Magnetická rezonancia u 5 ročného dieťatka

macusikzv
18. feb 2012

Maminky,boli ste už niektorá s malým dietatom?My ideme 6/3 s hlavou,lebo malý mi mal úraz hlavy,ked spadol z pos.posteli 😢 ...diagnoza:epidurálny hematom..čiže krvácanie-krvná zrazenina so vzduch.bublinkou,robili mu CT,kde sa mu to potvrdilo,teraz po 3 mesiacoch ideme na magnetickú,lebo tá je vraj presnejšia.malého musia uspat,lebo vraj tam sa nesmie pohnút,čo by on nevydržal 😢 Boli ste už niektorá s dietatkom na tom.....viem,že bude uspatý,ale aj tak mám obavy...je to predsa hlava-mozog..a to už budeme mat 4 narkozu...dakujem za všetky príspevky 🙂

elise
18. feb 2012

@macusikzv neboj sa magnetická rezonancia neboli ak bude uspatý bude to dobre. mna čaká magnetická za živa pri vedomi tiež v marci jednu som absolvovala tiež zvažujem o uspatí🙂 všetko dobre dopadne uvidíš🙂

macusikzv
autor
18. feb 2012

ja viem ,že nebolí,bola na tom moja mama,naša babka,tety...vraj to tam bucha,hrkoce.... 😖 prečo sa chceš dat uspat?

lubenka01
18. feb 2012

moja Anetka bola už 2x na MRI, prvý den sme mali príjem, na druhý den hned ráno jej to robili, trvá to asi 20 min aj s uspaním- zavedú mu do žily kanylu. Na tretí den sme už išli domov. Na výsledky sme si volali za 7 dní. Takto to bolo na kramároch v BA. 🙂

macusikzv
autor
18. feb 2012

nám tiež vraveli,že treba príst poobede a na druhý den sa to robí...bola som osobne na Are,kde sme ležali..tam mi anesteziolog povedal,že ked je objednaný na 13hod,tak kludne možme príst na 11hod.aspon nebudem stresovat malého,do 7hod,može jest a do tej 10hod aj pit,napichnú ho a prevezú nás sanitkou do zariadenia kde to robia,potom povedal,že sa uvidí či pojdeme poobede domov,alebo na druhý den....ja chcem íst poobede 😢 a bola si pri malej?Ja sa bojím najviac preberanie z narkozy..u nás to bola katastrofa...ale to mu operovali očká-jačmen a mal ich zalepené,tak asi preto....jemu idú robit mozog...nepychajú tam niečo aj do hlávky,nejakú látku....

lubenka01
18. feb 2012

malej robili MRI chrbtice-má skrytý rázštep. Ked jej zaviedli kanylu na ošetrovni, pekne išla so mnou do miestnosti kde to robie, musela som jej dať dole náušničky, nesmie mať nič kovové, nechala som jej pančušky a tričko, sestrička jej začala pichať na uspatie do kanyli a behom 1 min. spinkala, mne povedali aby som išla na izbu, ked bude po že ma zavolajú. Išla som so setričkou pre ňu, na izbe jej dali infúziu a to už bola prebraná ale ešte ospalá. Behom 2 hodím už bola fit, už sa hrala v škôlke. Nič do hlavy nepichajú-žiadnu látku.

elise
18. feb 2012

@macusikzv ten hluk mi bol neprijemný a to nepohnutie bolo na nevydržanie robili mi MZ hlavy mozgu komplet. a to bolo bez pohnutia 45 minut.

macusikzv
autor
18. feb 2012

@elise malému tiež idú robit mozog...no tak to by nevydržal...a to ma dr presviedčala,aby som ho nedal uspat,vraj možno vydrží... 😖

macusikzv
autor
18. feb 2012

@lubenka01 dakujem 🙂

cairka
18. feb 2012

@macusikzv , ja idem s 2ročnou vo štvrtok, ak všetko dobre pôjde. Tiež v narkóze a tiež MRI mozgu. A tiež mám aj obavy, ale hlavne som zvedavá na výsledky 🤐 že to, ako dlho to trvá záleží od okolnosti, tak sa nedá dopredu povedať, či to bude 20 minút, alebo hodina, možno záleží aj od dôvodu MRI 😒 ak u vás už vedia, kde je ten hematóm, tak možno budú len tam pozerať a bude to rýchlejšie.

elise
18. feb 2012

niekedy pichaju do kanili jod- kontrastnu látku to zvýrazni fotky

latvia
18. feb 2012

@macusikzv narkozy sa neboj, je to sice zasah do organizmu, ale ak sa pohne pocas toho, ako ho budu snimkovat, tak to budu musiet robit odznova....ja by som tak male dieta bez narkozy asi nedala

macusikzv
autor
18. feb 2012

@cairka hej vedia.Ct to ukázalo....ved to,že tie výsledky 😖 to čakanie 😖

erika2312
18. feb 2012

My sme boli v Martine,bol v narkoze lebo ináč by bol obraz rozmazaný,ak by sa pohol,ten stav po narkoze neprajem nikomu zažiť,bol strašne zlý až nezvládnuteľný,potom zvracal opakovane.

macusikzv
autor
18. feb 2012

@erika2312 😔 chuda malé...no dúfam,že nebude zvracat..

filomena
18. feb 2012

My sme boli s trojrocnym synom pred dvoma tyzdnami na MR mozgu na Kramaroch, v nedelu nas hospitalizovali, v pondelok rano mu zaviedli na oddeleni kanylu, isla som s nim do ambulancie kde robia MR, tam ho uspali, mna nechali vonku a za pol hodinu mi maleho vratili prebrateho. Dali mu infuziu, pospal si a bol ako predtym. Zvladal to lepsie ako som myslela, ja som sa toho hrozne bala. Najhorsie pre maleho bolo, ze musel byt nalacno a ani potom nemohol 2 hodiny jest ani pit. Vecer nas uz aj pustili domov.. Vysetrenia sa neboj, my mamy to prezivame horsie ako deti 🙂

macusikzv
autor
19. feb 2012

Dakujem vám za všetky odpovede......som už kludnejšia 🙂

danielik79
19. feb 2012

my sme boli tento týždeň v utorok na MR a ked ti bude v narkoze nemáš sa čoho báť ,moj má 7 a nebol v narkoze vydržal tam bez pohnutia celú hodinu a bol pri nom aj môj manžel tak až taký strach nemal dali mu sluchátka na uši aby mu tam to moc nehučalo akurát mám obavy aké budú výsledky lebo skôr ako o 10 dní určite nebudú ....to čakanie ide na nervy .Prajem aby vám to dobre dopadlo

cairka
21. feb 2012

@erika2312 , tiež ste museli nastúpiť už deň pred doobedu (teda na osmu v príjmovej)? a robili mu niečo ten deň ? My máme zajtra nastúpiť v Mt , ale MRI až vo štvrtok. Stav po narkóze mala taký istý minule ako tvoj malý, takže už radšej očakávam jakot na celú nemocnicu 😅

macusikzv
autor
21. feb 2012

@cairka Dajte vediet ako ste dopadli...no mne tiež najprv vraveli,že máme príst den pred,ale načo ked je objednaný až na 13hod....menej stresu.... 🙂

cairka
23. feb 2012

@macusikzv , tak my to máme za sebou 🙂 Zvládla to celkom dobre, až na zimnicu pri preberaní z narkózy. Ale nebola taká zarevaná ako naposledy. Išla som s ňou tam, dali jej do žily nejaké anestetikum, potom ma poslali do čakárne, čistý čas MRI bol 40 minút. A hlavne, výsledky boli o hodinu a súúúúú v PORIADKU 😎 🙂 😀
Ináč ten prvý deň bol úplne zbytočne v nemocnici. Ozaj, doneste si čisté CD, aby tam mohli napáliť nález a mohli ste dať potom svojmu lekárovi, čo vás posiela tam.

macusikzv
autor
23. feb 2012

Ved už som kukala,či ste napísali..čítam to teraz 🙂 Aj mne sa to zdá tam byt zbytočne den do predu 🙂 O tom čistom CT nevraveli nič,ale výsledky určite nebudú do hodiny,,vraj to zvyknú posielat k ošet.lekárovy...tak neviem...no ale pre istotu si vezmem...ved sme ešte boli v archíve pre CD z CT,lebo nám to nedali...nás budú robit v B:B v súkromnej nem,.ale na anesteziologiu ideme do roosveltky,tam ho napichnú a stade nás sanitkou prevezú tam na mag.trošku komplikované,,,tak som rada,že výsledky máte ok 🙂 🙂 🙂 😉 dúfam,že aj my 🙂 🙂 🙂 😨

macusikzv
autor
6. mar 2012

Takže máme po....malého nakoniec neuspali,lebo to vydržal...aj dr a sestry sa čudovali,bol suprový.....a ja som rada,že sme mohli íst hned domov...už len výsledky nech sú ok.. 🙂

juny
8. jan 2013

@macusikzv ahoj môžem sa opýtať dokedy ste mali výsledky...aj ja idem s dcerkou 6r. na MR 29.1.a už som s toho teraz na nervy...môžeš aj IP...ďakujem

macusikzv
autor
8. jan 2013

ahoj...myslím,že do týždna,posielali to priamo k našej neurologičke...aj ja som sa bála,neboj,ked to náš zvládol bez uspatia ,tvoja to tiež zvládne,jeden rodič bude pri nej,ak pojdeš ty ,nezabudni si dat aj ty slúchadká,lebo prídeš o uši,moj muž si ich nedal,a mal čo robit ,aby to vydržal,ten hluk 🙂

juny
8. jan 2013

@macusikzv no mne povedali že ma isť pod narkozu,ráno máme ísťdo roosveltky a s tade prevoz tam...bojím sa aj vysledkov ☹

macusikzv
autor
8. jan 2013

no nám tiež,a tiež sme boli v roosveltke,ale už tam nás presviedčali,aby sme to skúsili bez narkozy,ale pre istotu mu napichli kanilu,tiež sme mali prevoz a doktorka bola s ním,keby ho museli uspat,keby nespolupracoval,ale my sme to malému vysvetlili a to mal vtedy 5rokov,a zvládol to,čo sme boli rady,lebo sme hned mohli íst domov,čo po narkoze sa musíte vrátit do nemocnici..

juny
9. jan 2013

@macusikzv nám povedali,že ked sa robí doobeda(čo aj ideme) tak nás pustia poobede domov..že budem s nou na izbe kým sa preberie a môžeme ísť domov....nám lekárka hned vypísala papier,že pod narkozu

reikina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
juny
10. jan 2013

@reikina o tom som ešte nepočula...už sme objednaný na 29.1.dovtedy ma asi klepne od strachu...ale opýtam sa lekárky nato...´dakujem

reikina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz