Potenie nôh 5 ročnej dcérky

damijanka
16. júl 2015

Milé mamičky, prosím vás o každú radu, názor, pripomienku, skúsenosť čokoľvek ......
Mám 5 ročnú dcéru, ktorej sa nenormálne potia nohy , potom to strašne zapácha , ako starému chlapovi a to do slova a do písmená.
Neviem si s tým rady a ani neviem,čo je na to dobré, čo by pomohlo ......
Už som z toho zúfalá ☹

danna85
16. júl 2015

@damijanka napada mi prirodny krystal kamenec...

ewelinna
16. júl 2015

Driclor, alebo Excipial deo forte- z lekarne...

nair
16. júl 2015

Ak nemá plesne medzi prstami a na nechtoch, ani žiadne iné kožné (alebo iné - napr. hormonálne) ochorenie, tak sa s tým jednoducho treba zmieriť a bojovať dostupnými prostriedkami..
Aj mne sa od detstva potia nohy. Keď sme rástli, mali sme občas lacnejšie umelé ponožky, tenisky, papuče, jednoducho neboli vždy peniaze na kvalitu, keďže sme z toho za pol roka vyrástli.. V puberte som si na to začala dávať pozor, ponožky z bavlny, topánky kožené, vždy keď sa dá prezuť sa do papúč (s otvorenou špicou), prísne dodržiavať hygienu, prať, čistiť a dezinfikovať topánky.. A, môj muž má aj tak oproti mne nohy voňavé, viem, že s tým jednoducho nič neurobím.

damijanka
autor
16. júl 2015

@nair no nemá nič, teda neviem o tom, aby bol nejaký iný problém, nikde som s tým ešte nebola

damijanka
autor
16. júl 2015

@danna85 vyskúšam , ďakujem

damijanka
autor
16. júl 2015

@ewelinna vyskúšam všetko, ďakujem

nair
16. júl 2015

@damijanka Držím palce.. Ak nezaberie nič z odporúčeného, spomeň to na preventívke lekárke, nič tým nepokazíš.. Ono to môže byť aj pre dcérku s vekom dosť nepríjemná záležitosť, takže to treba čo najlepšie riešiť..

damijanka
autor
16. júl 2015

@nair Ja viem, bude sa za to v puberte hanbiť hoci aj teraz je to problém v škôlke

simsalabim
16. júl 2015

@damijanka mna tiez napadlo, ci nema nejake kozne alebo hormonalne ochorenie. A okrem toho - urcite je dolezita aj kvalita topanok, teda ich material a ako sa v nich noha vetra. Dcerke smrdia nohy aj v sandaloch? Co ma obute v skolke?

damijanka
autor
16. júl 2015

Keď ma takú vzdušnejšiu obuv tak sa to dá vydržať , nesmrdia ale potia sa strašne

danna85
16. júl 2015

@ewelinna @damijanka s tym driclorom by som bola opatrna pri 5r. dietati. Je to silna chemia, aplikovala som si ho na podpazusie a stipalo ma to jak fras a strasne mi to presusilo pokozku.

nair
16. júl 2015

@danna85 @damijanka S tým by mali aj v lekárni poradiť.. Vždy je dobre povedať lekárnikovi pre koho to je a nechať si poradiť (ak je lekárnik ochotný samozrejme 😉 )..

simsalabim
16. júl 2015

@damijanka urcite to chod dat vysetrit, snad to bude nieco, co sa da riesit a nebude tym postihnuta do konca zivota, lebo to je fakt neprijemne. A davaj jej co najvzdusnejsiu obuv, uzavrete topanky len ked je chladno alebo ked prsi. Nech inak beha v sandalkach, aj vonku aj dnu. V skolke ma vela deti tie klasicke latkove papucky to je podla mna brutal, z toho musia brutalne smrdiet nohy asi kazdemu. Do skolky jej davas sandalky, ci beha v uzavretej obuvi? Lebo ak je v uzavretej, tak potom jej ta noha v tom kvasi a nedivim sa, ze pri jej predispozicii k poteniu potom nasleduje zapach.

topier
16. júl 2015

@damijanka súhlasím s danna85, že ten Driclor nie je najlepší nápad, určite by som sa poradila v lekárni. Ja som ho používala na podpazušie, pomohol, ale svojim deťom by som ho asi nedala.. No skús si niekde vygoogliť nejaké kúpele na nohy. Myslím, že sú na to nejaké byliny, ktoré pomáhajú, ale nejako presnejšie som to neštudovala. Ujo Google ti určite rád poradí :D

simsalabim
16. júl 2015

@danna85 mam podobnu skusenost s driclorom, pouzila som ho jediny raz a po 5 minutach som ho musela utekat zmyt...podpazusie som si leicila niekolko dalsich dni. Strasne silna chemia.

damijanka
autor
16. júl 2015

No asi pôjdem niekde predsa za tým lekárom a skúsim kupovať bavlnené ponožky a značkovú obuv, čo mi ostáva

simsalabim
16. júl 2015

@damijanka podla mna obuv nemusi byt znackova, ale mala by byt vzdusna, teda z prirodnych materialov, koze, platna...v dnesnej dobe to uz je problem, zohnat cisto kozenu detsku obuv. Napr. tenisky, hoci aj znackove, su vlastne z umeliny - napr. take adidasy su zriedkakedy kozene. Ale mali sme take, co boli "luftovacie" - zo spodu boli dost velke otvory a ked bolo mokro, tak cez ne aj navlhli.... Ja som mala aj zname geoxy, ale neohurili ma.... Nepises, co jej obuvas v skolke - nebude problem prave v papuckach? Bavlnene ponozky tiez nie je jednoduche zohnat, ale skus zohnat aspon take s co najvyssim obsahom bavlny a pripadne menit aj niekolkokrat denne. A pre zaciatok by som mozno skusila sprej proti poteniu noh - Driclor je vazne strasne agresivny.

nair
16. júl 2015

@simsalabim Tak tak, nie je značka ako značka.. Detská obuv sa často dá kúpiť aj v zdravotníckych pomôckach, pokiaľ majú širší sortiment, majú tam často kvalitné a pekné topánky. Alebo by som hľadala staré klasické obuvi, kde majú naše značky, nie čínske 😉
Čo sa týka papučiek, neviem, či to je tak aj dnes, ale my sme napr. ešte na základnej škole nesmeli nosiť šľapky (sandále asi áno), a zdá sa mi, že v škôlke sme museli mať "plné" papuče.
@damijanka A ešte mi napadlo, strihať pravidelne nechty na nohách, aj pod nimi sa v teple a vlhku rady množia baktérie.

damijanka
autor
16. júl 2015

Veď robím, strihám, kupujem a všetko možné robím čo viem a môžem, no aj tak si neviem s tým rady ....
A áno v škôlke musia mať celé papuče 😒

lorela
16. júl 2015

@damijanka To, aby si nedávala dieťaťu chémiu určenú pre dospelých tu už odznelo... 😉
Ja takisto radím spomenúť tento problém lekárke, nenechať sa odbiť a požiadať napr. o krvný rozbor. Druhá vec je, že nadmerné potenie nemusí signalizovať nič závažné a ide len o problém kozmetický. V tom prípade musíš dbať o to, aby dcérka nosila len bavlnené, 100% bavlnené ponožky a celokoženú obuv, v ktorej noha môže dýchať. Umývať vlažnou vodou a tuhým mydlom ráno a večer, poprípade v lekárni by ti mohli poradiť prípravok do vodného kúpeľa na nohy.

damijanka
autor
16. júl 2015

@lorela ďakujem za radu, ja skúsim asi naozaj všetko

jankapo
16. júl 2015

@damijanka mojmu synovi sa potia nozky a tiez strasne smrdia, umyvame a menime ponozky, zvykli sme si...nic ine mu nedavam...ma to po mne, mne sa ako dietatu nohy takto potili a dokonca som trpela aj na mykozy, casom to same preslo....pamatam ako mi umyvali nohy v hypermangane, ale asi kvoli dezinfekcii, proti mykozam....

simsalabim
16. júl 2015

@damijanka hm, to s celymi papucami skusali v skolke kedysi aj na mna - starsej sa tiez velmi potili nohy - ale velmi rychlo pochopili, ze cele papuce jej jednoducho nedam aj keby sa na hlavu postavili. Myslim, ze by to mali akceptovat aj od teba a ak nie, urcite to vyriesi papier od dr. Ako pristpuju k detom, co nosia ortopedicke sandale? Tam tiez trvaju na celych papuciach? Nie? Lebo maju zdravotny problem? Ved aj tvoja dcera ma... ja by som tie papuce hned vysmarila von - v tomto teple v tom ma byt? Ved by nohy smrdeli aj mne. Nabehni do obchodu, tersz su vypredaje, kup sandale ako prezuvky, aj o cislo vacsie, aby si mala, ked nozka podrastie. Ani by som sa v skolke na nic nepytala, len by som malej obula sandale a bodka.

damijanka
autor
16. júl 2015

Pôjdem po ten papier ku lekárovi, možno mi dá a musím to nejak poriešiť , veď to je des

damijanka
autor
16. júl 2015

@jankapo ďakujem krásne, aspoň , že nie sme samy

oslo1
16. júl 2015

Chod k lekarke, hormonalny profil nech jej urobi.
Dcere po prichode z vonku umyt nozicky a doma moze behat aj bosa, nech jej dychaju.
Do skolky sandalky, este sa uzavretych topanok nanosi dost.
Vyberat iba baglnene ponozky a kozene topanocky, pocas dna umyvat nozky a aj menit ponozky.

damijanka
autor
16. júl 2015

@oslo1 veď asi nakoniec pôjdem k tej lekárke a tá obuv kožená je tak strašne drahá .....

jankapo
16. júl 2015

@damijanka nam ani kozene topanky nepomahali 😒 nozka sa aj tak spotila a smrdela, ja kupujem lacnejsie, aj tak po 2-3mes. vyhadzujem... 😖

damijanka
autor
16. júl 2015

@jankapo veď noha rastie, nie ako nám dospelým .....

katarinamarkova
16. júl 2015

@damijanka nohy sa potia...ano aj detom....a ano je to uplne normalne.....ze smrdia? ano samozrejme v celych papuckach, ci vobec v takomto teple v hocijakych papuckach budud smrdiet.......a potit sa.....
na doma jej kludne daj len ponozky....alebo nech chodi bosa, ak nemate extra studenu podlahu.
a skolka? - to ti kto povedal ze MUSIA mat deti cele papucky? mozno tak skolka odporuca pevnu obuv....co kludne mozu byt aj prakticke lahucke ale dobre sediace sandalky......ale aby deti v skolke museli mat v 40st. horucavach cele papucky? ved to je nezmysel.