Má zmysel chodiť s 9-ročným dieťaťom k psychologičke?

sannn
1. dec 2022

Dievčatá prosím si radu...Zašla som s malým k psychologičke...Má 9 rokov, sme rozvedení s jeho otcom. V skratke, viem čo mu je, viem čo to spôsobuje. Aj som to psychologičke ozrejmila, že teda všetko čo mi hovorí o synovom správaní, o synovej charakteristike ja viem, a práve preto som tu. A že chcem radu. Za sedenie pýta 15 eur a hneď na druhom mi povedala, že spraví synovi rozbor osobnosti za 80 eur. že je to skvelý peniaz lebo iný rodičia vraj platia aj 200 eur niekde inde atď...Pýtala som sa jej či to bude na niečo dobré, či mi potom dá aj nejaké rady čo so synom, ale odpovedala že to určite pomôže.Ide mi proste o to, či ste si to niektorá dala spraviť pre dieťa a či to teda malo zmysel? Nemôžem si pomôcť ale mám pocit že táto "terapia" je zameraná čisto na peniaze.

gabika128
1. dec 2022

@sannn mne sa toto teda riadne nepozdáva. Ty potrebuješ riešiť problémy so synom, ty potrebuješ vedieť ako mu pomôcť, ako s ním komunikovať a ako s ním pracovať. Návšteva psychológa je super, ale z tvojho popisu mám čudný pocit, je to naozaj psychologička? Či nie je náhodou iba psychoterapeut alebo niečo rychlokvasene

katkaseiner
1. dec 2022

nedavala som robit, boli sme s dcerou ked mala 4 roky... ale zaujima ma tema.. mne to tiez pride ze si ide privyrobit na tebe...

luccija
1. dec 2022

@gabika128 psychoterapeut je viac ako psycholog🙂
@sannn ak Ta to prilis nezatazi financne daj mu ho spravit to je aj do buducnosti dobra vec.

sannn
autor
1. dec 2022

@luccija akože, nezaťaží...a na čo presne to bude dobré podľa teba?

gabika128
1. dec 2022

@luccija ja viem že psychológ, si môže urobiť psychoterapeuticky kurz, avšak, už som sa stretla s rôznymi "podvodníkmi" ktorý sa označovali teda za kadečo, ale od odbornosti boli na míle ďaleko.

kacena4
1. dec 2022

po pravde na co ti bude rozbor osobnosti? ak mas problem treba riesit ten to ze ti zhodnoti ze ako je tam problem a vy o nom viete je super... ale s dietatom treba pracovat na zvladani alebo odstraneni problemu a na to je psycholog. rozbor osobnosti je ti na jedno.... chod k psychologovi co robi cez poistovnu a mas cely rok sedenia s detatom aj rodicom cez poistovnu pomoze ti viac

sannn
autor
1. dec 2022

@kacena4 ja som sa ozvala do psych. centra. Tam nás pridelili k tejto a on nás hneď na prvom sedení zavolala k sebe do vlastnej kancelárie s po obedným termínom a ja že teda super a až potom mi došlo že to je už niečo súkromné za čo mám platiť...

oli18
1. dec 2022

@gabika128 ved je na vas, klientoch, aby ste sa opytali psychologicky na vzdelanie. Mozete ju najst aj v komore psychologov, ti skutocni su tam clenmi. Kto nie je, je velky predpoklad, ze nie je psycholog. Psychoterapeutmi byvaju psychologovia, alebo psychiatri na zaklade niekolkorocneho kurzu.

gabika128
1. dec 2022

@oli18 pani už písala, že bola po slaná z centra takže vzdelanie určite má.

sannn
autor
1. dec 2022

V tomto prípade mi neide o vzdelanie. Určite je vzdelaná a šikovná lebo zistila veci raz dva, ale aj vzdelaným ľuďom môže ísť len o zárobok :/

pribinak
1. dec 2022

@sannn ak tá psychologicka pracuje v centre, tak to centrum musí mat verejne Prístupný cenník

Tam si môžeš pozrieť koľko stojí diagnostika. Inak diagnostika sa robí úplne bežne, ak ju nejaké centrum nevykonáva, tak odosiela klienta napr klinickej psychologické, aby dieťa alebo aj rodiča zdiagnostikovali

Tá diagnostika je potrebná, lebo niekedy ten terapeut vidí, že dieťa má problém, ktorý je širší a potrebuje presne vedieť o čo ide

jumama
1. dec 2022

Ludia maju rozne povahy, aj deti. A podla toho moze zvolit pristupy. Mozno preto ho chce otestovat. No ak sa ti nieco nezda, pytaj sa predovsetkym jej, nech ti vysvetli, na co ten rozbor potrebuje. Nie je to od veci otazka.

gabika128
1. dec 2022

@sannn ja by som sa pýtala aj koľko to bude stáť ďalej keď len rozbor začína na 80€

oli18
1. dec 2022

@gabika128 ok, precitala som len uvodny prispevok, to pise az v dalsom. Teda je psychologocka, ak robi v centre. Ale tato jej popoludnajsia aktivita za hotove je jej vlastna kapusta. Popri zamestnani v centre moze oficialne podnikat. Bolo by zaujimave vediet, ci dava bloky z registracnej pokladne.

janulka182
1. dec 2022

nevahala by som. ceny ma skvele aj za sedenia. skus zistit, kolko to stoji inde. budes prekvapena. a synovi to moze len prospiet.

shee11
1. dec 2022

Sedenie 15€ je teda parádna cena. Zvyčajne je to 35-50€.

katkaseiner
1. dec 2022

My sme za sedenie pred 6 rokmi platili 20€ a boli sme dokonca 2x, čiže cena za mňa ok.

sannn
autor
1. dec 2022

@jumama pytala som sa ci po tom rozbore dostanem aj nejake odpovede alebo postupy a povedala ze to sa uvidi a ze uz teraz vidi ze syn potrebuje posilnit oblicky a chce mi predat nejake bylinne kvapky. vraj to mu pomoze upokojit stres. tak s takouto odpovedou som nebola spokojna

kulumulu123
1. dec 2022

@sannn odkedy psycholog lieci oblicky??? No asi by som zvazovala navstivit niekoho kto riesi jlavne to vo ma v naolni prace 🤷‍♀️

sannn
autor
1. dec 2022

@shee11 nevadi mi cena…ale centrum kde sme sli je zadarmo. toto su u nej privatne sedenia po veceroch. (co by malo zmysel keby zistila ze syn ma vazny problem a treba mu dlhodobe sedenia- ale ona este ziadnu diagnozu nepredpokladala,len mi oznamila par crt,ktore na nom vidi-napr. ze mu chyba otec) v centre sme zadeleni k nej a tam by zrejme mala robit tu istu pracu len “z poistenia”,nie? naozaj neviem aky je bezny postup, preto sa pytam tu.

sannn
autor
1. dec 2022

@kulumulu123 ona je vraj proti liekom a podla alternativnej mediciny sa “neuspokojivy vstah s jednym z rodicov” usadza v oblickach a vycerpava ich. aj ked su oblicky medicinsky uplne zdrave (co teda su)

hipuska
1. dec 2022

V prvom rade, dieťa ľúbi obidvoch rodičov rovnako. Psychológ je nestranna osoba, kedy dieťa nemusí "držať stranu" niektorému rodičovi. Určite by som nejakého pre dieťa vyhladala. Ale, konkrétne táto sa mi nepáči. Ja som s deťmi bola aj v centre aj psychológa navštevujú (mali sme odporúčanie od detskej dr) a nikdy som neplatila ani euro

kirakira
1. dec 2022

tak sa informuj v centre a požiadaj o inu psychologičku ktora je hradena poistovnou toto mi pride ako čisty biznis

pictbridge
1. dec 2022

Ja chodím s 9 ročným ku školskému psychológovi a je to super. Niekedy si ho vezme psychologička z hodiny a pokecaju niekedy prídem ja a kecame. A netýka sa to školy. Skúste túto možnosť.

heni79
1. dec 2022

@sannn Pre mňa by to bola STOP-ka. To, čo píšeš, že ti hovorí. Šarlatánka, ktorá chce z teba ťahať peniaze.

sannn
autor
1. dec 2022

@heni79 tiez mi toto nasepkava intuicia. dakujem vam dievcata za radu ☺️ zrusim ju a vratime sa do centra

sarain
1. dec 2022

@sannn Ak ste hľadali psychologickú starostlivosť a nie rady alternatívneho čohosi, tak trvajte na tom,aby k Vám tak pristupovala. A takto : stiahnuť si klienta,ktorý má v centre kde som zamestnaná nárok na bezplatnú odbornú starostlivosť, do vlastnej "praxe" a účtovať ho je neetické , neprofesionálne a drzosť voči Vám aj zamestnávateľovi. Ale tak seriózna osoba by Vám v takejto situácií ani nezačala rozprávať o kvapkách na obličky.

martina2001
1. dec 2022

@sannn a hlavne požiadaj o výmenu psychológa v centre

danica2711
1. dec 2022

@sannn ak má syn nejaké psychické problémy, tak návštevy psychológa/psycholigičky určite zmysel majú. ALE NIE TEJTO!

kulumulu123
1. dec 2022

@sannn odpovedala si si sama oblicky ma po medicinskej stranke uplne zdrave... Rob ako myslis ja by som zo seba prachy tahat nenechala lebo ocividne tu ide iba o to co si este ochotna zaplatit...