Molušky u detí

dashha
22. júl 2018

Mamicky prosim ake mate skusenosti s moluskami? Čo na to zaberá? Na koznom nám predpisali zarobenu vodicku, mali sme jeden za pár dní sa stratil, ale krátko na to sa objavili dalsie je ich uz asi 10 a na brade kde sa to ťažko potiera keďže to treba kvapkat len na to, lebo zdravú kožu to zničí. Skúšala som aj teda tree olej, lastovicnik, zatiaľ nič nezaberá.

miranna
22. júl 2018

Dolezite pridat nieco na imunitu, a aj probiotika su dobre. Je to virusova infekcia, preto imunitu treba posilnit. Je to beh na dlhe trate. Dcerka este vyvadzala pri natierani cohokolvek, takze natierat to tymi roztokmi, bolo nemozne, hoci po par pouzitiach ich par odpadlo. Zaklad je vysusit molusku a potom uz iba vytlacit to vnutro a nakvapkat betadine, aby sa to neroznieslo dalej. Po vysuseni vyzera ako klasicka vyrazka, akne, len to ide tazsie vytlacat, ale po kupeli to vzdy islo celkom dobre. Vysusat je dobre niecim s alkoholom. Nam sa najviac osvedcila propolisova tinktura. Viackrat za den potierat, kym nezostane vysusena, potom vytlacit a nakvapkat betadine. Len dcerka vyvydzala aj pri tej propolisovej tinkture, ze ju to stipalo, tak sme velmi dlho potierali s imazolom krempastou, ktory tiez molusky vysusil. Len to trvalo ovela dlhsie ako s propolisovou tinkturou. Potom uz len vytlacit a nakvapkat betadine, aby sa to nesirilo dalej. Po vytlaceni to krvaca, tak treba byt velmi opatrny, aby sa to neroznieslo dalej, kedze prave ta krv rozsiruje virusy. Niektori zvyknu molusky narusit sterilnou ihlou a potom nakvapkat betadine, ale to u nas neprichadzalo do uvahy.

janus495
22. júl 2018

@dashha my sme chodili na vypalovanie,tiez to mal hlavne na brade...katastrofa..zmenili sme koznu,nasadila 2xnasobnu davku imunoglukanu na nastartovanie imunity+nejaky chladivy krem a o 2-3 tyzdne ani stopy,drzim palce a pevne nervy

dashha
autor
22. júl 2018

@miranna dakujem za radu. Moja malá tiež vyvadza nechce si to dať potriet, preto to len zajazdy rychlo niečím natriem, neviem si ale predstavit to vytlačiť. Začala som jej davat imunoglukan na imunitu.

dashha
autor
22. júl 2018

@janus495 neviete aký krem ro bol prosím?

miranna
22. júl 2018

@dashha Je to beh na dlhe trate, niekto sa s tym vysporiada, ako je vyssie napisane, po par tyzdnoch, my sme sa trapili mesiace, pridal sa k tomu aj ekzem. Po vysuseni tam zostane taka hlavicka, ktora sa viac-menej da strhnut. Len sa to dost ako keby "korienkami" drzi a tazsie sa to z koze odstranuje. Ale po kupeli, ked bola koza rozmocena, tak to islo dole celkom dobre, bez velkeho vyvadzania. Samozrejme, ze to si dcerka ale nesmela vsimnut, ze jej nieco idem robit. Este aj tie probiotika su fajn spolu s imunoglukanom.

dashha
autor
22. júl 2018

@miranna ano aj my sme dostali ekzem na nozke, ale to uz mame pod kontrolou zatial teda. Oki skúsim aj probio

papucka78
22. júl 2018

skúste produkt od Karla Hádeka je to balzam na Molousky - Molusan

janus495
23. júl 2018

@dashha Ešte som ho našla doma...Debri Eca San - je to gel na podporu hojenia rán a slizníc (ten sa myslím dá kupiť bez receptu), ale som si spomenula, že kožná nám dala ešte nejaký robený krém + tento hojivý. Prízvukovala mi ten imunoglukán dávať v tých 2xnásobných dávkach, že to je na to najlepšie (a musím povedať, že toto u nás určite zabralo). Ale že to može trvať aj niekoľko týždnov, pokial sa imunita naštartuje.

messzua
23. júl 2018

Ahojte.My sa stym trapime pomali 6 mesiacov s mojou 4 rocnou.Imunoglukan brala uz pred objavenim sa molusiek a predsa.....Teraz na posilnenie imunity berie Ampcare junior +kazdy vecer jej natieram emoluxom.Teraz som citala o masti conzerole,chcela by som vyskusat.Chcem sa opytat,ci nema niektora z vas nazvys?(kupim).

dashha
autor
23. júl 2018

@papucka78 dakujem asi poskusame vsetko snad nieco zaberie.

dashha
autor
23. júl 2018

@janus495 moja ma 16m a 10kg takze davam 2ml, neviem ci si mozem len tak zvysit davku kolko mal syncek ked ste mu to davali? Imunoglukan je od 3r. ale ked treba posilnit imunitu moze sa od roka

dashha
autor
23. júl 2018

@messzua Dobry den a Vy to aj nejak vytlacate tie molusky? ci len potierate?

dashha
autor
23. júl 2018

Viete prosim doporucit nejaku fakt dobru koznu kliniku hocikde na SK?

marietta0
23. júl 2018

Ahojte, nasa skusenost. Kupili sme emla krem, natreli poriadne, asi 50 min pred vyrezanim takou skalpelovou lyzickou u dermatologa. Normalne na to deti pozerali, nic necitili. A potom samozrejme, imunitu posilnovat. Vytlacanie je nebezpecne, velmi rychlo sa to siri, preto, hned ako ma dieta prvych par, dat si to vyrezat.

janus495
23. júl 2018

@dashha náš mal asi cca 2 roky a asi 12 kg a dávali sme tak 4,5 ml...my sme chodili na vypalovanie tekutým dusíkom, bolo to utrpenie sa dívať na to dieťa, keď mu to robili, vypálili 10 a o pár dní mu vzniklo nových 20,už ich mal všade, dokonca na vajíčkach sa mu začali robiť...začarovaný kruh, natierali kadejakými mastťami, tinktúrami, v noci, keď spal, lebo tiež citlivka, ani sa ma nedotknite...preto viem, o čom to je, čisté zúfalstvo, keď nič nepomáhalo, až sme zmenili pani Dr., stačilo jedno sedenie a po moluskách ani stopy, klop klop od vtedy sa nevrátili

dashha
autor
23. júl 2018

@papucka78 je to vhodne aj pre tak male deti?

dashha
autor
24. júl 2018

Baby a ked sa molusky stratili, este ste to miesto nejak liecili, potierali???

miranna
24. júl 2018

Uz nie, este niekolko dni trvalo, kym sa celkom stratil, ale neostalo po nich ani stopy.

majkapatko
26. júl 2018

@dashha Maly bol s tym hospitalizovany. Vybrali mu vsetky naraz.

dashha
autor
26. júl 2018

@majkapatko a to mu ako odstranovali? na akych miestach to mal? a nevratilo sa mu to?

majkapatko
26. júl 2018

@dashha odstranuje sa to nejakou "lyzicou". Nebola som pri tom, ale moj velky bojko bol nakoniec pysny, ako to zvladol. Ze to vobec nebolelo. A tyzden sa tam mohol bez rusenia hrat na tablete. A nasiel si tam kamosov 😁 Takze z velkeho strachu bola nakoniec velka zabava a este bol v skole za hrdinu 😂

majkapatko
26. júl 2018

@dashha mal to na rukach, nohach, ma celom trupe. A preto zostal tyzden na pozorovani, aby videli, ci sa to nevracia. Nevratilo 😁

dashha
autor
26. júl 2018

@majkapatko super, tak mate velkeho hrdinu doma 😉

majkapatko
26. júl 2018

@dashha veeelmi som bola prekvapena. Ked si pomyslim, co vyvadzal pri prijme, ked mu brali krv.... Traja sme ho drzali.. No a potom takato premena 😂

nejakemeno
30. júl 2018

@dashha neviem ci ste sa uz zbavili molusiek, vrelo odporucam MOLUSK z firmy pierre fabre. Je to malicke a stoji to okolo 18eur ale natiera sa na prve molusky ak mate odsledovane aspon prvy tyzden a zmiznu vsetky. Nechapem pristup dermatoligov vyberanim lyzic a pod. Zbyticne sa roznesie pretoze je to vyrusova vyrazka ktoru akonahle rozrypete prenesiete ju dalej. Potierat roztokom a zmiznu vsetky, plus ako pisu zienky vyssie zvysovat imunitu imunoglukan, betaglukan, kolostrum, vyssoke davky Ccka. Ak mate pocit ze imunita sa nezvysuje kombinovat s probiotikami na upravu crevnej mikroflory aby sa zvysilo vstrebavanie.

82zuzulik
18. aug 2018

@messzua ahoj prosim ta ten ampcare mas aky?? A pomaha to? Som ho objednala malej ale vobec neobsahuje echunaceu a neviem ci jej to mozem davat...ma to akesi divne zlozenie..dik

messzua
22. aug 2018

ja mojej 4 rocnej davam uz 2 flasu,ale este stale ma molusky ☹

82zuzulik
26. aug 2018

@messzua ja uz som to vratila..kupila kvapky s echinaceou...a molusk som davala..a natieran fo zblbnutia betadine...malej sa okolo vyhodil nepekny ekzem...ale teda zatial sme za zbavili 2...a duf.ze sa zbavime aj ostatnych ..uz som z toho na prasky...rada by som sa toho zbavila...

lenka2007
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
myya
5. máj 2019

Posilníte imunitu a v lekárni kkupte molusk.