Sú to hnidy?

pusinka263
6. júl 2024

Ahojte. Naozaj som to nazivo nikdy nevidela,takze prosim o radu tie,ktore uz ano.
Maju to vo vlasoch obe,nie vela. Ja to nemam. Male vsi,ktore chodia po hlave,vlasoch,nevidim vobec. Nasla som len toto. Hlavy ich absolutne vobec nesvrbia. Sledujem ich a naozaj ani raz za neposkriabu. Mladsia dcera ma suchu pokozku hlavy,tak som si najprv myslela, ze su to zvysky lupin.ale drzi sa to na vlasoch. Vycesat to nejde. Mne to pride.ako.nieco vysusene,nezive. Co pozeram foto na nete,tak z toho neviem sama posudit. Skola nehlasila nic. Nemaju to len popri pokozke ale aj po dlzkach.
Dakujem za kazdy nazor.

mamina7070
6. júl 2024

ano hnidy skus ci puknu ked ich stacis medzi nechtami

pusinka263
autor
6. júl 2024

@mamina7070 niektore ano,niektore nie. A ako je mozne ze nemaju vsi len hnidy?a ako to ze ich nesvrbi hlava?vdaka

brezza
6. júl 2024

@pusinka263 to su vajicka. Ked sa vyliahnu budu z nich vsi

veronika33
6. júl 2024

@pusinka263 tak mali asi jednu voš, nakládla hnidy a pobrala sa ďalej, keď sa tie hnidy vyliahnu budú mať vši už dosť

miskakyska
6. júl 2024

Hnidy musíš nechtami ťahať.. nedáš len tak dole z vlasu..treba riadne vlasy vycesať všivakom, až nenesú ďalšie hnidy,lebo kým to povytahuješ ..juuj... už má všetko svrbí😶

lululka22
6. júl 2024

Áno sú to hnidy. 7dni hnida,dalsich 7dni vša a časom je väčšia a väčšia. Stačí jedna a Je zle. Rýchlo šampón a vycesavat .kedtak prezehli to ich zabija .ale stále vycesavat. Pozerať aj viac krát denne. Svrbiet začne keď budú liest. A ty rýchlo teatree olej na vlasi aby si nedostala.im to smrdí. Drzim palce. Je to boj. A všetko oprať. Aj každý deň. Návliečky.,oblecenie. tam viac ako 24hodin neprežijú ale ráčej oprať.

pusinka263
autor
6. júl 2024

@miskakyska vsivakom hnidy vobec nejdu dole

miskakyska
6. júl 2024

@pusinka263 všivakom iba rýchlo vši vyčesať aby nenaniesli nové hnidy,no a hnidy jedine nechtami..kus za kusom... šampóny na vši nezničili

pusinka263
autor
6. júl 2024

@miskakyska pise na sampone TAKMER 100% hnid. Takze co to znamena realne podla vas?

isis234
6. júl 2024

Som si spomenula, keď v pionierskom tábore sme na tretí deň kontrolovali deti či spia a jedna to mala vo vlasoch.😲 Odvtedy sme hneď prvý deň všetkých zmývali s ortosanom.

miskakyska
6. júl 2024

@pusinka263 že by mal hnidy zničiť 🤷ale z vlasov musíš povyberať všetko tak, či tak...lebo náhodou nejakú nezničí,bude voš a tá zas nakladie hnidy, nekonečný príbeh.. musíte len všetko riadne vlas po vlase skontrolovať...je to na prášky, chápem

lilitela
6. júl 2024

@pusinka263 Cerstvo vyliahnuta vos je extremne mala.

lululka22
7. júl 2024

@pusinka263 musíš iba ručne. Hrebeňom idú dole len už vyliahute vsi . A šampón by mal ich zabiť .ale už sú imúnne asi aj voči nemu.

pusinka263
autor
7. júl 2024

Toto som povyberala dnes. Paranit sampon som aplikovala pred cesanim.

martinecka11
7. júl 2024

Aj my sa trápime, tiež nikto nič v škôlke nepovedal iba dcéra že nejaké dievčatko malo ostrihané vlasy a svrbí ju hlava a už to išlo, od stredy nič iné nerobím len periem, vyčesavam a prezerám hlavy. Chalanov aj muža som dala na krátko mašinkou. Sebe som 20cm zobrala včera z vlasov na dcéru sa chystám dnes, aspoň sa v tom ľahšie hrabe a vyčesáva

pusinka263
autor
7. júl 2024

@martinecka11 a vyzeraju tie hnidy tak ako na tej fotke kde su na bielom tamponiku prosim?

martinecka11
7. júl 2024

@pusinka263 áno presne takto vyzerajú, tieto by mali byť už mŕtve ak nepuknú medzi prstami. Treba dať všetko preč 😖 mne už z toho šibe a mám pocit že už na to ani nevidím

pusinka263
autor
7. júl 2024

@martinecka11 ale ja nerozumiem tomu ze ked tie co som vybrala,su mrtve ako pisete,tak ze z coho? lebo voš som nenasla ani jednej dcere.obe maju pred samponom aj po nom len toto na vlasoch.co je na fotke..teda uz vycesane to je. Hlavy ich nesvrbia ale ze vooobec.

martinecka11
7. júl 2024

@pusinka263 ani ja som dcére nič nevyčesala za to týchto somarín som sa navyťahovala veľa 🤷🏼‍♀️ tiež tomu nerozumiem

vreckovka2
7. júl 2024

@pusinka263 vos tam bola uz davno predtym. Ono vidiet dospelu vos sa "postasti" malokedy. Videla som len raz, a to som mala xykrat v praci dieta so zavsivavenou hlavou. Resp. s hlavoi plnou hnid. Sampon by ich mal zabit, ale staci, ze ostane 1 ziva hnida, vyliahne sa a naklasie znova. Vobec si tu zivu vos nemusis vsimnut. Ono je idealne sadnut na hodinu a viac. Ist pramen po prameni a vybrat co najviac. Dalsi den znova. A postupne ich das von.

pusinka263
autor
7. júl 2024

@vreckovka2 a to sa liahne uz s vajíčkami v sebe? Ci ako sa sama oplodni?ked ostane sama jedna a nakladie...mne nejde do hlavy to,ze obe dievcata maju take suche tie hnidy. Nic ich nesvrbelo..musia to mat uz niekolko dni.

pusinka263
autor
7. júl 2024

@vreckovka2 vyberala som dnes.mladsej 1.5h a starsej takmer 4h. Oci mam unavene na mraky,chrbat boli,nohy opuchnute. Ale starsia ma taku farbu vlasov a take dlhe,ze neverim a je to asi aj nemozne,vybrat ich vsetky na 1 sedenie.som hotova

vreckovka2
8. júl 2024

@pusinka263 nemuselo ich to svrbier. Predpokladam, ze az tak vela ich nemaju. No samicka vsi kladie sama vajicka ak tomu spravne rozumiem. Zazila som plne hlavy hnid a cez den sa decka vobec neskriabali. Verim, ze to je narocne na vyberanie. Hlavne dlhe vlasy. Na 1 sedenie ich nedas prec vsetky. Kontroluj ich. Ak nepukaju, tak su mrtve a to je dobre. Nebude sa mat co vyliahnut.

xxevkaxx
8. júl 2024

@pusinka263 My sme bojovali skoro dva mesiace, obe dcery dlheee huste vlasy, skrabali sa obcas, ale nic som nevidela, starsia ma tmave vlasy, tam absolutne sa nedalo najst vsi, mladsia ma svetle vlasy, cesala som a bum, zvieratko jej behalo na vrchu hlavy, skoro som odpadla a hned mi bolo jasne, co to asi znamena.. davali sme sampon, vyberala, prehladavala hlavy asi 3x za den, susedka poradila dat olej a igelit na vlasy, ze sa vsetko udusi, kupili sme zehlicku na vlasy a zehlila som do nemoty. Pranie a prezliekanie ani nehovorim.. a ked to vyzeralo nadejne, bola tyzden v skole po mesiaci, tak po tyzdni doniesla vsi znova, skoro ma siblo, nahlasila som opat v skole, samozrejme jedina, nikto iny sa v skole nepriznal, zase sampon a zehlenie.. a nakoniec pomohlo az to, ze som obom zafarbila vlasy, na farbene vlasy vraj vsi nejdu, neviem ci nahoda, ale (klop klop), odvtedy sa drzime.

pusinka263
autor
8. júl 2024

@xxevkaxx no nase maju 7 a 10 r tak tam farbenie nie. Ale aj ja som pocula ze tam vsi nejdu ked je vlas farbeny.

palicka
8. júl 2024

@pusinka263 už ani to neplatí. Kedysi boli farby s amoniakom, teraz všetko eko, to majú vsi rady. Určite dievčatám vlasy nefarbit… len vyťahovať, vyťahovať… prať postelne prádlo, umývať hlavy šamponom,. Fajn je vlasy prezehlit, pokiaľ ti ti nevadi

drakvak
8. júl 2024

@pusinka263 Nepoteším, ja som od dcéry kedysi chytila vši aj do farbených vlasov… mám pocit, že každá mama dievčatka si tým prejde skôr či neskôr. Naša mala v 1.ročníku, šírilo sa to v školskom klube. Na dvakrát sme to riešili, na nervy, ale zbavili sme sa toho 🙏 Držím palce, nech to máte rýchlo za sebou a nenávratne!

xxevkaxx
9. júl 2024

@pusinka263 nase presne tak isto 😞 v drogerii na mna predavacka pozrela, ci to myslim vazne s tymi farbami na vlasy, reku zial ano 😞

martinecka11
10. júl 2024

@drakvak prosím vás ako ste to vy riešili? Môj muž na to absolútne nevidí ja som ich chytila tiež 😭 nechce sa mi úplne strihať na koleno od minulého týždňa od stredy len periem prezliekanie periny každý deň drbem si na vlasy všetko čo príde všetky kúry, kúpila som si ah hrebeň nitty gritty začínam byť zúfalá z toho

drakvak
10. júl 2024

@martinecka11 Mne to muž vyberal pod stolnou lampou, šampón som na to dávala, aj ten sprej, čo ich má odpudzovať… u seba som ich zlikvidovala celkom rýchlo, ale u dcéry to boli asi 2 týždne, čo sme ro riešili. Zúfalé bolo, keď ich v škole chytila na druhýkrát, to je tak, keď učiteľka vyzve všetkých rodičov, aby pozreli deťom dôkladne hlavy (aj chlapcom) a niektoré mamičky to ignorujú. Moja mala potom dlhšie zapletené vrkoče, zákaz meniť si s kamoškami čelenky, gumičky, šiltovky, dávať hlavy dokopy. Našťastie tretíkrát už sa nekonalo 🙏 Netreba hneď strihať, len to vydržte, ten pocit svrbenia tam zostáva dlhšie ako vši… treba si povedať, že sú aj horšie veci. Ale chápem, ja som tiež vtedy bola zúfalá, pripadala som si ako nejaká špindíra, pritom máme štandardne čistú domácnosť. Moja sestra je pedant na čistotu a aj jej dcéra doniesla zo školy vši, ona to prežívala oveľa horšie ako ja 😉