Náš pediater nás neošetrí pokým nebudeme očkovaní

26. nov 2021

Tak si predstavte ze nas pediater nas neosetri pokial nebudeme ockovany alebo po prekonani, no je to normalne? Test neakceptuje.

janai1
26. nov 2021

Áno 💁‍♀️

zefyra
26. nov 2021

Zrovna by som zobrala karty a išla inam.

autor
26. nov 2021

@zefyra asi to tak aj bude, je to chore, ze ockovaneho sa neboji, ten mu tu pliagu moze doniest do ambulancie rovanko ako aj otestovany

zuzubb007
26. nov 2021

Ano je to super, mali by to vsetci tak spravit

jaroe
26. nov 2021

Nie je to normálne.

ailiba
26. nov 2021

Podľa mňa rozhodne nie. Lekár má ošetrovať chorých... Vakcína nie je povinná!
Dokonca, aj keď dieťa nemá povinné očkovanie, tak ho lekár osetri. Toto je fakt na hlavu. Nechápem, prečo sú niektorí ľudia lekári. Dali predsa nejaký sľub.

ailiba
26. nov 2021

@zuzubb007 to nemyslíš vážne?

luccija
26. nov 2021

Sťažuj sa

autor
26. nov 2021

@ailiba 🤗

zuzubb007
26. nov 2021

@ailiba myslim uplne vazne, neviem co su vsetci dosrati z ockovania, raz to bude povinne, keby sa vsetci spamatali zili by sme inac

beatrice1111
26. nov 2021

Chod inde 🙂

ailiba
26. nov 2021

@zuzubb007 to je tvoj názor... A nie všetci ho zdieľajú.
V každom prípade lekár nesmie odmietnuť poskytnúť lekársku starostlivosť. Ja by som ho udala na polícii.

owecka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzubb007
26. nov 2021

@owecka palec hore 😉 som toho isteho nazoru

ailiba
26. nov 2021

@owecka kde sa v tebe berie toľko arogancie, nenávisti a zlosti? Pokiaľ viem, tak všetci máme práva.

jankapepe
26. nov 2021

@owecka tebe kedy takto preskočilo??

mikadooo
26. nov 2021

Ja som očkovaná a podľa mňa tento postup nie je ok. Podľa mňa by mal akceptovať aj testovanie, nerozumiem dôvod prečo to nerobí... Veď deti do 12 rokov sa neočukujú bežne a nie každý mal koronu 🤷. Potom končia aj banality na pohotovosti a tam sa tí lekári môžu aj zblázniť. Nehovoriac o tím že rodič tam čaká aj dve hodiny alebo viac lebo to nie je život ohrozujúci prípad.

cefka29
26. nov 2021

Je to tu roky rokuce ze niektori pediatry si neberu deti co nemaju povinne ockovania. Aj ked som volala pred porodom ci mi doktorka dceru zoberie tak sa pytala ci budem suhlasit aby sa babo ockovalo tak ako ma. Aj ked si myslim ze pcr by mali akceptovat. Ale nemyslim ze budes mat problem najst si ineho doktora, najdu sa aj medzi nimi poriadni antivaxery. Aj ked ja osobne by som teda takemu svoje deti nikdy nezverila.

cefka29
26. nov 2021

A dalsia vec je ze nemozes vediet ci nema nato vazny dovod, ze aj napriek testovaniu sa mu tam objavil niekto pozitivny a nakazil tam nejake deti, tak sa proste nastval 🤷‍♀️

slniecko77
26. nov 2021

@ailiba presne, vsetci mame prava..a presne z tohto dovodu pediater odmietol neockovaneho vo svojej ambulancii.
Preco by mal/a riskovat ochorenie, lebo niekto sa rozhodol neockovat?
..aaa 1, 2, 3 ano aj ockovani mozu prenasat ochorenie, ale! s mensou pravdepodobnostou, s mensou viralnou nalozou.
Mna ''fascinuje'' toto ohananie sa pravami, len si nejak zabudla aj na prava inych ludi - aj toho pediatra, aj ludi co sa z roznych dovodov nemozu zaockovat - pozeras len na seba...pochopme konecne, ze tam kde zacina pravo ineho cloveka konci to moje.
Nehovoriac o zodpovednosti voci sebe a spolocnosti, voci slabsim a zranitelnym..ale to sa neda naucit, to sa odovzdava vychovou..obavam sa kam dnesna civilizacia speje svojoim egoizmom.

mouxa
26. nov 2021

Ja som zaockovana, ale je tu par veci, co moj mozog jednoducho "neberie". :( Vakcina proti chorobe pre mna doteraz znamenala bezpecie v tom, ze tu chorobu nemozem chytit, aby sa to tu nemohlo sirit a zastavilo sa to. Preco sa potom odbornici ohanaju kolektivnou imunitou, ked to moze chytit aj zaockovany? Ako chcu dosiahnut, ze raz to tu vymizne?? Ok, ked sa das zaockovat, mozno na tu chorobu nezomries, ale preco potom neexistuje v nasej krajine odskodnovanie (aspon tych tazsich) neziaducich ucinkov po ockovani?? Preco sa hovori len o ockovani tretou davkou-boostrom a neskuma sa, ci ludia maju dostatok protilatok? Hovorilo sa, ze vakcina "funguje" jeden rok. Zrazu je to devat mesiacov/sest mesiacov/4 mesiace...A presne tak - mozu to do ambulancie lekarovi doniest aj ockovani a ockovani sa nemusia testovat, cize ak nezaockovany negativne otestovany clovek v praci chyti koronu od zaockovaneho, lebo zaockovaneho netestuju a dostane sa do spitalu s vaznymi nasledkami, bude on za debila??

slniecko77
26. nov 2021

@mouxa skus sa pytat na adekvatnych miestach, nie na modrom koniku, prosim ta.
Vies preco nema vyznam zistovat hodnotu protilatok? Pretoze je to len ''waste of money'', preto odberom protilatok z krvi maximalne tak zistis ci ich mas, zatial sa nevie aka hodnota je dostatocna, aby si covid nedostala. Protilatly co sa odoberaju z krvi nevedia zistit hodnotu bunkovej imunity, ktora je velmi podstatna v tomto celom.
Naozaj, klad tieto otazky kompetentnym - napr. svojmu obvodakovi, imunologovi etc - proste ludom co tomu rozumeju.

sasa1983
26. nov 2021

Ja si ako lekár myslím že každý má nárok sa rozhodnúť. Pacient sa rozhodne sám za seba či sa bude/nebude očkovať. A vlastne či sa vôbec chce, nechce liečiť a vyšetrovať. Nič násilne. Len dobrovoľne. Lekár sa rozhodne, či bude pacienta liečiť. Povie áno, povie nie. Pacient sa zas môže rozhodnúť, že chce ísť za iným lekárom. Hocikde. Nevie je dôvod niekoho nútiť. Ale ani lekára nemôžete nútiť niekoho ošetriť. Môže si vyberať. Aj pacient si môže vybrať lekára. Nakoniec pacientov je dosť. A aj lekárov je koľko je. Každý sa môže sťažovať, kde uzná za vhodné(je to zbytočne lebo pacientov je ďaleko viac ako lekárov ).

jazernica
26. nov 2021
Používateľ jazernica je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od jazernica.

@sasa1983 prosím vás čo je toto za názor že lekár si môže vybrať a sám sa rozhodnúť či bude alebo nebude liečiť pacienta?
Vy ste lekár? Vy ste komu prisahali..?..vy ste prisahali že budete liečiť chorých ľudí.

uprimnazienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
uprimnazienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sasa1983
26. nov 2021

@jazernica lebo všetko je predsa dopyt ponuka. Vy ste pacient, kľudne si môžete lekára vybrať, môžete si vybrať kde chcete ísť, miesto, mesta..nie ste povinná kývnuť na prvú ponuku. A lekár nie je žiadny otrokár. Komu sa nepáči, kľudne nech ide inde. Vzájomné

mouxa
26. nov 2021

@slniecko77 Ja uz som sa pytala aj pana Sabaku - zial, zatial neodpisal a velmi pochybujem, ze sa bude unuvat... Toto tu bol len moj vykrik do tmy, ja neocakavam, ze prave tu dostanem fundovane odpovede, no a vdaka tvojej odpovedi teda uz viem, ze Ok, na protilatky sa teda nehrajme a opat som o nieco mudrejsia k tejto teme - dakujem ;)

jazernica
26. nov 2021
Používateľ jazernica je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od jazernica.

@sasa1983 ale to zle vysvetľujete, komu sa nepáči nech ide inde...pacient nech sa rozhodne...ale na akom právnom základe môže lekar odmietnuť liečiť pacienta?

gina17
26. nov 2021

@owecka Akú máš príznačnú prezývku. A toľko zloby v sebe.