Molusky u 2-ročného dieťaťa

nikajanka
17. júl 2024

Ahojte, prosím Vás neviete mi poradiť co Vám najviac zabralo na bradavice/molušky u malého dieťaťa? Naša dcérka má 2r a pri konecniku ma samu molusku. Už sme navstivili 2 kožných dr. Jedna nám dala nejaký olej na vysušené ale nemáme pocit, ze by to pomohlo. Aj sme nasadili vitaminy na imunitu. Ďakujem🙂

janinah
17. júl 2024

Uspať na oper sále a povybera5 mechanicky.toto radim ako rýchlu a účinnú cestu.molusky sú vírusové,budú len pribúdať a vy sa budete trápiť s inou dlhou a malo efektívnou liečbou.

mia_von_prag
17. júl 2024

My sme sa zbavili pomocou mastí.
Kožná nám predpísala nejaké so zinkom, potom sme použili ešte molusan

nikajanka
autor
17. júl 2024

@mia_von_prag nám teraz dali mastičku. Nejaký olej na vysusenie. Tak dúfajme, že to pomôže 🙈

lulu0123
17. júl 2024

Mojej to kozna zoskrabla, vydezinfikovala. Riesili sme to skoro rok, kym boli prec uplne. Vzdy jej vznikli nove, stale ich bolo menej. Posledne 2 sme odstranili roztokom Molusk.

nikajanka
autor
17. júl 2024

@lulu0123 ja jej to nechcem dávať zoskravacat/dusíkom keď je to na veľmi citlivo mieste :( neviem si to predstaviť. Väčšinou som čítala zle recenzie na toto ale samozrejme každému niečo iné pomôže

martyzpp
17. júl 2024

@nikajanka moj syn ich ma tiez na velmi citlivom mieste a u dermatologicky mu dali analgeticky krem, potom sme sa sli na polhodinku prejst kym zaucinkoval a potom mu to zoskrabal ostrou lyzicou. Vyborne to zvladol, trochu bolelo ked vysla mimo umrtvene miesto ale inak super. Uz sme boli 2x, zvyknu sa vracat…

petamich
17. júl 2024

odstranit ich 🤷‍♀️ my sme to natierali kadecim, z molusku ma akurat jazvicky a bolelo ho to, rozliezlo sa mu to aj tak, sli sme koznej, pred tym natreli Emmlou, za 10 min. vybavene, za tri dni zahojene a mame pokoj (klop klop)

nikajanka
autor
18. júl 2024

@petamich čím ste to natierali? My navštevujeme už 2 koznu 🙈

petamich
18. júl 2024

@nikajanka molusk nam odporucala ale malemu nepomohol

nikajanka
autor
19. júl 2024

@petamich vyššie ste napísali, ze niečím ste potreli a za 3 dni zahojene 🤷‍♀️

katkak512
19. júl 2024

Nam dala kozna na to molusk. Poctivo sme to natierali aj ked ju to velmi stipalo. Mala som pocit, ako keby jej to vypalovalo. Mala to na brusku a pri cikulke. Vsetky nam krasne zmizli. Ostali len malicke jamky. A to uz je asi 5 rokov spat co sme to riesili.

petamich
19. júl 2024

@nikajanka sme sa nepochopili napisala som, ze nam to odstranili, Emmla je len analgeticky krem, tym to natrie kozna pred tym nez to odstrani

nikajanka
autor
19. júl 2024

@katkak512 ten je nedostupný 🙈 naša to ma nad a pri konecniku

katkak512
19. júl 2024

@nikajanka nedostupny teraz alebo uz dlhodobo? Lebo keby ste mala moznost sa pon dostat, urcite to stoji za vyskusanie. Nam to neskutocne pomohlo.

nikajanka
autor
19. júl 2024

@katkak512 v lekarniach nedostupnych a aj na nete

petamich
19. júl 2024

@nikajanka neviem odkial ste ale napr. v Rakusku by mal byt dostupny, kupovala som kolegyni asi 2 tyzdne dozadu

nikajanka
autor
19. júl 2024

@petamich co som sa pytala/pozerala na nete nedostupny

katkak512
20. júl 2024

@nikajanka našla som to na pilulka.cz za 349 korún. Skúste tam. Dokonca lacnejšie ako u nás. Ja som vtedy za to dala 19.99€

nikajanka
autor
22. júl 2024

@katkak512 nasla som to v lekárni. Teda kozna dneska obvolala. Takže dúfam, že nám to zaberie 🙏

zab37
22. júl 2024

molusky - nočná mora. dcéra to mala cca 2 roky dozadu ako 9 ročná. Molusk nepomohol. Masť tiež nie. Potom mi kamarátka poradila bylinu ,,lastovičník" to som jej kvapkala zo stonky takú bielu tekutinu... dezinfikovala s betadenom... musíte nájsť matku a tú zničiť. držím palce.

katkak512
22. júl 2024

@nikajanka držím palce. Potom dajte vedieť.

nikajanka
autor
24. júl 2024

@katkak512 a ako ste jej to potierali? Po 4 dnoch Vám zcercenali, že ste prestali a zmlizli v tom rozsahu 2-5t? Ako sa píše v letáku? 🙈 ideme jej to skúsiť večer tak dúfam, že ju to stipat nebude lebo to bude mordor pri nej:D

katkak512
24. júl 2024

Už si to celkom nepamätám ale viem, že sme sa riadili podľa pokynov na pribalovom letáku. Určite ju to bude stipat. Treba jej to fúkať. Áno potom jej to zčernalo a akokeby jej to spálilo. Ostali jej malé jamky ako po kiahnach. Držím palce nech vám to zaberie. 😉

nikajanka
autor
24. júl 2024

@katkak512 och revala ako pavian a manžel jej to začal aj fúkať. Uvidíme ci nám to pomôže. Och zostane tam ako jazva? :(

katkak512
25. júl 2024

Aj naša veľmi plakala ale len chvíľu. Áno také male jazvičky. Ako keby si rozškrabala kiahne.

nikajanka
autor
25. júl 2024

@katkak512 ani nevidím kde :D my sme teraz s mužom stratení, že či už prestať natieranim xi nie. Akurát som sk všimla, že na jednej nôžke to ma čierne a jedna odpadnuta🤔

nikajanka
autor
25. júl 2024
nikajanka
autor
25. júl 2024

@nikajanka ta vrchná fotka je taka čierna a na druhej fotke červené. Na ritke ma odost viac 🙈 a to ráno mam natierať púdrom (co ich stiahne v podstate a večer ten molusk) používame zatiaľ 2 večer.

katkak512
26. júl 2024

Hlavne neprestan natierat. Musite vydrzat a urcite jej to pomoze. My sme nenatierali ani pudrom. Davali sme len Molusk. Doktorka vam kazala davat aj puder?

nikajanka
autor
26. júl 2024

@katkak512 boli sme u dvoch kožných. Obidve nám dali ten molusk (že máme zohnat) a jedna z nich taka staršia sukromnicka dala aj púder.
A dneska ráno som si všimla, že na kolienkach to ma akokeby už spálené 2 a 2 tam ešte sú. Takže tie natierať nebudem večer. Len neviem dokedy natierať 🙈 tam je ta pauza, že 4-6 dní a potom po 2-5t to ma zmiznúť no. Len na tej rituske to ma ešte dosť:(