Neustály kašeľ u 5 ročnej

simminka7
2. sep 2021

Dobry vecer,
prisla som si k vam po radu.
Moja mala bude mat 5 rokov. Trapi ju neustaly kasel (kombinacia sucheho a hlienoviteho).Kasel tvral od Vianoc, az do leta - kazdy den. Ked ju chytil zachvat kasla, kaslala aj niekolko hodin bez prestaky - neustaly kasel a vecne sople-> to vsetko bez teploty, bez nejakej vyraznej bolesti hrdla. Nestazovala sa nic. V novi obcasne chrapanie, hlasne prehltanke a slinenie (ako keby jej hlien zateka) a to ju drazdilo. Nos musime odsavat, inak tie hlieny nevie dostat von. Skusali sme zabaly od vymyslu sveta, nic nedokazalo zmierit kasel az na sprej s kortizonom. V letnych mesiacoch uplne prestala kaslat a teraz to zacina znova... Uz som zufala, navstava u lekara bola skoro lazdy tyzden. Alergie ziadne, astma vylucena...
Krcny skonstatoval, ze treba vybrat nosne aj krcne mandle. Mate s tym niekto skusenosti? Ustali sa kasel.po vybrati mandli? Dakujem
bdhsv

misickaa4
2. sep 2021

@simminka7 a dr vzala stery alebo nieco?

zenazaba
2. sep 2021

Napis viac info. Mala rtg prinosovych dutin, hrudnika, serologie-mykoplazmy, chlamydie, pertussis, covid, vytery, ASLO, atb liecba...? Ma potvrdene zväcsene nosove/krcne mandle?

ywett11
2. sep 2021

@simminka7 my sme to mali tiež .. musela ísť von nosná mandľa .. ale môžem si zaklopať od vtedy je ako vymenený .. jemu to mega pomohlo 👍

nevenka
2. sep 2021

@simminka7 no nasej sa toto deje s prestavkami uz rok a pol. Cez leto je dobre a zacina to na jesen, konci, ako sa otepli, v lete. Tiez alergie z krvi vylucene, astma nie, mala v nose staphylokoka, raz, to sa preliecilo a preatal aj kasel, na chvilku. Antihistaminika nezaberaju. Ale ona ma ten kasel suchy, drazdivy. Predpokladam, ze moze mat citlive dychacie cesty ako ja, zmena - vonku chladno a vlhko, dnu teplo. Neviem, netusim. Len nasa nema hlieny a nechrape...

zuzubb007
2. sep 2021

Vybratie mandle nam pomohlo, inac kazde tri mesiace zapal ucha zo soplov a antibiotika vzdy dva tyzdne klop klop

simminka7
autor
2. sep 2021

@zuzubb007 vybratie nosnej mandle?

simminka7
autor
2. sep 2021

@misickaa4 len testy na alergiu🙈

simminka7
autor
2. sep 2021

@zenazaba len potvrdenie na zvacsenie nosnej a krcnej mandle

simminka7
autor
2. sep 2021

@zuzubb007 nasa mala uz dvakrat tiez zapal ucha....

simminka7
autor
2. sep 2021

@nevenka je to hrozne... uz ma chyta panika, lebo to ponaly zase zacina. popritom je to zdrave dievcatko, a nevedia jej prist na pricinu kasla🤦

miskamicha
2. sep 2021

@simminka7 smer imunoalergolog

miskamicha
2. sep 2021

@simminka7 vybrat nosnu mandlu...pomoze

misickaa4
2. sep 2021

@simminka7 tak nech zoberie stery z hrdla , aj nosa...

andrejka1974
2. sep 2021

Syn mal podobny problém stale bol viacej doma ako v skolke a ako mu vybrali nosnu mndlu uz viacej chory nebol a dcera mi zacala aj chrapat a jej vybrali nosne mandle a zrezali ciastocne krcne a odvtedy ani chora ani nechrape a zvladla to na jednotku a to mala asi 4 roky

zenazaba
2. sep 2021

@simminka7 fuuu, a co sa robilo na tych "navstevach u lekara skoro kazdy tyzden"? 🤔

simminka7
autor
2. sep 2021

@zenazaba cudujete sa presne ako ja a zvysok mojej rodiny, ze po tolkych navstevach u lekara jej na nic neprisli az na moj podnet, ze ju treba vysetrit u krcneho (na ten termin sme velmi dlho cakali) ju tam poslali. odppved od pediatra bola vzdy, ze je virusove obdobke a proste ona nan tak reaguje (pediatra som samozrejme zmenila a dalsi mi povedal presne to iste)
vylucili astmu a alergiu a raz dostala antibiotika voli zapalu stredneho ucha, z ktorych mi dostala alergicku reakciu

simminka7
autor
2. sep 2021

@simminka7
pytam sa tu na nazor, pretoze ma neuspokojuje tvrdenie krcneho, ze to moze aj nemusi byt z mandli🤷‍♂️🤷‍♂️
nepomahali jej ziadne zabaly, napararovanie, prechadzky na cerstvom vzduchu, cisticka na vzduch nic...
len ten sprej s kortizonom... ktory dostala tak cca po 3-4 mesiacoch kasla

lilke
2. sep 2021

@simminka7 Naša dcéra tiež niekoľko mesiacov prekaslala. Prešli sme cez ORL, imunialergologiu, kardiológia, ortopediu,... Všetko negatívne. Pľúcne bolo posledné. A pluciar vyslovil podozrenie na zápal prínosových dutín (ORL nepovažoval za potrebné poslať na RTG, že má všetko čisté, tam sme aj začínali celý kolotoč). Potvrdilo sa. Liečba trvala zo 3 mesiace, ale nebolo treba riešiť v jej prípade mandle.

katulastraka
3. sep 2021

@simminka7 ahoj, neviem ci ti to pomoze, ja som toto iste mala ako dieta. Bola som na alergologii a robili mi test na imunitu. Zistili, ze mam velmi oslabenu imunitu a brala som vtedy dost drahe lieky na imunitu. Nastastie ich preplacala poistovna. Kasel zmizol do niekolko dni, lieky som brala ale tusim dva mesiace aby sa mi imunita znovu posilnila. Skus si vyziadat taketo vysetrenie pre dceru. Mne tiez nevedeli prist na to co mi je.

jarka226
3. sep 2021

@simminka7 ahoj.
Moja malá mala v júli 2 roky a od nového roka sme mali to isté kašeľ sople a hlieny.nonstop cez deň v noci .....tým že mala ma ešte fľašu pri záchvate kašľu sa často dogrcala aj v noci.....alergie jej nevyšli žiadne ale na iné vyšetrenie sme nešli pretože dr povedal že deti kašľu...a ja som len precitlivena matka ....musím si poklopat už mesiac je bez kašla z ničoho nič....neviem ci zmizol úplne alebo len na chvíľu....ale už som bola na nervy s toho ...

petrao2
3. sep 2021

@simminka7 nasa mala take problemy pol roka
Nakoniec jej zabral Gastrotus sirup-skryty reflux
Pritom sme boli aj na gastro a vsetky mozne vysetrenia orl
Tento sirup bol posledna moznost a zabral

galioska
3. sep 2021

@simminka7 alergia na niečo, skús antihistamika q vynechať jedla s histaminom...

simminka7
autor
3. sep 2021

@jarka226 presne jarka,
ze je to len kasel a ze prejde... na nervy toto

maris5
3. sep 2021

Rozmyslam nad dvomi moznostami, nejaky problem s mliecnymi vyrobkami a tym sa jej dviha kyselina a drazdi ju na kaslanie.
Druha moznost vybrat nosnu mandlu. My sme vybrali a uz nas netrapi ziadne bolave usko.

karmen118
3. sep 2021

Kašle iba doma, alebo aj vonku, príp na návšteve? Nemôžete mať doma pleseň? Ak to trvá dlho, tak aj zdravý človek môže mať problémy z nej, ak spáva a žije v takej izbe - popozerajte za nábytkom. Ak to nebude ani to, tak ju dráždi niečo iné.

martinuska
3. sep 2021

Osobne si myslim ze niekolko hodinovy zachvat kasla sa ma liecit. Cize v case ked je kasel pritomny, tak vytery hrdlo, nos aj opakovane, doniest hlieny na kultivaciu, zakladne odbery, crp, sedimentacia, ASLO. A urcite smer plucne, alergologia. A kludne nech napise ze na ziadost matky. Terminy si uz aj teraz objednaj, lebo tam sa vsade dlho caka.
Ako jedna moznost mi napadla, ci nieco v skolke na Vianoce nedostali nove, nemenili koberec, obliecky, nemalovali, alebo nieco, ze pocas prazdnin to ustalo a pocas sk.roka kaslala.

ngl
3. sep 2021

@simminka7 dcéra bola na tom podobne s tými záchvatmi, ale teda netrvalo to u nej rok... Mala nejakú baktériu, to sa preliecilo a poradila nám krčná probiotika do nosa - Rinogermina, odvtedy (klop klop) mame pokoj.

simminka7
autor
3. sep 2021

@martinuska ma mat operaciu mandli...
sme v zahranici a do skopky chodila na cca tri hodiny denne a kasel mala aj tam, aj na navsteve aj vonku...
zachavty kasla v aute boli neunosne. nemohla som s nou nikam cestovat. raz sme sa rozhodli aj s takym velkym zachvatom ist na jazero a ten vlhky vzduch jej tak pomohol, ze okamzite prestala kaslat

kika52621
3. sep 2021

@simminka7 je veľmi ťažké radiť bud to môžu byť madle alebo alergia..... Môj malý mal stále kašeľ a soplik nič som nerobila len behala zo zablmi a syrupmi dostala som ho z toho šiel do škôlky a za týždeň zase bola som zúfalá boli sme aj u alergologicky a ze nemá na nič alergiu ale y už vieme, že uňho je to začínajúca alergia n jar keď začína všetko kvitnúť mu nasadí prírodné lieky na alergiu berie ich až do leta pokiaľ sa mu nezačnú prázdniny a ja si musím zaklopať že keď lieky berie vôbec nekasle na alergologii mi povedali, že nieje alergický ja som astmatika takže viem, že na eh tam je a preto si ho chránim

ayanamirei
Autor odpoveď zmazal
Zobraz