Sú to známky autizmu?

111jozefina111
31. júl 2021

Ahojte

Prosim Vas podla Vas, su to znamky autizmus v 4 mesiaci???? Babatko ked je hladne alebo ked je unavene, tak ma nervy, nemozem mu dat ani pusu, lebo krici. Trasie rukami. Lakte su na zemi.

Niekedy robi take cudne pohyby, ked je na chrbte, trasie sa rukami a kope nohami, pozera sa hore do zaklonu, ale pri tom sa raduje. Usmieva sa. Ked sa pytam od neho ze co robi, tak sa na mna usmeje.

Citala som, ze pri zdvihnuti z chrbta do sedu nedvihaju hlavu, moj tiez nie.

Ocny kontakt ma, neustale sa na mna pozera, usmieva sa. Aj ked ja nie. Vyhladava moj usmev. Ale neblaboce az tak vela... Na ludi sa usmieva. Niekedy sa aj smeje, ale nie tak zo zaludka ako dospeli.

Mam zbystriet pozornost alebo toto je v poriadku?

sara07
31. júl 2021

dieta ked je hladne chce proste jest nerieši nejaké pusinkovanie , ty ked si vyhladovaná tiež namiesto jedla sa ideš dat pobozkat , ono nechce tišenie ono chce jest

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mattkapd
31. júl 2021

@111jozefina111 u tak malého bábätko pochybujem ze by niekto na autizmus prisiel

pribinak
31. júl 2021

Áno, ja vidím príznaky autizmu. U matky.

Ked je dieťa hladne, tak najskôr uspokojím jeho biologické potreby - teda hlad a až potom riešim pusinky

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pribinak
31. júl 2021

@viestta áno, aj ja.
Týmto sa ospravedlňujem autistom, aj keď som to myslela v úvodzovkách. Všetkým autistom sa Ospravedlňujem.

margaretka_
31. júl 2021

Je uplne normalne, ze dietatko v tomto veku kyva rukami a kope nohami. Skusa co dokaze a posilňuje si tak svaly. My sme to volali turbo 😀 to kopanie
Nedvihaj ho vobec z lahu do sedu, je to nespravna manipulacia. Mozno to robi dr v ramci kontroly, ale inak sa tak deti urcite nedvihaju.

111jozefina111
autor
31. júl 2021

Zeny, presne toto som chcela pocut. Dakujem. Vy mi neverite, ale kamoska ma tak vystrasila, ze koniec.............................. A prave tymi kopkaniami a ze ma nervy. Dakujem vam 🙏🏼

111jozefina111
autor
31. júl 2021

@margaretka_ nie nie, ja nesviham, iba dr. A ked napriklad kopkal, tak sa pozeral do jedneho bodu? Napriklad hore na strop, ako keby ma nevidel.... To kamoska moze teraz za tento moj defekt. 🙈🙈

iwesska
31. júl 2021

Radsej naopak z tej pozornosti uber,lebo to je len na skodu takto prehnane sledovat kazdy pohyb dietata. V 4m ti ziaden lekar na svete nediagnostikuje autizmus,aj keby ho mal. Ak sa ti zda,ze ma nejake cudne zasklby,tak to ries s pediatrom. Nie kazde zatrasenie je chorobne. Moj vkuse mykal rukami a nohami,este aj v spanku,dokonca sa iste obdobie pozeraval do plafonu a usmieval,autista nie je.A ze ked je hladny krici a je nervozny? A co ma robit v 4 mes.? Je to zakladny prejav fyziologickej potreby,tak keby sa spokojne usmieval,asi by to bolo divnejsie.

margaretka_
31. júl 2021

@111jozefina111 na hociaku blbost sa deti vedia zadivat 🙂 fakt to je este male dietatko. Nestresuj sa a prilis ho nepozoruj. Ak sa ti nieco nezda, tak sa porad s pediatrom. Predsa len vas vidi nazivo na poradni.

iwesska
31. júl 2021

@111jozefina111 Kamoska by mala navstivit odbornika,lebo tieto bludy,co ti rozprava nemaju so zdravym usudkom vela spolocne.

margaretka_
31. júl 2021

Niet nad dobru kamosku 😀

kiki68
31. júl 2021

@111jozefina111 v 4 mes??? Ale no, to je dobra blbost. Tak skoro tie prejavy nemozu byt definovane ako autizmus. Ide skor o nezrelost toho telicka dietatka a vsetko sa casom upravi. Aj tieto reakcie. A to chodim po konferenciach o autizme a pod.

kiki68
31. júl 2021

@111jozefina111 kamoska necha sa ide trosku preskolit, odporucam napr konferencie od Nautis alebo Andreas, pripadne Hans OZ . A kopec dalsich. Nebude strasit blbostami

hipuska
31. júl 2021

@pribinak
@viestta vystrašená matka tu položí otázku a to sú odpovede. Nie každý vyliezol z brucha premudrely ako vy

pribinak
31. júl 2021

@hipuska rypla si si, si spokojná, hej?

ivangeline
31. júl 2021

:DDDDD ...ani citat to nebudem....4m....!

deedol
31. júl 2021

ja len ze nedvihaj ho do sedu za ruky, je to trakcna skuska, ktoru ma vykonavat iba lekar.

maciatkolulu
31. júl 2021

@111jozefina111 😂😂😂😂

maciatkolulu
31. júl 2021

@hipuska ja sa snažím byť chaoava, ale keď niekto vie napísať otázku a pritom nevie kontaktovať svojho pediatra, tak niet o čom. Okrem iného, hladné 4 mesačne decko a čudujme sa, že reve😂😂😂😂, ono sa ma pusinkovat. Neverím, že toto je reálna téma, podľa mňa iba na rozprudenie debaty

sara07
31. júl 2021

@hipuska zase nerob tu z nás harpie
keby ta vystrašená matka si zobrala odobrnu literaturu ohladne spravania sa 4 mes detí alebo trocha logicky sa zamyslela tuto otazku by možno ani nedala
a vystrašená mamička keby sa spytala kamošky ako to vie , či pracuje s tými detmi či vôbec videla živé pas dieta možno by sa nespytala vôbec

sense
31. júl 2021

Tvoje dieťa je v poriadku. A kamoška ak nie je pediater, tak takéto rady jedným uchom dnu a druhým von....

andrejka1974
31. júl 2021

Deti v tomto veku sa zahladia bezne a autizmus sa da zistit najskor v 2 a pol roku skor nie a ta tvoja kamoska je riadne mimo nech ta uz nestrasi

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katkami123
31. júl 2021

Poniektoré máte veľmi divne “kamošky”

maciatkolulu
31. júl 2021

@viestta nooo, keby tie pusinky mohli vyústiť do niecoho😂😂😂, možno by si dal povedať, myslím chlap😂😂

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maciatkolulu
31. júl 2021

@viestta tak uznávam, noooo😂😂

asia83
31. júl 2021

@111jozefina111 Menej používať internet, viac používať rozum. Ľudia hlupnú. 🤦‍♀️🙄