Histamínová intolerancia

zuz555ka
10. júl 2015

dobry den,mam 15 mesacneho synceka,ktory ma alergiu na kravsku bielkovinu a vajce,vcera mu vsak potvrdili aj histaminovu intoleranciu vo vysokom stadiu.Chcem poprosit o rady,ako nahradit urcite veci ako napr.drozdie,ktore je asi v kazdom pecive.Pripadne nejake rady ohladom stravovania.Dostali sme od lekara celu brozuru co moze a co nemoze papat,len ja tam toho strasne vela.za kazdu radu vopred dakujem

blondiee83
10. júl 2015

Sestra ma tiez HIT, snaz sa mu davat len cerstvo uvarene jedla, cize v ten den varene - skladovanim sa zvysuje mnozstvo histaminu. Ak mate tazku formu, tam je potrebne ozaj tu dietu dodrziavat co najstriktnejsie. Tazko povedat, co vsetko nemoze ci poze, kedze tie kategorie jedal su tak rozmanite, ze az. ono hit ide ruka v ruke s alergiou, cize u vas vajce a kravsk bielkovina. cize tieto vynechat uplne a z ostatnych sa snazit vynechat aspon tie potraviny, ktore maju histaminu najviac. kedze kazda potravina obsahuje histamin, treba zistit, ktora ma vemi vela a tie nedavat.
sestra musela drzat prisnu dietu vys mesiaca a po nej moze pomalicky pridavat nejake potraviny. ale ozaj len pomaly. drzim palce. vyhoda je, ze je to liecitelne a hit nie je trvly stav - teda pokial nemate primarnu formu

zita19
10. júl 2015

je tu skupina o HIT @anima9 ti urcite da link

zuz555ka
autor
10. júl 2015

@anima9 dakujem

dina14
11. júl 2015

HIT nemam, ale presla som na nizko-histaminovu stravu a zmena bola okamzita a signifikantna. Info som hladala na internete, je tam relativne dost materialu, nasla som aj tyzdenne menu zostavene mamickou pre svoje dieta, zobrala som si ho ako vzor kym som si zvykla na kombinovanie potravin. Zo zaciatku som mala pocit, ze budem stale hladna, ale ako sa do toho dostanes, zistis, ze kombinovanie je dost velke a da sa. Zaujimavym vysledkom, po tom, co som zacala nizko-histaminovu stravu, bolo, ze moje telo si prestalo ziadat sladke a sol (som stihla, ale doslova som zila na keksikoch a sladkostiach). Vela stastia! 🙂

drtka
11. júl 2015

Môjmu synovi pred rokom diagnostikovali HIT. DAO mal len 2 čo je veľmi málo. Začali sme diétovať. Piekla som mu chlieb zo špaldovej múky bez droždia, popravde sa to nedalo jesť 😀 Tak som mu dávala normálny chlieb ale vyhýbali sme sa jedlám ako sú langoše, kysnuté koláče atď. Treba vyradiť všetky histamínové bomby ako sú paradkajky, špenát.... 😀 (ostatné máš v brožúrke) a základ je vždy čerstvé jedlo a potraviny. Mimochodom tiež sme boli v tom čase aj bez mlieka, tiež mal alergiu na BKM. Akýmsi zázrakom sa mu po pol roku zlepšieli výsledky a DAO mal už skoro 11, takže HIT už nemá ale zasa máme alergiu na pšenicu a laktózu. Držím palce, začiatky sú ozaj ťažké, ja som si aj poplakala lebo som nevedela čo mu dávať jesť 🙂

vvia
27. apr 2017

Ak by mal niekto zaujem mam zvysnych 12tbk daosinu