Nekonečný dusivý kašeľ u 3r syna.

drsmolinka
20. nov 2019

Ahojte, syn uz cca 2,5 mesiaca priserne kasle. Raz lepsie raz horsie lepsie potom zase horsie. Dr. mu meni sirupy a kvapky a kadeco skusame a nic nepomaha. Vyter z hrdla bol Ok aj priedusky su ciste, sople nema len hrozny kasel. Vzniklo to po tom ako nastupil do skolky a od vtedy to trvaaaa. Pouziva aj gastrotuss ze mozno reflux ho trapi ale ani to nepomaha. Mate nejake skusenosti s niecim podobnym ako sa to vyriesilo dakujem za rady

mogaa
20. nov 2019

@drsmolinka klasika - škôlka🙂 stačí ak jedno kašle a zachvíľu všetci😉naša má 2roky, minulý týždeň nastúpila a vydržala 3dni a zápal priedušiek, dovtedy chorá ešte nebola🙂

zuzana76
20. nov 2019

@drsmolinka vysetrenie krvi an chlamydie, cierny kasel a mykoplazmy mu robila? ak kasel neprechadza, treba vysetrenie u alergologa

janage
20. nov 2019

@drsmolinka chlamydie, mykoplazny a cierny kasel z krvi vysetrene? Negativne?

janage
20. nov 2019

@zuzana76 vidim ze to iste nas napadlo

sashka22
20. nov 2019

@drsmolinka ja som už naveľa siahla na obyčajnú cibuľu. Škoda peňazí za toľko sirupov rôznych značiek čo aj tak nepomohli 😬 plátok cibule som na noc priložila dcére na chodidlá, na to sáčok a úzku ponožky, aby držalo. Už mi vlasy dupkom stáli, keď ju chytil záchvat kašľu každú noc....čuduj sa svete, po tejto cibuli, asi na druhú noc čo som jej dávala, záchvat už neprišiel. Ešte sme to chvíľu po večeroch s cibuľou opakovali a doteraz máme pokoj 🙏 na druhý deň sa jej páči, že jej nachystam lavórik a môže si močiť nohy v izbe 😁 a smrad sa vyvetra, hlavne, že jej je lepšie.

zuzana76
20. nov 2019

@janage ano, prekonali sme chlamydie , ale kasel nezmizol ani tak, skoncili sme na alergologii, alergia nepotvrdena, ale dostal lieky an astmu

zuzana76
20. nov 2019

kasel trval 4 mesiace

hdpe
20. nov 2019

Naš to iste, akonáhle ide do škôlky za dva dni je chorý. Od začiatku oktobra je viac doma než v škôlke. Tiež vystriedal rôzne sirupy. Nám pomohlo, keď ho moc dusilo, hlavne v noci- lyžička medu, cibuľový sirup, zapiť teplým čajom. Keď boli aj sople tak som mu plúca potierala eukalyptovou masťou a tiež mu ku posteli davam inhalovať tú masť 2 ližičky do horucej vody (to zaberá pekne). My sme nahodili aj vitaminy Imunoglukan...ale či mu to zlepšuje imunitu to neviem. Škôlka dá zabrať v týchto mesiacoch...

ajsha123
20. nov 2019

U nás je takýto dusivy kašeľ prejav alergie (pokiaľ to nie je angina, laringituda, chlamýdie a pod.). Užívamevlieky na astmu resp.na predchadzanie astmy (tak mi bolo povedané) Montelukast, spiromont.
Co sa týka nahrady sirupov, nám velmi pomáha teplý zabal na hrudník. Na plienku dam trichu masti, zohrejem a dam pod tielko. Nam to kašeľ zastaví.

zabina27
20. nov 2019

urcite by som si u detskej dr pytala odbery, nasmaaly mal plucne mykoplazmy, ked nasadili spravne atb, hlavne dlhsie uzivanie, tak mu to pomohlo, ale aj tak to moze znovu chytit... ked nepomahaju sirupy, tak nieco tam asi bude, bud alergicky kasel alebo nejaky zverinec

ceklis
20. nov 2019

no nas maly takto skoncil teraz zevraj s mononukleozou. nevidela som este vysledky z krvi, ale po 3tyzdnoch neustáleho kasla a dusenia sa, postupnych výteroch z krku a nosa a odobrati krvi sa toto zistilo... tak som zvedava co dalej
urcite vytery a odbery, malému tiez brali na chlamydie, mykoplazmi a neviem co este s tym suvisiace. ak vsetky tieto vysetrenia budu negativne, potom je to ozaj nejaky druh astmy a treba asi dalej patrat, urcite to nie je OK ked tolko kasle :(

sjuzi
20. nov 2019

U syna sa potvrdila alergia na roztoce a plesne a tiez pele, kaslaval dusivo cele noci, vzdy pri prechladnuti sa mu to hlavne prepojilo a cele noci sme boli hore, podkladala som mu pod hlavu, myslela som, ze mu tak zateka. Jedine, co vzdy najviac zaberalo, boli antihistaminika. Preto som ho aj objednala na alergo testy. Dr mu dala teraz uzivat Aerius v tbl. vecer pred spanim na 3 mesiace. Vyzera, ze zatial super.

janage
20. nov 2019

@zuzana76 ja som mala aj dcera. Mne bolo povedane ze oni uz v tom organizme ostanu a pri znizeni imunity sa zas mozu aktivovat. Ja som vkuse chora, zvycajne skoncim na atb., raz rocne taky zapal ze crp cez 200 a dnes vysledky z imuno, ze vraj vsetko v norme. Tak ja uz neviem.

stanulienkat
20. nov 2019

Moze to byt aj reflux

pininka1
20. nov 2019

Nás to mal keď bral bronchovaxon,proste opačná reakcia.

drsmolinka
autor
20. nov 2019

@zuzana76 ake mal priznaky ? citam ze ak su chlamydie tak je aj vysoka teplota a bolesti hrdla zapal priedusiek,,,, nic z toh osyn nema

drsmolinka
autor
20. nov 2019

testy krve nerobene neboli zatial ale dam urobit nech viemem na com sme, uvazovala som o alergii ale tento kasel nastal nastupom do skolky a nevieme sa ho zbavit ale pritom zapal priedusiek nemal a ani nema tak nerozumiem z coho tak priserne kasle od kedy skolka zacala, dnes sa pol hodinu dusil kaslom a 2x povracal :( napokon ho upokojila husacia mast na priedusky potreta a zaspal

janage
21. nov 2019

@drsmolinka my sme mali chlamydie ja aj dcera bez horucok a zapalu priedusiek. A kolegynine deti takto kaslali a potvrdil sa z krvi cierny kasel, ten vam vylucili? Na chlamydie sme brali atb.tri tyzdne. Brali ste dostatocne dlho?

moninah
21. nov 2019

@drsmolinka nas ochorel na vianoce a viac menej kaslal furt 4 mesiace. Islo ma porazit. A vsetko negativne. V noci zachvaty kasla, niekedy sa az pogrcal z toho. Cez leto som mu zacala davat iba bezlaktozove mlieko a pri kazdol sopli Vincentku lejem do nosa a pri kasli iba Kalciovy sirup. V skolke sice ochorie, ale za par dni je fit. Ale sezona este len zacina, tak som zvedava, co bude.

drsmolinka
autor
21. nov 2019

@janage atb nebral vobec

janage
21. nov 2019

@drsmolinka tak uprimne na to neviem co povedat. Jedine co ma napada, tak ze vysledky boli nie ze ma, ale ze ich prekonal v minulosti.

janage
21. nov 2019

@drsmolinka a tie chlamydie a mykoplazmy sa robia z krvi, tak ak mu nerobili krvne testy to ako na to dr.prisla, ze ich ma?

drsmolinka
autor
21. nov 2019

@janage robili mu iba vyter z hrdla a tam mu nic nevyslo

janage
21. nov 2019

@drsmolinka tak trvala by som na krvnych testoch a pouvazovala o zmene pediatra

janage
21. nov 2019

@drsmolinka toto si neviem predstavit ze dieta sa 2,5 mesiaca v kuse dusi a neurobi testy.

zuzana76
21. nov 2019

@drsmolinka ani nas nemal nic a druhy syn dokonca ani velmi nekaslal, len obcas a chlamydie mal

drsmolinka
autor
21. nov 2019

@janage tak prvy krat sme tam boli ked ochorel aj s teplotami a soplami, potom kasel ustupil ale aj tak pretrvaval, druhy krat sme boli ze zase sa zase kasel vratil aj sople, opat to ustupilo ale nocni kasel suchy ostal a potom zase 3ti krat sme isli s tym ze kasel opat zosilnel....tak opat nove sirupy

janage
21. nov 2019

@drsmolinka tak lekarku upozorni ze kasel trva vlastne bez prestavky 2.5 mesiaca. Ona ma vela deti, v karte vidi tri navstevy, nepises aka doba medzi nimi bola. Je potrebne zdoraznit ze kasel je stale. Ak mal aj sople prave oni su casto spustacom kasla, teda ich zatekanie, povedz ze kasel pretrvava ak dlho po vylieceni soplov.

janage
21. nov 2019

@janage pri chlamydiach sme nemali sople uz aj dva tyzdne a kasel bol.

drsmolinka
autor
21. nov 2019

a ako dlho trvalo kym prisiel vysledok na chlamydie ? citala som nejaky clanok kde pisali ze 2tyzdne sa to zistuje az ale to mi pride prehnane