Je tento Covid test štvorročného chlapca pozitívny?

lenkakravcova
13. nov 2021

Ahojte, malý nám dosť kašle. V skolke mali nakazeneho chlapčeka. Inak okrem kašľa má len ráno sopeľ. Ak by sa to zhorsovalo, v pondelok som chcela ísť k lekárke. Doma som ale nasla ešte jeden nepoužívaný antigen, tak som mu urobila z hrdla. Vyšlo to takto. Je to podľa vás pozitívne alebo negatívne?
Prípdne ako sa robí takým deťom nejaký istejsi test? Antigenovy je taky poloisty? Alebo ako brat jeho výsledok? A aj PCR vedia urobiť z hrdla, zo slín alebo to sú len antigenove?

lenkakravcova
autor
13. nov 2021
lasona
13. nov 2021

Podľa mňa pozitívne...

ajsha123
13. nov 2021

Podľa mňa pozitívny. Objednaj ho hneď na PCR, tenje presnejší.

lenkakravcova
autor
13. nov 2021

@lasona
@ajsha123
Manžel si myslí že je to negatívne. Ja tam vidím "ducha".
Pre istotu ho teda objednám na PCR, nech vieme na čom je.
Rozmýšľam, či nepôjdeme radšej tiež rovno aj my ako rodičia. Síce sme očkovaní, ale nech mame istotu, ci nie sme prenášači.

lenkakravcova
autor
13. nov 2021

Ešte otázka: Neviete, štátne PCR keď požiadam, tak termín mi príde hneď, napríklad na ďalší deň?
Alebo to len u súkromníkov tak rýchlo (termín hneď na ďalší deň).
Chcela by som tam ísť zajtra.

loginexistuje
13. nov 2021

je to pozitivny test aj podla pribalovehonletaku objednaj na PCR

janage
13. nov 2021

@lenkakravcova po akom čase je tá druhá čiarka? My robíme tie školské samotesty a dcéra mala negativny. Zabudla som ho na stole a o pár hodín muž robil paniku, že čí je ten pozitivny test s 2 palickami na stole. Na našom píšu pokyny, že po pol hodine už sú výsledky skreslené.

lenkakravcova
autor
13. nov 2021

@janage 15min. Len sme mali malo toho roztoku tak som ho trochu nariedila vodou (neviem ci to mohlo niečo urobiť, aj keď voda by mala byť asi neutrálna, či?)

dominika_sk
13. nov 2021

Podla mňa tam je par zasadnych chyb, liquid sa nema riedit vodou, može to ovplyvniť, vyter ma byť nasalny teda z nosa/nosohltana takže vysledok je nerelevantny. A termin chodi podla toho čo zaškrtneš v nczi ak kontakt tak termin može byť na desiaty deň, ak priznaky tak v najbližšich dňoch. Ja som bola v kontakte s pozit osobou 1.11. hneď som sa registrovala na nczi termin mi prišiel na 10.11. bola som v karantene ale išla som na šiesty deň na test dobrovolne, pcr bolo negativne. Išla som aj na ten desiaty deň a ten už bol pozitivny a to som naozaj bola v karantene 10dni.

lenkakravcova
autor
13. nov 2021

@dominika_sk Hm, to máš pravdu.
Tak syn je už siedmy deň od piatku, kedy sa mohol stretnúť s niekym z triedy, kto sa stretol s tým nakazeným (ten nakazeny migroval v skolke). Všetky deti ale teraz kašlú, tak fakt neviem co to je (vyzerá to ako bežný silnejší kašeľ).

Asi pôjdeme radšej cez súkromne, aj keď si to zaplatíme.. Lebo len zajtra môžeme ísť. Cez týždeň musí byť muž v práci a MHDckou so synom cestovať by asi nebol najlepší nápad, keď je tam podozrenie.

loginexistuje
13. nov 2021

@lenkakravcova to sa urcite nema riedit a uz vobec nie obyc vodou zajdite rovno na pcr ak mhd daj malemu respik drzte sa

jitkakuruc84
13. nov 2021

kontrolna C je ciarka, na T ju takmer nevidiet ... podla mna negativ

lilly2303
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenkakravcova
autor
13. nov 2021

@loginexistuje Bola tam už len jedna kvapka roztoku, potrebovala som 3, tak som to iniciatívne doriedila. Až potom som sa začala zamýšľať nad tým, či tá voda nemôže ovplyvniť výsledok, ale už bolo neskoro. Ruky predbehli rozum :D
Ako píšeš, skočíme zajtra na ten pcr. Potom dám vedieť ako to dopadlo, keď budeme mať v pondelok výsledok 🙂

zuzanockamt
13. nov 2021

@dominika_sk sú domáce testy, ktoré sa robia aj z hrdla, mám také doma, kupované v lekárni

lenkakravcova
autor
13. nov 2021

@zuzanockamt Pri tomto čo máme bolo napísané, že sa môže použiť aj výter z hrdla. Ale asi som to nemala riediť. Len neviem prečo nám k tomu dali tak málo toho roztoku (testov bolo dokopy 5 a roztok na 3-4, už minule som s ním dosť šetrila).

janage
13. nov 2021

@lenkakravcova určite si to nemala riedit

lilly2303
13. nov 2021

@lenkakravcova ahoj my s manželom sme to mali tak isto a boli sme pozitívny obaja

dominika_sk
13. nov 2021

@lenkakravcova tak ak tam bolo napisane že aj z hrdla tak je to v poriadku ale ta voda može naozaj zasadne zmeniť vysledok, teraz ju dosť chloruju takže vobec sa neda povedať ako farbivo a test na to reaguju.

gabika8855
13. nov 2021

Akykolvek naznak ciarky sa aj v momke berie ako pozitivne...a ano treba radsej na pcr je to istejsie

annm81
14. nov 2021

Kvôli tomu riedeniu vodou je výsledok úplne irrelevantný, aj keď je kontrolný prúžok jasne viditeľný. Akoby ste test ani nerobili. Urob mu ďalší test, ale postupuj dôsledne podľa návodu.

lenkakravcova
autor
14. nov 2021

@annm81 Ďalší už doma nemám. Máme už objednaný poobede oficiálne testovanie zo slín. Tak uvidíme.

annm81
14. nov 2021

@lenkakravcova Tak želám nech to dobre dopadne.

julka1983
14. nov 2021
Používateľ julka1983 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od julka1983.

@lenkakravcova ako ja som si tiež robila niekoľko testov a každý test vyšiel inak. Minule som pozerala jedno video a vraj spolahlivosť testov je nižšia ako 70% tak nám zostáva si domýšlať alebo podľa toho ako sa cítime :D

annm81
14. nov 2021

@julka1983 Spoľahlivosť testu je napísaná v pribalovom letáku a bude podstatne vyššia než 70%. V prípade, že ľudia dodržia návod so všetkými bodmi od umytia rúk až po čas, kedy sa má odčítať výsledok a nebudú naň napr. kvapkať vodu.

julka1983
14. nov 2021
Používateľ julka1983 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od julka1983.

@annm81 v tom videu bol doktor a hovoril, že aby boli výsledky relevantné mali by sa robiť paralelne minimálne 3-4 testy. Tak neviem kde je pravda ale nech si každý urobí svoj názor

lenkakravcova
autor
14. nov 2021

@annm81
@julka1983
Boli sme na slinny a je negatívny. 🙂
Tak budem s nim musieť zájsť k našej Dr ci nemá nejaký bakteriálny zápal, keď kašle.

lenka188
14. nov 2021

@lenkakravcova a bol to pcr test? Alebo slinny antigen? Moja dcera je teraz doma s Covidom. Mala horucky. Robila som jej asi 4 slinne antigeny a vsetky negativne. Posledny som robila v piatok vecer, to uz mala viac ako 24h horucky. V sobotu rano bola na klasickom pcr (z nosa a ust) a vecer prisiel vysledok, ze je pozitivna. Celkom som z tych antigenovych testov rozcarovana 🙁

hesloveslo
14. nov 2021

@lenkakravcova pozitívny by bol iba keby boli paličky na C aj T. Keď je len na C tak je negativny

hesloveslo
14. nov 2021

@lenka188 ja som môjho chlapa testovala včera antigenovym z roboty vyšiel pozitívne, išiel do nemocnice na antigenovy a je negatívny tak si vyber