eyre
4. apr 2017

tak chod zajtra k pediatrovi, ze sa jednoducho bojis, nech ta ukludni.. rovno jej mozes zobrat vzorku stolice, ktoru poslu do laboratoria /skumavku na stolicu kupis v lekarni/.. v takom mnozstve sa ale s najvacsou pravdepodobnostou o nic vazne nejedna, konecnik nemusi nutne boliet ked sa trocha poskodi pri tlaceni.. treba viac vlakniny z ovocia, viac tekutin.. to, ze rovnaky jedalnicek nerobil problem ostatnym detom, nemusi nutne znamenat, ze bude sediet aj tomuto dietatu..

majkabr
4. apr 2017

A nebrala antibiotiká teraz niekedy alebo práve teraz?? Mne to mali mal po tom čo dobral atb dva dni sa mu to objavilo potom už nie

lorela
4. apr 2017

@zdenicka19 Pri opakujucej sa tvrdej stolici treba malej davat viac vlakniny: viac ovocia a zeleniny (surovej aj dusenej), ovsene vlocky (napr. kase) a hlavne kyslomliecne vyrobky - biele jogurty a kefirove mlieko, zakysanku a pod. A dostatok tekutin (zhruba 1 dcl na kg hmotnosti vratane polievok).
A este jedno odporucanie, aspon nateraz nahrad vsetko sladke ovocim.

monilik
4. apr 2017

@zdenicka19 zaradit do jedalnicka jogurty,ovocie,zeleninu, na upravu stolice su fajn slivkove vyzivy alebo slivkovy kompot. harmancekovy caj ma mierne laxativne ucinky, polievky a dostatok tekutin,pripadne doplnit probiotika... ako baby pisali,pravdepodobne bude krv z trhlinky na konecniku z dovodu tuhej stolice.treba sledovat.

monilik
4. apr 2017

@zdenicka19 och a zabudla som na strukoviny... nemali by v detskom jedalnicku chybat.moji synovia miluju hraskovu,fazulovu aj sosovicovu polievku a so stolicou nemame problem...

andalika
4. apr 2017

Ahoj. Je ta krv jasnocervena alebo tmavocervena? Jasnocervena na povrchu? Ak ano, robi sa jej trhlinka pretoze stolica je tuhsej konzistencie. Kuo si psylium a davaj to do jedla. A mastneho sa neboj, jej to dobre urobi.

moni244
4. apr 2017

@zdenicka19 ved ty sama nevies, co pises, najprv napises, ze ma jeden krat do dna kinder mliecny rez a potom, ze sladke 2 krat do tyzdna. Potom, ze zje vsetko, ck navaris a v dalsej vete ze jedava len solene chrumky a vyvarene cedtoviny a tvoje vyjadrovanie na doktorku ani nejdem komentovat. To, ze mas 3 deti nic neznamena, proste ju zle stravujes, z toho ma tvrdu stolicu a trhlinky pri tlaceni, preto ta krv. Zmen stravu, celej rodine najlepsie

lorela
4. apr 2017

@andalika Psylium pre babatko vhodne nie je. Nie je urcene detom.

142230919213
4. apr 2017

@zdenicka19 z tychto pisanych reci si nic nerob.Viem ze detom vela z tychto jedal nechuti a to nezmenime aj ked budeme pri jedle slubovat hory doly, tancovat , hrat a podobne. Ja niesom tiez z tych bio matiek , ktorych deti su neustale chore a ani nevedia ako chuti sladke.Cukor je pre zivot dolezity .moje deti vlocky neznasaju od prveho momentu kedy som ich pridala do jogurtu ci polievky.Cestoviny jedia obycajne vajecne a hlavne ciste.Im to totiz takto chuti. Prospievaju super, neboli este chore (okrem teplotovania pri zubkoch) . Ja neviem co je to za dobu ze su tu matky co neradia ale kritizuju.

hettinka
5. apr 2017

@zdenicka19 nie so žiadna bio-matka a moje deti okolo 1 roka ochutnali už aj čokoládku. Ale ked hovorím "ochutnali", tak ochutnali, naozaj výnimočne, pri nejakej oslave, kde bolo aj sladké. Ak ti dieťa zapeká a doteraz to tak nebolo, jednoznačne je na vine strava a treba to prehodnotiť. Tie detské sladkosti od Kinder je riadny odpad, naozaj never reklame, že je to "plné mlieka". je to hlavne plné cukru a tuku, to naozaj veeeľmi sporadicky. Ked už chceš dať decku občas čokoládku, tak niečo kvalitné, napr od slovenskej firmy Lyra čokoládu Mandala, alebo nejakú kvalitnú belgickú čokoládu.
Ani vyprážané chleby vo vajíčku by som nedávala, ked už, urob vaječnú pomazánku (vymiešaj uvarené vajíčko s maslom a trošku syrokrému napríklad) a natri na chlebík. Aspon také veci bude poznať a o problém menej neskor v školke. Detto párky ... tiež nič-moc.
Lekárka ti povie toto isté, Nie je to o kritike, chcela si názor...

orsi_h
5. apr 2017

Ok, ostatne tvoje deti znasali takuto stravu, tato malinka ju vsak neznasa, ma asi citlivejsie crevka. Tak treba zaradit zdravsiu stravu a bude to ok.

slunce3
5. apr 2017

Viac vody pit