Sú to kiahne?

mazula
18. sep 2013

Ahojte baby, môj syn je síce plne zaočkovaný,ale mali sme tu mamu a dostala pásový opar a teraz po týždni som mu našla na lýtku túto vyrážku,síce lekár mi tvrdil, že riziko nakazenia je nulové,ale nepozdáva sa mi to.Našla som mu ju na nohe ráno, zatiaľ to nie je pluzgier,ďakujem za názory

mazula
autor
18. sep 2013
aduskatt
18. sep 2013

ockovanie nie je stopercentne ucinne pri ziadnej vakcine, takze pozdravujem pana doktora, ktory Ti povedal taku hovadinu. Aj napriek ockovaniu kiahne mat moze. Z jednej vyrazky tazko usudit, co to je, pockaj par hodin, uvidis........ine k tomu neviem napisat, ale u mojho syna kiahne boli vidno v priebehu asi 20 minut

lenkadlo
18. sep 2013

Nieje to kiahna, urcite by to bol z toho do par hodin od vyhodenia pluzdierik. A prve sa vyhazduju skor na hlave a trupe.

zuzanocka
18. sep 2013

ak aj ockovany je, kiahne dostat moze, len budu mat miernejsi priebeh.. tak viam ja..
toto podla fotky aj vyzera na kiahnu, ale ako radi @aduskatt, pockaj par hodin a budes si na istom 😉

mazula
autor
18. sep 2013

večer to nemal,našla som to ráno keď som ho prezliekala,čiže cca pred hodinami, ono sa to skôr ukáže asi až zajtra, však?Mám z toho stres,lebo mám doma 7 týždňové mimi ☹

zuzanocka
18. sep 2013

@mazula babatko by malo mat imunitu este z bruska 😉 nasa starsia mala kiahne, ked mala mladsia asi 8 mesiacov a nedostala ich od nej.
teda takto.. mala vtedy asi 2 vyrazky na brusku. pytala som sa doktorky, ci ich uz tym akoze prekonala (ak to boli kiahne) a doktorka mi povedala, ze nie, ze tym musi prejst "naplno"... tymi dvoma by imunitu neziskala, ze take sa nerata 😝 potom kiahne dostala az ako 4-rocna.. ale ockovane neboli ani jedna

alami
18. sep 2013

@zuzanocka toho by som sa nedržala, môj syn bol plne kojený 6 mesačný a mal príšerné kiahne, s ktorými sme mali ležať na infekčnom, len som to odmietla. Doma mi mal s ním aspoň kto pomôcť.
@mazula myslím si, že by kiahne nezačali jednou jedinou kiahňou, ale však možné to je. S istotou budeš vedieť zajtra ráno. V noci sa vždy vyhadzujú ďalšie.Ale neboj, ak je drobec malý a ešte aj očkovaný, myslím, že by ten priebeh mal byť slabý (hoci výnimka - ako my, potvrdzuje pravidlo 😝 ) držím palce 😉

zuzanocka
18. sep 2013

@alami jasne, nemusi to tak byt... len som napisala nasu skusenost 😉

cerez
18. sep 2013

@zuzanocka Aj malé miminko môže dostať kiahne. Dokonca plne kojené. Mali sme v rodine, kedy 4 mesačné dostalo kiahne od svojho 4 ročného brata.

zuzanocka
18. sep 2013

@cerez
@cerez tak mozno mi nejaku "poveru" pani doktorka podala ako fakt 🙂

cerez
18. sep 2013

@zuzanocka Aj my sme mali takú informáciu. Sestra bola presvedčená, že do polroka sa dieťa nenakazí kiahňami. Bum, nakazilo sa. Dnes je nejak všetko inak.

adulik23
18. sep 2013

@mazula ak ma od rana doteraz len tuto jednu vyrazku, tak to nie su kliahne. tie idu von rychlejsie.

na imunitu z bruska sa nespoliehaj. starsi mal 4 roky, ked dostal kiahne a jeho 6mesacny, kojeny brat to od neho dostal. nastastie u oboch bol priebeh choroby v pohode. 😉

zuzanocka
18. sep 2013

@cerez to tu už ozaj nikto nič negarantuje?? 😀

quaxi
18. sep 2013

@cerez ak matka prekonala kiahne, este pocas tehotenstva cez placentu ziska jej dieta protilatky, ktore stacia na prve 2-3 mesiace bez ohladu na to, ci je kojene. Nie je to sice na 100%, ale je to porovnatelne s ockovanim - velka sanca ze nedostane nic, a ak dostane, tak len lahky priebeh. Netreba si to mylit s s protilatkami, ktore ma z kojenia - tie nie su dostatocne, aby dieta neochorelo. Ak matka este kiahne nemala, nema dieta vobec ziadnu ochranu bez ohladu na to, ci je kojene.

agnesa20
18. sep 2013

Aj môj 7 mesačný kojený syn sa nakazil od dcéry. Prvý deň mal jednu vyrážku a ostatné vyšli až na druhý deň. Mal oveľa tažší priebeh ako 7 ročná dcéra. Tiež mi lekárka tvrdila, že kojené dieťa sa nemôže nakaziť.

cerez
18. sep 2013

@quaxi To kojenie som dodala len preto, že si maminky myslia, že je dieťa 100% chránené. Čo si ja nemyslím. Ale zase, aby to nebolo myslené tou vetou, že som proti kojeniu. Som za kojenie! 🙂

aristka
18. sep 2013

toto ako kiahňa nevyzerá..moja malá má takéto pupáčiky z poštípania a ako to tu bolo písané kiahne sa začínajú skôr vyhadzovať z hora ,za ušami ,hlava vlasová časť...

mazula
autor
18. sep 2013

@agnesa20
tak to som práve dúfala,že keď má len 1,že to neni ono,no do rána sa rozhodne

mazula
autor
18. sep 2013

@aristka
no pevne dúfam,že to neni ono ☹

aristka
18. sep 2013

@mazula no pri bábätko sa ani nečudujem .....

aristka
19. sep 2013

@mazula no tak ako ste vyhádzaný...

mazula
autor
19. sep 2013

@aristka
tak nič nepribudlo a je to už 36hodín, tak dúfam, že to nebolo ono

aristka
19. sep 2013

@mazula určite nie ,už by ste dávno boli vysypaný .tak je dobre 🙂

sisaa
4. apr 2014

@mazula nasa mala mala tiez pred mesiacom takuto vyrazku (tiez len jednu), prave v dobe ked mal nas syn kiahne, cize v inkubacnej dobe, a doktorka tvrdila, ze sa jej nezda, ze by islo o kiahne ale nevedela to ani vyvratit, skor sa priklanala k tomu, ze to je nieco ine, ako napr. koprivka.

majusa15
26. aug 2014

maminky, chcem sa spytať, maly sa mi vyhadzal na hlavičke a krku, cca v nedelu... nevenovali sme tomu nejako pozornost, no dnes mu to jedno začalo trocha vodnatieť a navyše mame isť zajtra na očkovanie. Teploty nemal. Myslíte že by to mohli byť kiahne alebo len plaším? a naratala som mu ich len 6

jaruska6
26. aug 2014

Ahoj, asi áno.Najlepšie skočiť k lekárke, tá ti to potvrdí a pokiaľ to malého svrbí predpíše Fenistil kvapky na upokojenie svrbenia.My sme s drobcom kiahne preskákali pred mesiacom, začalo sa to vyrážkou na tvári, potom na plieckach a vo vlasoch, zo začiatku sa ani veľmi neškrabal a teploty nám dostal až na 5 deň.Takže držím palce 😉

liebling98
26. aug 2014

@majusa15 vyzerá to ako kiahne. Zavolaj lekárke, že máš podozrenie na kiahne, nech ti dá termín, aby sa na to pozrela. Určite s ním nechoď do poradne medzi zdravé deti! Zatiaľ to len sleduj, ak bude horúčka, antipyretiká. Nekúpať, nechodiť na slnko ani medzi ľudí. Ničím to zatiaľ nenatieraj, kým to naživo neuvidí Tvoja Dr. Veľa šťastia prajem.

majusa15
26. aug 2014

tak baby, volala som doktorke, mamem ist normalne na ockovanie, ma tam knižku kde sa zapisujeme a taku miestnost pre ,,kiahne" :D tak povedala, že mame prist na termin ako sme napisaní a dr sa na to rano pozrie, tak vam zajtra napisem že čo a ako 🙂 maleho to ani nesvrbi ani nic, tak uvidime

tomasko1997
18. okt 2014

@majusa15 ahoj citala.som tvoj prispevok a.ako boli to kiahne a ockovli ho?

majusa15
19. okt 2014

ahoj, nakoniec to kiahne neboli 🙂 vraj stipance 🙂 a ano ockovali 🙂