Ribomunyl. Aké s ním máte skúseností?

mimi109
5. mar 2011

maminky aké máte skúseností s týmito tabletkami ? dcérke pre opakované angíny imunoalergologička nasadila ribomunyl, užívame ho vždy prvé 4 dni v mesiaci, ale vždy keď jej ho dám do tretieho - štvrtého dňa dostane hnisavú angínu, neviem či je to len blbá náhoda alebo to môže byť nepriaznivá reakcia tela na tabletky, má niekto podobný problém ??? vopred ďakujem za každú odpoveď

sisaha
5. mar 2011

@mimi109 moja dcera to tusim tiez uzivala v takom veku ako tvoja. Tiez si spominam, ze som nepostrehla nejake zlepsenie stavu. Co sa tyka zvysenia imunity, alebo obmedzenia infektov, velmi jej pomohol Isoprinosine a momentalne uziva Broncho-vaxom.

alami
5. mar 2011

@mimi109 Myslím si, že je to blbá náhoda, nemá ti prečo z neho ochorieť. starší syn ho užíva už cca 5 rokov a má sa lepšie, nebýva tak často chorý - mal veľmi slabú imunitu, teraz býva chorý len sem tam - tak ako iné deti 🙂

metlonka
5. mar 2011

moja dcera ho tiez brala a vobec jej nepomohol, teraz berieme Isoprinosin a ten jej tiez vobec nezabera ☹
nadalej mava stale sopliky a pokasliava 😒
mam pocit, ze jej davam vsetky tieto sirupy na imunitu uplne zbytocne, aj tak je stale chora 😠
asi z toho musia jednoducho vyrast 😉

danielik79
5. mar 2011

@mimi109 no moji to berú každý polrok a nevidím rozdiel skôr ich bolieva z toho bruško.Asi na každého to učinkuje inak.

zucha
5. mar 2011

stredna dcera mala casto zapal usi a nasadili jej to a pomohlo. Teraz ak je chora, ma len bezny sopel. Odkedy to dobrala, nemala ziadne atb. 😉 (musim si zaklopat)
Ale nebrala tabletky, ale liek bol v prasku a zarabal sa v troske vody a to musela rano vypit na lacno

mimi109
autor
6. mar 2011

@zucha nemali ste to náhodou imunor ? ten je práškový a zarába sa do trošky vody, tiež sme ho mali a pri ňom problém nebol, pri tomto ribomunyle veru nevidím žiadne zlepšenie

manžel si včera spomenul, keď bol pre recept tak mu lekár povedal, že máme čakať na angínu 😕 , ale vyzerá to tak že teraz sa 1x zaobídeme bez ATB, síce hrdlo zahnisalo trochu, ale striekam jej tatntum verde sprej, 3x klop asi zabralo

ešte má dcérka ten ribomunyl brať 4 mesiace a vážne uvažujem že jej ho už nedám, ale zas mám obavy aby som niečo nepokazila... 😒

tintinka
6. mar 2011

moj syn ho tiez berie..treti mesiac teraz, este v aprili a v maji bude brat ...bral jeden mesiac isoprinosine a potom mu dala lekarka ten ribomunyl..zatial nevidim zlepsenie..ale vraj pocas liecby este moze byt chorlavejsi..tak uvidime ako to bude potom

zucha
6. mar 2011

@mimi109 nie, mali sme ribomunyl. Detom do troch rokov davaju v prasku a vacsim tabletky

jana_rybka
7. mar 2011

@mimi109 aj my sme ho brali celkom dlho, ale vysadila som jej ho, tiez vzdy po 3-4dnoch ochorela, vraj je to normalne a buduje sa tak imunita. Po polroku nenastalo ziadne zlepsenie, stale bola chora, okrem toho mala kazdy den uzivala aj prenentan a imunoglukan, podla odporucania lekarky, ale ziadne zlepsenie. Tak som sa na to vykaslala, na co mam do nej stale davat nejaku chemiu, ked jej to aj tak nepomaha.

desszi
7. mar 2011

@mimi109 nie si prva ani posledna, ktora nevidi ziadny efekt po brani ribomunylu, dokonca zhorsenie, my sme ho tiez mali brat, sice na inu diagnozu, ale po precitani letaku a obtelefonovani znamych zdravotnikov aj nezdravotnikov, ktori ho brali, som ho synovi nedavala

macka01
7. mar 2011

no nám zasa pomohol,syn dlhšiu dobu potom neochorel,nesmieš čakať zázraky po 2 či 3 mesiacoch užívania,väčšinou ho dávajú na 6 mesiacov,no môže aj viac,to zváži DR.Každé dieťatko je iné

mariabilla
7. mar 2011

Ahojte, ani ja nemam dobru skusenost s ribomunylom hned po prvej tabletke v noci vysoka teplota, afty v puse,
zvracanie a to nikdy nevracala a bude mat 4 roky a teraz ma jacmen na oku. Proste parada.....
Nedavam jej to podla mna to jej nepomaha skor naopak.

mimi109
autor
7. mar 2011

@macka01 berieme to už od septembra min. roka , takže za 7 mesiacov by sa dáky " zazrak " snáď dostavil 😉

macka01
7. mar 2011

mimi to je fakt,zbytočne pchať chémiou ak teda ani náznak zlepšenia nie je,možno dáke iné prípravky na imunitu.
môj malý býval strašne chorý,ešte vlani od jesene do jari,teda predvlani,potom mal tú liečbu ,plus 2 týždne pri mori a ťuk ťuk,tuto zimu nie je chorejší než iné deti v škôlke,tak sa hadam z toho dostavame

sisinka76
7. mar 2011

maminky, pozreli ste si niekedy, co ten ribomunyl vlastne obsahuje? http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/spc/ribomu... pozrite si bod 2. ja som ho synovi nedala

martinka05
8. mar 2011

No my sme ho brali 6 mesiacov minulého roku kvôli opakujúcim sa laryngitídam a musím poklopať, že túto zimu sme laryngitídu nemali 😉

modra1
8. mar 2011

Môže to byť reakcia, poraď sa s lekárom, ja by som žiadala nejakú zmenu keby bola zakaždým reakcia. Môj syn mal reakciu na Bronchovaxom, ktorý bral preventívne, vždy po 4 dňoch teploty. Alergologička mu preto ďalší rok odporučila Ribomunyl, ale iba po polovici tablety (mal 5 rokov) a začal ho brať v apríli, nikdy mu nedávala preventívnu liečbu na obdobie infektov, vždy smerom k letu. Podľa jej vysvetlenia a príbalového letáku je to akoby nastoľovanie tolerancie, "liekové očkovanie". Chorobnosť sa nasledujúci rok výrazne znížila, ale pripisujem to najmä tomu, že vďaka dcérke sme doma bezmliečni a v škôlke som sa dohodla, že nepije mlieko, neje jogurty a jasne mliečne jedlá. Takže celú zimu bol zdravý, no aby mu nechýbalo, pred mesiacom chytil v škôlke šarlachového streptokoka, dostal z toho zápal ucha a asi pôjde von mandľa.

mimi109
autor
8. mar 2011

@sisinka76 😒 😒 😒 kokšo , tak toto ma presvedčilo že od apríla jej to už nedám, že ja koza som si skôr ten príbalový leták nepozrela 😖 , nech si to tá doktorka zje sama 😠

felixa
9. mar 2011

@mimi109
spominala si tu, ze aj teraz ma tvoja dcera zhnisane hrdlo a ze 1x nedavas ATB. Daj malej ale spravit kultivacie z hrdla, ci tam nema Streptococci, lebo tie treba preliecit penicilinom, inak mozu sadnut na srdiecko alebo pod. a hrozi reumatoidna artritida. Popr. pri nejakom odbere krvi jej daj vysetrit aj ASLO.

maca793
10. mar 2011

my ho berieme už 2 rok za sebou hlavne v zimnom období a musím povedať, že malá je menej chorá, prakticky vôbec cez zimu. teraz sme neboli ani raz choré, ani soplík nemala ako po iné roky. ja mám dobrú skúsenosť. chvalabohu nemala žiadnu reakciu na liek. možno je to zhoda náhod že dieťa po užití lieku dostalo teplotu, nejakú chorobu.

macka01
10. mar 2011

a ktore lieky nemaju v sebe kadejaky sajrajt???ATB ti naburajú imunitu,travenie ,....a užívame,ak je niečo veľmi nebezpečné tak to predsa nedovolia užívať,bylinky sú možno super,ale čo s nimi vyliečiš,či chceme či nechceme bez chémie sa neobídeme

macka01
10. mar 2011

ked sa dá niekto očkovať proti chrípke,tak vakcína predsa tiež obsahuje malé množstvo vírusu,tým si práve buduješ tú odolnosť

aylin
7. feb 2012

@sisaha
@modra1 ahojte mamicky,prepacte ze tu takto otravujem skoro po roku,ale dcere predpisal doktor broncho vaxom,ma to brat 10 dni a 20 dni pauza 3x, minuly tyzden bola chora a neboli sme u nasho detskeho lekara,lebo je strasne daleko,ale boli sme u nasho praktickeho a druhu davku dostala az v sobotu,to bolo ale o 2dni neskor ako mala brat...tak nam dr povedal...a dnes ma horucky,z druheho balenia vybrala 4 kapsule,boli sme zas u dr a ten mi ani nevedel naisto povedat,ci ma virus alebo je to z tych kapsul na imunitu a povedal,ze jej nemam davat... ale tak to sa predsa nemoze raz tak a raz onak? bud berie alebo nie? alebo? ja uz som z tychto dr tu blba a nastvana...davali ste vasim detickam broncho vaxom aj pocas choroby? alebo ako ste to robili? dakujem vopred za odpoved 🙂

sisaha
7. feb 2012

@aylin ano, aj pocas choroby to uziva.. my male ale kuru na 4 mesiace, teda prvy mesiac kazdy den, potom mesiac pauza a dalsie 3 po sebe nasledujuce mesiace iba prvych 10 dni a 20 dni pauza. Moja dcera ma ale 13 rokov, tak mozno preto mame ine davkovanie..

sisaha
7. feb 2012

@aylin ved nech lekar vezme CRP na vylucenie virozy.

aylin
7. feb 2012

@sisaha dakujem za radu... no dnes bol nas dr ako vymeteny...strasne som zla...cloveka akurat dopletie a raz vravi tak a raz onak...a potom clovek nevie co ma robit...

sisaha
7. feb 2012

@aylin asi vymrzol 😀

modra1
8. feb 2012

@aylin no predovšetkým by mal ten liek predpisovať alergológ a s ním by sa malo prípadne upravovať dávkovanie, veď je to liek na podporu imunity. Môj syn mal zvýšenú teplotu a slabú nádchu ako reakciu na Bronchovaxom, počas užívania chorý nebol. Vzhľadom k jeho vyššej chorobnosti od jesene a zimy nastavila alergologička užívanie od apríla do septembra. Ďalší rok kvôli týmto nežiadúcim účinkom už nebral Bronchovaxom, ale Rybomunil v polovičnej dávke, tiež v lete. Nebudem ti nič radiť, lebo nie som lekár, ale dávkovanie máte nastavené ako prevenciu, podporu imunity, takže tým by sa mal lekár riadiť. Prípadne sa opýtaj v príslušnej diskusii ORL lekárky strapco13, je veľmi milá a ochotná.

barbi7
14. máj 2012

@modra1 Ahoj, aj synovi ribomunyl zabral, nemal nan nejaku reakciu? My sme ho zacali brat tento mesiac a dcera dostala na 4den sopliky a teraz zatial iba rano ma vlhky kasel. Tak neviem ci to pripisovat ribomunylu..alebo ist s nou k lekarke,nakolko mame naplanovanu operaciu nosnej mandle na 6.6., sopliky su stale priesvitne, no ten kasel sa mi velmi nezda.. 😒 ..zatial iba rano, v noci kludne spinka.

modra1
14. máj 2012

@barbi7 "Môj syn mal zvýšenú teplotu a slabú nádchu ako reakciu na Bronchovaxom" Ďalší rok kvôli týmto nežiadúcim účinkom už nebral Bronchovaxom, ale Rybomunil v polovičnej dávke" 😉 Či zabral neviem, malý nebýval často chorý, akurát keď už ochorel, tak to skončilo uškom. Minulé leto sme mu dali vybrať mandľu, odvtedy je lepšie.