Môžem dať Ventolin do inhalátora?

barborizzy
18. máj 2024

Ahojte žienky chcem sa spýtať čo môžem dať inhalovať na kašeľ 9 ms bábätku môžem dať do toho aj ventolin sirup má dráždivý kašeľ ďakujem

danielahamar
18. máj 2024

Za mňa nie, vincentku dajte

lossless
18. máj 2024

@barborizzy nie, je to liek na predpis a len tak sa na kasel nedava

Daj mu na noc kvapky Tussin

dzejsik
18. máj 2024

Ventolin nam doktorka dala na normalne uzivanie len pri zatecenych hlienoch na priedusky, aby sa nim rozsiril otvor a isli vykaslat … do inhalatora sa ak tak pri hlienoch pouziva Ambrobene, ale pri suchom drazdivom inhalujte skor Vincentku

janinah
19. máj 2024

Nie.nerobte pokusy.9 mes.dieta s kašľom má vidieť lekár.aj inhalacoe majú svoje indikácie a neordinuju dá len tak....že ich matky ordinuju samé aj keď vôbec nie je opodstatnenie je druhá vec

xromix
19. máj 2024

@barborizzy ventolin existuje aj do inhalatora (nie sirup), ale tak malému dieťaťu by som neriskovala. My sme mali predpísané 0,4ml pre 3r. a to ma dôrazne upozorňovala doktorka aby som si to nezamenila s 4ml, lebo to ma vplyv na srdce. Tak asi toľko…

evickuska
19. máj 2024

@barborizzy na vykaslanie nam poradila Dr. Ambrobene

nykkushka
19. máj 2024

Žena, prečo sa radšej neporadíš s pediatrom 🤦🏼‍♀️
9m dieťa je ešte moc moc malé na ventolin, doporučuje sa od 4 rokov aj to s prísnym dohľadom dávkovania. Keďže môže spôsobiť búšenie srdca, alergickú reakciu poruchy koncentrácie a pod.
Vonkoncom by som nedávala ventolin sirup, veď to je úplne iné zloženie a koncentrácia 🤦🏼‍♀️
9m dieťaťu stačí Vincentka na inhalovanie a ak je kašeľ taký silný, treba ísť k Dr (jedine ze by vám takúto koninu poradil pediater 🤦🏼‍♀️)

candii
19. máj 2024

Ježiš nie ! Do inhalatora patria len ihalačné roztoky, v ziadnom prípade nie sirupy na kašeľ. Máš to napisané aj v návode inhalatora.

palculienka40
19. máj 2024

@barborizzy
@barborizzy nie ventolin len podla navodu, moze inak dojst k rozdutiu pluc. Do inhalatora sa s volincentkou moze dat ambrobene. Ten je volnopredajny.