Odborný detský liečebný ústav Trávnica. Kto sa chystá?

miska333
18. nov 2010

Ahojte je tu niekto kto sa tam chysta? My tam ideme 29.11

jamar36
18. nov 2010

@miska333 Ahoj aj my sa chystáme 29.11. Prosím Ťa, máš už nejaké informácie ohľadne ubytovania, stravy, programu a predovšetkým, čo je potrebné si so sebou zobrať?

miska333
autor
18. nov 2010

@jamar36 ahoj, pozri si stranku www.odlu.sk a je tam vlastne vsetko popisane, mi sme sa tam boli pozriet a boli velmi mily a vyzera to tam byt ok. ako mas strare dieta?

jamar36
18. nov 2010

@miska333 Mám 2 ročnú dcéru. Dnes som tam volala, pretože ma práve zaujímalo potvrdenie ohľadne očkovaní (je to uvedené na ich stránke) a také veci ako je vybavenie bežnej izby, obchody (potraviny, drogéria) a ich vzdialenosť, čo je dobré si so sebou zobrať, proste to, čo nie je uvedené na stránke. Predsa sú to 3 týždne, a aj keď budú za nami chodiť návštevy, nerada som, keď mi niečo chýba. A samozrejme som chcela vedieť, kedy (v akom čase) máme nastúpiť. 🙂

miska333
autor
20. nov 2010

@jamar36 mi tam budeme okolo 8hod a ked chces si mozes zobrat aj prach na pranie, ze tam maju pracku atd.
ja mam 10mesacneho syna a ma atopicky ekzem 😒

babulina
21. nov 2010

baby neviete od akeho veku sa da ist na pobyt?

miska333
autor
22. nov 2010

@babulina mame mesacneho chlapceka a ked sme sa tam boli pozriet tak nam povedali ze su tam aj mensie deticky

babulina
22. nov 2010

@miska333 dakujem no ked bude zle tak asi sa odhodlame ist tam, zatial to mame pod kontrolou, zvacsa sa mu ekzem zviditelnuje po ockovani, ked sa viac tlacia zubky alebo ked mne neni zrovna naj bolihlav a podobne, uvidim co povie na prve prikrmy, ako rychlo od podania papierov ste sa dockali terminu?

miska333
autor
23. nov 2010

@babulina marek mal od 2mesiacov ekzem a mal na to specialny krem ktory sa nam pred tyzdnom minul a ekzem sa objavil, sice krem mame uz novy aekzem nevidno lenze sa to vzdy vrati tak to ideme uplne vyliecit. no boli sme v pondelok u koznej a hned tam volala ze este na 29.11. je volny termin tak tam ideme,

babulina
23. nov 2010

no fiha, tak to docela rychlo ide, ja som myslela ze na jar by sme sli, lebo manzel ide sluzobne prec na dva tyzdne tak by to bolo idealne, len musim este vyzistit co s dcerou, ci moze byt tam s nami, lebo bez nej urcite nepojdem

miska333
autor
24. nov 2010

ja si myslim ze tam nebudeme moct ist, mne sa akurat nasiel flek inak by sme isli zaciatkom roka, ta kazdy 3tyzdne tam chodi nova varka-aspon tak som to pochopila. a mama 10mesacneho chlapceka, hore som sa pomylila 🙂

jamar36
24. nov 2010

@miska333 Ahoj Miška, čo za krém Vám zaberá na ekzém. Pretože my sme už vyskúšali všetko možné a stále to máme zlé.

miska333
autor
24. nov 2010

@jamar36 to nam dala namiesat kozna, ale iba ked mame krem sa to zlepsi , ked vysadime vyrazky su naspät, takto po tom pobyte sa to aspon uplne strati-pevne dufam, hadam sa tam aj stretneme 🙂

jamar36
24. nov 2010

@miska333 Miška, tak určite ten krém obsahuje kortikoidy. Daj na to pozor. V papieroch od kožnej máš určite napísané, čo ten krém obsahuje.

miska333
autor
25. nov 2010

@jamar36 ani len netusim, ziadne papiere nemam, na recepte to bolo napisany a ostatne si nechala kozna. ako vies ze to obsahuje? co to vlastne je?

babulina
29. nov 2010

tak uz mame termin aj my 1. -22.maj, ide niekto vtedy?

miska333
autor
2. dec 2010

@babulina mi sme uz aj doma, ale chodime sa tam pravidelne kupat

mirka73
17. dec 2010

tak aj ja som sa rozhodla s malou vyskusat travnicu - ideme 14.marec az 4. april 2011

miska333
autor
18. dec 2010

mi mame novy termin kvoli malemu chorobe 21.2.2011

babulina
19. dec 2010

@miska333 - tak skore uzdravenie prajeme 😉

miska333
autor
20. dec 2010

@babulina dakujem aj vam. vy ste sa tam objednavali alebo vas poslala kozna

mamca4
20. dec 2010

Dobrý večer, môžem sa pripojiť? my sme tam boli v oktobri. tiež nám už žiadne maste nezaberali, tak sme to vyskúšali. bola som tam s 3 deťmi, namladší mal 6 týždnov.a nebanujeme 😎

babulina
20. dec 2010

@miska333 -manzel tam volal len tak pre info, a oni ze ved kludne si nahlaste termin a potom po novom roku to mame spapierovat s lekarkou, a ze tak mesiac, mesiac a pol to potvrdit ci naozaj nastupime

miska333
autor
22. dec 2010

@mamca4 a pomohlo im to? lebo marekovi nic nezavera iba tie kortikoidne maste

@babulina idete s obidvomi detmi?

babulina
22. dec 2010

@miska333 -ak sa podari vsetko spapierovat tak by som chcela s oboma, ak nie tak nepojdeme, neviem si predstavit bez ninulky tri tyzdne 😖

miska333
autor
22. dec 2010

@babulina ja si myslim ze sa bude dat, ked som tam bola ten necely tyzden tak tam bola mamina co ma male dieta s ktorym tam je a druhe mala tiez lebo ho nemala kde dat, akurat zan doplatila

mamca4
26. dec 2010

dobrý deň, ja som tam bola hlavne koli 4-ročnému, ktorý má potravinovú alergiu skoro na všetko. boli sme pred tým aj v nemocnici, kde donho natisli vela liekov a doma to bolo potom ešte horšie. Aj na uv opalovanie sme chvilu chodili, ale nič. 😎 kupele ho uplne vyčistli, on tam bol najviac zaekzemovaný z tých detí. dávaju tam aj kortikoidné maste, ale minimálne, lebo sú zriedené, ale nemusíte ich používať, ani ja som ich nedávala. už sme doma 2 mesiace a je to v pohode. dodržuje svoju dietu, ale občas to poruší. potom som tam mala 7-ročného, lebo som ho nechcela nechať doma, on ma astmu a troška ekzém, a aj jemu sa koža zlepšila, je hladšia a nie je taka sucha,. a ešte máme babätko, vtedy mal 6 týždnom, bol tam najmladši, on sa teda nekúpal, zatial nemá problémy. 😎 Ak sa bude dať, skúsim vložiť fotku aký bol predtým a potom

mamca4
26. dec 2010
mamca4
26. dec 2010

Fotku maleho bez ekzému zatial ani nemám, ale je na fotke pri mene ako prvý.

miska333
autor
27. dec 2010

@mamca4 fuuu to mal dost zle a je super ze sa mu to upravilo, kedy sa mu to zlepsilo ? hned po prvom kupani?

mamca4
27. dec 2010

Hned po prvom kupani nie, ale postupne a uplne vyčistený bol asi po 2 týždnoch , ked sme prišli domov. Niekomu to tam išlo pomaly dole, ale uplný efekt to vraj ma až ked prídete domov. Cítite to na pokožke, je naozaj taka hladšia. Teraz sa občas vysype, lebo on ma fakt prísnu dietu, mal jest len ryžu, maso a zeleninu. Ale ked vidim ekzém hned mu to natriem - elocom, len tom nam zaberá . Vtedy to mal po celom tele a celeho som ho natierať nechcela. teraz ked ma len nejake miesto, tak to radšej natriem, nech sa to nerozšíruje.