Inhalovanie spreju Ventolin

klaudiecka32
7. mar 2017

Mamicky potrebujem poradit mame inhalovat ventolin 3x 2 vdychy aleja tomu navodu akosi neviem porozumiem ako to aplikovat 6 rocnej masku namame..ked sa nadychne strieknem a ona musi zadrzat dych?

lalinko2010
7. mar 2017

@klaudiecka32 ahoj, keď vám predpísali ventolin masku nedali? my sme tak mali aj s maskou, prípadne ak zabudneme a máme len sprej tak drobcovi len streknem do úst.
a inak striekať len 2-3 dni, aspoň nám tak povedali alebo podľa potreby.

danusskaaa
7. mar 2017

Hneď ako strekneš do ust (ktoré musia priliehat na obal) ona by sa mala nadýchnuť a akoby ten vzduch prehltnúť. Keď vydychne, malo by jej co najmenej " dymu" vyjsť z úst, vtedy je to najlepšie. Ono to na začiatku je ťažké, ale

danusskaaa
7. mar 2017

Prídete na to... držím palce a rýchle uzdravenie

klaudiecka32
autor
7. mar 2017

@lalinko2010 Nie masku nedali mame to 1x a dcerka ma 6 rokov tak ze jevelka ze to zvladne aj bez masky ..ona sa nadychne a ja jej strieknem ale ci je to tak spravne netusim..mame to davat 2-3 dni.

evinkah
7. mar 2017

Nam masku tiez nepredpisali, kupili sme ju zvlast a je dost draha... 😕 neviem si predstavit ten sprej davat nasej len 2,5 rocnej bez masky. Ale v pripade nudze by som asi nakazala zapchat nostek, dychat ustami a pocas nadychu strekla do ust 😉

sibalka21
7. mar 2017

Moj byvaly pouzival ventolin od mala, v podstate tak ako pises... Ona sa z hlboka nadychne a medzi tym jej ty streknes raz, a potom zase, nadychne sa a streknes 🙂

stankadu
7. mar 2017

@klaudiecka32 ahoj robíte to správne, jednoducho povedané, dcérka ked vdýchne ústami ti musíš vtedy streknúť, musí to prebehnúť zároveň. Ani nám nedali masku ani nadstavec, ale som to radšej kúpila. Je to jednoduchšie a dcéra tieto pomôcky napokon používala skoro 2 roky, lebo mala nábeh na astmu.

klaudiecka32
autor
7. mar 2017

Vdaka za odpovede 🙂

malicka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stankadu
25. jan 2023

@malicka1986 to podla velkosti tuším sa kupuje, skus sa opytať v lekarni