Krvácanie 8-ročného dievčaťa

lula1980
17. jan 2021

Dobrý deň prosím vás moja dcéra bude mať v marci 8r a dnes ráno mi hovorila že keď bola na malej keď sa utrela že mala trošku krvi na papieri. Potom si menila nohavičky že tam má krvavý fľak. Išla som sa pozrieť a mala vo veľkosti asi 5centovky bledo červené. Zdá sa mi že aj skôr dospieva väčšie prsia a už jej začína aj ochlpenie na genitálií. Je to normálne prosím? Či mám sa báť. Ďakujem

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miselar
17. jan 2021

@lula1980 ahoj veru do spievajú skôr. Aj moja dcéra dostala prvý menzes v 8rokoch. Začiatky boli také ze mala menzes dvakrát do mesiaca... Plakala že ho nechce.... Veľmi skoro na dnešné deti. Ale tak co uz trvalo to asi pol roka než sa jej upravil. Teraz ma 10rokov a zase dva mesiace nič a predtým pravidelne.... Neboj iba kontroluj Nohavícky na začiatku to môže byť len také sláve špinenie.

anjelicek26
17. jan 2021

Treba ist k lekarovi skontrolovat stitnu zlazu a popytat sa na predcasnu pubertu. Je mozne, ze telo uz dospieva, ale v hlave to take 8 rocne dieta este ulozene mat nemoze. Oni to vedia este liekmi oddialit. Normalne ma zamrazilo, moja vdaka bohu dostala par dni pred 14.narodeninami az.

dzulli1980
17. jan 2021

Je to normálne ... ja som dostala prvýkrát menštruáciu, keď som mala 9 rokov, a to bolo slušných pár desiatok rokov dozadu ... áno, je to možné ... nič by som liekmi neriešila, môže to mať do budúcna kus nedobré následky.

jamidea
17. jan 2021

Nie je to celkom ok, ale neriesila by som to na mk. Lebo podla toho co pises je uz v puberte. Treba sa spojit s mudr.ta iste poradi.

jamidea
17. jan 2021

@dzulli1980 nie je to celkom normalne a to asi vies aj sama. Aj mudr.ti potvrdi, ze zial z dnesneho masa , z hormonov v nom su dievcata negativne ovllyvnene a predcasne idu do puberty. Dokonca odporucaju nekupovat hudinove mäso u nas ale v zahranici a co najmenej " hormonove".

sterea
17. jan 2021

Treba navštíviť endokrinologičku, zoberie jej krv, ale nemyslím si, že ju bude riešiť liekmi. V tomto veku sa to už stáva ☹, aj u našej neteri to tak bolo.

durianka1973
17. jan 2021

Ja by som sa aspoň spýtala pediatričky, čo si o tom myslí. Možno dcérke navrhne nejaké vyšetrenia a možno nie. Ak Ti povie, že OK, tak len dobre.

matabb73
17. jan 2021

Je to dosť skoro aj na túto dobu, ale vo veku 9, 10 rokov je to už dosť bežné. Dcerina spolužiačka dostala prvý krát menštruáciu v štvrtej triede. Ak na nej už vidno, že dospieva, asi sa to už nedá zvrátiť. Aj tak by som ju nechala pozrieť u doktorky, či je všetko v poriadku. Nie je baculatejsia? To niekedy spôsobí predčasnú pubertu.

bmuller
18. jan 2021

Ak ma dcerka nadvahu, tak sa snazit schudnut (u nadvahy sa tvori viac hormonov podporujucich dospievanie).

yanni
18. jan 2021

Pises, ze este nema ani 8 rokov. Tak ano, je to skoro. Velmi skoro. To,ze sa v dnesnej dobe dospieva skor este neznamena, aby 7 rocne dieta bolo v puberte so vsetkym co k tomu patri. A to ze je zacina uz teraz rast ochlpenie tiez nie je v poriadku: Daj jej skontrolovat stitku. Tam nebude nieco koser.

babydesire
18. jan 2021

Fiha,to je ozaj skoro..nieje to dobre,,zvlast po psychickej stranke..a kdesi som citala,ze ak ms zacne skor skor sj skoci (predcasna menopsuza)aby sa jej ako 30tnicke nestalo ze bude chciet babo a ms uz bude pred zaverom..neviem no

topciapocky
18. jan 2021

@lula1980 ide o predčasnú pubertu.. už dávno ste mali ísť k endokrinologicke..moja dcéra má tiež túto diagnózu..a toto všetko môže naznačovať začatie menštruačného cyklu..

matapo
18. jan 2021

...normalne to nie je. Pojde asi o predcasnu pubertu ☹ Treba riesit s lekarkou, posle vas na endokrinologiu. da sa este oddialit. Nie je to dobre z viacerych dovodov,skus si o tom precitat PREDCASNA PUBERTA U DIEVCAT. Aj rast sa potom spomaluje az zastavuje, skratka nie je to na nic dobre a ak sa tomu da pomoct tak vyhladajte lekara a rieste to.

topciapocky
18. jan 2021

@dzulli1980 neurazite sa, keď sa vás spýtam na akú výšku ste dorastli? U dcéry riešim niečo podobné.. ďakujem

dzulli1980
18. jan 2021

@topciapocky Mám 180 cm.

sylvia36
18. jan 2021

je to skoro, ale ja som tiež dostala menzes ako 8 ročná v 3. triede ZŠ, a bolo to pred 40 rokmi. Dokonca som ani nevedela o čo ide, tak som plakala, že zomieram. Nie je pravda, že bude v menopauze ako 30 ročná, ja mám 48 rokov a mám menzes stále a po vyšetrení mi doktorka povedala, že budem ho mať ešte pekných pár rokov. Mám 165 cm, porodila som dve krásne zdravé deti, dokonca ako som chcela tak som aj mala, nemala som problém otehotnieť. Takže neriešila by som to u dcéry liekmi, možno sa poradila s doktorkou, ale nie je to tragédia...

simsalabim
18. jan 2021

@lula1980 8 rokov je fakt skoro. Ved to je este male dievcatko... sla by som k dr., mozno to budu chciet nejako riesit, ako pise
@anjelicek26 Take male dietato asi musi prijimat tazko. Moje dievcata dostali jedna v 11 rokoch a druha v 14 a ta je z toho nestastna doteraz.

anjelicek26
18. jan 2021

@sylvia36 ja to beriem len tak, ze pocet vajicok mame kazda dany a cim skor zacne zena ovulovat, tym skor ich spotrebuje resp. zacne klesat ich kvalita, samotna menstruacia este neznamena plodnost, ale kvalita vajicok... navyse toto moze byt u kazdej zeny ine... aspon skontrolovat stitnu zlazu mozu, na skodu to nebude, ak ma zle vysledky ovplyvnuje to velmi vela veci a nielen nastup puberty, dcera berie lieky na stitnu zlazu uz piaty rok tak viem, aka je a co to s nou robi, ked si lieky zabudne dat... ma to na organizmus velmi velky vplyv. Oni len daju do poriadku to, co je mimo, nebudu dietatu nijako skodit a poradia sa s rodicom. Psychika je tiez velka cast nasho JA, takze aj na to treba prihliadat. Osem rocne dieta je druhacka? Tretiacka? Je to este malicke dievcatko, bolesti a krvacanie by do jej zivota v ramci moznosti fakt este patrit nemali.

belllinka
18. jan 2021

@dzulli1980 Má 7 rokov, nie 9. To teda vôbec nie je normálne...

basska_b
18. jan 2021

@jamidea Otec môjho bývalého bol CEO farmac. spoločnosti Pfizer (nie na Slovensku) a povedal, že kuracie mäso nikdy nemáme jesť. Hocičo iné, len nie kuracie

luccija
18. jan 2021

@lula1980 zial je to mozne bude mat 8 r, kym sa jej cyklus stane pravidelnym to moze trvat aj rok, dva. Ale urcite o tom porozpravaj s doktorkou nastupom menzesu dievcata prestavaju rast. nehovoriac o ovarialnej rezerve.

luccija
18. jan 2021

@sylvia36 nikto nevie aku ma ovarialnu rezervu ta sa tvori este pocas prenatalneho vyvoja, tak ako zuby.Ty si mala stastie bud rada🙂

matabb73
18. jan 2021

@sylvia36 ty máš asi dosť veľa vajíčok, keď menštruješ tak dlho. Pri skorej puberte je predpoklad skorej menopauzy, ja som ten príklad. Začala som, keď som mala čerstvých 10 rokov a skončila, keď som mala 42.

22abigail22
18. jan 2021

Podľa mne to je OK. Mojej matke ale aj 19 ročnej sestre začali menštruácii keď mali 9 rokov.

anjelicek26
18. jan 2021

@22abigail22 ale to dieta nema ani 8... je vela dovodov predcasnej puberty a niektore su "len vynimka" a ine zdravotny problem.

simsalabim
18. jan 2021

@matabb73 ja som zacala tiez, ked som mala 10 a mam teraz 50 a menzes stale.... asi je to naozaj prudko individualne.

matabb73
18. jan 2021

@simsalabim asi hej. Ja som mala po pôrodoch krátky cyklus, len 24 dni, tak som si vajíčka vystrielala skoro. My máme v rodine skorú menopauzu, sestra mala 45.

lula1980
autor
18. jan 2021

@matabb73 áno je baculatejsia

matabb73
18. jan 2021

@lula1980 také dievčatá mávajú skôr menštruáciu, ale u tvojej je to aj tak dosť skoro. Ja by som šla k lekárke, nech jej porobí testy.