Hnačka u mesačného dieťatka. Môže Smectu?

kepassa
12. jún 2012

moze mesacne dietatko smectu? v pribalovom letaku je napisane v davkovani, ze deti do jedneho roku /ale nie vyslovene, ze od narodenia/

elise
12. jún 2012

my sme mali do pol roka jedenkrát hnačku ale lekárka ro riešila ryžovým odvarom ryža a liter vody uvariť do rozpadnutia ryže potom precediť a to dávať poplyžičkách 3x denne. alepotom mám dala aaj smectu ale kázalanám tak že ked sme otvorili baliček tak mokalyžičku sme rozpustili v čajiku 3x denne.

lydulka
12. jún 2012

môže, my sme boli v nemocnici, ked nemala ešte ani 2m a dávali nám smectu aj hilak.

jabadaba
12. jún 2012

toto stoji v pribalovom letaku:

Dávkovanie a spôsob podávania
Pokiaľ lekár neurčí inak:
Deti: do 1 roka 1/2 vrecúška dvakrát denne od 1 do 2 rokov 1 vrecúško dvakrát denne nad 2 roky 1 vrecúško 2-3 krát denne
Obsah vrecúška sa suspenduje v 50 ml tekutiny, alebo vmiešať do polotekutej stravy (mleté banány, kaša, detská výživa, pyré, ...)

takze asi sa dat moze. Hipp ma speci napoj ryzovo mrkvovy, dostat v lekarnach. To ak by si si predsalen nebola ista. No a potom k lekarke ak hnacka bude pretrvavat aj zajtra.

malinkaaninka
12. jún 2012

prečo nejdeš na pohotovosť?

latvia
12. jún 2012

@kepassa najprv nam ozrejmi aka je to hnacka, cize farba stolice, ako velmi riedka to je, ci v nej nieco specialne je, kolko krat denne ma tu hnacku

kepassa
autor
12. jún 2012

volala som detskej nakolko ja som hnackovala a zistili mi zapal criev nasadili atb, smectu, cierne uhlie - od piatka do pondelka som sa trapila, prva dcera mi ochorela sucasne so mnou ale chripka sa jej usidlila hore - teda nadcha, kasel. Mala mala pred hodinkou 37.5 v konecniku s tym, ze som nic neodratala to som povedala aj lekarke takisto mala normalne stolicu a presla jej az do takej vodnatejsej hnacky /trochu ale hnacka/ az jej to z ritky vyprsklo - farba najprv ked bola kasovita ako mavaju kojene deti - prazenica potom tak do zlto-hnedej ale skor horcicovej farby len vodnatejsia konzistencia, lekarka nam nakazala ryzovy odvar kedze aj prikrmujeme namiesto lucky z ktorej pripravujem nutrillon mam pouzit ryzovy odvar ale pytam sa na smectu mne teraz velmi pomohla najma na bolesti kedze lieci infekcie....zatial mala hnacku len raz samozrejme, ze ak bude stav zhorseny automaticky vyhladam lekara
@malinkaaninka
@latvia

latvia
12. jún 2012

@kepassa smecta nelieci infekciu ako taku, skor by som jej pridala kvapky hylak, pripadne probiotika biogaia, infant dophilus, ktore obnovuju spravnu crevnu floru a tym pomahaju znicit infekciu. smectu by som dala, ak by jej z ritky doslova trieskala voda

xlucia
12. jún 2012

@kepassa smecta sa moze od narodenia a infeciu nelieci. funguje na fyzikalnom zaklade. je to biela netoxicka hlinka ktora nasaje tu vodu v crevach, a zmeni to na gel. tak laicky napisane. cize setri crevo. a k tomu kup urychlene probiotika. sebe probio fix a detom infadophilus

kepassa
autor
12. jún 2012

@xlucia probiotika som jej dala hned po hnacke tusim od biopronu od narodenia, muzovi ich poradili v lekarni
@latvia

latvia
12. jún 2012

@kepassa probiotika mozes davat pravidelne

kepassa
autor
12. jún 2012

@latvia na tych konkretne je uvedene, ze denne 1 kapsula /vnutro/
a ku smecte - tam sa mam riadit pribalovym letakom? deti do 1 roku 2 sacky denne? cize cely sacok jej rozrobit v dojcenskej vode na 50 ml...alebo len pol sacka? dakujem

latvia
12. jún 2012

@kepassa ano probiotika vnutro raz denne, smecta staci pol sacka denne, ak nehnackuje velmi

kepassa
autor
12. jún 2012

@latvia dakujem pekne za informaciu

kepassa
autor
12. jún 2012

@katren dakujem vsetko som si precitala len to, ze tam kazda pise inak niektore rozrobili cely sacok na 50 ml ako pisu a cele toto mnozstvo rozdelili na 2-3 denne davky, ine pol sacka na 50 ml...uvidime ked sa to bude zhorstovat tak dam asi jeden sacok na 50 ml a len polku z toho aj ja

danim
12. jún 2012

@kepassa podla mna to vobec nemusi byt hnacka.. ja som obe deti kojila.. ( neviem ako presne kakaju dokrmovane deti ), a niekedy ich stolica vyzerala aj tak ako pises 🙂 druha dcera mala "prazenicu " zriedkavejsie..chapem, ze to mas aj ty a preto sa obavas.. ale neviem.. ja by som smectu nedavala este- takemu malemu drobcovi isto nie...( ak mu smectou stolicu zhustis,, a fakt to nie je hnacka, tak moze mat koliky.. atd.. este len potom bude problem.. ). pockala by som den- ako sa bude spravat.. pri kojenych detoch to vsetko zavisi od toho , co mama zje. a v konecniku ak sa meria teplota tak sa pol stupna ma odratat.. a ak aj po odratani je 37,5 tak to pri malych detoch vobec nie je teplota !!! ani zvysena !!! az ked sa blizi k 38, treba zpozorniet.. to ti povie kazdy detsky dr. isto by som to neriesila cez telefon, ale sla osobne za pediatrickou. kojene deti nemaju vzdy stolicu ako "prazenicu".. myslim, ze zbytocne robis paniku, takze pokoj.. ani teplotu nema.. a aj stolica je v norme.. tak klud 🙂

malinkaaninka
12. jún 2012

@kepassa my sme boli kôli hnačke dvakrát v nemocnici.ale môj mal prvý krát takmer rok.to mohol aj banán.s mliekom opatrne,nám dávali nutrilon nejaký špecialny,chutil strašne.nutrilon pepti tušim.a naozaj len ten ryžový vývar.ani vodu nie,čistá voda sa pri hnačke nemá dávať.je fajn,že zháňaš info vopred,budeš pripravená keby niečo.držím palce.

zmrzlinkams
12. jún 2012

@kepassa
Rýžový odvar........pre prípad hnačky u detí
[20.2.2010]

POTREBNÉ PRÍSADY

20g ryže*1 liter vody

POSTUP PRÍPRAVY

v 1 litri vody uvaríme domakka 20 g ryže.Vodu zlejeme a dáme ju vypiť dieťaťu v kojeneckej fľaši,alebo ju použijeme na prípravu umelého mlieka.
Odvar je vhodný pre mimina od 1.mesiaca.V prípade ťažkej a dlhotrvajúcej hnačky radšej navštívte doktora.Dbajte o tekutiny,mimi ich rýchlo stráca.

u nás zabralo toto je to klasicky babkovsky recept - do maleho babatka som pokial som nemusela netlačila lieky. vyskušaj najprv toto a to može aj väčšie dieťa.
napr. ja ked mam take obdobie že ma prehana tak je ryžu cely den alebo aspon na obed a večer podla situacie a zabera to - ryža zapeka.

a ovsene vločky su dobre zase na dobru stolicu to som Kajke robievala preve mesiace ked mal problem sa vykakať alebo som dala do mliečka trošku obyčajne čisteho masialka a kakala pekne.
alebo ked je dieťatko velmi slabe na posilnenie telička.

netreba hned tlačiť do deti lieky
a s tymto vyvarom nič nepokaziš a babatku neubližiš !
rychle uzdravenie prajem 🙂

evasbk
12. jún 2012

Ryžový odvar davali aj mojmu synovi v nemocnici ked mal masiac, ale aj smectu. Ja by som ale tiež na tvojom mieste vyskušala najpv len ten odvar. A pozor na tekutiny, vela piť!!!!!! Odvar sme ale davali do UM, pol na pol

kepassa
autor
13. jún 2012

@evasbk
@zmrzlinkams
@danim
@malinkaaninka tak v noci mala babula teplotu 38 rovnych, hned ako som jej vybrala teplomer z ritky tak sa spustila stolica taka strielacka ako to inac nazvat...? ale taka polohusta nie riedka nie husta taka nieco medzitym, davame zatial vylucne ryzovy odvar, takisto dnes po papani sme na tom boli obdobne.

K tej teplote, vcera mi vyslovene do telefonu hovorila detska lekarka, ze taketo male dieta nema mat 38 ze sa mam snazit udrzat do 38.../po odcitani samozrejme/ riadila som sa jej poknymi, aj ked priznavam som viac v strese kedze viem, ze ja som si od piatka teda riadne s tymto uzila, z 37.5 som mala zrazu 39 a preto som sa bala aby sa tak nestalo aj u malej kedze je este take drobatko a navyse aj starsia 4-rocna tu chripkuje a teplotuje, tak zrazame jedna radost...
dakujem vam za rady
samozrejme nechcem do nej za kazdu cenu pchat chemiu len som chcela byt vopred informovana co ak by...

dufam, ze to coskoro prejde nejako sa na nas furt vsetko kopi v poslednej dobe...

latvia
13. jún 2012

@kepassa zrejme ma tiez virozu, treba len liecit priznaky, cize zrazat teplotu, ryzovy odvar, probiotika, hylak, pripadne smecta. a vela tekutin, nech sa nedehydruje.ak kojis, tak koj kedy chce.virusove veci pridu rychlo aj rychlo odidu

zmrzlinkams
13. jún 2012

@kepassa asi viema aka to hnačka asi je kajka taku dostala boli sme vonku a niekde chytili asi nejaku virozu lebo mi takto hančkovala zo pár dni to som jej davala len mliečko v ryžovom vyvare a potom to prešlo ale tak si asi dva krát uprdla chudatko že to z nej vystrelilo a musela som utierať nielen seba ale aj dlažku a postel no ale zasmiala som sa nad tym bolo mi to smiešne čo už narobim ked mi tak strielala 🙂 🙂 🙂 ale prešlo to.a tiež mala nejako to 3-4 mesiacov možno aj menej. bola malinka.
ale my sme horučky nemali .
ale my vobec zatial horučky nemame - čo som rada. skor sme mali taku vnutornu zo pár krát, ale normalne horučky zatial nie, ani pri očkovani, ani pri zubkoch no zatial vobec a ak neratam tu hnačku par dni tak sme ani chory ešte neboli a to nema rada velke teplo skor tak chladnejšie ako moj muž a ja sa musim im dvom prisposobiť a ja som skor taka že mne furt zima 😖 tak teraz som prehlasovana 🙂
dufam že to prejde velmi rychlo a hlavne tie horučky aby klesli.
myslela by som si že jej zubky idu vtedy zviknu detičky hnačkovať alebo mať redčiu stolicu a maju začervenany zadoček aj podla toho sa to da zistiť ale ona je na zubky ešte malinka - tak to som vylučila.
to bude skor nejaky virus čo nou prešiel ak to bude trvať viac ako 3 - 5 dni tak nech to rieši dr. lebo sa može stať že bude z tych hnačiek dehydrovana čo si ani nemusiš všimnuť a aby ste neskončili v nemocnici aj to som už počula, vela vodičky jej davať aj ked nebude chceť alebo jej do toho ryžoveho vyvaru daj o žufanku menej mliečka, nedavaj tak ako sa ma davať urob redčie mliečko však ryžovy odvar je sam o sebe hustejši. ale teraz neviem či kojiš alebo nie - ale ak kojiš tak skušať jej davať aj niečo na pitie, dojč. vodu na lyžičkach než ju to prejde. držim pršteky aby ste to mali rychlo za sebou 🙂

anika159
19. aug 2012

Ahojte chcem otazkumaly (10 tyzdnov) zacal mat hnackua neviem si pomoct... Zacalo to v pondelok kakal asi 8 x denne a cely den preplakal.... Potom sme sli radsej lekarke dala nam smectu, zobrala vytery moc vzorku stolice... Mectu som dala trochu sa to zlepsilo a dnes som vnechla a zse kakal 6 x vodovu stolici... Sme na umelom mlieku predtym kakal 2x denne ... Inak plakal iba tie dva dni viac, nirmalne cika, usmieva sa rehoce..d Nes plakal asi hodinku Pol lebo ho brusko bolelo ale inak sa rehotal...:(

dokina
19. aug 2012

Hlavná zásada pri hnačke, či akýchkoľvek tráviacich ťažkostiach u detí aj dospelých PROBIOTIKA. Už aj pre malinké bábatká je možné podávať biogayu a dospeláci - v lekárni majú široký výber. A nechcem propagovať, ja sama som bola z toho prekvapená. Tie drahé jogurtíky, čo bývajú 4 v balení a začínajú na písmeno A...majú vraj veľmi účinnú baktériu, ktorá fakt podporuje imunitu. Čítala som vedecký článok, fakt to nie je len reklamný ťahák. Maminy, nebojte sa dávať probiotiká aj pri bežných infekciách dýchacích ciest, tie malé potvorky vedia narobiť veľa dobra a ani si to neuvedomujeme. Samozrejmosťou by mali byť v detskom/dospeláckom jedálničku kyslomliečne výrobky, ktoré sú obohatené o probiotické kultúry.

anika159
19. aug 2012

@dokina ja davam probiotika uz mesiac .. Hnacku ma tyzden:(

severanka96
19. aug 2012

ked sme boli na tom podobne tak na pohotovosti iná lekárka,iné nápady,naša obvodná zas iné metody....našťastie zabrali....tvoje bábo je tak malinké,že určite by som dala biogaju nie 5 ale 20 kvapiek denne,nám to moc pomohlo....problém u nás je že ked je chorý,akurát vtedy nechce piť,,,,možno kým by si vyskúšala kadečo by predsa len bolo lepšie zájsť k obvodnej aby ho pozrela,my sme mali hnačky ked mal malý nejakú infekciu od výkalov zvieraťa čo my nemáme ani nemal prístup,mal len 4mesiace vtedy,prenesené choroba špinavých rúk,,,keďže každý tak rád mačká deťom ruky....nemusí to tak byť,ale radšej nech ti ho prezrie lekár 🙂

dokina
20. aug 2012

@anika159 Tak potom este mysliet na intoleranciu laktozy, alergiu na kravske mlieko. Zvazit navstevu detskeho gastroenterologa. Probiotika vo vacsich davkach mozes kludne.

anika159
20. aug 2012

@dokina
@severanka96 u lekarky sme boli... Cakam na vysledky vyteru a stolice..:( uz som myslela ze je to v pohode tak som sobotu nedala smectu av nedelu opat... A to moze mat alergiu na kravsku bielkoviny... Ked uz( nutrilon ha) pije asi dva mesiace...?

dokina
20. aug 2012

Neviem, len som tak premyslala. Nastastie nemame s tym skusenosti.

anika159
20. aug 2012

@dokina mna to tiez napadlo preto som sa pytala ci nahodou nevies🙂