Pomohlo vašim deťom užívanie liekov na alergiu, keď mali zväčšenú nosnú mandľu?

1mina
3. máj 2023

Bola som s dcerou na Orl, pan doktor odporucil vybratie nosnej mandle - hlavne kvoli zhorsenemu sluchu, na jednom usku ma.slabu nedoslychavost, na druhom mala nejaky tazsi stupen neviem teraz uz ci mi hovoril stredny ci najhorsi, plus nejaku tekutinu v tom usku. Samozrejme je aj casto chora, atb atd. Samozrejme ako vystresovana matka som sa zlakla a pytala som sa ci by jej nepomohlo este keby sa jej nasadia nazad lieky ktore mala na alergiu (alergologicka jej ich skusila vysadit pred par mesiacmi). Doktor vyzeral ze moc tomu neveri ze to pomoze ale ze nema s tim. Problem da jej ten mesiac, ale potom ak sa to nezlepsi zeby na mojom mieste neodkladal uz operaciu aby sa jej s tim horsim uskom nieco nestalo. Teraz doma rozmyslam ci to vobec malo zmysel s timi liekmi ze zrejme len zbytocne zdrzujem 🙈 mate niekto skusenost zeby to zabralo ?

jesenzima
3. máj 2023

@1mina nezdržiavaj,nestresuj, daj je to vybrať. Je to jednoduchá operácia, druhý deň ste doma. Dcéra to už má vyše roka za sebou a nebola od vtedy hádam ani chorá 🙂

stanulienkat
3. máj 2023

To ti pomoze trochu a na chvilu. Nenechaj ju trapit sa. Daj jej vybrat mandlu, kym jej nezhorsi zdravie.

patka06
3. máj 2023

Neváhaj a nechaj vybrať, zbytočne tlačiť dieťa liekmi, keď mandľa spôsobuje takéto problémy.

panonia
3. máj 2023

Pomohlo len vybratie... rano sme prišli a večer boli doma. Dcéra ani nevedela že bola na operacii.

babulkomale
3. máj 2023

@1mina nie som za operaciu za kazdu cenu ale pri takomto naleze by som dala operovat

zuzkaa1991
3. máj 2023

@1mina ja vaham vybrať nosné mandle ale urcite neváhat ak uz tlaci mandla na uska...aj tak su dlhe čakacie lehoty takze určite jej dajte vybrat...ja riesim to 2rok co vaham ale našťastie uska su ok opat som objednala ju po roku na orl nech skontroluju uska malej a podla toho sa zariadim .....ale zas moja nema atb možno dvakrát do roka nasa bez crp neda antibiotika

1mina
autor
3. máj 2023

Ďakujem ženy, no doma som rozmýšlala že asi som zbytočne uz stresovala s timi liekmi, aj doktor mi to tak naznacoval ale ze ked chcem jemu ten mesiac hore dole nevadi ale ze potom by nevahal kvoli tim uskam aby jej to neuskodilo 🙈 az teraz doma rozmyslam ze asi to nemalo zmysel. A kolko sa tak caka na operaciu napriklad ? Tn kraj

tinkavvv
3. máj 2023

@1mina ked to uz sposobuje problem so sluchom, nevahaj. V Tn nemocnica objednana po vianociach a termin op bol 17.3. Takze cim skor objednaj.

zuzubb007
3. máj 2023

No, kvoli uskam by som volala na termin hned, lieky nepomozu v tychto problemoch len vybrat mandle cim skor, my sme cakali 3 mesiace na termin

ajsha123
3. máj 2023

My sme mali podobný nález, ta mandla zvnútra tak tlačila na vnútorné ucho, ze tam mala čosi zdeformované... Možno som to nenapísala dokonale odborne, ale tak mi to povedal doktor... Počas operácie prišiel doktor za mnou ako matkou, ci súhlasím s tým, ze jej musia vložiť do toho prechodu (medzi uchom a nosom) takú trubicku na vyrovnávanie tlaku a aj aby sa to vo vnútri uzdravilo... TrištvrteRok sa jej nesmela do ucha voda, bolo leto, žiadne kúpanie a tak... Az kým sa to nezahojilo...
Ono, lieky na alergiu nie sú od veci, aspon jej to tam odpuchne, ale operácii sa nevyhnete. Kedze čakacie doby sú väčšinou niekoľko mesiacov, tak to bude tak akurát, aspon to do operácie prežijete... V úvodzovkách prežijete... Je silná pelova sezóna...

ajsha123
3. máj 2023

@ajsha123 este dopíšem. Druhá dcéra mala tiež tak veľkú mandlu, ze jej to tlačilo na vnútorné ucho a uz dobre nepočula, ale mala ju menšiu, ako tá prvá dcéra, ktorej museli prepichovat bubienok a vkladať tam tu trubicku... Doktor sa vyjadril, ze ta druha dcera to nemala az v tak zlom stave... Čiže dedukujem, čím dlhšie sa to odkladá, tým väčšia mandla narastie, tym horšie... Aspon tak to bolo u nás

fiafia
3. máj 2023

@1mina nečítam komentáre ale nezdrzuj,nepredĺžil nevyhnutné kým sa to ešte viac nezhorší. Ak už mandle tlačia na uši,tu nieje o čom...

fiafia
3. máj 2023

@fiafia nepredlzuj

1mina
autor
3. máj 2023

@tinkavvv dakujem, bo viete ako ja taka vysokovana ani som necakala taky zly nalez, tak som este skusala ze ci fakt nemoze nieco pomoct, ale asi to nema zmysel. A prosim vy ste boli v tn ,? Ako to prebiehalo cele ? ak sa vam chce napisat 🙂

1mina
autor
3. máj 2023

@ajsha123 ano no on mi hovoril ze je sice aj dost chora, co byva fakt ale ze prikarne kvoli tomu by to tak neriesil ze to tak byva u skolkokarov, ale kvoli tim uskam no... A ona ma praveze alergiu na roztoce, takze celorocnu 🤦 len su lepsie a horsie obdobia. Ja som stale bola v tom, ze co nema tolko problemy z toho ze jej alergologicka skusila vysadit lieky, ci by to sa zazracne nevyliecilo keby ich znova berie 😂 ale potom som doma nad tim rozmyslala ze asi je to kravina, doktor suhlasil na ten mesiac kedze asi to tak rodicia skusaju a ze jemu uz ten mesiac nevadi ze skusime, ale sam mi naznacoval ze jedine iste riesenie budu tie mandle....

1mina
autor
3. máj 2023

@ajsha123 dalsia ved ma napadlo ze zas nemoze ani tie lieky brat stale, teda asi to nieje tiez bohvieco, a zrejme ked ich za vysadi tak zas budeme tam kde sme boli

1mina
autor
3. máj 2023

@fiafia ano hlavne kvoli tomu nas objednala detska na orl, ze som jej hovorila ze.slabsie pocuje ked ma nadchu hlavne 😏 ale ani som necakala ze az. Takto ma zle tie uska, respektive to jedno ze cele zle

jesenzima
3. máj 2023

@1mina my sme čakali v TN na termín cca 3 mesiace

fiafia
3. máj 2023

@1mina ja som to tiež odkladala, však operácia, narkóza, je to malé dieťa človek má obavy... Po čase mojej dcére už nezaberalo nič, už nebolo týždňa aby bola zdravá, nevládala sa hrať, jesť, dýchať lebo ich mala tak zväčšene. Koľko noci som presedela pri posteli a počúvala hrozne chrápanie. V Tom čase sa naším jediným cieľom stalo udržať ju v stave aby mohla ísť na operáciu, to znamenalo prerušiť dochádzku v škôlke, s nikým sa nestretávat, nikde neísť aby náhodou neochorela... Zhoršiť sa to môže veľmi rýchlo a potom to bude problém...

1mina
autor
3. máj 2023

@fiafia no vsak toto ze clovek ma hhned v hlave narkoza operacia 🙈 ale zas keby si to vopred tak premyslim ze to ma take zle so sluchom, asi by som ho uz neskusala na tie lieky este presvedcit. Ona akoze ani nechrape v noci, pokial nema sople, spi sice stale s otvorenou pusou...ale teda zdalk sa mi ze slabsie pocuje ale ani ma.nenapadlo ze na jedno usko skoro vobec 🤷 ...jasne sak toto ze vkuse choroby. Aj ona si ani neoametam kedy.bolo zeby nemala sopel, to ma ze vkuse. A do toho sa striedaju anginy a podobne veci, tento rok mala neviem ci dve ci tri antibiotika uz. A to cely januar bola doma lebo mala mononukleozu. No vkuse cosi

1mina
autor
3. máj 2023

@jesenzima prosim Vas a ako to cele.prebieha ? Kludne mi mozete do spravy napisat

tinkavvv
3. máj 2023

@1mina len sprostredkovane info, lebo s dcerou bol muz, ja este kojim mladsiu. Operacia, pristup lekarov bol vraj uplne ukazkovy. Akurat tie papierovacky rano trvali, dceru brali az poslednu. Denne operuju tri deti, takze az okolo 11tej sla narad. Pol hodinu pre OP daju naladovy sirup (dcere vobec nezabral 🙂) a potom uspia maskou. Az potom napichnu kanylu. Po operacii s nou manzel hned bol na pooperacnej izbe asi hodinu. V Tn sa prespava jednu noc a rano prepustaju, ak nie su komplikacie. Teraz spatne by som asi zvazila PB - tam prepustaju ten den.

1mina
autor
3. máj 2023

@tinkavvv dakujem, no inak to keby dcere ten naladovy sirup nezabral tak ona bude tak vyvadzat ze ja neviem akoby ju vobec zobrali uspat 🤦 ... A manzel spal s nou normalne prosim Vas v nemocnici ? Tiez by som radsej asi volila tam kde nas pustia ten den domov

tinkavvv
3. máj 2023

@1mina ano, normalne mal postel kazdy doprovod.

1mina
autor
3. máj 2023

@tinkavvv dakujem za info, lebo to by ona nedala bezo mna

tinkavvv
3. máj 2023

@1mina to je predsa samozrejme. Drzim palce.

fiafia
3. máj 2023

@1mina nechcem sa starať ale ja už by som radšej ostala 24 hodín na pozorovaní, škoda,že u nás taká možnosť nebola

1mina
autor
4. máj 2023

@fiafia inak ked nad tim rozmyslam, asi mate pravdu. Neni to sice prijemne, ale jak sa poznam sama by som stresovala a pri hocicom volala na pohotovost ci je to ok po operacii :D a ked tam mozem byt s nou, nejako by sme to spolu dali tam.

zuzinabila
4. máj 2023

@1mina lieky mandlu nezmensia,max.zastavia jej dalsi rast,ked je to alergickeho povodu.ale tekutina v usku,tam uz by som necakala.skus sa ponorit pod vodu a pusti si hudbu v miestnosti.nejako tak pocuje tvoje dieta s tekutinou v uchu.+casom sa to moze zhorsit az do trvalych nasledkov.bohuzial,v okoli poznam aj take deti.

zuzinabila
4. máj 2023

@1mina a kazde dieta moze mat ine prejavy zvacsenej mandle,nemusia chrapat vsetky alebo spat a otvorenou pusou.zle tekutina v uchu a nedoslychavost je uz indikacia na operaciu jednoznacna.zazili sme si to s detmi viac krat ,boli sme nezavisle u viacerych ORL ,takze pisem vlastnu skusenost