Skolióza u malých deti

kandrea
27. feb 2022

Prosím vás má resp. mal niekto malé dieťa ( 6-8 rokov )so skoliozou? Viem často majú deti v puberte ale mňa by zaujímalo čo vám najviac pomohlo u tak malých detí aby sa to nezhoršovalo. Či sa nájde vôbec niekto komu korzet cvičenie pomohlo a zastavilo sa to.

cyberk
27. feb 2022

mate pocit, ze vase dieta ma fakt skoliozu podla jeho postoja/ako chodi?
ja ked som bola ako dieta na vysetreni tak mi tam tiez doktorka trepala ze mam jednu lopatku vysie ako druhu.. nasi v panike by uz aj ten korzet riesili... potom sme zisitli, ze tuto skoliozu diagnostikuju skoro kazdemu druhemu dietatu..
spociatku som mala nariadene nejake cviky,, ktore som cvicila tak .. tyzden? dva? (otravovalo ma to...) ja som navonok vyzerala uplne ok ani som nic nezvycajne so mnou necitila... a teraz pod xx rokoch stale ziadne problemy s chrbticou...
Tak asi treba zhodnotit ako vazna je ta situacia aby dieta nemalo zbytocne traumu ze ho obliekate do korzetu v ktorom vyzera ako postih.... (ano tak som to vnimala vtedy, lebo to tak zial aj vyzera)

kandrea
autor
27. feb 2022

@cyberk áno samozrejme diagnostikoval to ortopéd je to viditeľné ..

martinaju
27. feb 2022

@kandrea cvičenie určite pormôže ale poctivé cvičenie, plávanie, mne osobne korzet nepomohol ale su deti ktorým pomohol hlavne ak maju korzet od nižšieho veku a nosia ho často. SM system je tiež super len dieťatko treba motivovať a napríklad cvičiť s ním. Tie cviky su rehabilitačné a teda myslím si že nikomu neublíži si precvičiť telo. Držím palce. Ak je viac stupnovat 40+ odporúča sa operacia. Ale cvičením sa dá vela ale to dieťa to nepochopí a bude to v ímať že ho do niečoho nútite preto by som to osobne zvolila ako spoločnú aktivitu. Plávanie to iste a ten SM system ozaj veľmi pomáha na chrbticu skúste aj to.
Osobne by som to cele inak brala keby cvičí niekto so mnou a nie sama alebo že nadomnou niekto stal absolútne ma to nebavilo.

gemerka17
27. feb 2022

Jedine čo pomôže je cvičenie. V prípade vyššej krivky (viac ako 20 stupňov) treba makať na cviceni poriadne. Samozrejme deťom sa nechce, čiže bude ho ťažké motivovať. Vyhľadajte odbornika na SM systém a nech nastaví presne cviky na danú krivku. A preboha v žiadnom prípade nechoďte plávať. Plávanie krivku nezlepší, čo je horšie môže ju zhoršiť. Jedine plávanie znaku na krivku pôsobí neutrálne, ostatné je len chrbticu záťaž. Je to z toho dôvodu, že pri plávaní nemáte oporu v nohách ako pri cvičení. V tak malom veku pokiaľ teraz nebudete makať na cviceni ako fretky tak sa to vypomsti v puberte a krivka sa môže veľmi zhoršiť.

nely1704
27. feb 2022

@kandrea treba cvičiť pravidelne, deti motivovať aby cvičenie bolo ich bežná súčasť života. Nestačí raz za dva týždne . Určite sa to môže stabilizovať , treba skrátka posilňovať svaly. Určite by som to nezľahčovala ako tu píšu ženy v niektorých diskusiách. /Mám skoliozu a nič ma nebolí / skolioza neboli sama o sebe

kandrea
autor
27. feb 2022

Ďakujem... áno jasne počítam s každodenným cvičenim a jasne že sa zapojim...skôr som chcela priamo info od mamičiek ktoré si týmto prešli....

nely1704
27. feb 2022

@kandrea ja mám skoliozu cca zistenu v 10 r. Viacmenej som cvičila pravidelne ( 2-3 x do týždňa ) teraz som dospelá žena a cvičím stále. Nezhorsovalo sa mi to, no stále cvičím aby som neskončila na starobu zle, prip. nemusela ísť na operáciu. A môžem potvrdiť, že pravidelným cvičením sa dá problémom prechádzať 🙂 určite odporúčam SM cvičenie

kacena4
27. feb 2022

otoped vam predpise bandaz alebo korzet na nosenie + pravidelne cvicenie. velmi dobry je sm system

horalka1986
27. feb 2022

Ja mam 3,5 rocnu. Pol roka mame dg skoliozu. 34 stupnov. Nosi korzet, momentalne len na fixaciu a ma upravene cviky. Nesmie plavat, nesmie jazdit na koni. Po pol roku sa jej to nezhorsilo a za mesiac nam budu robit dalsi korzet na zatlacanie, takze ti mozem potom povedat, ci zabralo. 😉

kandrea
autor
27. feb 2022

@horalka1986 ďakujem a držím palce nech to zaberie.