Malo vaše dieťa novorodeneckú žltačku?

mia002
12. dec 2012

mali vase deticky novorodenecku zltacku?ako ju liecili?je mozne aby za 2 dni sa dieta vyliecilo?

zivika
12. dec 2012

nas drobec mal zltacku hned na druhy den v porodnici, dva dni lezal v postielke na takej uv lampe (neviem ako sa to spravne vola) a po tych dvoch dnoch bol ok... takze je mozne, ze za dva dni sa dietatko vylieci...asi je to individualne, niektore babo moze mat zltacku silnejsiu, tak sa lieci dlhsie...

sympa1
12. dec 2012

ani jedno nemalo

kokorunecka
12. dec 2012

Nie.

hiva
12. dec 2012

moji drobci dostali zltacku 3 dni po porode... jeden sa liecil iba na tej UV postielke, druhy musel byt vo fotostane... pustali nas na 6 den s tym, ze hodnoty boli sice este vyssie ako maju byt, ale dostlai sme nakazane doma davat na slniecko a tak sme sa toho postupne zbavili... Vilko ju mal slabsiu a uz domov isiel s hodnotami v norme... Risko mal vysoke hodnoty este pri odchode a este asi dalsie 2 tyzdne bol dost zlty.... tak sme pridali viac slnenia sa a potom to preslo 😉

monikkak
12. dec 2012

Aj moja mala zltacku na druhy den ale len slabu takze iba sme sa slnili...ak bude mat slabu tak to zmyzne hned...

ankaevka
12. dec 2012

všetky tri deti mali zvýšené hodnoty ale nie natoľko aby sme museli zostať v nemocnici..najstaršiu dali pár krát pod svetlo, syna som hneď od začiatku dávala na slniečko aby to nestúplo..najmladšiu mi pustili z nemocky s vyššími hodnotami niečo pod tou kritickou hranicou, nebola spavá a pekne sa prisávala a doma jej to pekne zišlo dole..dávala som ju za okno na slniečko a chodila na rizikovú poradňu..za dva dni môžu pekne klesnúť hodnoty, ak dávajú bábo pod uv lampu..ak je spavé, treba budiť aby sa prisalo

majka99999
12. dec 2012

@mia002 moj ju mal den pred odchodom z porodnice, tak si ho vzali do takej postielky/boxu, bol tam cely den aj noc pod modrym svetlom a na druhy den bol uz v pohode, ostali sme este extra den na pozorovanie.

monika2712
12. dec 2012

mojmu stupla hladina vo stvrtok, v piatok riadne ozltol, v sobotu rano ma najskor nechceli pustit domov, ale zobrali mu krv a usudili ze to nie je take strasne, zmerali znova s tym pristrojom na cielku a hrudniku a po par hodinach uz bolo lepsie a nakoniec nas pustili. takze da sa aj po dvoch dnoch nie vyliecit ale zlepsit, ale musi byt na svetle-slnku.
Odporucam precitat si toto:
http://vnimavetehotenstvo.sk/liecbu-novorodenec...

lea641981
12. dec 2012

ano je to mozne klesa od toho ako dietatko casto pije mliecko musi vela papat ale kedze su spave tak malo papaju treba ich budit ,bud stipat do uska lalocika alebo do klucnej kosticky aby nespali ale papali a mali sme v porodnici aj liecbu pod lampou 3dni a 3noci 🙂 pekne nam to klesalo 🙂 kedze som rodila v lete aj slniecko pomohlo trosku 🙂 nieje to nic hrozne 😉 😉 😉 😉fototerapia to je

papat papat papat

lucinocka
12. dec 2012

boli sme na hranici ale nakoniec sme ju nechytili, i ked bola zlta jak japonec.. slnko som v izbe nemala, mala som otocenu na blbu stranu..jak sme prisli domov hned som ju supla sa vyhrievat

andulka13
12. dec 2012

myslim, ze tie dva dni by aj mohli byt, no zalezi to od mnoheho. Nas do nemocnice kvoli novorodeneckej zltacke vratili po 3 dnoch doma. Od stvrtka poobedia sa do soboty rana svitil pod lampou a v nedelu sme isli domov. Tie hodnoty sa posudzuju aj od porodnej vahy a hodin od narodenia a kadeco ine, takze to nemusi byt u vsetkych deti rovnake.

poisonblu
13. dec 2012

My sme boli kvoli zltacke v nemocnici az 10 dni...5 dni stravil pod lampou na fototerapii...po prepousteni jedol doma este cierne uhlie a slnil sa pri okne...hodnoty klesli do 5 dni, pokozka zbelela cca do 2 tyzdnov od prepustenia

vefi89
13. dec 2012

žltačku má veľa detičiek, a prechádza to individuálne. môj mal myslím 10 dní, z nemocnice nás síce pustili, ale musela som ho slniť

lenka.s
13. dec 2012

novorodenecka zltacka je uplne bezna a ustupit moze aj za 1 den ... osobne som v porodnici poziadala o prepustenie na vlastnu zodpovednost, nakolko dcere zltacku neliecili, doliecovala sa doma cca 2 tyzdne pod dozorom detskej lekarky ...

marduliena
13. dec 2012

Aj my sme mali žltačku pri prvej dcérke sme sa len slnili 3 krát za den ked bolo slniečko tak som ju vyzliekla a trochu poslnila a aj pri druhej dcérke.

mimibb
13. dec 2012

Moja mala hned na 3ti den po narodeni mala zvyseny bilirubin a ok bola po 4dnoch... ale aj po 2dnoch moze byt v poriadku...doma potom treba mimi sledovat ci nezltne, neje moc spave pri papani...a detska lekarka by mala v ramci poradne vykonat kontrolny odber... 🙂

simca06022011
13. dec 2012

Dostali sme ju aj mi na 3.den a to mala vobec nebola zlta.. sestricke sa nezdala, lebo stale spinkala... a nakoniec taky vysoky bilirubin mala ze ledva do tabuliek sa zmestila 🙂 Boli sme v porodnici este 10dni, potom po tyzdni doma urobila lekarka malej kontrolny odber.

lucianka222
13. dec 2012

my sme mali zvýšené hodnoty, ktoré už sú na ožarovanie, tak jedno popoludnie bol malý pod lampou, potom sa hodnoty zastavili a začali klesať... takže sme boli v pôrodnici len 5 dní...

milka1978
13. dec 2012

ahoj .... môj starší syn mal novorodeneckú žltačku .... boli sme ešte v pôrodnici .. dostal ju na 4 deň od pôrodu ... a poležali sme si tam ešte 4 dni .... mal ju dosť silnú ... no mamička čo so mnou ležala na izbe mala synčeka, ktorému žltačka zmizla do 2 dní ako píšeš Ty ... keď mu totižto zistili, že má žltačku tak ho dali pod UV lampu a tá mu pomohla raz-dva, nemal ju totižto veľmi silnú ... my sme preto tak dlho ležali, lebo mal strašne vysoký bilirubín .... dokonca mi drobca nenosili ani na kojenie, čo bol stále pod lampou ☹ ale zvládli sme to 🙂

nadhera
13. dec 2012

ani jeden 🙂

kris557
13. dec 2012

áno mala, bola aj pod lampou v pôrodnici.

tinka274
13. dec 2012

ano maly sme a po mesiaci sa nam vratila museli nas hospitalizovat . maly napojeny na infuziach no hruza des ☹

evening_star
13. dec 2012

Áno, môj syn mal, zistili mu ju na tretí deň, potom šiel na dva dni do solárka 😎 Na piaty deň mu poklesli hodnoty bilirubínu, tak nás prepustili, ale žltý bol ešte dva mesiace...

katy2
13. dec 2012

obe deti mali, boli aj pod lampou a s dcerou sme mali dlho potom problemy so zvysenym bilirubinom

mamavlasta
13. dec 2012

aj naša mala, dávali ju pod lampu a doma sme ju ešte dlho dávali k oknu na slniečko aby to vyťahalo tú žltú farbu, dľžku pobytu v nemocnici to neovplyvnilo 🙂

monikajaco
13. dec 2012

ahoj ..moja mala .. nebola ani pod svetlom ani nic .. trvala 20 dni kedy slabla sama a potom bolo vsetko ok ....

nadula01
13. dec 2012

ano mali sme aj my ,a trvalo to min tyzden .musela som si odsavat MM a prevarat ho udajne sa stava ze zltacku zhorsuje materske mlieko :( no na 48 hod sme to prevarali a potom ustupila

luckaaa9
13. dec 2012

Zaležý v akom štadiu ma žltačku, moj prvy syn ju mal 4 dni, ale popredu nedufali že mu tak skoro prejde, ale vydarilo sa :D a druhy syn teda obaja boli pod tým ich slniečkom v inkubatore, a ten druhy syn bol pod slniečkom 4 dni ale stale mu slaba trvala do 8 týždna ale to sme už boli doma a chodili na kontroly. a každe tri hodinky som chodila ich nakojit.ale ja mam strašne silne protilakty v krvy, tak to preto

nicebaculka
13. dec 2012

no nasa Sarah mala nabeh na zltacku ale davali sme ju na slniecko a preslo jej to,, no a jednej znamej babatko malo zltacku ale o den jej to preslo,, je to asi individualne ze kolko to trva