Krv v stolici štvormesačného dojčaťa

simexm
18. nov 2017

Ahojte. Chcela by som sa opýtať. Môj synátor (plne kojeny) má už asi 4 deň v stolici troska krvi. Nie sú to moc nitky skôr take hlienove bodky. Kaka 2x denne. V rannej to nikdy nie je no v tej poobednej áno. Samozrejme som už bola s tým u lekárky ale tá mi nič moc nepovedala k tomu akurát naordinovala po každom kojení ryžový odvar. Vzorku stolice som odniesla do labaku a cakame na výsledky. (Píšem preto lebo musíme čakať do pondelka a už som trochen nervózna a pre pokoj na duši sa opýtam - možno niektorá z vás mala podobný problém) neviete z čoho alebo čo to môže byt? Asi 2 týždne dozadu som mala nádchu a schytal to aj drobec - sople a castejsie kychanie - ale už je Ok. Moze to mat súvislosť? Dikicko za radu. A ak som náhodou zbytočne otvorila rovnaku tému kde bolo podobne už riešené tak sa ospravedlňujem. Kludne mi sem postnite link. Ďakujem moc za odpovede. Sisa

1988majka
18. nov 2017

Uvidite co vyjde zo stolice..niekedy byva pri Campylobaktere alebo samozrejme rotavirusoch ale to by kakalo babo viac ako 2x denne. Moze to byt aj alergia na bielkovinu kravskeho mlieka alebo nieco ine z vasej stravy.

kikus48
18. nov 2017

Je dojceny ? Ak je na umelom mliecku takto sa prejavuje alergia na bielkoviny kravskeho mlieka. Predpokladam ze navracia a nehnackuje a kedze to trva dlhsie tak toto spolu vylucuje infekciu i nahlu brusnu prihodu napriklad invaginaciu.

333x2
18. nov 2017

Ziaden ryžový odvar,toto býva zvacsa pri problémoch s mliecnou kravskou bielkovinou ,skus všetko s jej obsahom vylucit zo svojho jedálnička .A neboj sa ,nemusi to byt dlhodobá diagnoza ,niektore deti s ňou mávajú problem prve mesiace .

rheuska
18. nov 2017

Ja som mala takýto problém s mačkou. (nechcem porovnávať, ale) , vveterinár mi povedal, že ak sa nenájde príčina, tak, že to proste pri mláďatách tak niekedy je. Že vraj aj malé deti to tak majú. Stačí trošku tvrdšia hrudka stolice a žilky popraskajú. Že to samovoľne prejde. U mačky aj tak bolo. Dúfam, že ani vy nebudete mať nič vážne.

@simexm býva to aj pri nedostatočnom prijme materského mlieka. Hoci sa môže javiť, že baby je ok a pije dosť (napr.preto,že veľa priberá, ale práve preto, možno by potrebovalo viac, je ťažké určiť, koľko by vlastne práve toto baby malo priberať).

kikus48
19. nov 2017

@coccinellaseptapunktata krv nie. Vtedy ma dieta hladove stolice a neprospieva.

1988majka
19. nov 2017

@coccinellaseptapunktata pri nedostatocnom prijime materskeho mlieka nieje krv v stolici. Nieje na to dovod.

7macka7
19. nov 2017

Krvave hlieny v stolici sme mali :(
U nas alergia na kravske mlieko. Skuste vysadit zo stravy vsetko mliecne kedze je kojeny. Ale vsetky mliecne vyrobky u vas komplet. A davat si pozor.

mishicca
19. nov 2017

Sesternicin maly mal tiez take... bol na UM. Ale mal rotavirusy....z toho to mal. Tiez im lekarka dala najprv ryzovy odvar..potom mrkvovy.... ale to ho len trapilo.

simexm
autor
19. nov 2017

No skúšam vysadiť laktozu úplne. Dnes prvý deň - uvidím čo to s ním spraví. Každopádne ďakujem za tipy. Snáď to nebude nič vážne.

333x2
19. nov 2017

@simexm nie laktozu,ale celkovo mliečnu bielkovinu

1988majka
19. nov 2017

@simexm laktoza nie..ale mliecna bielkovina (hlavne kazein)

janinamojka
19. nov 2017

Ja som mala takyto problem s dcerou,kakala riedku stolicu no vsetky vysetrenia boli v poriadku..Dostala nejake kvapky proti krvacaniu...prestalo to potom.

simexm
autor
19. nov 2017

Ani myslela som celkovo mliečne vyrobky

333x2
19. nov 2017

@simexm ono je to v hromade nemliecnych tiez ,treba citat zloženie všetkého

kikus48
19. nov 2017

Nevsimla som.si ci dojcene alebo nie. Ako som.pisala prva moznost je alergia na bielkovinu kravskeho mlieka. Ale tieto deti mavaju napr aj ekzem ci caste obstrukcne bronchitidy. Takze predtym ako sa urobia nejake razne kroky ktore ovplyvnia vyzivu mamky a dietata by bolo vhodne navstivit odbornika aby zvazil ci sa o alergiu jedna a pravdaze vylucil ine moznosti a zvazil odbery - vysetrenia. Drzim palce 🙂

simexm
autor
23. nov 2017

Tak výsledky z labaku boli v poriadku. Nič tam nenašli, poslali nás na chirurgiu a ani tam nič nenašli po kontrole konečníka. Vraj kým sa to nezhorší tak to nemám riešiť... ak by sa to zhoršilo mám ísť na Kramáre na sono brucha....paráda. Nemienim čakať. Podľa mna to neni normálne, tak som sa objednala už teraz na tie Kramáre. Aj všetky mliečne výrobky som prestala jesť/piť (3dni) a stále žiadna zmena.. tak uvidime čo na Kramároch. Podľa mna toto nie je v poriadku...

kikus48
23. nov 2017

@simexm ake ma koagulacne parametre.

lety17
27. nov 2017

My sme to mali tiez a na gastre nam potvrdili alergiu na kravsku bielkovinu a pritom bola plne kojena,museli sme prejst z kojenia na um neocate

@simexm zdravím chcela by som vedieť ako sa máte, ako ste dopadli s vyšetreniami, ak sa chcete podeliť...

lilli251
23. mar 2019

@simexm doby den prosim mozem sa opytat ako ste dopadli s krvou v stolici? pisali ste toto: Tak výsledky z labaku boli v poriadku. Nič tam nenašli, poslali nás na chirurgiu a ani tam nič nenašli po kontrole konečníka. Vraj kým sa to nezhorší tak to nemám riešiť... ak by sa to zhoršilo mám ísť na Kramáre na sono brucha....paráda. Nemienim čakať. Podľa mna to neni normálne, tak som sa objednala už teraz na tie Kramáre. Aj všetky mliečne výrobky som prestala jesť/piť (3dni) a stále žiadna zmena.. tak uvidime čo na Kramároch. Podľa mna toto nie je v poriadku...

lilli251
23. mar 2019

@simexm mozem sa aj ja spytat ako ste dopadli s vasim problemom s krvou v stolici?

simexm
autor
23. mar 2019

Bolo to už davno ale napisem čo sa teda zistilo. Nechcelo sa mi čakať tak som sa s malým nechala hospitalizovať na antolskej (super prístup doktorky sestry atd boli sme na jiske) a po 2 dňoch a vyšetreniach sa zistil prekonaný rotavirus. Nakoľko nemal hnačky ani vracacky a horúčky aj sama doktorka bola prekvapená. Povedala že zrejme má výbornú imunitu a aj vďaka materskemu mlieku to prekonal veľmi ľahko. Jediný prejav bola krv v stolici za následku podráždených čriev. Takisto sa mu vytvorili silne protilátky takze nakoľko má už vyše rok s pol bolo toto jedine ochorenie ktoré ho lapilo. Takze nám odporučili probiotiká a vykadit zbytok. Prepustili nás v ten deň a už krv v stolici nemal. Takze ak vás nútia behať po vyšetreniach na ktoré sa dlho čaká napr. gastro. Odporúčam sa dať hospitalizovať a hneď sa vsetko koná rýchlejšie bez čakania. Krpec je doteraz stále zdravý.

lilli251
23. mar 2019

@simexm no praveze ja urobim vsetko pre to,aby sme nesli do nemocky..no tuto trencin,hrozne,zeny vraj spavaju na stolickach,otrasne postielky,uplne mi je mi zle pri pomysleni...a co je horsie,nechcem od starsieho dietata..no a najvacsi dovod,ze aby tam nechytila este nieco horsie,s cim tam deti lezia..moja to ma asidva tyzne...kolko ste boli v nemocke?

lilli251
23. mar 2019

@simexm a kolko to mal si prosim nepamatate?

simexm
autor
25. mar 2019

@lilli251 ťažko povedať ako dlho. Tu krv mal cca 3 týždne potom nemocnica a v nemocnici mal posledný krát. Nakoľko žiadne iné prejavy nemal tak bohvie ako dlho to už mal kým sa to prejavilo krvou v stolici. Tiež som nebola nadšená z možnosti že nemocnica ale bolo to najrýchlejšie riešenie. Antolská bola super. Boli sme sami na izbe a rýchlo robili testy takze sme mali rýchlo výsledky a domov. Mala som vlastnú posteľ a malého v detskej postieľke (taká tá železná). Poprípade sa opýtajte pediatricky nech da spraviť testy na rotaviry (vzorka stolice do labaku) lebo keď sme to riešili my tak pediatrička dala spraviť testy na baktérie nie vírusy a to bolo samozrejme bez nálezu až v nemocnici dali spraviť vírusy. A ak by Vám potvrdili rotavirus tak už doktorka povie ako ďalej. Dúfam že sa Vám to rýchlo vyrieši

lilli251
25. mar 2019

@simexm viete co vyskusala som celu sobotu a nedelu nejest mliecne vyrobky a priblizne po 24 hodinach od mojho nejedenia nemala ani tuk...dnes som skusila vratit, tak uvidiem co zajtra od rana...ci to nie je teda alergia na bielkovinu kr.mlieka...ale dakuje za odpoved....

steny123
8. dec 2019

ahojte, moj syn ma uz 2mesiace krv v stolici, stale ma adenovirus, ktory nie a nie prejst, dokonca sa to zhorsilo ze kakal cistu krv. boli sme na infekcnom, na detskom a na chirurgii, kde mu spravili kolonoskopiu a cakama na vysledky. je to cele zahada a doktori uz nevedia co dalej, test na krav.bielkovinu bol negativny, aj tak nic mliecne nejem. syn ma 6mesiacov a stale bojujeme.Virus vzdy nezachytia v stolici, cize raz su vysledky pozitivne a raz negativne, stale to skace. inak syn prospieva, nema ziadne ine problemy. snad sa to vyriesi, davam ryzovy odvar ale nepride mi to lepsie. zacnem s prikrmami.

veve7777
8. dec 2019

Ja som spozorovala krv v stolici ( ale len take nitky) keď som niekoľko dni za sebou dala dieťaťu kvapky Babycalm (3-4mes)